AGD i smartfon - tymi urządzeniami można sterować za pomocą telefonu

Marek Kowalski
AGD i smartfon - tymi urządzeniami można sterować za pomocą telefonu

Smartfon to urządzenie, które zawsze mamy przy sobie. Dzięki nowoczesnym technologiom coraz więcej urządzeń domowego użytku, zarówno sprzętu AGD jak i RTV jest wyposażanych w bezprzewodową komunikację, to z kolei pozwala zdalnie sterować ich funkcjami właśnie za pomocą smartfonu wyposażonego w odpowiednią aplikację. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie różnego typu urządzeń AGD i RTV, których funkcje można uruchamiać za pomocą telefonu z odpowiednią aplikacją. Ważne: wybraliśmy tylko takie urządzenia, które można kupić w Polsce!

2

Automatyczny odkurzacz - iRobot Roomba 980

Może to wydawać się trochę dziwne, ale tak zautomatyzowane i inteligentne urządzenia jak autonomiczne roboty sprzątające nie zawsze potrafią połączyć się ze smartfonem swojego właściciela.

iRobot Roomba 980

Z reguły taka możliwość jest zastrzeżona do najlepszych modeli. Doskonałym tego przykładem jest topowy model amerykańskiej marki iRobot. Odkurzaczem automatycznym Roomba 980 można sterować za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej o nazwie iRobot Home. 

irobot home

Aplikacja nie tylko pozwala zdalnie włączyć naszego robota by rozpoczął porządki, ale umożliwia również wygodne ułożenie harmonogramu sprzątania. Dzięki temu łatwo możemy tak skonfigurować sprzęt, by samodzielnie rozpoczynał odkurzanie na przykład gdy wychodzimy do pracy. Po powrocie do domu podłogi będą odkurzone. Za pomocą tej samej aplikacji możemy również sterować robotem mopującym - recenzję modelu iRobot Braava jet 240 przeczytacie w naszym serwisie.

 

 

Ekspres do kawy - Saeco GranBaristo Avanti

W pełni automatyczny ekspres do kawy wyposażony we wszystko, co dobry ekspres ciśnieniowy mieć powinien, a ponadto zawierający również wewnętrzne oprogramowanie i bezprzewodowy interfejs komunikacyjny Bluetooth, za pomocą którego urządzenie może "dogadać się" z aplikacją zainstalowaną na telefonie.

Saeco GranBaristo Avanti

Aplikacja po połączeniu się z ekspresem (następuje to automatycznie, użytkownik musi jedynie potwierdzić kod parujący oba urządzenia) pozwala nie tylko na wybieranie dowolnego z kilkunastu wbudowanych w ekspres przepisów napojów kawowo-mlecznych, ale umożliwia dowolne modyfikowanie przepisów.

Saeco GranBaristo Avanti-app

Za pomocą aplikacji możemy dobierać odpowiadającą nam ilość mleka, ilość kawy, intensywność aromatu i mocy kawy, a nawet temperaturę parzenia. Zaletą jest również rozbudowana pomoc w aplikacji, dzięki czemu w razie jakichkolwiek problemów związanych z eksploatacją, nie trzeba sięgać po drukowaną instrukcję obsługi, wszystkie niezbędne wskazówki zawarto właśnie w aplikacji Saeco.

Płyta indukcyjna - Candy Simply Fi CFID 36 WiFi

Płyta indukcyjna marki Candy to urządzenie wyposażone w dwa wyraźnie oznaczone pola grzejne oraz jedno pole, na którym możemy ustawiać garnki o różnej wielkości - zależnie od potrzeb jeden lub dwa. Płyta jednocześnie może podgrzewać cztery naczynia.

