Lodówki do zabudowy - najpopularniejsze modele

Marek Kowalski
Lodówki do zabudowy - najpopularniejsze modele

Jaką lodówkę do zabudowy wybrać? Lodówka do zabudowy to sprzęt specyficzny, powinien pasować do układu mebli w naszej kuchni. W naszym zestawieniu prezentujemy dziesięć najpopularniejszych obecnie modeli tego typu.

0

1. Whirlpool ART9811A++SF - cena od 2497 zł

Whirlpool ART9811A++SF

 

Sprawdź cenę Whirlpool ART9811/A++SF Aktualnie najpopularniejszym modelem lodówki do zabudowy jest produkt firmy Whirlpool. Jest to lodówka klasy energetycznej A++ (szacowane roczne zużycie energii wynosi 247 kWh). Przestrzeń chłodnicza tej lodówki to klasyczny układ typu combo. W górnej części znajduje się chłodziarka o pojemności 228 litrów (zawsze podajemy pojemność netto, czyli tyle ile faktycznie zmieścimy do danej komory urządzenia), natomiast w dolnej - zamrażalnik, który w tym modelu wyposażony jest w trzy szuflady i ma pojemność 80 litrów. Lodówka wyposażona jest w szereg innowacyjnych rozwiązań wydłużających czas przechowywania świeżej żywności. Np. funkcja Szósty Zmysł Fresh Control to zautomatyzowany mechanizm utrzymujący optymalną temperaturę i wilgotność niezależnie w obu komorach lodówki. Zgodnie z zapewnieniami producenta, lodówka ta w komorze chłodziarki ma wilgotność rzędu 70-85%, co ma gwarantować nawet czterokrotnie dłuższy czas przechowywania żywności. Algorytm optymalizujący temperaturę i wilgotność zarządza niezależnie pracą wentylatora i kompresora przywracając po otwarciu lodówki właściwe warunki chłodnicze znacznie szybciej niż w przypadku modeli pozbawionych zestawu czujników i automatyki. Lodówka wyposażona jest ponadto w szereg funkcjonalnych udogodnień, takich jak np. automatyczne odszranianie chłodziarki (ale nie jest to lodówka No Frost, zamrażalnik może wymagać okresowego, manualnego rozmrażania), funkcję szybkiego chłodzenia, czy filtr antybakteryjny. Lodówka ma wymiary: 193,5 cm wysokości, 54 cm szerokości oraz 54,5 cm głębokości. Urządzenie jest wyjątkowo ciche, deklarowany poziom ciśnienia akustycznego podczas pracy to zaledwie 35 dB(A), ale z drugiej strony zdolność zamrażania w tym modelu to tylko 3,5 kg na dobę. Po prostu ten model mrozi nieco wolniej od innych lodówek.

 

 

2. Bosch KIS87KF31 - cena od 2319 zł

Bosch KIS87KF31

Sprawdź cenę Bosch PKE611B17E Następna względem popularności (wśród użytkowników serwisu Skąpiec.pl) lodówka do zabudowy to produkt marki Bosch. Podobnie jak poprzednik jest to model klasy energetycznej A++ (szacowane roczne zużycie energii na poziomie 225 kWh). Pojemność chłodziarki wynosi tu 209 litrów, natomiast zamrażarka jest zauważalnie mniejsza - mieści 61 litrów. Całe urządzenie mierzy 177,2 cm wysokości, 55,8 cm szerokości i 54,5 cm głębokości. Jest minimalnie głośniejsze od poprzednika (36 dB(A)). Ta lodówka przy podobnej cenie do produktu Whirlpoola wydaje nam się jednak nieco bardziej funkcjonalna. W komorze chłodziarki znajdziemy tu specjalną szufladę HydroFresh z własnym mikroklimatem o wilgotności zoptymalizowanej pod kątem przechowywania świeżych owoców i warzyw. W zamrażalniku z kolei znajdziemy dużych rozmiarów szufladę Big Box, do której powinniśmy łatwo zmieścić naprawdę pokaźną porcję lodów czy mrożony torcik. Lodówka ułatwia również aranżację wnętrza, m.in. dzięki składanej półce VarioShelf w chłodziarce. Po złożeniu półki w komorze chłodziarki zmieszczą się ponadgabarytowe opakowania (np. wysokie butelki czy garnek). Również ten model nie jest produktem wyposażonym w pełną technologię No Frost. Bosch zastosował rozwiązanie pośrednie o nazwie LowFrost, co oznacza automatyczne odszranianie chłodziarki i rzadszą konieczność rozmrażania zamrażalnika. Zdolność zamrażania wynosi 7 kg żywności w ciągu doby - dwukrotnie lepiej niż w przypadku Whirlpoola.

