iSP5 SmartPlug: gniazdko elektryczne dla Apple HomeKit

Marek Cekaw
iSP5 SmartPlug: gniazdko elektryczne dla Apple HomeKit

Zaprezentowane podczas niedawnej konferencji WWDC środowisko HomeKit firmy Apple, zaczyna zdobywać coraz więcej wsparcia ze strony producentów domowego wyposażenia. Urządzenia z nim współpracujące zapowiedział już m.in. koncern LG, a teraz dołącza do niego firma iHome prezentując inteligentne gniazdko iSP5 SmartPlug.

0

Produkt jest już dostępny w przedsprzedaży na oficjalnej stronie producenta, gdzie kosztuje 39,99 dolarów za sztukę, natomiast realizacja pierwszych zamówień rozpocznie się już dziś. iSP5 SmartPlug to inteligentne gniazdko z łącznością bezprzewodową, które będzie współpracować z opracowanym przez Apple systemem HomeKit przeznaczonym do sterowania poszczególnymi komponentami inteligentnego domu.

Możemy do niego podłączyć dowolne urządzenie elektroniczne, a następnie dzięki specjalnej aplikacji iHome Control, lub cyfrowego asystenta Siri, sterować jego funkcjami. W ten sposób będziemy zdalnie kontrolować lampy, klimatyzację, a także wiele innych sprzętów gospodarstwa domowego, wykorzystując do tego celu iPhone'a, iPada lub iPoda Touch.

iSP5 SmartPlug nie tylko pozwoli kontrolować indywidualne urządzenia, lecz także tworzyć całe sceny, umożliwiające sterowanie kilkoma produktami równocześnie, jak również programowanie harmonogramów pracy sprzętu dla automatyzacji niektórych czynności. Na przykład mając nocną taryfę za energię, możemy zaprogramować pralkę lub zmywarkę, by działały tylko w nocy. Możemy też ustalić harmonogram pracy dla ekspresu do kawy, by po przebudzeniu mieć już aromatyczny napój.

Możliwości wykorzystania technologii jest bardzo wiele i wszystko zależy wyłącznie od inwencji twórczej użytkownika.

iSP5 SmartPlug1

Źródło: Coolest-gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.