Jaki grzejnik przenośny wybrać? 5 popularnych modeli

Skuteczne dogrzewanie mieszkania zimą

Marek Kowalski
Jaki grzejnik przenośny wybrać? 5 popularnych modeli

W jaki sposób sprawić, by zimą, nawet podczas najsurowszych mrozów, było w domu ciepło? Optymalnym rozwiązaniem jest długofalowa strategia polegająca na ociepleniu domu, właściwym doborze systemu grzewczego, odpowiedniej wentylacji, korzystaniu ze szczelnych okien, itp. Niestety, nie zawsze mamy czas, siły i środki by wdrożyć takie rozwiązanie. Tymczasowym, ale też znacznie tańszym pomysłem jest korzystanie z przenośnych grzejników. Aby ułatwić Wam ich wybór przygotowaliśmy zestawienie 5 popularnych modeli.

1

Grzejniki przenośne, bez względu na to, czy mówimy tu o grzejnikach wentylatorowych (termowentylatorowych), konwektorowych, olejowych, czy ceramicznych to zawsze rozwiązanie tymczasowe. Z tego typu produktów korzystamy wtedy, gdy wbudowany w nasz dom czy mieszkanie system grzewczy niedomaga lub uległ chwilowej awarii. Warto pamiętać, że choć grzejniki, o których tu mowa są znacznie tańsze niż remont domu/mieszkania zwiększający energooszczędność i bilans cieplny naszej nieruchomości, to w istocie wszystkie wymienione produkty grzeją będąc zasilane energią elektryczną. Ogrzewanie prądem jest jednym z najdroższych, dlatego też z urządzeń tu wymienionych warto korzystać tylko wtedy, gdy faktycznie jest ku temu potrzeba. Wtedy rachunek za prąd będzie tylko nieznacznie wyższy, a za to domownikom będzie ciepło nawet w największe mrozy. 

Ravanson CH-2000M

Ravanson CH-2000M

Dość popularnym wyborem polskich konsumentów poszukujących produktu umożliwiającego dogrzanie pomieszczeń jest stosunkowo tani (cena poniżej 100 zł; jeden z najtańszych modeli tego typu na rynku) grzejnik konwektorowy marki Ravanson. Urządzenie jest wyposażone w nóżki, co pozwala je łatwo stawiać w odpowiadającym nam miejscu, a dzięki wbudowanemu uchwytowi również przenosić w razie potrzeby. Oprócz tego obudowa urządzenia została tak wyprofilowana, że sprzęt można także zamontować na ścianie. Moc maksymalna urządzenia to 2000 W, ale można ją regulować. Do dyspozycji użytkownika jest pokrętło płynnej regulacji temperatury oraz trzy poziomy mocy grzewczej.

Sprawdź aktualną cenę tego urządzenia lub wybierz konkretną ofertę w renomowanym sklepie

MPM MUG-07

MPM MUG-07

Kolejnym popularnym grzejnikiem konwekcyjnym jest produkt polskiej firmy MPM. Urządzenie wyposażono w trzy tryby pracy, z których każdy oferuje inny poziom grzania równoważny mocy: odpowiednio 800 W, 1200 W i 2000 W. Dzięki funkcji nadmuchu powietrza, ciepło szybko rozchodzi się po pomieszczeniu. Urządzenie wyposażone jest w termostat i regulację temperatury, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem. Również w tym przypadku sprzęt jest wyposażony w wygodne uchwyty ułatwiające przenoszenie grzejnika tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny.

Przejdź od razu do najtańszej oferty na rynku

Adler AD 7702

Adler AD 7702 - 2

Urządzenie jest jednym z najpopularniejszych na naszym rynku termowentylatorów ceramicznych. Sprzęt charakteryzuje się mocą maksymalną na poziomie 1500 W. Dla użytkownika dostępne są dwa poziomy mocy grzewczej. Wbudowany termostat pozwala na regulację ilości wytwarzanego ciepła w zależności od naszych potrzeb. W razie potrzeby sprzęt ten może być uruchomiony również jako wentylator chłodzący, wtedy funkcje grzewcze są wyłączone, a pracuje tylko wentylator. Produkt marki Adler jest też jednym z najtańszych urządzeń w swojej klasie. Ten sprzęt, użyteczny zarówno w zimie, jak i - dzięki trybowi nadmuchu bez grzania - również latem, został wyceniony na ok. 50 zł. To nieduża kwota za zapewnienie ciepła sobie i najbliższym.

Sprawdź aktualną cenę tego urządzenia lub przejdź do konkretnej oferty w renomowanym sklepie

Sencor SOH 3009BE

Sencor SOH 3009BE

Kolejny grzejnik w naszym zestawieniu to jeden z najpopularniejszych ostatnio grzejników olejowych. Urządzenie wyróżnia się charakterystyczną, zaokrągloną konstrukcją ogniw grzewczych. Brak ostrych krawędzi czyni ten sprzęt nieco bezpieczniejszym dla dzieci, choć wciąż należy pamiętać o ich pilnowaniu, grzejnik potrafi nagrzać się naprawdę mocno. Model wyposażony jest w uchwyt i 4 kółka, co ułatwia umieszczanie sprzętu tam, gdzie jest on w danej chwili najbardziej potrzebny. Grzejnik marki Sencor jest oczywiście wyposażony w termostat oraz 3 stopnie regulacji. Maksymalna moc tego urządzenia to 2000 W. Ponieważ jest to grzejnik olejowy, nie ma tu funkcji nadmuchu, ale dzięki temu sprzęt może działać dłużej i pracować np. w nocy nie zakłócając szumem wentylatorów snu mieszkańcom.

Sprawdź aktualną cenę tego urządzenia lub przejdź do konkretnej oferty w renomowanym sklepie

Volteno VO0280

Volteno VO0280

Nasze zestawienie zamykamy najtańszym sprzętem spośród wymienionych. Termowentylator klasyczny Volteno można kupić już za niewiele ponad 30 zł. Za tą cenę otrzymujemy sprzęt o mocy 2000 W. Urządzenie jest lekkie, wyposażone w rączkę ułatwiającą przenoszenie z pomieszczenia do pomieszczenia. Wbudowana regulacja i termostat pozwalają dopasować pracę urządzenia do odpowiadającej nam temperatury w danym pomieszczeniu. Do dyspozycji użytkownika są dwa poziomy nawiewu ciepłego, oprócz tego urządzenie może pełnić rolę wentylatora chłodzącego w lato.

Przejdź od razu do najtańszej oferty na rynku

Waszym zdaniem

szunaj2300

A kto zapłaci kosmiczne ceny za grzanie tymi cudami techniki ? Ha ha ha .

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.