Candy Simply Fi CFID 36 WiFi

Jednak cechą najbardziej nas interesującą w kontekście poruszanej tu tematyki jest możliwość kontrolowania stanu tej płyty za pośrednictwem aplikacji Candy simply-Fi. Za pomocą smartfonu możemy sprawdzić ile czasu pozostało jeszcze do zakończenia gotowania. 

candy simply Fi-app

Mobilna aplikacja jest dostępna na smartfony i tablety z Androidem oraz sprzęty mobilne Apple. Oprócz wyżej wymienionej płyty indukcyjnej w skład linii produktowej Candy Simply-Fi wchodzą: piekarnik, zmywarka, pralka, lodówka oraz okap. Wszystkimi tymi urządzeniami możemy sterować za pomocą jednej aplikacji.

Pralka automatyczna - Samsung AddWash WW12K8412OW-EF

Kolejnym urządzeniem, którego pracą możemy sterować za pomocą smartfonu jest pralka automatyczna Samsung WW12K8412OW-EF. Jest to jeden z droższych modeli dostępnych na rynku, ale właśnie w tej grupie cenowej najczęściej spotyka się dodatkowe funkcje, jak choćby możliwość zdalnego sterowania za pomocą aplikacji w telefonie.

Samsung WW12K8412OW-EF

Pralka wyróżnia się dodatkowymi drzwiczkami umieszczonymi w górnej części większych drzwi pralki. Rozwiązanie to pozwala dodać zapomniane ubrania do już trwającego prania. Pranie możemy zatrzymać w dowolnym momencie cyklu i np. dorzucić rzeczy, które chcielibyśmy jedynie wypłukać.

Samsung smart-home-app

Wymienionym modelem pralki, a także innymi sprzętami AGD produkowanymi przez firmę Samsung, możemy sterować za pomocą aplikacji Samsung Smart Home. Za pomocą telefonu możemy zdalnie włączyć lub zatrzymać cykl prania. 

 

 

Piekarnik do zabudowy - Amica IN EB944BA+ IN STEAM

Jeden z najlepszych piekarników do zabudowy w ofercie firmy Amica, oczywiście jest to model wchodzący w skład prestiżowej linii wzorniczej Amica IN. Urządzenie dysponuje bardzo szerokim zakresem temperatur, począwszy od 30°C (sic!) aż do 280°C. Oprogramowanie wewnętrzne oferuje mnóstwo, bo aż ponad 100 programów pieczenia, czy gotowania, również tzw. slow cooking (pieczenie/gotowanie niskotemperaturowe), czy uznawane za bardzo zdrowe gotowanie parowe.

Amica IN EB944BA+ IN STEAM

Czyszczenie tego piekarnika jest ułatwione dzięki pokryciu jego wnętrza łatwo-czyszczącą emalią Easy Clean, a dodatkowo sprzęt ten oferuje system Aqualytic. Skomplikowane nazwy, ale proste praktyce: wystarczy na dno piekarnika wlać 0,5 l wody i włączyć funkcję Clean w programatorze piekarnika.

 Amica-IN

Aplikacja o nazwie Amica IN - podobnie jak w przypadku aplikacji mobilnych innych producentów wielu rodzajów sprzętu AGD - oferuje możliwość zdalnego sterowania różnym sprzętem AGD firmy Amica. W przypadku wymienionego tu piekarnika mamy możliwość zdalnego włączania i wyłączania urządzenia oraz sterowania wszystkimi jego funkcjami. Na ekranie smartfonu lub tabletu można sprawdzać za ile minut pieczenie dobiegnie końca, jaka jest aktualna temperatura itp. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat inteligentnych piekarników Amica, zapraszamy do materiału wideo.

Waszym zdaniem

robert.janik.8000

Ale świat poszedł do przodu. Teraz wszystko można zrobić przez telefon - nawet ugotować obiad. Redmond wypuścił całą serię małego AGD sterowanego za pomocą aplikacji. Mnie najbardziej podoba się czajnik.

neverspoil00

Świetne :) Bajeranckie nieziemsko. Ja jakiś czas temu zakochałam się w opcji inteligentnej kuchni. Brzmi nieco na wyrost, ale jak oglądałam ten film https://www.youtube.com/watch?v=ELQq_kwdUAw, to nie mogłam się napatrzeć. Kurcze, w końcu kuchnia to podobno królestwo kobiet. W takiej mogę sobie królować... nawet bez korony :P

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.