LG InnoFest 2013 - relacja z berlińskiego pokazu sprzętu AGD

Co w tym roku trafi do sklepów?

Marek Kowalski
LG InnoFest 2013 - relacja z berlińskiego pokazu sprzętu AGD

Jakie nowe urządzenia z dużego AGD trafią w tym roku do naszych sklepów? Potrafimy już odpowiedzieć częściowo na to pytanie, przynajmniej jeżeli chodzi o ofertę jednego z największych potentatów branży - koreańskiego LG. Było to możliwe dzięki naszemu uczestnictwu w zorganizowanej przez koreańskiego giganta imprezie InnoFest 2013. Oto czego możemy się spodziewać w urządzeniach marki LG.

1

Na kilka godzin, przestronne i eleganckie wnętrza berlińskiego hotelu Ritz-Carlton zamieniły się w w wystawę najnowocześniejszego sprzętu AGD firmy LG. Sprzęt mogli obejrzeć nie tylko zaproszeni z całej Europy dziennikarze, była to również okazja do poznania nowej oferty przez licznych współpracowników, pracowników i europejskich partnerów LG.

Zgodnie z zapewnieniami producenta, wszystkie z prezentowanych na InnoFest 2013 produktów pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Czego zatem możemy się spodziewać po sprzęcie LG w tym roku? Zacznijmy od lodówek.

Lodówki "jedno"-drzwiowe

Lodówki to jedna z bardziej istotnych gałęzi produkcyjnych koreańskiej firmy. Świadczyć o tym mogą choćby wyniki rynkowe. W kategorii lodówek LG jest drugim producentem świata. W Berlinie trudno było nie zauważyć najnowszego sprzętu w tej kategorii. Nie tylko ze względu na gabaryty.

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

Tarot dla początkujących

Widoczny na powyższych zdjęciach sprzęt to lodówka LG GT7063AVBW. Urządzenie o wymiarach 700 x 731 x 1850 mm ma łączną pojemność 450 litrów, klasę energetyczną A+, a deklarowany przez producenta poziom hałasu emitowany podczas pracy urządzenia nie powinien przekraczać 40 dB. Łatwo zauważyć cechę wyróżniającą ten sprzęt, tzw. drzwi w drzwiach (door in door). Rozwiązanie to ma wydatnie wpływać na oszczędność energii ułatwiając jednocześnie dostęp do najczęściej wykorzystywanych produktów. Panel sterowania umieszczono w środkowej części urządzenia pomiędzy komorami chłodziarki (w dolnej części) i zamrażarki (na górze).

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

Kolejny model to LG GT9180AVBD. Imponująca pojemność 600 litrów zamknięta w gabarytach 860 x 730 x 1840 mm. Lodówka charakteryzuje się klasą energetyczną A++, poziom szumu nie przekracza 41 dB. W tym przypadku elementem wyraźnie wyróżniającym widoczny na powyższych zdjęciach model od innych prezentowanych lodówek, był... zamek. Tak, ta lodówka jest zamykana na kluczyk. Może to sposób na lepsze kontrolowanie diety?

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

LG InnoFest 2013

Wyróżniająca się smukłością, ponad dwumetrowa lodówka LG GBB530NSCFE (wymiary: 595 x 686 x 2010 mm) to jedno z cichszych urządzeń w swojej klasie (39 dB). Klasa energetyczna: A+++, a pojemność: 345 litrów. Nie tylko smukły design wyróżniał ten model. W lodówce tej zastosowano również ruchomy uchwyt ułatwiający otwieranie drzwi chłodziarki i zamrażarki. Wystarczy lekko pociągnąć za rączkę, co powoduje jej delikatne odgięcie i drzwi już bez żadnego oporu dają się łatwo otworzyć. Drobiazg, ale ułatwiający życie.

Waszym zdaniem

jws.jagielonczyk00

Reklama LG i nic więcej, strata czasu

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.