InnoFest 2015, najważniejsze nowości LG

Telewizory OLED, matryce IPS i dużo nowych AGD

Adam Kwiatkowski
InnoFest 2015, najważniejsze nowości LG

Lizbona gości najważniejsze wydarzenie technologiczne firmy LG. InnoFest 2015 to okazja do zaprezentowania flagowych produktów, które trafią do sprzedaży. Duża część zaprezentowanego sprzętu będzie dostępna również w Polsce.

0

InnoFest 2015 - kluczowe tematy konferencji

InnoFest to ogromna wystawa podczas której partnerzy biznesowi, prasa oraz zaproszeni goście mają okazję zobaczyć rozwiązania i urządzenia ze wszystkich zakładów produkujących pod marką LG. Prezentowane są telewizory, lodówki, pralki oraz inne sprzęty AGD. Firma LG pokazała również łatwe do zarządzania systemy audio, sterowane przez WiFi, które będą nową kategorią produktów w port folio producenta.

Oprócz nowych sprzętów LG poświęciło dużo uwagi rozwiązaniom dla inteligentnych domów, wychodząc z założenia, że dywersyfikacja może przynieść więcej skutecznych rozwiązań, LG współtworzy panel "Open Smart Home Strategy", do którego dołączyło już wiele innych firm. Alians funkcjonuje pod nazwą ALLSEEN  współpracują w nim liczne przedsiębiorstwa, nie tylko produkujące sprzęt RTV i AGD. Swój udział zaznaczyły takie marki, jak Bosch, Sony, Qualcomm, a nawet Legrand, Cisco, HTC i wiele innych. Celem tego aliansu jest stworzenie wspólnego, otwartego środowiska, które musi posiadać trzy najważniejsze cechy - Otwarta Platforma, Otwarta Łączność i Otwarty Ekosystem. 

InnoFest_ALLSEEN

Jak każdy wielki projekt, ALLSEEN zapowiada się bardzo interesująco a efekty aliansu mogą znacząco wpłynąć na przyszłe rozwiązania. Pierwsze efekty można dostrzec w zaprezentowanych urządzeniach firmy LG - przykład działania otwartej platformy to LG HomeChat, który ułatwia komunikowanie się różnych urządzeń domowych z użytkownikiem. Otwarty Ekosystem stał się podstawą do zaprezentowania rozwiązania pozwalajacego na zintegrowanie Bezpieczeństwa, Monitoringu i Automatyzacji. LG pochwaliło się kilkoma kluczowymi partnerstwami, które wykorzystują Otwarty Ekosystem. Obecnie są to firmy główne z USA, gdzie istnieje największy rynek rozwiązań z zakresu automatyki i bezpieczeństwa domów. 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.