Jaki telewizor wybrać? Ranking TV - 50 najpopularniejszych modeli (edycja maj 2018)

Marek Kowalski
Jaki telewizor wybrać? Ranking TV - 50 najpopularniejszych modeli (edycja maj 2018)

Piękna pogoda za oknem nieszczególnie sprzyja gapieniu się w ekran, ale pytanie jaki telewizor wybrać, wciąż rozpala konsumencką duszę tysięcy Polaków. Po raz kolejny próbujemy na nie odpowiedzieć w naszym czwartym już rankingu najpopularniejszych w Polsce telewizorów. Jak sytuacja na rynku wygląda dziś? Olbrzymia oferta rynkowa nie ułatwia wyboru, ale pomoże nam big data, czyli analityka danych, statystyka i... sami konsumenci. Śledzimy dane rynkowe i mamy dostęp do danych statystycznych serwisu Skąpiec.pl. Wiemy, jakich modeli w jakich rozmiarach konsumenci najczęściej poszukują. Nasz raport to esencja tych danych, ale wyboru dokonujecie Wy.

2

W tym wydaniu naszego rankingu nastąpiły pewnie zmiany w ułożeniu kategorii. Zaczynamy bowiem od sprzętów uznawanych za "te lepsze" czyli 4K oraz duży rozmiar ekranu. Ale jak się okazuje takich właśnie telewizorów poszukują osoby, które planują w najbliższym czasie zakup stosownego odbiornika. Chociaż słowo "odbiornik" jest trochę anachronizmem w dzisiejszych czasach. Co prawda wciąż większość ludzi ogląda zwykłe kanały telewizji naziemnej, ale i usługi strumieniowe online zaczynają szturmem zdobywać serca konsumentów. Nic zatem dziwnego, że poszukujemy sprzętu, który pozwoli cieszyć się oglądaniem wszystkiego, co cyfrowe transmisje radiowe i internetowe zapewniają.

Prosimy pamiętać, że ranking oddaje aktualne preferencje rynkowe konsumentów i pokazuje jakie jest ich zainteresowanie konkretnymi modelami. Redakcja nie ma najmniejszego wpływu na pozycje poszczególnych modeli na listach w poszczególnych kategoriach. To sami konsumenci decydują o popularności. Dane statystyczne na których się opieramy pochodzą z popularnego serwisu porównującego ceny setek tysięcy produktów sprzedawanych w Polsce - Skąpiec.pl. Tym samym poniżej wymienione modele telewizorów to najczęściej poszukiwane przez polskich internautów produkty w swoich kategoriach.

Nasz ranking obejmuje pięć kategorii telewizorów. Cztery z nich to podział wynikający po prostu z rozmiarów (przekątnych) ekranów poszczególnych modeli, natomiast pierwsza kategoria obejmuje telewizory wyposażone w ekrany o rozdzielczości Ultra HD / 4K (czyli 3840 x 2160 pikseli). W każdej z kategorii wymieniamy aż 10 najpopularniejszych modeli na polskim rynku, ponadto pierwsze trzy w każdej z kategorii dodatkowo opisujemy wskazując Wam zalety, ale też i znane nam wady konkretnych produktów. Chcemy, by wybór urządzenia, które ostatecznie stanie w waszym domu był dokonany w pełni świadomie, bo tylko wtedy szanse, że będziecie zadowoleni z wybranego telewizora znacznie wzrastają. 

Uwaga "techniczna" - wartości widoczne w nawiasach (obok nazwy produktu) określają jak zmieniła się pozycja danego modelu w stosunku do poprzedniego rankingu. Na przykład (-2) oznacza spadek o dwie pozycje w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca. Z kolei (N) oznacza produkt nowy - wcześniej nie notowany w pierwszej dziesiątce, a (=) niezmienioną pozycję w rankingu.