 

 

3. Electrolux ENN2854COW - cena od 2175 zł

Electrolux ENN2854COW

 

Sprawdź cenę Electrolux ENN2854COW Produkt Electroluksa to kolejny przedstawiciel energooszczędnej klasy energetycznej A++ (roczne, szacowane zużycie energii na poziomie 233 kWh). Lodówka mierzy 177,2 cm wysokości, 54 cm szerokości oraz 54,9 cm głębokości. W komorze chłodziarki, wyposażonej w pięć półek oraz dwie szuflady (w tym jedną z kontrolą wilgotności - rozwiązanie przeznaczone do warzyw i owoców) zmieścimy okrągłe 200 litrów żywności, natomiast wyposażony w trzy szuflady zamrażalnik pomieści 63 litry zmrożonego pożywienia. Pod względem funkcjonalności to ciekawy produkt. Lodówka oferuje tryb szybkiego chłodzenia (dostępny również w poprzednio opisanych lodówkach) Action Cool, ale ponadto oferuje również - niedostępny w popularniejszych lodówkach Boscha czy Whirpoola - tryb szybkiego zamrażania Action Freeze. W ciągu doby lodówka zmrozi 10 kg pożywienia. Podobnie jak w przypadku poprzednio opisywanych lodówek, również tu kontrola temperatury realizowana jest automatycznie poprzez system czujników (oddzielnie sterujemy pracą chłodziarki i zamrażarki). W przypadku dłuższych wypadów poza dom, przydatną funkcją jest tryb Holiday, który z jednej strony oszczędza energię, ale z drugiej zapewnia optymalne warunki przechowywania żywności pozostałej w zamrażalniku. Lodówka również jest wyposażona w system automatycznego rozmrażania chłodziarki.

 

 

4. Bosch KIV34X20 - cena od 1384 zł

Bosch KIV34X20

 

Sprawdź cenę Bosch PKE645B17E Następna lodówka do zabudowy w naszym zestawieniu to produkt zauważalnie tańszy od wcześniej wymienionych, ale pod względem pojemności urządzenie w niczym nie ustępuje poprzednikom. Lodówka ma wymiary 177,2 cm wysokości, 54,1 cm szerokości oraz 54,5 cm głębokości. W komorze chłodziarki zmieścimy 203 litry, natomiast zamrażalnik ma pojemność 71 litrów - nieco mniej od najpojemniejszego dotychczas w najpopularniejszym modelu marki Whilrpool. Lodówka ma nieco gorszą klasę energetyczną - A+. Rocznie zużywa 280 kWh energii. Model ten jest też nieco głośniejszy od poprzedników - 40 dB(A). Funkcjonalnie lodówka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Nie ma tu wyodrębnionych przestrzeni na specjalne rodzaje pożywienia o zmiennym (innym w stosunku np. do reszty chłodziarki) mikroklimacie. Elementem nie zawsze spotykanym w innych lodówkach do zabudowy podobnej klasy jest chromowany stelaż na butelki. Regulacja temperatury w tym modelu odbywa się mechanicznie, zatem nie ma tu sensorycznej automatyki jak w poprzednio wymienionych lodówkach. Ale już miejsce na funkcję automatycznego odszraniania chłodziarki się znalazło, choć w zasadzie dziś jest to absolutny standard. 

 

 

5. Electrolux ENN12800AW - cena od 1175 zł

Electrolux ENN12800AW

 

Sprawdź cenę Electrolux ENN12800AW Na piątym miejscu pod względem popularności uplasowała się lodówka do zabudowy marki Electrolux, będąca zarazem najtańszym produktem w naszym zestawieniu. Za kwotę nieco przekraczającą 1000 zł możemy kupić sprzęt klasy energetycznej A+ (szacowane roczne zużycie na poziomie 297 kWh), oferujący pojemność chłodziarki 202 litry i 75 litrowy zamrażalnik. W ciągu doby ta lodówka zmrozi 4 kg pożywienia. Lodówka ma podobne wymiary do poprzedników, wysoka na 177,2 cm, ma 54 cm szerokości o 54,9 cm głębokości. Urządzenie nie powinno przeszkadzać domownikom w wypoczynku. Pracująca lodówka generuje cichy szum na poziomie 36 dB(A), co w praktyce jest równoznaczne z szumem tła w normalnym domu czy mieszkaniu położonym w umiarkowanie gęsto zamieszkanej okolicy. Lodówka wyposażona jest w funkcję automatycznego odszraniania chłodziarki. Zamrażalnik trzeba jednak będzie co jakiś czas rozmrozić ręcznie. Mimo wszystko w tej cenie jest to produkt zasługujący przynajmniej na zainteresowanie ze strony konsumentów poszukujących lodówki do zabudowy.

