Mopy parowe, nie tylko czyszczą, ale i odkażają - oto 5 popularnych modeli

Marek Kowalski
Mopy parowe, nie tylko czyszczą, ale i odkażają - oto 5 popularnych modeli

Mopy parowe to urządzenia bardzo pomocne w utrzymaniu czystych podłóg, a niekiedy również dywanów i wykładzin. Tego typu sprzęt łączy wysoka skuteczność w usuwaniu zabrudzeń oraz brak ryzyka związanego z użyciem jakichkolwiek substancji chemicznych. Czystość bez chemii? To możliwe. Dodatkową zaletą mopów parowych jest też to, że nie tylko pomagają skutecznie uporać się z zabrudzeniami, ale dodatkowo świetnie odkażają sprzątane powierzchnie. Przyjrzeliśmy się pięciu najpopularniejszym tego typu urządzeniom na rynku.

0

Mop parowy, to - paradoksalnie - idealny sprzęt dla osób, które... nie lubią sprzątać. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pozwala skrócić czas skutecznego sprzątania. Ponadto, dzięki oddziaływaniu gorącej pary skutecznie dezynfekuje podłogi. Generalnie zasada działania każdego mopa parowego jest podobna. Urządzenie jest wyposażone w zbiornik na wodę. Woda w trakcie pracy urządzenia jest zasysana przez specjalną pompkę, która tłoczy ciecz na grzałkę. Grzałka podgrzewa wodę zamieniając ją w parę, a ta ostatecznie wydobywa się z dysz skutecznie czyszcząc zabrudzenia. 

Warto wiedzieć, że mop parowy może przydać się nie tylko do czyszczenia podłóg twardych. Urządzenia tego typu sprawdzają się również na dywanach, wykładzinach, tapicerkach meblowych, a niektórzy za ich pomocą myją również okna (tak, da się). Poniższe propozycje to najpopularniejsze aktualnie mopy parowe wg użytkowników popularnego serwisu porównującego ceny - Skąpiec.pl. To nie my wybraliśmy te urządzenia, to sami konsumenci najczęściej poszukują tych właśnie modeli. My za to możemy wam wskazać czym szczególnym konkretny model dysponuje i poprowadzić was do najkorzystniejszej cenowo oferty. W końcu jeżeli jakiś sprzęt można kupić taniej, to po co przepłacać?

Mop parowy Vileda 146574

Vileda 146574

Najpopularniejszym mopem parowym w maju br. okazał się produkt popularnej marki Vileda. Urządzenie wyposażone jest w zbiornik o pojemności 400 ml. Uzupełnianie wody jest proste i sprowadza się do zdjęcia zatyczki umieszczonej w górnej części urządzenia, a następnie wlania odpowiedniej ilości wody. Po uzupełnieniu zbiornika i włączeniu urządzenia do zasilania trzeba jeszcze poczekać 15 sekund, aż grzałka zacznie wytwarzanie pary (o czym zresztą poinformuje wbudowany wskaźnik gotowości pary) i można zabierać się za sprzątanie połączone z dezynfekcją sprzątanych powierzchni - bez żadnej chemii.

Warto wspomnieć, że w zestawie z urządzeniem powinniśmy otrzymać specjalną nakładkę umożliwiającą odświeżenie dywanówm producent zapewnia, że urządzenie nadaje się do stosowania na wszelkich rodzajach podłóg: płytkach, panelach, jak również podłogach drewnianych. Dwuwarstwowy wkład z mikrofibry zapewnia zachowanie optymalnej wilgotności, a urządzenie nie zostawia mokrych plam i zacieków. Sprzęt waży 2,3 kg. Moc urządzenia to 1550 W.

Sprawdź ofertę

 

Mop parowy Morphy Richards 720020

Morphy Richards 720020

Kolejne popularne wśród konsumentów urządzenie to mop parowy również przeznaczony do czyszczenia bardzo różnych powierzchni. Producent zapewnia, że urządzenie skutecznie oczyści różne rodzaje podłóg, dywany, okna, płytki, fugi, a nawet kuchenki, tapicerki, czy różne powierzchnie robocze, blaty, stoły, jak również np. kabiny prysznicowe. Sprzęt jest minimalnie słabszy od wyżej opisywanego mopa marki Vileda (tu moc wynosi 1500 W), ale jedyna niedogodność z tego tytułu to nieco dłuższe oczekiwanie na gotową parę po włączeniu zasilania urządzenia. W tym przypadku musimy poczekać ok. 30 sekund. Nie jest to więc jakiś szczególny problem.

