Najpopularniejsze lodówki 2015 roku!

Które lodówki najchętniej wybierali klienci?

Marek Kowalski
Najpopularniejsze lodówki 2015 roku!

Sprzęt AGD kupujemy raczej rzadko. Dotyczy to w szczególności dużego AGD, artykułów takich jak np. lodówki. Pewną wskazówką dotyczącą wyboru tego typu urządzenia jest popularność określonych modeli. Dzięki danym otrzymanym od serwisu Skąpiec.pl możemy Wam pokazać jakie lodówki okazały się najpopularniejsze w ciągu całego 2015 roku. Oto dziesięć najchętniej wybieranych przez Polaków lodówek w ubiegłym roku.

0

Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych modeli, które cieszyły się szczególną popularnością wśród konsumentów dokonujących zakupów tego typu sprzętu za pośrednictwem wyszukiwarki Skąpiec.pl., warto zwrócić uwagę na kilka faktów, które łatwo dostrzec analizując najpopularniejsze modele. Przede wszystkim zdecydowanie najpopularniejszym typem lodówek w naszym kraju są klasyczne lodówki typu combo, czyli urządzenia składające się z umieszczonej w górnej części chłodziarki oraz zajmującego dolną część zamrażalnika. Większość Polaków wybierając lodówkę do własnego lokum poszukuje egzemplarza o ciekawej stylistyce - w naszym zestawieniu dominują barwy stylizowane na szczotkowaną stal lub aluminium. W dwóch modelach barwą dominującą była czerń. Jedynie jeden produkt na naszej liście był w tradycyjnym białym kolorze. Biel jest ok, ale we własnym domu chcemy się wyróżniać. Kolejne spostrzeżenie - wśród najpopularniejszych lodówek nie ma ani jednego modelu do zabudowy. Preferujemy lodówki wolnostojące, co też tłumaczy poszukiwania estetycznie skonstruowanych produktów. Również pod względem gabarytów najczęściej wybierane przez nas lodówki to przedstawicielki podobnej klasy. Większość lodówek dysponowała chłodziarką o pojemności nieco przekraczającej 200 litrów. Zamrażalnik w większości lodówek był niemal 100 litrowy. Jedynie produkty marki Amica wyróżniały się mniejszymi gabarytami. Z drugiej strony, na liście znalazło się też miejsce na naprawdę duży rozmiar - lodówkę side-by-side. OK, czas na przegląd najpopularniejszych modeli 2015 roku. Zapraszamy! 

1. Samsung RB31FERNCS - od 1769 zł

Samsung RB31FERNCS

Najchętniej wybieraną lodówką przez konsumentów dokonujących zakupu za pośrednictwem witryny Skąpiec.pl był model Samsung RB31FERNCS. W ubiegłym roku produkt koreańskiego potentata w branży elektroniki konsumenckiej wybrało 13 530 użytkowników serwisu Skąpiec.pl. Co takiego oferuje ten model?

Jest to klasyczna lodówka typu combo, wyposażona w chłodziarkę i pojemności 206 litrów i zamrażalnik o pojemności 98 litrów. Całe urządzenie ma wysokość 185 cm, szerokość 59,5 cm a głębokość (razem z rączkami): 66,8 cm. Pod względem gabarytów urządzenie nie wyróżnia się niczym szczególnym - to klasyczna lodówka najpopularniejszego typu. Jest to produkt energooszczędny (klasa energetyczna A++; roczne, szacowane zużycie energii wynosi 257 kWh) pracujący dość cicho (39 db(A) to poziom głośności odpowiadający ciśnieniu akustycznemu w mieszkaniu położonym w mieście przy średnio ruchliwej ulicy), co jest m.in. zasługą wyposażenia tego modelu w cichy i trwały kompresor inwerterowy (10 lat gwarancji). Lodówka ta jest pozbawiona dodatkowych bajerów w postaci np. automatycznej kostkarki czy dozownika wody, urządzenie służy przede wszystkim do przechowywania żywności.

