iHome iSP5: inteligentne gniazdko już w sprzedaży

Marek Cekaw
iHome iSP5: inteligentne gniazdko już w sprzedaży

Pod koniec czerwca zapowiedziano wprowadzenie do sklepów, najnowszego gniazdka iHome iSP5, należącego do urządzeń tworzących system inteligentnego domu. Teraz nowy produkt jest już dostępny w powszechnej sprzedaży i dzięki niemu każdy z nas może znacznie ułatwić sterowanie sprzętem AGD i RTV.

0

iHome iSP5 to produkt współpracujący zarówno z Andoidem, jak i iOS, który swe skrzydła rozwija dopiero z technologią HomeKit opracowaną przez koncern Apple, oferując kompleksową możliwość sterowania domowym sprzętem.

ihome-isp5-1

Mówiąc w wielkim uproszczeniu, iHome iSP5 stanowi pomost pomiędzy sprzętem gospodarstwa domowego i elektrycznym gniazdkiem zapewniającym mu energię do pracy. Produkt wyposażono w moduł bezprzewodowej łączności, komunikujący się z naszym iPhonem, dzięki czemu korzystając z aplikacji iHome Control, mamy pełną kontrolę nad jego funkcjonowaniem.

ihome-isp5-2

Aplikacja umożliwia m.in. grupowanie poszczególnych urządzeń, by łatwiej można było nimi sterować. W ten sposób wychodząc z domu, możemy jednym przyciskiem wyłączyć wszystkie światła. Albo zaprogramować tzw. sceny, które aktywują się w określonej porze dnia. W ten sposób wieczorami, gdy jesteśmy poza domem, wymusimy włączanie i wyłączanie poszczególnych świateł, telewizora, sprzętu audio itp., tworząc wrażenie, że ktoś znajduje się w mieszkaniu.

ihome-isp5-3

Wracając z pracy możemy też włączyć klimatyzator oraz ekspres do kawy, więc będzie na nas czekać chłodne mieszkanie i mocna kawa. Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość kontrolowania jej funkcji za pośrednictwem Siri.

ihome-isp5-4

iHome iSP5 można zakupić na oficjalnej stronie producenta, zaś jedna sztuka takiego gniazdka kosztuje 39,99 dolarów. Nie jest to więc rozwiązanie tanie, ale systemy inteligentnego domu wciąż są bardzo kosztowne. Za wygodę się jednak słono płaci.

ihome-isp5-5

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.