Cena tego urządzenia jest wyższa od poprzednika, ale w niej otrzymujemy też bogatsze wyposażenie. Dostajemy m.in. specjalną szczotkę do czyszczenia tapicerki, nakładkę do dywanów, ściągacz do okien, 4 ściereczki z mikrofibry, czy końcówkę do czyszczenia blatów i powierzchni roboczych. Pojemność zbiornika w tym przypadku również wynosi 400 ml.

Sprawdź ofertę

 

Mop parowy Ariete Steam 4164

Ariete Steam 4164

Kolejny mop cieszący się zainteresowaniem internautów to produkt marki Ariete. Mop dysponuje mocą 1500 W, ma nieco mniejszy zbiornik na wodę niż poprzednicy, bo jego pojemność to 350 W, ale w tym przypadku mamy niższą cenę od poprzednika, przy niewiele mniejszej funkcjonalności. Również to urządzenie - zdaniem producenta - może być używane do czyszczenia i odkażania podłóg różnego rodzaju, ale także do czyszczenia i odświeżania dywanów, okien, fug, tapicerki meblowej, a nawet piekarników, kaloryferów. Co więcej producent zapewnia, że urządzenie jest na tyle lekkie, iż umożliwia również prasowanie oraz odświeżanie ubrań w pionie. 

W zestawie z tym urządzeniem powinniśmy otrzymać dwie ściereczki, specjalną końcówkę do dywanów, końcówkę do materiałów z dodatkową szmatką,  końcówkę do okien, trzy różnych rozmiarów szczotki, szpachelkę oraz dwa stożki (prosty i zagięty).

Sprawdź ofertę

 

Mop parowy Dirt Devil Aqua Clean 2w1 DD302-0

Dirt Devil Aqua Clean 2w1 DD302-0

Produkt marki Dirt Devil to najdroższy produkt spośród wymienionych pięciu modeli, ale aktualnie jest on dostępny ze sporą zniżką. Interesującym rozwiązaniem w produkcie Dirt Devil jest możliwość wyjęcia modułu, niejako części urządzenia i uzyskanie w ten sposób podręcznej, dezynfekującej dmuchawy parowej. Ponadto opisywany mop parowy jako jedyny w niniejszym zestawieniu umożliwia czyszczenie parą z dodatkiem płynu dezynfekcyjnego - choć naszym zdaniem to już lekka przesada, w końcu nie chodzi o całkowitą sterylizację naszych mieszkań. Niemniej taki produkt też jest.

Urządzenie dysponuje mocą 1600 W, w zestawie mamy również sporo akcesoriów, m.in. mop parowy z odczepianą właśnie wytwornicą pary, 2 ściereczki z mikrofazy z ramką uchwytu, kilka rodzajów szczotek (również do fug), dyszę punktową, dyszę ze szpatułką, czy dyszę kątową. Zaletą jest też duży zasięg urządzenia - aż 9 metrów - największy spośród wymienionych tu urządzeń.

Sprawdź ofertę

 

Mop parowy Homekraft Multi 10w1

Homekraft Multi 10w1

Ostatni z opisywanych tu mopów parowych to urządzenie marki Homecraft. Jest to najtańszy model spośród opisywanych w artykule mopów parowych. Sprzęt również można zamienić w ręczne urządzenie do czyszczenia parą, przypominające rozmiarami mały odkurzacz do tapicerek samochodowych. Główka mopa obraca się pod kątem, co powinno ułatwić dotarcie do trudniej dostępnych miejsc podczas porządków.

W zestawie z urządzeniem powinniśmy otrzymać sześć różnego typu końcówek, dwie nakładki do czyszczenia, tekstylną nakładkę do czyszczenia ubrań i wygładzania na nich zagnieceń, szczoteczkę do zeskrobywania tłuszczu i brudu (np. podczas czyszczenia piekarnika), końcówkę do fug itp. Moc tego urządzenia to 1500 W, a pojemność zbiornika na wodę, 350 ml.

Sprawdź ofertę

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.