iRobot Looj 330, automatyczny czyściciel... rynien

Jakub Kornacki
iRobot Looj 330, automatyczny czyściciel... rynien

Firma iRobot jest znana większości konsumentom głównie dzięki swoim znakomitym robotom sprzątającym. Do samobieżnych odkurzaczy z serii Roomba oraz robotów myjących podłogi z serii Scooba dołączył nowy "gatunek" zmechanizowanej "fauny" - oto Looj - robot wymiatający (dosłownie) rynny.

0

Każdy posiadacz domu doskonale zdaje sobie sprawę jak trudne, żmudne czy wręcz niebezpieczne jest utrzymanie w porządku rynien. Polski dystrybutor amerykańskiej marki iRobot, firma DLF Sp. z o.o., poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego robota - iRobot Looj 330. Jego zadaniem jest właśnie skuteczne wyczyszczenie domowych rynien.

Urządzenie zostało od podstaw zaprojektowane pod kątem realizacji zadania, do którego jest przeznaczone - nic dziwnego zatem że produkt ten wygląda (i działa) zupełnie inaczej niż znane dotychczas inne roboty sprzątające marki iRobot. Looj jest urządzeniem, które mieści się w rynnie oraz sprawnie porusza się wzdłuż niej usuwając zalegające w niej liście i inne odpadki. Ruch robota przenoszony jest za pośrednictwem dwóch gąsienic o dużej przyczepności.

iRobot Looj 330

Korzystanie z urządzenia jest dość proste. Zadaniem użytkownika jest jedynie wpuszczenie robota do poziomej rynny i uruchomienie. Robot rozpocznie pracę, dotrze do końca rynny, usunie odpadki z niej na zewnątrz i powróci do miejsca, z którego został wypuszczony.

Elementem czyszczącym jest umieszczona w przedniej części urządzenia szybko wirująca (500 obr./min.), czteroramienna szczotka wyposażona w końcówkę udrażniającą. Zastosowany mechanizm, ma skutecznie usunąć z rynny zapychające ją nieczystości.

Automatyka robota została tak zaprojektowana, że urządzenie dostosowuje tempo i tryb pracy do rodzaju napotkanych zabrudzeń. Zgodnie z danymi producenta średnia efektywność czyszczenia wynosi 9,14 metrów w ciągu 5 minut, natomiast zastosowany w tym urządzeniu akumulator pozwala pokonać robotowi do 61 metrów rynny w jednym cyklu ładowania.

Urządzenie pojawi się w sprzedaży na przełomie maja i czerwca bieżącego roku w cenie katalogowej wynoszącej 1299 zł.

Źródło: DLF Sp. z o.o., iRobot, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.