 

 

6. Electrolux ERN3213AOW - cena od 1664 zł

Electrolux ERN3213AOW

 

Sprawdź cenę Electrolux ERN3213AOW (923581003) Ponownie produkt marki Electrolux, ale o zauważalnie wyższej cenie, która w tym przypadku wynika z nieco większej funkcjonalności tego modelu w stosunku do taniego poprzednika szwedzkiej marki w zakresie automatyki. Lodówka sterowana jest elektronicznie, pod względem efektywności energetycznej pozycjonowana jest jako urządzenie klasy A+. Roczne szacowane zużycie energii w tym przypadku wynosi 143 kWh. Klasa A+ i tak niewielkie zużycie? To oczywiste, gdy weźmiemy pod Jednak uwaga! Lodówka ta jest wyłącznie tak naprawdę chłodziarką. Jest to model pozbawiony w ogóle komory zamrażalnika. Pojemność netto chłodziarki siłą rzeczy jest w tym przypadku większa niż u innych modeli w naszym zestawieniu i wynosi aż 319 litrów. Ale trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w domu bez zamrażalnika. Dlatego jest to produkt przeznaczony do zabudowy w takich aranżacjach, kiedy chłodziarce do zabudowy będzie towarzyszył odrębnie zamocowany w zabudowie zamrażalnik. Jeżeli właśnie tak zamierzamy rozplanować sprzęt chłodniczy w naszej kuchni, to produkt Elektroluksa mieści się w naszym kręgu zainteresowań. Chłodziarka ma 177,2 cm wysokości, 54 cm szerokości i 54,9 cm głębokości, zatem pod względem gabarytów odpowiada pozostałym lodówkom w naszym zestawieniu. Urządzenie jest bardzo ciche (34 dB(A)), co jednak przy braku zamrażalnika nie powinno szczególnie dziwić. Chłodziarka ma mniejsze wymogi energetyczne niż zamrażalnik.

7. Liebherr ICP 3314 Comfort - cena od 2699 zł

Liebherr ICP 3314 Comfort

 

To najdroższa lodówka do zabudowy w naszym rankingu najpopularniejszych modeli. Nie powinno to szczególnie dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę producenta. Liebherr to producent kojarzony z urządzeniami AGD klasy premium. Przyjrzyjmy się zatem możliwościom tej lodówki. Jest to urządzenie klasy energetycznej A++ (szacowane zużycie energii w ciągu roku wynosi 224 kWh). Pod względem wymiarów lodówka Liebherra nie wyróżnia się specjalnie na tle innych modeli (pasuje do niszy o wymiarach 177,2 x 56 x 55 cm). Chłodziarka mieści 194 litry żywności, natomiast poniżej temperatury 0 st. C będziemy mogli zmrozić do 80 litrów pożywienia. Lodówka sterowana jest w pełni automatycznie, wstępnych nastawów dokonujemy za pomocą panelu MagicEye (z własnym ekranem LCD i cyfrowym wskaźnikiem temperatury). Warto przy tym zauważyć, że cyfrowy wskaźnik temperatury dotyczy jednak tylko komory chłodziarki. Nie ma cyfrowego wskaźnika temperatury w zamrażalniku (ale oczywiście temperaturę zamrażalnika można ustawić). Lodówkę wyposażono w mechanizm SuperFrost, czyli funkcję błyskawicznego mrożenia (w ciągu doby zamrażalnik zmrozi do 6 kg żywności). Pod względem aranżacji wnętrza lodówka nie wyróżnia się niczym specjalnym. W komorze chłodziarki użytkownik ma do dyspozycji cztery szklane półki (z tego 3 są regulowane, ale żadna nie jest dzielona), natomiast w komorze zamrażalnika znajdują się trzy schowki. Lodówka nie hałasuje specjalnie, deklarowany poziom ciśnienia akustycznego podczas pracy wynosi 37 dB(A).

