IFA - AGD marki Sharp

Marek Kowalski
AGD  ifa  Sharp  Vestel 
IFA - AGD marki Sharp

Naszą kolejną relację poświęciliśmy firmie, dzięki której w ogóle mieliśmy okazję zobaczyć co nowego na targach IFA 2017 w Berlinie. Mieliśmy okazję obejrzeć nowe lodówki, pralki i zmywarki marki Sharp, a także drobniejszy sprzęt kuchenny AGD, nie zabrakło również odkurzaczy akumulatorowych. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

0

Naszą relację ze stoiska AGD firmy Sharp zaczynamy od dużego sprzętu - lodówek.

IFA - Sharp lodówka dolny zamrażalnik 70-tka

Widoczna na powyższym zdjęciu lodówka wygląda na pierwszy rzut oka dość typowo. Model Sharp SJ-BA24IEXI2 jest jednak urządzeniem dość nietypowym. Przede wszystkim ze względu na gabaryty. Lodówka jest szersza od zwykłych lodówek (ma 70 cm szerokości) z dolnym zamrażalnikiem. Dzięki temu uzyskano ponadprzeciętną pojemność aż 437 litry (chłodziarka 342 l, zamrażarka: 95 l). Sprzęt charakteryzuje się klasą energetyczną A++. Elektroniczny wyświetlacz wbudowany w szklane drzwi jest niewidoczny dopóki nie zostanie uaktywniony. Wewnątrz mamy komorę świeżości z temperaturą 0°C, przestrzeń na owoce i warzywa. Dzięki funkcji Advanced NoFrost lodówka nie wymaga rozmrażania.

IFA - Sharp Karakuri

Jednak zdecydowanie najciekawszym urządzeniem chłodniczym w ofercie Sharpa jest lodówka Sharp SJ-SX830FWH mająca także nazwę własną: Sharp Karakuri. To jedyna w swoim rodzaju lodówka wyposażona w aż pięć drzwi. Widoczny na zdjęciu dozownik chłodnej wody/lodu jest umieszczony w obrotowym panelu - gdy nie korzystamy z lodówki odwraca się on o 180° kryjąc się we wnętrzu lodówki. Pojemność tej lodówki to aż 660 litrów. Sprzęt jest wyposażony w jonizator Plasmacluster (więcej o tej technologii w naszym materiale o jonizacji).

IFA - Sharp Karakuri - specjalna komora

Wszyscy wiemy, że chowanie do lodówki ciepłego garnka z przygotowaną żywnością to zły pomysł. Lodówka Sharp Karakuri wyposażona jest w dodatkową, specjalną komorę, która może pełnić zarówno rolę chłodziarki (temperatury 3°C, 0°C), jak i zamrażalnika (temperatury -8°C, -18°C). Co więcej włożenie gorącego garnka z zupą nie zaszkodzi tej lodówce, pod warunkiem że umieścimy go właśnie w tej komorze. Analogicznie, gdy konsument będzie miał ochotę szybko schłodzić niewielką porcję żywności lub napoje - również może do tego wykorzystać specjalną komorę Karakuri.

IFA - Sharp i wewnętrzny filtr pochłaniający zapachy czyszzony słońcem

Kolejną innowacją "lodówkową" Sharpa jest tzw. e-Filter, który znaleźliśmy w jednej z pozostałych lodówek prezentowanych przez firmę Sharp. Jest to specjalny filtr pochłaniający zapachy, ale - w przeciwieństwie do tradycyjnych filtrów węglowych - nie wymagający wymiany. Jedyne co trzeba robić, by odświeżyć ów filtr to wystawić go raz na rok, na pewien czas na działanie promieni słonecznych. W pełnym słońcu promienie ultrafioletowe dokonają reszty i skutecznie przywrócą pożądane właściwości filtra.

IFA - Sharp zmywarka

Widoczny na zdjęciu sprzęt wygląda z pozoru jak zwykła zmywarka, owszem, ciekawie zaprojektowana, wzornictwo może się podobać. Jednak siła tego modelu tkwi w superoszczędnym zużyciu wody. Jest to zmywarka klasy A+++ -30%, zużycie wody na pojedynczy cykl zmywania dla 14-częściowego zestawu naczyń nie przekracza zaledwie 5,4 litra wody. To doskonały rezultat. Zaletą jest również cichy silnik inwerterowy, generuje hałas maksymalny na poziomie 44 dB, co powoduje że szum tej zmywarki praktycznie wtapia się w szum tła w mieszkaniu w mieście. 

IFA-Sharp-robot-planetarny

Na stoisku Sharpa mogliśmy również zobaczyć ciekawe drobne AGD. Na powyższym zdjęciu wielofunkcyjny robot kuchenny o mocy 1000 W i pojemności aż 4,7 litra. W tej kategorii widzieliśmy również czajnik z regulacją temperatury (przydatny np. do parzenia różnych odmian herbaty - niektóre odmiany wymagają niższej temperatury niż wrząca woda).

