Jaki telewizor wybrać? Ranking TV

Zobacz najpopularniejsze telewizory w Polsce

Marek Kowalski
Jaki telewizor wybrać? Ranking TV

Jaki telewizor wybrać? Olbrzymia oferta rynkowa w naszym kraju powoduje, że odpowiedź na to pytanie nie jest zadaniem trywialnym. Możemy wam w tym pomóc. Od dłuższego czasu śledzimy dane rynkowe, mamy dostęp do szerokiego zakresu danych statystycznych serwisu Skąpiec.pl, dzięki czemu wiemy, jakich modeli w jakich rozmiarach konsumenci najczęściej poszukują. Ranking telewizorów to wynik połączenia analizy tych danych z naszym doświadczeniem jako testerów telewizorów, a także regularnie aktualizowaną wiedzą na temat technologii stosowanych przez producentów.

0

Impulsem zachęcającym do zakupu nowego telewizora jest rozwój technologiczny, chęć posiadania dodatkowego odbiornika oraz coraz większa dostępność materiałów w rozdzielczości 4K, oferującej jakość w domu przewyższającą (tak, w pełni świadomie to piszemy) tę, którą możemy uzyskać w zwykłych kinach.

Prosimy pamiętać, że ranking oddaje aktualne preferencje rynkowe konsumentów i pokazuje jakie jest ich zainteresowanie konkretnymi modelami. Dane statystyczne na których się opieramy pochodzą z popularnego serwisu porównującego ceny setek tysięcy produktów sprzedawanych w Polsce, tym samym poniżej wymienione modele telewizorów to najczęściej poszukiwane przez polskich internautów produkty w swoich kategoriach.

Nasz ranking obejmuje pięć kategorii telewizorów. Cztery z nich to podział wynikający po prostu z rozmiarów (przekątnych) ekranów poszczególnych modeli, ostatnia - piąta kategoria - obejmuje telewizory wyposażone w ekrany o rozdzielczości Ultra HD / 4K (czyli 3840 x 2160 pikseli). W każdej z kategorii wymieniamy aż 10 najpopularniejszych modeli na polskim rynku, ponadto pierwsze trzy w każdej z kategorii dodatkowo opisujemy wskazując Wam zalety, ale też i znane nam wady konkretnych produktów. Chcemy, by wybór urządzenia, które ostatecznie stanie w waszym domu był dokonany w pełni świadomie, bo tylko wtedy szanse, że będziecie zadowoleni z wybranego telewizora znacznie wzrastają. Zaczynamy od najmniejszych telewizorów, charakteryzujących się ekranami o przekątnej 32" (81,28 cm).

Darmowy dostęp do filmów i seriali przez 14 dni - zobacz ofertę Showmax

Ranking TV: najpopularniejsze telewizory 32-calowe

32-calowe telewizory cieszą się w Polsce dużą popularnością. Nie powinno to dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę, że są to jedne z najtańszych modeli dostępnych na rynku. 32-calowa matryca, choć jest znacząco mniejsza od tej w telewizorach wymienionych w pozostałych kategoriach, to w zupełności wystarczy by produkt spełnił nasze wymogi komfortowego obrazu w mniejszych pomieszczeniach. Wiele osób wybiera taki model jako drugi telewizor do domu, instalując go np. w sypialni, czy w innych niż salon pomieszczeniach. Wśród producentów w tej kategorii najczęściej wzbudzającym zainteresowanie internautów były produkty marki Samsung.

Samsung UE32M5002

1. Samsung UE32M5002

Najpopularniejszym modelem wśród najmniejszych w naszym rankingu telewizorów jest model Samsung UE32M5002. To prosty sprzęt, nie oferujący dodatkowych aplikacji czy systemu Smart TV. Matryca w tym modelu ma rozdzielczość Full HD, w zupełności wystarczającą do oglądania wszystkich dostępnych w Polsce kanałów telewizyjnych. Model ten ma wbudowany cyfrowy tuner DVB-C/T/T2, co oznacza, że bez żadnych dodatkowych urządzeń możemy odbierać niekodowane kanały telewizji naziemnej czy telewizję kablową. Niestety, takich "wodotrysków" jak np. zaawansowane techniki ulepszania obrazu czy HDR w tym modelu nie znajdziemy, ale cena wszystko wyjaśnia.