Produkt Samsunga ma wiele różnych ułatwień w zakresie przechowywania żywności, takich jak np. wysuwana półeczka (koniec przepychania się do jogurtu, który "zawędrował" na tył lodówki). Z kolei dzięki strefie CoolSelect wewnątrz chłodziarki mamy miejsce, w którym świeże produkty, takie jak mięso, drób, warzywa, mogą być przechowywane dłużej świeże, dzięki możliwości ustawienia optymalnej dla danego produktu, niższej niż w pozostałej części chłodziarki temperatury. Lodówka wyposażona jest również w wyjmowany koszyk na przyprawy i sosy, w pełni wysuwalne szuflady (łatwy dostęp) czy znacznych rozmiarów regulowane balkoniki na drzwiach. Polacy docenili przemyślaną konstrukcję wybierając właśnie ten model najczęściej w 2015 roku. Oczywiście lodówka Samsunga do lodówka True No Frost (automatyczny odszraniacz) z systemem równomiernego chłodzenia Multi Flow. Model ten jest wciąż dostępny w sklepach, można go kupić w cenie już od 1769 zł

2. Bosch KGV36KL32 - od 1308 zł

Bosch KGV36KL32

Na drugim miejscu w rankingu najpopularniejszych lodówek kupowanych przez internautów korzystających z serwisu Skąpiec.pl uplasowała się lodówka Bosch KGV36KL32. W ubiegłym roku sprzęt ten wybrany był przez 11 859 klientów. Warto zaznaczyć, że to jeden z tańszych sprzętów chłodniczych - jest on wciąż dostępny w sklepach i można do dziś kupić już za kwotę zaczynającą się od 1308 zł.

W stosunku do swojego poprzednika, produkt marki Bosch oferuje nieco większą przestrzeń chłodziarki wynoszącą 213 litrów. Z kolei zamrażalnik jest minimalnie mniejszy od tego, z jakim mogliśmy się zetknąć w najpopularniejszej lodówce za rok 2015. Tutaj do naszej dyspozycji jest 94 litry przestrzeni, w której możemy przechowywać mrożone produkty. Lodówka Boscha jest nieco oszczędniejsza od topowej lodówki Samsunga - choć oba modele charakteryzują się klasą energetyczną A++, to opisywany tu sprzęt w ciągu roku ma zużywać ok. 226 kWh. Na pewno na tak dobry wynik w zakresie efektywności energetycznej wpływ miał fakt, że zastosowano tu energooszczędne oświetlenie LED. Lodówka Boscha charakteryzuje się znakomitą szczelnością. W razie awarii zasilania producent obiecuje zdolność przechowywania żywności (w tym również tej mrożonej) aż przez 23 godziny. W klasie combo to jest naprawdę dobry wynik. 

Również w tej lodówce producent zastosował szereg rozwiązań ułatwiających przechowywanie określonego rodzaju pożywienia. Np. warzywa i owoce będą lepiej się przechowywać i dłużej zachowają świeżość, gdy umieścimy je w specjalnej szufladzie CrisperBox, w której użytkownik może regulować wilgotność. Lodówkę wyposażono również w chromowany stelaż na butelki, funkcję błyskawicznego supermrożenia (zdolność zamrożenia nawet 7 kg w ciągu doby). Lodówka ma standardowe wymiary: 186 cm wysokości, 60 cm szerokości i 65 cm głębokości, dzięki czemu powinna łatwo wpasować się do klasycznej kuchni (drzwi można zamocować zarówno prawostronnie - tak jest domyślnie - jak i lewostronnie).

3. Samsung RB31FERNBS - od 2299 zł

Samsung RB31FERNBSS

Trzecią, najczęściej wybieraną lodówką przez internautów poszukujących sprzętu za pośrednictwem serwisu Skapiec.pl, była lodówka Samsung RB31FERNBS. Ten właśnie model wybrało 9466 kupujących. W zasadzie jest to sprzęt niemal bliźniaczy w stosunku do wcześniej wymienionej, najpopularniejszej lodówki Samsunga. Od strony wizualnej trudno wyznaczyć jakiekolwiek różnice pomiędzy obydwoma produktami. Pojemność tej lodówki jest identyczna jak w przypadku wcześniej wymienionego modelu Samsunga (odpowiednio 206 litrów pojemności chłodziarki i 98 litrów zamrażalnika). Czym zatem różni się ta lodówka od swojej "bliźniaczki"? Diabeł tkwi w szczegółach. W tym przypadku mamy do czynienia z produktem nieco droższym (cena od 2299 zł) charakteryzującym się lepszą klasą energetyczną A+++.  W ciągu roku ta lodówka zużyje (zgodnie z szacowanymi wartościami podawanymi przez producenta) zaledwie 172 kWh.

Lepsza izolacja termiczna tej lodówki, co pozwoliło jej wskoczyć na najwyższy poziom klasy energetycznej, ma również wpływ na jej parametry w zakresie utrzymywania temperatury schłodzonego i zmrożonego pożywienia. Według danych producenta lodówka ta jest w stanie zachować parametry temperaturowe żywności nawet dobę po awarii zasilania. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, lodówka prezentuje podobny poziom, co wcześniej wymieniona "bliźniaczka".

