iRobot Roomba Create 2 - platforma szkoleniowa

Adam Kwiatkowski
iRobot Roomba Create 2 - platforma szkoleniowa

Create 2 umożliwia tworzenie robotów o różnych funkcjonalnościach. Produkt zaprojektowano z myślą o młodych twórcach robotów, którzy korzystając z platformy mogą programować i budować wielofunkcyjne urządzenia sterowane cyfrowo.

0

Create 2 to kolejne urządzenie, które zaprojektowano z myślą o uczniach i studentach rozwijających swoje zainteresowania w kierunku robotyki. Producentem, platformy jest firma iRobot, która chętnie wspiera młodych twórców robotów. 

- Roboty posiadają bardzo istotną przewagę nad pozostałymi pomocami naukowymi – są bardzo intrygujące, pozwalają na interakcję, budzą kreatywność, są po prostu cool. iRobot Create 2 dzięki dostępnym w Internecie materiałom pomocniczym, bazującym na iRobocie Roomba osprzęcie oraz prostocie personalizacji daje doskonałe rozwiązanie dla przyszłych robotycznych wizjonerów - powiedział o platformie prezes firmy, Colin Angle, który zaczynał przygodę z robotyką podczas studiów w MIT. 

iRobot Create 2 bazuje na robocie odkurzającym Roomba serii 600. Umożliwia programowanie jego zachowań, wydawania dźwięków oraz ruchów, jak również dodawania nowych części i funkcjonalności. Create 2 umożliwia prezentację uczniom podstawowych przykładów programowania i stanowi swoiste urządzenie startowe do projektów o różnym stopniu trudności

iRobot Create 2 - DJ Create

Startowe projekty dla uczniów i nauczycieli to m.in:

  • DJ Create 2 – robot DJ, który pozwala na prostą kontrolę muzyki za pośrednictwem urządzenia mobilnego obsługującego technologię Bluetooth.
  • LightBot – robot tworzący obrazy światłem LED wraz z poradnikiem.

Dodatkowo, istotnymi elementami  nowego Create 2 są:

  • instrukcje i pliki do budowy nowych części za pomocą druku 3D,
  • kabel komunikacyjny - kabel USB do komunikacji robota z komputerem lub innym  urządzeniem, który umożliwia wydawanie poleceń,
  • szablon panelu górnego platformy - do bezpiecznego wiercenia w Create 2 i montażu dodatkowych elementów projektowych.

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.