Ranking TV: najpopularniejsze telewizory z matrycami Ultra HD / 4K

Na pierwszy ogień kategoria, którą w poprzednich notowaniach umieszczaliśmy na końcu raportu. Niemniej to właśnie telewizorów 4K aktualnie poszukujemy najczęściej, a także tych modeli jest najwięcej na rynku. Tak, producenci oferują już znacznie więcej telewizorów z matrycami o rozdzielczości 4K niż Full HD czy HD. W tym miesiącu zmian niewiele w stosunku do poprzednich notowań. W tej kategorii sytuacja jest wyjątkowo stabilna, ale jest też dobra wiadomość, wszystkie średnie ceny telewizorów w tej kategorii spadły w stosunku do ubiegło miesięcznych notowań.

 Samsung QE55Q7F

1. Samsung QE55Q7F (=)

Najpopularniejszym telewizorem jest 55-calowy QLED Samsunga. Przy czym należy pamiętać, że QLED to wciąż telewizor z matrycą ciekłokrystaliczną (a nie organiczną, jak OLED-y), niemniej QLED to obecnie górny pułap technologii wytwarzania matryc ciekłokrystalicznych. Telewizor oferuje całą gamę funkcji i technik ulepszania oraz optymalizacji obrazu. Ekran oferuje rozdzielczość Ultra HD / 4K (3840 x 2160 pikseli), obsługę HDR (rozszerzony zakres tonalny wyświetlanych barw), funkcje przyciemniania lokalnego (Precision Black Pro), podbicie kontrastu, kompatybilność z systemami Multiroom, predefiniowane tryby obrazu dopasowane do oglądanych treści i wiele więcej. Oczywiście jest to model smart TV, z WiFi, Bluetooth, mnóstwem aplikacji, zdolny do łączenia się ze wszystkimi innymi, usieciowionymi urządzeniami w domu (smartfon, tablet, komputer, serwer NAS itp.), automatycznie rozpoznający źródło sygnału.

przejdź do oferty na ten model

2. Samsung UE50MU6172 (=)

Ten telewizor to ciekawy przypadek. Z jednej strony mamy tu do czynienia z ekranem o najwyższej obecnie dostępnej rozdzielczości, czyli 4K / Ultra HD, ale z drugiej jest to jeden z najtańszych telewizorów 4K w tym zestawieniu. Prawdopodobnie to właśnie cena zdecydowała o wyjątkowej popularności tego modelu, modelu - który przypomnijmy - zaliczany jest do kategorii 50-tek, na tyle mało popularnej, że nie tworzyliśmy jej w niniejszym zestawieniu. Tańsze od tego telewizora są tylko modele 4K z pozycji 7. (model LG) oraz 10. (również Samsung), ale mają one mniejsze ekrany - odpowiednio 49 cali i 43 cale. Co ciekawe mimo niskiej ceny opisywany tu model Samsunga jest telewizorem smart TV.

przejdź do oferty na ten model

3. Sony KD-55XE8505 (=)

Trzecim najpopularniejszym telewizorem 4K jest opisywany już wcześniej (ulokowany na drugim miejscu wśród 55-calowych telewizorów) zaawansowany telewizor klasy premium. Mocny procesor obliczeniowy obrazu Sony 4K HDR X1, autorska technologia Sony Triluminos, optymalizacja kontrastu, optymalizacja jasności, miejscowe wygaszanie, przetwarzanie koloru 10bit/kanał barwny i pełna łączność telewizora - w zasadzie z czymkolwiek. Przypominamy, że jest to telewizor z systemem Android TV.

przejdź do oferty na ten model

4. Sony KD-55XE7096BAEP (=) - przejdź do oferty na ten model

5. LG OLED55C7V (=) - przejdź do oferty na ten model

6. Samsung QE65Q7F (=) - przejdź do oferty na ten model

7. Sony KD-55XE9005 (+1) - przejdź do oferty na ten model

8. LG 49UJ6307 (-1) - przejdź do oferty na ten model

9. LG OLED55B7V (+1) - przejdź do oferty na ten model

10. Samsung UE43MU6172 (-1) - przejdź do oferty na ten model

 

Ranking TV: najpopularniejsze telewizory 55-calowe

55 cali to zdecydowanie klasa premium. Przynajmniej, gdy spojrzymy na najczęściej wyszukiwane przez konsumentów modele. Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych telewizorów w tym rozmiarze okupują produkty trzech producentów azjatyckich: Samsunga (4 produkty), LG (3 produkty) oraz Sony (3 produkty). W tej kategorii w stosunku do poprzednich notowań nie nastąpiły żadne zmiany.

