LG InnoFest 2014 - najnowsze AGD koreańskiego producenta

LG InnoFest 2014 - nowe AGD od LG

Marek Kowalski
AGD  InnoFest  LG 
LG InnoFest 2014 - najnowsze AGD koreańskiego producenta

LG InnoFest to organizowane przez koreańskiego producenta cykliczne wydarzenie, na którym dziennikarze i partnerzy biznesowy LG mają okazję zapoznać się z produktami i innowacjami wprowadzanymi przez koreańską firmę. Co nowego LG pokazało w produktach z branży AGD? W artykule odpowiadamy na to pytanie.

0

LG InnoFest 2014 - lodówki

Zanim mogliśmy przyjrzeć się najnowszym produktom AGD koreańskiego producenta musieliśmy wchłonąć odpowiednią dawkę informacji by później - odpowiednio nasączeni marketingowym przekazem - mieć prawidłowy odbiór prezentowanych urządzeń ;-)

Żarty żartami, ale jaką wizję na temat urządzeń, które towarzyszą nam codziennie w domach ma LG? Według koreańskiego producenta (na podstawie badań statystycznych czynnikiem decydującym o wyborze takiej a nie innej lodówki jest przede wszystkim energooszczędność. Kryterium jak najbardziej rozsądne, zważywszy, że chłodziarkozamrażarki wymagają stałego dopływu energii elektrycznej. Kolejne kryteria to marka, pojemność oraz cena. Ciekawostką jest fakt, że zgodnie z wynikami badań obecność np. techniki No Frost jest mało znaczącym czynnikiem podczas dokonywania wyboru lodówki. Również niewielu konsumentów zwraca uwagę na design czy wygodę użytkowania. Cóż, lodówka to urządzenie, które w nieznacznie zmienionej formie towarzyszy nam od dziesięcioleci, więc niespecjalnie zwracamy uwagę na drobne udogodnienia wprowadzane przez producentów.

Pierwszą cechą nowych lodówek LG, na którą zwracał uwagę prelegent producenta podczas prezentacji jest obecność w każdym nowym modelu sprężarki z silnikiem inwerterowym. Sam kompresor inwerterowy nie jest specjalną nowością o czym zresztą wspomniał producent przywołując na jednym ze slajdów historię tego projektu. Prace nad nowym silnikiem rozpoczęto w 1993 roku i po ośmiu latach pracy zespołu ponad 100 naukowców pierwszy kompresor nowego typu został wyprodukowany w 2001 roku. Co daje w praktyce silnik inwerterowy? Po pierwsze jest oszczędniejszy, po drugie znacznie cichszy i wreszcie po trzecie - trwały. W każdej lodówce LG wyposażonej w tego typu sprężarkę producent daje 10 lat gwarancji na ten element.

LG_InnoFest_2014_AGD-15

LG_InnoFest_2014_AGD-16

Kolejną cechą, na którą zwracał uwagę przedstawiciel producenta jest rozwiązanie o nazwie Door-in Door czyli po prostu drzwi w drzwiach. Rozwiązanie takie zastosowano w widocznej na powyższym zdjęciu lodówce LG GSJ976NSBZ. Ten sporych gabarytów (912 mm szerokości, 1785 mm wysokości i 733 mm głębokości) model typu side-by-side charakteryzuje się pojemnością 596 litrów. Oczywiście nie mogło zabraknąć tu inwerterowej sprężarki. Dzięki podwójnym drzwiom w chłodziarce, użytkownik może dostać się do artykułów najczęściej potrzebnych, a lodówka traci znacznie mniej chłodnego powietrza (według danych producenta w stosunku do zwykłej lodówki model z funkcją Door-in Door traci do 41% mniej chłodnego powietrza podczas eksploatacji, co przekłada się na większą oszczędność energii (lodówka ma klasę energetyczną A++)

Z ciekawostek można wymienić funkcję Smart Diagnosis, czyli półautomatycznej diagnostyki. Rozwiązanie to znane już z pralek LG obecnie przenoszone jest praktycznie na wszystkie urządzenia AGD. W przypadku lodówki korzystanie ze Smart Diagnosis polega na tym, że najpierw należy zainstalować na swoim smartfonie specjalną aplikację (bezpłatną). Następnie zadaniem użytkownika jest nagranie na urządzeniu mobilnym (za pomocą wspomnianej aplikacji) sygnałów dźwiękowych emitowanych przez lodówkę - aplikacja zinterpretuje te sygnały i wyświetli na ekranie smartfonu odpowiednie zalecenia. 

LG_InnoFest_2014_AGD-17

Moduł kostkarki i dozownika wody, akurat w tym modelu side-by-side wymagane jest podłączenie hydrauliczne do sieci wodnej, ale LG ma w swojej ofercie również modele z kostkarką i dozownikiem czerpiącym wodę z wkładanego do lodówki specjalnego pojemnika.

LG_InnoFest_2014_AGD-11

Widoczna na zdjęciu klasyczna lodówka LG GBB539NSQZS jest pierwszym na świecie modelem No Frost z zamrażalnikiem dolnym, charakteryzującym się klasą energetyczną A+++ -10%

LG_InnoFest_2014_AGD-12

To już model LG GBF530NSQP(Z)B, klasa energetyczna A++, pojemność 339 litrów, wymiary (szer. x wys. x głęb.): 595 x 2010 x 686 mm. Model ten wyposażony jest w dozownik wody nie wymagający podłączenia hydraulicznego - odpowiedni pojemnik umieszczony jest na wewnętrznej stronie drzwi chłodziarki.

LG_InnoFest_2014_AGD-14

Trzy szuflady w zamrażalniku. W tym modelu kostkarki brak, producent daje jedynie szablon do robienia lodu w kostkach.

LG_InnoFest_2014_AGD-18

To propozycja dla użytkowników wymagających dużej pojemności. De facto widzimy na powyższej fotografii dwa stojące obok siebie urządzenia, które można przymocować do siebie, a szparę pomiędzy nimi zasłonić specjalną listewką dostarczaną przez producenta. Po lewej stronie widoczna jest zamrażarka LG GF5237ACHZ, po prawej chłodziarka LG GL5241ACHZ. Łączna pojemność takiego zestawu to aż 695 litrów. Wymiary każdego z modułów to: 595 mm (szerokość) x 1850 mm (wysokość) x 673 mm (głębokość). 

LG_InnoFest_2014_AGD-19

Lodówka LG GTF916NSPM z drzwiami w klasycznym układzie pionowym, o ponadstandardowej szerokości (aż 860 mm; wysokość: 1840 mm, a głębokość: 730 mm) z zamrażalnikiem umieszczonym w górnej części. Choć nie jest to lodówka typu French Door czy Side-by-Side, ponadstandardowe gabaryty przekładają się na dużą pojemność wynoszącą w tym przypadku aż 600 litrów. Jak nas poinformował oprowadzający nas po sali produktowej Andrew Mackay tego typu urządzenia nie są specjalnie popularne na Starym Kontynencie. Taki układ preferują m.in. mieszkańcy Australii. 

 

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.