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

2. Philips 32PHH4101

Jeden z najtańszych modeli 32-calowych dostępny na rynku, a przy tym sprzęt lubianej i sprawdzonej w Polsce marki. Niższa cena od lidera wynika jednak również z tego, że nie jest to telewizor Full HD. Rozdzielczość matrycy zastosowanej w tym modelu to 1366 x 768, czyli HD (bez "full"). Telewizor ma wbudowany cyfrowy tuner DVB-T/C (do telewizji naziemnej lub kablówki), ponadto dzięki złączom USB może odtwarzać filmy zapisane na przenośnym nośniku (także te z napisami dialogowymi zapisanymi w odrębnym pliku). Również w tym przypadku nie mamy do czynienia z modelem Smart TV. Nie znajdziemy tu też HDR i innych "upiększaczy" obrazu. 

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

3. LG 32LH510B

Na trzecim miejscu pod względem popularności wśród 32-calowych modeli uplasował się sprzęt koreańskiej marki LG. Podobnie jak w przypadku Philipsa mamy tu do czynienia z telewizorem o rozdzielczości HD (1366 x 768), z wbudowanym tunerem cyfrowym DVB-T/C. Także ten model nie jest telewizorem smart TV, zatem nie ma tu aplikacji czy łączności z internetem. Jest za to możliwość odtwarzania mediów z nośnika podłączonego do gniazda USB oraz nagrywania oglądanych programów telewizyjnych na ten nośnik.

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

4. Samsung UE32J5000 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

5. Samsung UE32M5572 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

6. Manta 32LED3204 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

7. Samsung UE32J4000 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

8. Skymaster 32SH1000 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

9. JVC LT-32VF52K - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

10. Samsung UE32M5672AU - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

 

Ranking TV: najpopularniejsze telewizory 40-calowe

Telewizory czterdziestocalowe to dziś klasa niższa-średnia. Z jednej strony wielu kupuje je jako jedyne telewizory w domu, w końcu ponad metrowa przekątna ekranu powinna zapewniać obraz o przyzwoitym rozmiarze. Wszystko oczywiście zależy od powierzchni pomieszczenia, do którego takie urządzenie trafi i od odległości w jakiej będziemy oglądać telewizję. Kategoria ta cieszy się też powodzeniem, bo 40-tki, choć większe od 32-calowych modeli wciąż są zauważalnie tańsze od większych telewizorów. Również w tym przypadku w pierwszej dziesiątce popularnych modeli aż pięć wyprodukował Samsung.

Samsung UE40J5200

1. Samsung UE40J5200

Najpopularniejszym 40-calowym telewizorem okazał się model Samsung J5200 z serii 5. Samsung oferuje ten model w czterech rozmiarach: 32, 40 właśnie, 48 oraz 58 cali. Telewizor wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli). W tym przypadku mamy już wbudowanych trochę "bajerów", np. rozwiązanie o nazwie Wide Color Enhancer Plus, które odpowiada za generowanie żywych barw na ekranie. Telewizor jest wyposażony w dwa złącza HDMI, jedno USB, oferuje także użytkownikowi tzw. tryb filmowy, poprawiający jakość filmów. Jest to również telewizor Smart TV, dzięki czemu gdy telewizje nie pokazują niczego ciekawego, zawsze mamy możliwość skorzystania z dodatkowych aplikacji, możliwe jest również przesyłanie na ekran telewizora obrazu z urządzeń mobilnych (mirroring) lub innych domowych urządzeń (np. komputerów via sieć beprzewodowa - obsługa serwerów DLNA). Wbudowany tuner cyfrowy to klasyczny DVB-T/C.