4. Samsung RL55VTEBG - od 3389 zł

Samsung RL55VTEBG

Kolejnym najczęściej wybieranym produktem chłodniczym był charakterystyczny wizualnie model Samsung RL55VTEBG. Na tę ciekawą stylistycznie, czarną lodówkę zdecydowało się 8477 konsumentów. Choć ponownie mamy tu do czynienia z produktem koreańskiego producenta, tym razem różnic jest nieco więcej, gdyż lodówka ta jest przedstawicielem innej linii od wymienionych wcześniej urządzeń koreańskiego potentata. Jest to też najdroższa lodówka w naszym rankingu popularności. Model jest wciąż dostępny w sklepach i każdy chętny klient musi wysupłać z portfela kwotę co najmniej 3389 zł.

Jest to produkt klasy energetycznej A+, w ciągu roku lodówka ta zużyje ok. 309 kWh - to najwięcej w naszym zestawieniu, ale też trzeba pamiętać, że jest to również największa lodówka na naszej liście najpopularniejszych sprzętów chłodniczych. Produkt Samsunga mierzy równe 2 metry wysokości, 60 cm szerokości i 64,6 cm głębokości. Chłodziarka ma pojemność 232 litry, natomiast zamrażalnik jest mniejszy niż we wszystkich trzech wymienionych wcześniej lodówkach - zmieści 92 litry. Z drugiej jednak strony warto odnotować, że właśnie ta lodówka charakteryzuje się największą "mocą mrożenia", w ciągu doby sprzęt jest w stanie zmrozić aż 13 kg żywności. Oczywiście ta obłożona czarnym, błyszczącym szkłem lodówka wyposażona jest w szereg nowinek technologicznych: system odszraniający No Frost, rozprowadzanie temperatury MultiFlow, specjalną szufladę z niezależnym nastawem temperatury CoolSelect Zone oraz doświetlające wnętrze wieżowe oświetlenie LED. Lodówka oferuje również tzw. specjalny tryb wakacyjny, pozwalający przełączyć sprzęt w tryb ekonomicznego zużycia energii przy zachowaniu parametrów roboczych zamrażalnika.

5. Amica FK265.3SAA - od 1006 zł

 

Amica FK265.3SAA

Mała Amica FK265.3SAA zamyka pierwszą piątkę najpopularniejszych lodówek roku 2015. Sprzęt marki Amica jest urządzeniem o najmniejszych gabarytach w naszym zestawieniu. Lodówka ma wysokość 158 cm, szerokość 55 cm i głębokość 58 cm. Charakteryzuje się klasą energetyczną A++. W ciągu roku ta lodówka zużyje dokładnie tyle samo energii co najoszczędniejszy w naszym zestawieniu model A+++ Samsunga - 172 kWh.

W chłodziarce lodówki Amica zmieścimy 149 litrów żywności, natomiast wyposażony w trzy wyjmowane komory zamrażalnik ma pojemność 55 litrów. Lodówka jest cicha (39 db(A)), wyposażona jest w automatyczny system odszraniający czy energooszczędne oświetlenie ledowe.  Ten model lodówki, zamykający nasze zestawienie TOP 5 najpopularniejszych urządzeń chłodniczych w roku 2015 został wybrany przez 6017 konsumentów. Jest to również druga najtańsza lodówka w naszym zestawieniu - można ją kupić już od kwoty 1006 zł.

6. Samsung RB 29 FERNDSS - od 1499 zł

Samsung RB 29 FERNDSS

Szóstą lodówką na liście najpopularniejszych modeli 2015 roku jest ponownie produkt lidera rynku: Samsung RB 29 FERNDSS. Podobnie jak wszystkie pozostałe modele jest to lodówka typu combo (chłodziarka w górnej części, zamrażalnik w dolnej) o rozmiarach zbliżonych do pozostałych produktów wymienionych na naszej liście (wysokość 178 cm, szerokość 59,5 cm, głębokość z uwzględnieniem rączek na drzwiach: 66,8 cm). Chłodziarka w tej lodówce ma pojemności 192 litry - najmniej ze wszystkich modeli Samsunga w naszym zestawieniu, ale już zamrażalnik oferuje identyczną pojemność jak wymienione wcześniej modele koreańskiej marki, tj. 98 litrów.