IFA - Sharp piekarniki parowe

Nie mogło zabraknąć szybkowara (po prawej), piekarnika parowego (w środku) czy mikrofalówki z funkcją gotowania na parze. Wszystkie produkty wchodzą w skład serii sprzętów kuchennych o nazwie Sharp Healsio, co ma sugerować urządzenia, pomagające przygotowywać zdrowe potrawy zachowujące pełnię składników odżywczych.

IFA - Sharp Mikrofala z górnym panelem kontrolnym

Ciekawie prezentowała się również mikrofalówka Sharp z charakterystycznym, umieszczonym wzdłuż górnej krawędzi urządzenia panelem kontrolnym. Oprócz ciekawego wzornictwa urządzenie dysponuje funkcjonalną automatyką. Użytkownik nie musi dbać o to, na ile czasu nastawić mikrofalówkę aby podgrzać potrawę - urządzenie dzięki wbudowanym sensorom automatycznie dopasuje odpowiednie parametry, a nam pozostanie tylko wciśnięcie przycisku uruchamiającego podgrzewanie. Dzięki automatycznemu menu również przygotowywanie potraw od podstaw będzie w tym modelu ułatwione.

IFA - Sharp blender i wyciskarka

Kielichowy blender Sharp BL-5501AW o mocy 600W i bardzo dużej prędkości obrotowej (aż 21 tys. obr./min.). Sześcioostrzowe noże przy takiej szybkości błyskawicznie zmiksują do 1,5 l żywności. Po prawej stronie wolnoobrotowa wyciskarka do soków Sharp MJ-J520C11 wyposażona w silnik indukcyjny o mocy 200 W.

IFA - Sharp Smart Kitchen with Waldemar Pokora

Sharp wprowadza do swojej oferty również urządzenia typu smart, czyli zdolne do komunikacji z innym inteligentnym sprzętem w domu. W tej grupie znajdziemy praktycznie każdy sprzęt z dużego AGD: lodówkę, piekarnik, pralkę i zmywarkę. Pracą wszystkich urządzeń można sterować za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. O szczegółach i funkcjonalności urządzeń opowiadał nam Waldemar Pokora z polskiego oddziału Vestel/Sharp.

IFA - Sharp odkurzacze akumulatorowe

Wśród nowych urządzeń nie zabrakło również pionowych odkurzaczy akumulatorowych marki Sharp. Oba urządzenia mają różne pojemności zbiornika na kurz (po lewej 0,2 l, po prawej 0,13l). To bardzo lekkie urządzenia (odpowiednio 2,3 kg po lewej, po prawej 1,5 kg). A przy tym wyposażone w dość wydajny akumulator zapewniający nawet 30 minut pracy w obu modelach. Czas ładowania podawany przez producenta to 80 minut. Oczywiście takich rezultatów nie dałoby się uzyskać przy zastosowaniu klasycznych akumulatorów Ni-MH. Oba urządzenia wyposażono w litowo-jonowe ogniwa zasilające.

IFA - Sharp piekarnik

Sharp KN-75S50ISS to najnowszy piekarnik w ofercie znanej marki. Sprzęt umożliwia jednoczesne pieczenie nawet na pięciu poziomach. Komora piekarnika ma pojemność aż 78 l. Sprzęt oferuje aż 150 wbudowanych programów automatycznego przygotowywania potraw.

IFA - Sharp - pralka

Nowością jest również pralka Sharp IntelliDOS - jest to urządzenie zaliczane do klasy "inteligentnego" sprzętu AGD. Ładowane od frontu urządzenie pomieści do 8 kg odzieży, ale w superszybkim, trwającym zaledwie 12 minut programie umożliwia przepranie 2 kg odzieży. Oczywiście producent wyraźnie zastrzegał, że mowa o przepierce, a nie pełnowartościowym praniu. Podobało nam się to wyjaśnienie, bo jeżeli ktokolwiek zapewnia Was, że jego pralka dokona pełnego prania w kwadrans to informujemy: fizyki oszukać się nie da. Pralka IntelliDOS wyposażona jest w funkcje optymalizujące dobór wody, prądu i detergentu odpowiednio do ilości wsadu. Dobrą informacją dla alergików są wbudowane programy antyalergiczne.

IFA - Sharp - Air Purifiers

Wśród sprzętu AGD marki Sharp nie mogło zabraknąć również oczyszczaczy powietrza wyposażonych w autorską technologię PlasmaCluster. Na targach IFA Sharp zaprezentował nowe urządzenia. Oczyszczacze z najnowszej serii Sharp KC-G mają wbudowany znacznie większy zakres czujników w stosunku do produktów poprzedniej generacji. W tzw. "inteligentnym" trybie pracy urządzenie reaguje na różne niepożądane składniki powietrza (kurz, pył zawieszony PM 2.5, dym papierosowy i inne przykre np. oddzwierzęce zapachy), a także dzięki sensorom jest w stanie sterować pracą w zależności od temperatury czy wilgotności. 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.