Dom przyjazny dla użytkownika

Elektroniczne udogodnienia, które nie sprawiają kłopotu

Adam Kwiatkowski
Dom przyjazny dla użytkownika

Tegoroczna, największa impreza technologiczna w Barcelonie pozwoliła producentom pokazać nie tylko produkty, ale również kierunki, w których zamierzają podążać. Wiele pomysłów jest gotowych do wykorzystania, już w tej chwili. Najciekawsze rozwiązania to te, które są przyjazne dla użytkowników. Pomysł i realizacja to tylko połowa sukcesu, dopiero wdrożenie rozwiązania, które będzie przydatne, ma szansę na sukces rynkowy. 

1

Siewcy idei

Informacja jest najważniejszym przedmiotem nowoczesnej wymiany handlowej. Posiadając cyfrowy zapis można wydrukować przedmiot, specyfikacja i opis projektu pozwoli zbudować dowolne urządzenie. Dane z przebiegu reakcji chemicznych pozwalają stworzyć molekuły nowoczesnych produktów leczniczych. Dlatego firmy, sprzedające pomysły, a nie produkty są bardzo wysoko wyceniane na giełdach papierów wartościowych.

"Siewcy idei" napędzają gospodarkę oferując pomysły.  W ten sposób funkcjonuje ogromna liczba firm, między innymi dobrze znane: T-Mobile, 3M, Ericsson, Qualcomm, Nec. Zajmują się one nie tylko patentowaniem idei, ale również produkowaniem przedmiotów wysokich technologii oraz świadczeniem usług.

Jedną z ciekawszych instalacji na targach pokazał Qualcomm. Rozwinął pomysł przyjaznego dla użytkowników habitatu, który cechuje się pewnym stopniem inteligencji. Dzięki współpracy z wieloma producentami urządzeń gospodarstwa domowego i sprzętu AGD udało się mu pokazać "dom inteligentny" z bardzo przyjaznym dla użytkownika interfejsem. 

Za komunikację pomiędzy urządzeniami odpowiada język komend AllJoyn, który wyprodukowano w ramach ogromnego aliansu technologicznego AllSeen. W skład grupy powiązanych przedsiębiorstw wchodzą 34 marki produkujące sprzęt i usługi wymagające zaawansowanych technologii. Siedmiu głównych członków aliansu to Qualcomm, LG, Haier, Panasonic, Sharp, SI, Technicolor oraz TP-Link. Produkty tych firm są w stanie komunikować się ze sobą, tworząc przystępny ogólny interfejs do sterowania cyfrowym domem.  

Waszym zdaniem

grasza100

Brzmi jak jakiś koszmarny horror:(

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.