iRobot Braava Jet: automatyczny mop do kuchni i łazienki

Marek Cekaw
iRobot Braava Jet: automatyczny mop do kuchni i łazienki

Firma iRobot, którą znamy z produkcji odkurzaczy robotów, do swej bogatej oferty maszyn przeznaczonych do sprzątania naszych mieszkań, dołącza zupełnie nowy produkt. Urządzenie nazywa się iRobot Braava Jet i jest autonomicznym mopem przeznaczonym do zmywania podłóg w kuchni oraz łazience.

0

Odkurzacze roboty to urządzenia stosunkowo drogie i lepsze modele potrafią wyciągnąć z naszego portfela nawet kilka tysięcy złotych. Firma iRobot przedstawiła jednak nieco tańszą wersję robota o nazwie Braava Jet, za którą zapłacimy jedynie 199 dolarów, co w porównaniu z rywalami jest ceną bardzo przystępną.

iRobot Braava Jet1

Niestety nie jest to w pełni funkcjonalny odkurzacz, lecz autonomiczny mop zaprojektowany do zmywania podłóg w kuchniach oraz łazienkach, więc produkt jest użyteczny przede wszystkim dla osób, w których domach jest kilka kuchni oraz wiele łazienek. Oczywiście to żart, gdyż Braava Jet może zmywać wszystkie twarde podłogi, więc równie dobrze może się zająć całym naszym mieszkaniem, jeśli zamiast dywanów mamy terakotę oraz panele podłogowe.

Maszyna jest niewielkich rozmiarów, zaś w jej dolnej części, zamiast typowych szczotek znajduje się mata czyszcząca, która może sprzątać na mokro, przecierać podłogi wilgotną szmatką lub sprzątać na sucho. Producent zapewnia, że wydajność maszyny wynosi 9,3 m kw., na godzinę, choć oczywiście zależy to od wybranego trybu sprzątania. Na mokro wydajność wynosi 14 m kw. natomiast na sucho 18,6 m kw.

iRobot Braava Jet2

Podobnie jak typowy odkurzacz robot, Braava Jet również umożliwia postawienie wirtualnych ścian, które ograniczą teren sprzątania, aczkolwiek programowanie strefy jest tutaj znacznie prostsze niż odkurzaczach.

W przypadku sprzątania na mokro oraz wilgotno, mop najpierw spryskuje podłogę wodą z płynem do mycia podłóg, a następnie trzykrotnie przejeżdża tam i z powrotem przecierając ją specjalną szmatką. Są one jednorazowe o czym należy pamiętać kupując tę maszynę, a zestaw 10 nowych szmatek kosztuje 7,99 dolarów. 20 dolarów trzeba zapłacić za dwie sztuki myjących mat i należy jeszcze doliczyć środki czyszczące.

Wbudowana bateria wystarcza na około 90 minut sprzątania, po których maszynę należy ponownie naładować.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.