 Samsung QE55Q7F

1. Samsung QE55Q7F (=)

55-tka 4K Samsunga jest też najpopularnieszym telewizorem wśród 55-calówek. Model z serii QLED TV z pełną gamą funkcji i technik ulepszania oraz optymalizacji obrazu. Nie będziemy powielać wcześniejszego opisu. Na pewno jest to produkt, którym warto się zainteresować. 

przejdź do oferty na ten model

2. Sony KD-55XE8505 (=)

Kolejny zaawansowany telewizor smart TV klasy premium. Matryca Ultra HD / 4K (3840 x 2160 pikseli), zaawansowany procesor obliczeniowy obrazu Sony 4K HDR X1, autorska technologia Sony Triluminos zapewniająca szerszą paletę barw prezentowanych na ekranie, optymalizacja kontrastu, optymalizacja jasności, miejscowe wygaszanie, przetwarzanie koloru 10bit/kanał barwny i wiele więcej. Naturalnie pełna łączność ze światem, zarówno przewodowa (LAN/Ethernet) jak i bezprzewodowa (WiFi, Bluetooth). Obsługa standardu Miracast (współpraca z urządzeniami mobilnymi, rzutowanie obrazu ze smartfona/tabletu), wbudowany tuner telewizji kablowej, naziemnej i satelitarnej, 4 wejścia HDMI, 3 porty USB. Na popularność może mieć wpływ również fakt, że jest to telewizor z systemem Android TV.

przejdź do oferty na ten model

3. Sony KD-55XE7096BAEP (=)

Na trzecim miejscu pod względem popularności wśród telewizorów 55-calowych ponownie produkt japońskiej marki. Jest to również telewizor klasy premium, ale seria 7 jest "oczko" niżej niż wyżej opisany produkt serii 8. W tym modelu również mamy matrycę Ultra HD 4K wspomaganą przez mnóstwo funkcji i technik poprawy i optymalizacji obrazu oraz kolorów, ale skupmy się na różnicach. Przede wszystkim nie jest to telewizor z systemem Android TV, ale wciąż jest to telewizor smart TV, zapewnia zatem łączność ze światem (WiFi, ale już nie Bluetooth) i aplikacje (choć mniejszy ich zakres niż w przypadku Android TV). No i jest zauważalnie tańszy od poprzednika, a wciąż oferuje bardzo dobry obraz, dźwięk i możliwości.

przejdź do oferty na ten model

4. LG 55EG9A7V (=) - przejdź do oferty na ten model

5. LG OLED55C7V (=) - przejdź do oferty na ten model

6. Sony KD-55XE9005 (=) - przejdź do oferty na ten model

7. LG OLED55B7V (=) - przejdź do oferty na ten model

8. Samsung UE55MU6102 (=) - przejdź do oferty na ten model

9. Samsung QE55Q8CAM (=) - przejdź do oferty na ten model

10. Samsung UE55MU6172 (=) - przejdź do oferty na ten model

 

Ranking TV: najpopularniejsze telewizory 65-calowe

65 cali to jeszcze kilka lat temu rozmiar pozostający poza zasięgiem przeciętnego śmiertelnika. Jednak rozwój technologii produkcyjnych coraz większych matryc, zapewniający coraz mniejszy odsetek błędów i wydajniejszą, a tym samym tańszą produkcję ekranów zaowocował tym, że dziś pasjonat oglądania filmów na dużym ekranie nie musi iść do kina. Duży ekran może zabrać do domu. Ze sklepu. Oto modele najczęściej poszukiwanych telewizorów 65-calowych. Jaki producent przeważa? Pewnie myślicie "Samsung"? A jednak nie, w tej kategorii cztery produkty to rezultat pracy projektantów i inżynierów z firmy Sony. Choć nie ujmujemy nic Koreańczykom - ich telewizor pozostaje liderem na liście popularności "sześćdziesiątek piątek".