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

2. Samsung UE40J5100

Telewizor funkcjonalnie bardzo podobny do poprzednika, znacznie większe różnice widoczne są we wzornictwie. O ile poprzedni model ma podstawę składającą się z dwóch nóżek, to wicelider wśród "czterdziestek" - Samsung J5100 - ma już pojedynczą stopę podstawy. Jest to również telewizor Full HD (1920 x 1080 pikseli), oferujący podbicie kolorów (Wide Color Enhancer Plus) oraz tryb filmowy. Największą różnicą pomiędzy J5200 a J5100 jest to, że J5100 nie jest telewizorem Smart TV i nie ma komunikacji bezprzewodowej oraz łączności sieciowej, zatem dobierając sobie treści, które na tym telewizorze będziemy chcieli obejrzeć mamy do wyboru tradycyjne kanały telewizyjne lub złącza HDMI (2 szt.) lub USB (1 szt.), przez które możemy podłączyć zewnętrzne źródła mediów. Z drugiej strony jest zauważalnie tańszy od lidera.

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

3. Manta LED4004

Obecność tego modelu wśród najpopularniejszych telewizorów 40-calowych na pierwszy rzut oka może dziwić, jednak zaskoczenie ustępuje miejsca zrozumieniu, gdy spojrzymy na cenę tego produktu. To jedyny telewizor z ekranem o takim rozmiarze, którego cena jest zauważalnie niższa od 1000 zł. Od strony funkcjonalnej jest to telewizor z ciekłokrystalicznym ekranem Full HD (1920 x 1080 pikseli), wbudowanym cyfrowym tunerem DVB-T/C, aż trzema złączami HDMI, jednym USB. Podobnie jak poprzednik, nie jest to telewizor smart TV, zatem nie ma tu WiFi, łączności z siecią komputerową i internetową czy aplikacji. 

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

4. Samsung UE40MU6102 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

5. Samsung UE40K5100 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

6. Samsung UE40M5002 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

7. Panasonic TX-40ES400E - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

8. Sharp LC-40CFG4042E - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

9. Sony KDL40WE660 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

10. Thomson 40FB5426 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

 

Ranking TV: najpopularniejsze telewizory 55-calowe

55 cali to już zdecydowanie klasa premium. Przynajmniej, gdy spojrzymy na najczęściej wyszukiwane przez konsumentów modele. Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych telewizorów w tym rozmiarze okupują produkty trzech producentów azjatyckich: Samsunga (4 produkty), LG (3 produkty) oraz Sony (3 produkty).

Samsung QE55Q7F

1. Samsung QE55Q7F

Najpopularniejsza 55-tka to telewizor Samsunga, tzw. QLED TV, przy czym należy pamiętać, że QLED to wciąż telewizor z matrycą ciekłokrystaliczną (a nie organiczną, jak OLED-y), niemniej QLED to obecnie górny pułap technologii wytwarzania matryc ciekłokrystalicznych. Telewizor oferuje całą gamę funkcji i technik ulepszania oraz optymalizacji obrazu. Ekran oferuje rozdzielczość Ultra HD / 4K (3840 x 2160 pikseli), obsługę HDR (rozszerzony zakres tonalny wyświetlanych barw), funkcje przyciemniania lokalnego (Precision Black Pro), podbicie kontrastu, kompatybilność z systemami Multiroom, predefiniowane tryby obrazu dopasowane do oglądanych treści i wiele więcej. Oczywiście jest to model smart TV, z WiFi, Bluetooth, mnóstwem aplikacji, zdolny do łączenia się ze wszystkimi innymi, usieciowionymi urządzeniami w domu (smartfon, tablet, komputer, serwer NAS itp.), automatycznie rozpoznający źródło sygnału. 

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

2. Sony KD-55XE8505

Kolejny zaawansowany telewizor smart TV klasy premium. Matryca Ultra HD / 4K (3840 x 2160 pikseli), zaawansowany procesor obliczeniowy obrazu Sony 4K HDR X1, autorska technologia Sony Triluminos zapewniająca szerszą paletę barw prezentowanych na ekranie, optymalizacja kontrastu, optymalizacja jasności, miejscowe wygaszanie, przetwarzanie koloru 10bit/kanał barwny i wiele więcej. Naturalnie pełna łączność ze światem, zarówno przewodowa (LAN/Ethernet) jak i bezprzewodowa (WiFi, Bluetooth). Obsługa standardu Miracast (współpraca z urządzeniami mobilnymi, rzutowanie obrazu ze smartfona/tabletu), wbudowany tuner telewizji kablowej, naziemnej i satelitarnej, 4 wejścia HDMI, 3 porty USB. Na popularność może mieć wpływ również fakt, że jest to telewizor z systemem Android TV.

