Electrolux UltraSilencer Zen - oto najcichszy odkurzacz świata

Marek Kowalski
Electrolux UltraSilencer Zen - oto najcichszy odkurzacz świata

Electrolux UltraSilencer Zen to zaprezentowana dziś w spokojnych wnętrzach japońskiej restauracji Izumi Sushi zupełnie nowa seria odkurzaczy dobrze znanej w Polsce szwedzkiej marki. Cechą szczególnie wyróżniającą najnowsze modele jest... cisza. Przedstawiciele producenta stawiali sprawę jasno - Electrolux UltraSilencer Zen to najcichszy odkurzacz świata. Mieliśmy okazję się o tym przekonać na własne uszy :)

0

Electrolux to marka doskonale znana na rynku AGD. Przez wiele lat nazwa szwedzkiej firmy była wręcz synonimem odkurzacza. Już poprzednia seria cichych odkurzaczy z serii UltraSilencer wyróżniała się niskim poziomem hałasu podczas pracy. Nowe egzemplarze z serii UltraSilencer Zen potrafią pracować jeszcze ciszej. W trakcie normalnej pracy, podczas ustawienia maksymalnej siły ssącej wszystkie niżej wymienione modele z nowej serii emitują - wg producenta - nie tyle hałas co szum o głośności zaledwie 58 dB. 

USALLFL58-P042726_ORIGINALPrzedstawiciele szwedzkiej marki podkreślali też, że prawie wszystkie (poza najtańszym modelem UltraSilencer Zen Green) odkurzacze wyposażone są w specjalny, zmywalny filtr przeciwalergiczny Allegry Plus charakteryzujący się bardzo wysokim poziomem skuteczności. Filtr ten zatrzymuje aż 99,95% zanieczyszczeń w przepływającym przez urządzenie powietrzu. Drobne pyłki, odchody roztoczy, zarodniki pleśni i inne silne alergeny są przez niego skutecznie zatrzymywane.

Choć wizualnie nowe odkurzacze Electroluksa nie różnią się znacząco od poprzedniej serii cichych odkurzaczy UltraSilencer 2, to jednak wewnątrz produktów z nowej serii UltraSilencer Zen wprowadzono szereg innowacji.

Copy of USANIMA58-P042725_ORIGINAL

We wnętrzu nowych odkurzaczy całkowicie przeprojektowano elementy konstrukcyjne decydujące o sposobie przepływu powietrza przez urządzenie - celem było nie tylko skuteczne zatrzymywanie zanieczyszczeń, ale również minimalizacja głośności pracy urządzenia bez najmniejszego pogorszenia jego skuteczności. Mogliśmy - na razie tylko pobieżnie - przekonać się, że zabieg ten raczej się udał. Podczas krótkich testów odkurzacz wykazywał dużą moc ssącą, przy jednocześnie zauważalnie, czy też raczej niezauważalnym poziomie hałasu.

Copy of USGREEN58-P042736_ORIGINAL

Tak wygląda Electrolux UltraSilencer™ Zen Green USGREEN58, pierwszy i najtańszy model z serii. Niższa cena wynika m.in. z braku filtra Allergy Plus oraz rezygnacja z wskaźnika zapełnienia. Niemniej jeżeli chodzi o najbardziej podkreślaną przez producenta cechę nowej serii - ten model jest tak samo cichy jak pozostałe z prezentowanych dziś modeli - emisja hałasu nie przekracza 58 dB.

Copy of USALLFL58

Kolejnym produktem, wizualnie różniącym się w zasadzie kolorem jest Electrolux UltraSilencer™ ZEN All Floor USALLFL58. Tutaj oprócz cichej pracy mamy już i wskaźnik zapełnienia i dodatkową ochronę worka na kurz (Electrolux nieodmiennie korzysta ze sprawdzonych worków typu s-bag).

Copy of USALLER58

Electrolux UltraSilencer™ Zen Allergy USAALLER58, kolejny prezentowany egzemplarz, to - jak sugeruje nazwa - model przeznaczony głównie dla osób mających kłopoty z alergią. Oprócz filtra Allergy Plus w tym modelu stosuje się specjalne worki antyalergiczne z serii s-bag.

Copy of USANIMA58

Electrolux UltraSilencer™ Zen USANIMA58 - model wyposażony w worek z filtrem niwelującym zapachy

Copy of USDELUX58

Electrolux UltraSilencer™ Zen Deluxe USDELUX58 - czyli najlepszy i najdroższy model z nowej serii. Cicha praca, filtr Allergy Pro i dodatkowo ciekawy gadżet.

Copy of USDELUX58-P043011_ORIGINAL

Cechą wyróżniającą najdroższy w serii model Electrolux Ultrasilencer Zen Deluxe jest wbudowany w rączkę pilot umożliwiający sterowanie funkcjami odkurzacza bez konieczności schylania się do obudowy urządzenia. Transmisja pomiędzy pilotem jest realizowana bezprzewodowo drogą radiową, pewniejszą od np. technologii wykorzystującej podczerwień.

Copy of USDELUX58-P042724_ORIGINAL

Przedstawiciele producenta podkreślali również, że na skuteczność sprzątania przy bardzo niskim poziomie hałasu ma wpływ również specjalnie zaprojektowana szczotka, a także rura odkurzacza wyposażona wewnątrz w lamelki, dzięki którym powietrze przepływa płynnie i bez zawirowań. 

Wszystkie z prezentowanych modeli charakteryzują się mocą znamionową na poziomie 650 W (moc maksymalna to 750 W). Promień działania odkurzaczy wynosi 12 metrów (9 metrów przewodu i 3 metry teleskop+rura). Każdy z nowych odkurzaczy spełnia normy najwyższej klasy efektywności energetycznej dla odkurzaczy (klasa A). Również klasa skuteczności sprzątania twardych podłóg jest najwyższa. Odkurzaczenie dywanów to również wysoka klasa C. Oczywiście przy takim naładowaniu urządzeń różnego typu filtrami trudno oczekiwać też, by klasa reemisji kurzu była niższa niż A.

Na prezentacji mogliśmy jedynie przez chwilę korzystać z odkurzacza, nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo ciche urządzenie, zapewniające jednak dużą moc ssącą. Na ocenę faktycznej skuteczności nowych urządzeń będziemy musieli poczekać, aż egzemplarz z nowej serii trafi do naszych rąk na dokładniejsze, redakcyjne testy.

Podsumowując: oferta odkurzaczy firmy Electrolux na rynku polskim wzbogaca się o pięć ultracichych modeli, poniżej sugerowane przez producenta ceny poszczególnych produktów i slajd prezentujący tabelę ze specyfikacją zaprezentowanych odkurzaczy.

  • Electrolux UltraSilencer™ Zen Green USGREEN58: 899 złotych
  • Electrolux UltraSilencer™ ZEN All Floor USALLFL58: 999 złotych
  • Electrolux UltraSilencer™ Zen Allergy USAALLER58: 999 złotych
  • Electrolux UltraSilencer™ Zen USANIMA58: 999 złotych
  • Electrolux UltraSilencer™ Zen Deluxe USDELUX58: 1299 złotych

specyfikacja

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.