 Samsung QE65Q7F

1. Samsung QE65Q7F (=)

Podobieństwo nazwy tego modelu z liderem zestawienia 55-calowych telewizorów nie jest przypadkowe. De facto mamy tu do czynienia z tym samym modelem, tylko wyposażonym w ekran o większej przekątnej. Zatem jest to QLED TV wyposażony w całą gamę funkcji i technik ulepszania oraz optymalizacji obrazu. Rozdzielczość Ultra HD / 4K (3840 x 2160 pikseli), obsługa HDR (rozszerzony zakres tonalny wyświetlanych barw), funkcje przyciemniania lokalnego (Precision Black Pro), podbicie kontrastu, kompatybilność z systemami Multiroom, predefiniowane tryby obrazu dopasowane do oglądanych treści i wiele więcej. Oczywiście jest to model smart TV, z WiFi, Bluetooth, mnóstwem aplikacji, zdolny do łączenia się ze wszystkimi innymi, usieciowionymi urządzeniami w domu (smartfon, tablet, komputer, serwer NAS itp.), automatycznie rozpoznający źródło sygnału. 

przejdź do oferty na ten model

2. SONY KD-65XD7505BAEP (+1)

Na drugim miejscu podium popularności wśród największych telewizorów w naszym zestawieniu znalazł się model Sony. Jest to telewizor z serii XD75 z matrycą 4K HDR, z wydajnym procesorem przetwarzania obrazu Sony 4K HDR X1, optymalizacją obrazu i wieloma innymi algorytmami odpowiadającymi za jak najlepsze prezentowanie tego, co chcemy oglądać, bez względu na to, czy jest to telewizja w niskiej rozdzielczości czy najwyższej jakości przesyłane strumieniowo filmy 4K HDR z Netflixa. Telewizor ten jest oczywiście telewizorem smart TV pracującym pod kontrolą intuicyjnego i bogatego w aplikacje systemu Android TV. Nie mogło zabraknąć pełnego zestawu złącz, tunerów, sterowania głosem itp. Godny przedstawiciel klasy premium.

przejdź do oferty na ten model

3. Sony KD-65A1BAEP (+1)

Telewizor Sony z matrycą organiczną OLED to czołowy model w tegorocznej puli telewizorów japońskiego potentata elektroniki użytkowej. Sprzęt wyróżnia się unikalnymi rozwiązaniami, takimi jak np. Acoustic Surface, czyli ekran będący jednocześnie powierzchnią głośników w telewizorze. Oczywiście również w tym przypadku mamy do czynienia z telewizorem Smart TV, tym razem urządzenie pracuje pod kontrolą popularnej platformy Android TV.

przejdź do oferty na ten model

4. Samsung UE65KU6100 (+2) - przejdź do oferty na ten model

5. Sony KD-65XE9305 (=) - przejdź do oferty na ten model 

6. Philips 65PUS6162/12 (+1) - przejdź do oferty na ten model

7. Panasonic TX-65EZ1000E (+1) - przejdź do oferty na ten model

8. LG OLED65B7V (+1) - przejdź do oferty na ten model

9.  Sony KD-65ZD9 (+1) - przejdź do oferty na ten model

10. Samsung UE65MU7002 (N) - przejdź do oferty na ten model

 