8. Bosch KIN86KF31 - cena od 2497 zł

Bosch KIN86KF31

 

Sprawdź cenę Bosch PPS9A6B90 Na kolejnej pozycji naszego zestawienia trafił produkt kosztujący dokładnie tyle samo co najpopularniejsza w rankingu lodówka marki Whirpool. Czy również pod względem pozostałych parametrów oba modele są porównywalne? Przekonajmy się. W tym przypadku mamy do czynienia z produktem klasy energetycznej A++ (roczne, szacowane zużycie energii na poziomie 221 kWh). Mierząca 177,2 cm wysokości, 55,8 cm szerokości i 54,5 cm głębokości lodówka składa się z 188 litrowej chłodziarki z pięcioma półkami szklanymi (cztery mają regulowaną wysokość) i komorą HydroFresh (optymalna wilgotność dla chłodzonych warzyw i owoców) oraz 67 litrowego zamrażalnika wyposażonego w 3 szuflady (w tym jedną powiększoną, tzw. Big Box). Lodówka jest w stanie w ciągu doby zmrozić nawet 8 kg pożywienia. Opisywany tu sprzęt jest minimalnie głośniejszy od niektórych pozostałych modeli na naszej liście, ale z drugiej strony poziom 39 dB(A) to w praktyce tyle, ile da się słyszeć w domu czy mieszkaniu położonym przy niezbyt ruchliwej ulicy (bo przy ruchliwych jest już głośniej). Elementem wyróżniającym tę lodówkę jest pełny system No Frost (czyli w pełni automatyczny system odszraniający obejmujący zarówno chłodziarkę jak i zamrażalnik).

9. Beko BCH 130000 - cena od 2099 zł

Beko BCH 130000

 

Przedostatnią pozycję w naszym rankingu popularności lodówek przeznaczonych do zabudowy zajmuje jedyny na tej liście produkt tureckiej marki Beko. Jest to typowa chłodziarko-zamrażarka klasy energetycznej A++ (szacowane, roczne zużycie energii wynosi 238 kWh). Lodówka ma 177,7 cm wysokości, 55,6 cm wysokości oraz 54,5 cm szerokości, zatem jak większość opisywanych tu modeli. Chłodziarka mieści 187 litrów, natomiast w zamrażalniku pomieścimy do 66 litrów żywności. Pod względem efektywności zamrażania produkt Beko ma podobne parametry jak pierwszy na naszej liście produkt Whirlpoola - w ciągu doby lodówka zmrozi do 3,5 kg pożywienia. Lodówka ma system chłodzenia typu Semi No Frost, oznacza to, że z jednej strony częściowo automatycznie blokuje pojawianie się szronu (zarówno w komorze chłodziarki jak i zamrażarki), ale jest to system nieco mniej wydajny od pełnego No Frost czy Total No Frost. Podczas pracy lodówka pracuje z głośnością na poziomie 39 dB(A). Z ponadstandardowych ciekawostek warto wymienić znajdującą się w komorze chłodziarki tzw. Komorę 0, czyli specjalną szufladę, w której temperatura jest niższa w stosunku do pozostałej części chłodziarki. Taka komora przeznaczona jest przede wszystkim dla świeżego mięsa, drobiu czy ryb - dzięki niższej temperaturze wydłuża się czas przechowywania tego typu żywności bez konieczności jej mrożenia.

10. Whirlpool ART 6610 A++ - cena od 1697 zł

Whirlpool ART 6610 A++

 

//www.skapiec.pl/site/cat/329/comp/10470268#from89201 Sprawdź cenę Whirlpool ART 6610/A++ Ostatnia lodówka w naszym rankingu to ponownie produkt marki Whirlpool. Pod względem parametrów lodówka przypomina bardzo pierwszy model na naszej liście. W tym przypadku mamy również do czynienia z produktem klasy A++ (szacowane roczne zużycie energii na poziomie 235 kWh). Lodówka ma identycznych rozmiarów zamrażalnik o pojemności 80 litrów, ale nieco mniejszą komorę chłodziarki, która tu mieści 195 litrów. Również tu producent zastosował funkcję Szósty Zmysł Fresh Control, czyli zautomatyzowany mechanizm utrzymujący optymalną temperaturę i wilgotność niezależnie w obu komorach lodówki. Model ten ma również identyczną (nienajlepszą) zdolność mrożenia - w ciągu doby jest w stanie zmrozić do 3,5 kg żywności. Brakuje tu takich funkcji jak szybkie chłodzenie, czy szybkie mrożenie. Sterowanie lodówką jest realizowane elektronicznie. Głośność tego urządzenia wg producenta to tylko 35 dB(A), czyli sprzęt pracuje równie cicho, co w przypadku najczęściej wybieranego przez klientów modelu tej samej marki. 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.