Dla mężczyzn czas ma znaczenie

Badania pokazują męskie priorytety we współczesnym świecie

Redakcja
Dla mężczyzn czas ma znaczenie

Czy zastanawialiście się kiedyś co tak naprawdę ma znaczenie dla współczesnego mężczyzny? Jakie dzisiejsi panowie mają priorytety? Czy uległy one zmianie w stosunku do rzeczy, które ważne były dla mężczyzn 10 lat temu? Dzięki badaniom zleconym przez markę Braun, czołowego producenta golarek foliowych, a przeprowadzonym przez organizacje Ketchum Global Research & Analytics oraz Vitreous World znamy już odpowiedź na te pytania.

0

Artykuł powstał we współpracy z Braun

Co jest dziś znaczną przeszkodą w realizacji marzeń współczesnych mężczyzn? Okazuje się, że czasochłonne, rutynowe czynności, które panowie wykonują codziennie – takie jak np. golenie. Ponieważ kanony mody, stylu i elegancji sprawiają, że nie możemy z tych czynności po prostu zrezygnować, rozwiązaniem jest stosowanie produktów, które zaoszczędzą czas i zwiększą skuteczność rutynowych działań, po to, aby panowie mogli w pełni poświęcić się temu, co ma dla nich najwyższy priorytet. A co to jest? Przyjrzyjmy się wynikom wspomnianych badań.

Praca, rodzina i zdrowie

praca rodzina zdrowie

Dawniej mężczyźni w większym stopniu potrafili ściślej określić swoje priorytety. Dziś badani zgodnie przyznają, że jest to znacznie trudniejsze i nie da się wprost odpowiedzieć na pytania typu „praca czy rodzina?”. Dla współczesnych panów wszystko jest ważne. Trudno wybrać to co jest dla nich najważniejsze. Wyniki badania pokazały na przykład, że wyższe zarobki to priorytet dla 79 procent ankietowanych. To o 4 procent więcej niż w podobnych badaniach przeprowadzonych 10 lat temu. Dobrą wiadomością jest też to, że dziś ważniejszy dla mężczyzn jest czas dla dla rodziny. Dekadę wcześniej tylko 65 procent panów było gotowych odciąć się od pracy, aby spędzić czas z najbliższymi. Dziś ten odsetek wzrósł do pokaźnych 76 procent. Współcześnie panowie zaczęli też znacznie większą wagę przykładać do własnego zdrowia, dobrego samopoczucia i kondycji. Aktualnie kwestie te są ważne aż dla 83 procent badanych. To o siedem punktów procentowych więcej niż w badaniu przeprowadzonym dekadę wcześniej.

Przeszkody można pokonać

man no time

Niestety, podstawowym problemem w realizacji najbardziej istotnych męskich celów jest czas. Dla wielu z panów to właśnie brak czasu i wynikające z niego konsekwencje nie pozwalają skupić się na tym co naprawdę ważne. Co ciekawe aż 53 procent badanych uważa, że nie jest w stanie poświęcić swojemu wyglądowi tyle uwagi, ile by chcieli. Ponadto 45 procent mężczyzn przyznaje, że w realizacji tego co dla nich najważniejsze, ogranicza ich codzienna rutyna.

Pomogą nowoczesne technologie w „zwykłych” urządzeniach

W jaki sposób nowoczesne technologie mogą pomóc? Wystarczy choćby przyjrzeć się produktom pomocnym w szybszym i skuteczniejszym goleniu. Na przykład za pomocą nowoczesnych blenderów jesteśmy w stanie szybciej przygotować zbilansowane posiłki, dopasowane do naszych osobistych wymagań dietetycznych. Obecnie z tego typu sprzętu korzystają nie tylko sportowcy, ale również coraz większa rzesza mężczyzn dbających o swoją kondycję fizyczną.

Innym przykładem mogą być elektryczne szczoteczki do zębów. Korzystanie z nich pozwala lepiej dbać o stan uzębienia i w dłuższej perspektywie zaoszczędzić czas i pieniądze.

Badanie wyjaśnia dlaczego Braun przykłada tak wielką wagę na dostosowanie swoich produktów do potrzeb konsumentów. Doskonale widać to na przykładzie najnowszej serii golarek Braun Series 5 z technologią Skin-Sensitive i AutoSens. Dzięki AutoSens golarka jest w stanie rozpoznać gęstość brody i na bieżąco dostosować moc dla uzyskania większej efektywności golenia. AutoSens dokonuje analizy gęstości brody nawet 13 razy w ciągu każdej sekundy. Z kolei Skin-Sensitive to system dbałości urządzenia o możliwie najdelikatniejszy sposób golenia. Głowica w nowych golarkach Braun Series 5 może poruszać się w aż ośmiu kierunkach. Tak szeroki zakres swobody ruchu głowicy podczas pracy pozwala optymalnie dopasować pracę głowicy do kształtu twarzy i zapewnić najlepszy kontakt urządzenia ze skórą.

shaved man

O ile ośmiokierunkowa praca głowicy pozwala optymalnie dopasować ją do twarzy, o tyle za dokładniejsze dopasowanie głowicy różnych kształtów odpowiada rozwiązanie o nazwie MicroMotion. Jest to system autonomicznego zawieszenia wszystkich elementów tnących, co pozwala dopasować głowicę do najdrobniejszych konturów twarzy. Twarze mężczyzn różnią się nie tylko kształtem, ale również samym ułożeniem włosia, różnymi kątami pod jakimi broda rośnie, kształtem włosów itp. Głowica golarek z najnowszej serii Braun Series 5 wyposażona jest nie tylko w niezależnie amortyzowane folie tnące, ale także w trymer Ultra ActiLift, który poradzi sobie zarówno z płasko układającym się zarostem, jak i włosami rosnącymi np. na podbródku czy szyi w różnych kierunkach.

Każda minuta, którą uda się zaoszczędzić na rutynowych czynnościach to czas, który zyskujemy na realizację ważniejszych celów. W kontekście golarek tak oszczędność możemy uzyskać nie tylko z tytułu znakomitej efektywności samego urządzenia, ale również z tego, że najnowszych golarek Braun Series 5 można używać zarówno na sucho jak i na mokro. Nie trzeba zatem tracić czasu na oddzielny prysznic i golenie. Co więcej producent golarki idzie również mężczyznom z pomocą w kwestii samej konserwacji sprzętu. Dzięki temu, że golarka Braun Series 5 jest oferowana w zestawie razem z bazą czyszcząco-ładującą Clean&Charge, panowie nie muszą ręcznie czyścić golarki po goleniu. Baza automatycznie czyści, smaruje, ładuje i dezynfekuje golarkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy kolejne cenne minuty na to, by poświęcić się temu co dla nas – mężczyzn - najważniejsze.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.