Ranking TV: najpopularniejsze telewizory 32-calowe

32-calowe telewizory są popularne, głównie dlatego, że są po prostu najtańsze. 32-calowa matryca, choć jest znacząco mniejsza od tej w telewizorach wymienionych w pozostałych kategoriach, to w zupełności wystarczy by produkt spełnił nasze wymogi komfortowego obrazu w mniejszych pomieszczeniach. Wiele osób wybiera taki model jako drugi telewizor do domu, instalując go np. w sypialni, czy w innych niż salon pomieszczeniach. Wśród producentów w tej kategorii najczęściej wzbudzającym zainteresowanie internautów były produkty marki Samsung. W stosunku do notowań z poprzedniego miesiąca na podium zmiany. Wciąż najpopularniejszym 32-calowym telewizorem pozostaje model Samsunga, ale na drugie miejsce awansował model Philips, który zepchnął z tego miejsce ubiegłomiesięcznego wicelidera - produkt marki LG.

 Samsung UE32M5002

1. Samsung UE32M5002 (=)

Najpopularniejszym modelem wśród najmniejszych w naszym rankingu telewizorów jest model Samsung UE32M5002. To prosty sprzęt, nie oferujący dodatkowych aplikacji czy systemu Smart TV. Matryca w tym modelu ma rozdzielczość Full HD, w zupełności wystarczającą do oglądania wszystkich dostępnych w Polsce kanałów telewizyjnych. Model ten ma wbudowany cyfrowy tuner DVB-C/T/T2, co oznacza, że bez żadnych dodatkowych urządzeń możemy odbierać niekodowane kanały telewizji naziemnej czy telewizję kablową. Niestety, takich "wodotrysków" jak np. zaawansowane techniki ulepszania obrazu czy HDR w tym modelu nie znajdziemy, ale cena wszystko wyjaśnia.

Przejdź do oferty na ten model

2. Philips 32PHH4101 (N)

Na ostatnim stopniu podium kolejny model Samsunga, produkt który również awansował o jedną pozycję w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca. Jest to telewizor o tyle ciekawy, że jego matryca (LCD) oferuje rozdzielczość Full HD (czyli pełne 1920 x 1080 pikseli), co stanowi zaletę w stosunku do wielu telewizorów o tym samym rozmiarze i rozdzielczości HD (720p). Kolejna zaleta w tym modelu to fakt, że mamy tu do czynienia z telewizorem Smart TV, czyli oferującym dostęp do internetu, przeglądarkę i aplikacje, a także funkcje multimedialne powiązane z łącznością bezprzewodową (przesyłanie obrazu ze smartfona, z zewnętrznych źródeł wideo itp.)

Przejdź do oferty na ten model

2. LG 32LH510B (-1) 

Na drugim miejscu pod względem popularności wśród 32-calowych modeli uplasował się sprzęt koreańskiej marki LG. Mamy tu do czynienia z telewizorem o rozdzielczości HD (1366 x 768), z wbudowanym tunerem cyfrowym DVB-T/C. Także ten model nie jest telewizorem smart TV, zatem nie ma tu aplikacji czy łączności z internetem. Jest za to możliwość odtwarzania mediów z nośnika podłączonego do gniazda USB oraz nagrywania oglądanych programów telewizyjnych na ten nośnik. Telewizor ten awansował o jedną pozycję w górę w rankingu popularności modeli 32-calowych w stosunku do ubiegłomiesięcznego notowania.

Przejdź do oferty na ten model

4. Samsung UE32M5572 (N) - przejdź do oferty na ten model

5. Manta 32LED3204 (N) - przejdź do oferty na ten model

6. Kruger & Matz 32 (-2) - przejdź do oferty na ten model

7. Samsung UE32J4000 (N) - przejdź do oferty na ten model

8. JVC LT-32VF52K (N) - przejdź do oferty na ten model

9. Samsung UE32M5672AU (N) - przejdź do oferty na ten model

10. Samsung UE32M5602 (-5) - przejdź do oferty na ten model

 