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

3. Sony KD-55XE7096BAEP

Na trzecim miejscu pod względem popularności wśród telewizorów 55-calowych ponownie produkt japońskiej marki. Jest to również telewizor klasy premium, ale seria 7 jest "oczko" niżej niż wyżej opisany produkt serii 8. W tym modelu również mamy matrycę Ultra HD 4K wspomaganą przez mnóstwo funkcji i technik poprawy i optymalizacji obrazu oraz kolorów, ale skupmy się na różnicach. Przede wszystkim nie jest to telewizor z systemem Android TV, ale wciąż jest to telewizor smart TV, zapewnia zatem łączność ze światem (WiFi, ale już nie Bluetooth) i aplikacje (choć mniejszy ich zakres niż w przypadku Android TV). No i jest zauważalnie tańszy od poprzednika, a wciąż oferuje bardzo dobry obraz, dźwięk i możliwości.

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

4. LG 55EG9A7V - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

5. LG OLED55C7V - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

6. Sony KD-55XE9005 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

7. LG OLED55B7V - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

8. Samsung UE55MU6102 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

9. Samsung QE55Q8CAM - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

10. Samsung UE55MU6172 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

 

Ranking TV: najpopularniejsze telewizory 65-calowe

65 cali to jeszcze kilka lat temu rozmiar pozostający poza zasięgiem przeciętnego śmiertelnika. Jednak rozwój technologii produkcyjnych coraz większych matryc, zapewniający coraz mniejszy odsetek błędów i wydajniejszą, a tym samym tańszą produkcję ekranów zaowocował tym, że dziś pasjonat oglądania filmów na dużym ekranie nie musi iść do kina. Duży ekran może zabrać do domu. Ze sklepu. Oto modele najczęściej poszukiwanych telewizorów 65-calowych. Jaki producent przeważa? Pewnie myślicie "Samsung"? A jednak nie, w tej kategorii cztery produkty to rezultat pracy projektantów i inżynierów z firmy Sony. Choć nie ujmujemy nic Koreańczykom - ich telewizory okupują dwa miejsca na podium popularności w tej klasie.

Samsung QE65Q7F

1. Samsung QE65Q7F

Podobieństwo nazwy tego modelu z liderem zestawienia 55-calowych telewizorów nie jest przypadkowe. De facto mamy tu do czynienia z tym samym modelem, tylko wyposażonym w ekran o większej przekątnej. Zatem jest to QLED TV wyposażony w całą gamę funkcji i technik ulepszania oraz optymalizacji obrazu. Rozdzielczość Ultra HD / 4K (3840 x 2160 pikseli), obsługa HDR (rozszerzony zakres tonalny wyświetlanych barw), funkcje przyciemniania lokalnego (Precision Black Pro), podbicie kontrastu, kompatybilność z systemami Multiroom, predefiniowane tryby obrazu dopasowane do oglądanych treści i wiele więcej. Oczywiście jest to model smart TV, z WiFi, Bluetooth, mnóstwem aplikacji, zdolny do łączenia się ze wszystkimi innymi, usieciowionymi urządzeniami w domu (smartfon, tablet, komputer, serwer NAS itp.), automatycznie rozpoznający źródło sygnału. 

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

2. Samsung QE65Q8CAM

Kolejny duży telewizor Samsunga z topowej serii QLED. Podstawowym wyróżnikiem tego modelu, widocznym od razu na pierwszy rzut oka jest zakrzywiony ekran. Rozdzielczość 4K / Ultra HD, 10-bitowe przetwarzanie koloru, HDR, moduł Samsung Connect, tuner telewizji naziemnej, kablowej i satelitarnej, wydajny procesor obrazu i wiele więcej. Ten model jest produktem wyższej klasy od poprzednika, co ma też wpływ na cenę oscylującą już tutaj w okolicach 10 tysięcy złotych. Oczywiście jest to telewizor smart TV, z łącznością z internetem i innymi urządzeniami w domu, sterowaniem głosem, wyszukiwarką, aplikacjami, pełną automatyką rozpoznawania źródła sygnału.