Ranking TV: najpopularniejsze telewizory 40-calowe

Telewizory czterdziestocalowe to dziś klasa niższa-średnia. Z jednej strony wielu kupuje je jako jedyne telewizory w domu, w końcu ponad metrowa przekątna ekranu powinna zapewniać obraz o przyzwoitym rozmiarze. Wszystko oczywiście zależy od powierzchni pomieszczenia, do którego takie urządzenie trafi i od odległości w jakiej będziemy oglądać telewizję. Kategoria ta cieszy się też powodzeniem, bo 40-tki, choć większe od 32-calowych modeli wciąż są zauważalnie tańsze od większych telewizorów. W tym miesiącu nieco mniej zmian, dwa pierwsze miejsca takie same jak w ubiegłomiesięcznych notowaniach, ale dalej już są zmiany. Niezmiennie wśród producentów najpopularniejszych "czterdziestek" króluje Samsung. Ma aż pięć modeli w dziesiątce najpopularniejszych w tej kategorii.

 Manta-LED4004

1. Manta LED4004 (=)

Obecność tego modelu wśród najpopularniejszych telewizorów 40-calowych na pierwszy rzut oka może dziwić, jednak zaskoczenie ustępuje miejsca zrozumieniu, gdy spojrzymy na cenę tego produktu. To jedyny telewizor z ekranem o takim rozmiarze, którego cena jest zauważalnie niższa od 1000 zł. Od strony funkcjonalnej jest to telewizor z ciekłokrystalicznym ekranem Full HD (1920 x 1080 pikseli), wbudowanym cyfrowym tunerem DVB-T/C, aż trzema złączami HDMI, jednym USB. Nie jest to telewizor smart TV, zatem nie ma tu WiFi, łączności z siecią komputerową i internetową czy aplikacji, ale można do niego podłączyć komputer z Netflixem i innymi usługami online, jak również odtwarzać materiały z pendrive'a podłączonego do gniazdka USB.

przejdź do oferty na ten model

2. Samsung UE40MU6102 (=)

Kolejny stopień podium to pozycja osiągnięta przez produkt koreańskiej marki. Ten telewizor jest zauważalnie droższy od lidera 40-calowych TV, ale też mamy tu do czynienia z urządzeniem o lepszych parametrach. Przede wszystkim matryca telewizora Samsunga ma rozdzielczość 4K, to widomy znak, że konsumenci są coraz bardziej zainteresowani uzyskaniem jak najwyższej rozdzielczości w swoich domach. Jest to też telewizor typu Smart TV, czyli z bezprzewodową łącznością, a po zapewnieniu mu łączności z internetem możemy korzystać z bogatego arsenału aplikacji. Do tego 2 złącza USB, 3 złącza HDMI, cyfrowe wyjście optyczne, gniazdo LAN i oczywiście tuner telewizji naziemnej i kablowej. 

przejdź do oferty na ten model

3. Samsung UE40M5002 (+1)

Na trzecim miejscu w tym miesiącu mamy ponownie produkt Samsunga. Jest to telewizor wyposażony w matrycę Full HD. Mniejsza rozdzielczość, a także brak funkcji Smart TV oznacza również nieco niższą cenę w stosunku do poprzednika. Jest to podstawowy model, który wybiorą raczej konsumenci zainteresowani przede wszystkim oglądaniem tradycyjnej telewizji. Niemniej dzięki obecności złączy USB czy HDMI można do niego dołączyć zewnętrzne urządzenia i podawać obraz z dodatkowych źródeł.

przejdź do oferty na ten model

4. Panasonic TX-40ES400E (+1)przejdź do oferty na ten model

5. Sony KDL40WE660 (+1) - przejdź do oferty na ten model

6. Thomson 40FB5426 (+1) - przejdź do oferty na ten model

7. Samsung UE40J5000 (N) - przejdź do oferty na ten model

8. Thomson 40FB5406 (=) - przejdź do oferty na ten model

9. Samsung UE40MU6172 (=) - przejdź do oferty na ten model

10. Samsung UE40MU6400 (N) - przejdź do oferty na ten model

Waszym zdaniem

arek213500

hłam to jest sponsorowane

marek.janusz.kowalski00

@arek2135: Teksty sponsorowane są oznaczone jako sponsorowane. Ten materiał się do takich nie zalicza.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.