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

3. SONY KD-65XD7505BAEP

Na ostatnim miejscu podium popularności wśród największych telewizorów w naszym zestawieniu znalazł się model Sony. Jest to telewizor z serii XD75 z matrycą 4K HDR, z wydajnym procesorem przetwarzania obrazu Sony 4K HDR X1, optymalizacją obrazu i wieloma innymi algorytmami odpowiadającymi za jak najlepsze prezentowanie tego, co chcemy oglądać, bez względu na to, czy jest to telewizja w niskiej rozdzielczości czy najwyższej jakości przesyłane strumieniowo filmy 4K HDR z Netflixa. Telewizor ten jest oczywiście telewizorem smart TV pracującym pod kontrolą intuicyjnego i bogatego w aplikacje systemu Android TV. Nie mogło zabraknąć pełnego zestawu złącz, tunerów, sterowania głosem itp. Godny przedstawiciel klasy premium.

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

4. Sony KD-65A1BAEP - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

5. Sony KD-65XE9305 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

6. Samsung UE65KU6100 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

7. Philips 65PUS6162/12 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

8. Panasonic TX-65EZ1000E - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

9. LG OLED65B7V - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

10. Sony KD-65ZD9 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

 

Ranking TV: najpopularniejsze telewizory z matrycami Ultra HD / 4K

Nasza ostatnia kategoria to swoisty eksperyment. Analizując otrzymane przez nas dane mogliśmy również wyznaczyć popularność telewizorów bez względu na ich rozmiar, ale względem innej cechy - spróbowaliśmy względem wyposażenia danego modelu w matrycę o rozdzielczości Ultra HD / 4K. Siłą rzeczy wiele modeli w tej kategorii pokrywa się z niektórymi produktami wymienionymi wcześniej. 

Samsung QE55Q7F

1. Samsung QE55Q7F

Najpopularniejsza 55-tka jest też najpopularnieszym telewizorem z matrycą 4K w ogóle. Model z serii QLED TV z pełną gamą funkcji i technik ulepszania oraz optymalizacji obrazu. Nie będziemy powielać wcześniejszego opisu. Na pewno jest to produkt, którym warto się zainteresować. 

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

2. Samsung UE50MU6172

Ten telewizor to ciekawy przypadek. Z jednej strony mamy tu do czynienia z ekranem o najwyższej obecnie dostępnej rozdzielczości, czyli 4K / Ultra HD, ale z drugiej jest to jeden z najtańszych telewizorów 4K w tym zestawieniu. Prawdopodobnie to właśnie cena zdecydowała o wyjątkowej popularności tego modelu, modelu - który przypomnijmy - zaliczany jest do kategorii 50-tek, na tyle mało popularnej, że nie tworzyliśmy jej w niniejszym zestawieniu. Tańsze od tego telewizora są tylko modele 4K z pozycji 7. (model LG) oraz 10. (również Samsung), ale mają one mniejsze ekrany - odpowiednio 49 cali i 43 cale. Co ciekawe mimo niskiej ceny opisywany tu model Samsunga jest telewizorem smart TV.

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

3. Sony KD-55XE8505

Trzecim najpopularniejszym telewizorem 4K jest opisywany już wcześniej (ulokowany na drugim miejscu wśród 55-calowych telewizorów) zaawansowany telewizor klasy premium. Mocny procesor obliczeniowy obrazu Sony 4K HDR X1, autorska technologia Sony Triluminos, optymalizacja kontrastu, optymalizacja jasności, miejscowe wygaszanie, przetwarzanie koloru 10bit/kanał barwny i pełna łączność telewizora - w zasadzie z czymkolwiek. Przypominamy, że jest to telewizor z systemem Android TV.

Sprawdź najniższą cenę tego modelu

4. Sony KD-55XE7096BAEP - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

5. LG OLED55C7V - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

6. Samsung QE65Q7F - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

7. LG 49UJ6307 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

8. Sony KD-55XE9005 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

9. LG OLED55B7V - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

10. Samsung UE43MU6172 - Sprawdź najniższą cenę tego modelu

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.