Lodówka ta jest jedną z tańszych w ofercie Samsunga, co z pewnością miało wpływ na popularność tego modelu wśród konsumentów. Można ją kupić już za 1499 zł i w 2015 roku uczyniło to 5890 klientów. Jest to oczywiście lodówka typu No Frost (z systemem automatycznie odszraniającym; nie wymaga rozmrażania) i podobnie jak pozostałe modele Samsunga wyposażona jest w nowoczesny kompresor inwerterowy z 10-letnią gwarancją, co przekłada się na cichą pracę urządzenia (39 dB(A)). Oprócz tego lodówka wyposażona jest w system równomiernej dystrybucji schłodzonego powietrza Multi Flow, ale poza tym nie ma więcej specjalnych bajerów (jak np. szuflada Cool Select Zone), choć i tu nie zabrakło pewnych ergonomicznych udogodnień jak np. w pełni wysuwalna szuflada w zamrażalniku (łatwiejsze wyjmowanie dużych zmrożonych produktów), czy wysuwana półka w chłodziarce, ułatwiająca dostęp do produktów umieszczonych w głębi komory chłodziarki. Lodówka ma klasę energetyczną A+ i zgodnie z danymi producenta szacowane roczne zużycie energii dla tego modelu to 272 kWh. W ciągu doby w zamrażalniku możemy zamrozić nawet 12 kg żywności. 

7. Bosch KGN39VL31E - od 1794 zł

Bosch KGN39VL31E

Na kolejnej pozycji mamy produkt drugiej najpopularniejszej marki lodówek wśród klientów, którzy zdecydowali się w 2015 roku dokonać zakupu za pośrednictwem witryny Skąpiec.pl. Chodzi oczywiście o markę Bosch i lodówkę Bosch KGN39VL31E. Klasyczna lodówka typu combo o rozmiarach zbliżonych, a nawet nieco większych od pozostałych produktów na naszej liście (wysokość 201 cm, szerokość 60 cm, głębokość 65 cm). Spora chłodziarka pomieści tu 268 litrów, ale do zamrażalnika upakujemy już nieco mniej, bo 86 litrów. Jest to lodówka klasy energetycznej A++ i przy standardowym użytkowaniu zgodnym z zaleceniami producenta rocznie zużyje ok. 250 kWh. Podobnie jak pozostałych modeli w naszym zestawieniu, również ten egzemplarz nie wymaga rozmrażania (system No Frost).

Pod względem funkcji ułatwiających przechowywanie określonych rodzajów pożywienia lodówka oferuje nieco więcej od najtańszych modeli wśród najpopularniejszych lodówek. W produkcie Boscha znalazło się miejsce i na specjalną komorę świeżości ChillerBox oferującą temperaturę obniżoną w stosunku do pozostałej części chłodziarki, co ma zapewnić dwukrotnie dłuższe przechowywanie świeżego mięsa, drobiu czy ryb, dzięki czemu dłużej możemy uniknąć konieczności zamrażania świeżej żywności. Ponadto model ten wyposażono w szufladę CrisperBox przeznaczoną dla warzyw i owoców wymagających specyficznego mikroklimatu o odpowiednim poziomie wilgotności - utrzymanie optymalnej wilgotności to właśnie zadanie tej szuflady. Poza wymienionymi szufladami wewnątrz chłodziarki panuje stała temperatura regulowana automatycznie dzięki systemowi cyrkulacji powietrza MultiAirFlow. 

Warto podkreślić zdolności zamrażania tej lodówki. W ciągu doby w zamrażalniku zabezpieczymy do 14 kg pożywienia. Nie bez znaczenia dla 5834 klientów, którzy wybrali właśnie ten egzemplarz była z pewnością ergonomia, wygodnie wysuwane szuflady, specjalna półka na butelki itp. Cena również ustalona jest rozsądnie - tę lodówkę można kupić już od 1794 zł.

8. Samsung RSH5ZLBG - od 4429 zł

Samsung RSH5ZLBG

Następna pozycja na naszej liście najpopularniejszych modeli to swoisty ewenement, produkt przełamujący schematy. Samsung RSH5ZLBG to jedyna lodówka typu side-by-side w naszym rankingu najpopularniejszych modeli, które trafiły do nabywców w 2015 roku. Z racji typu, gabarytów i funkcjonalności jest to też produkt najdroższy w naszym zestawieniu. Wybrało go 5623 klientów. Lodówka Samsunga wciąż jest do kupienia za kwotę rozpoczynającą się od 4429 zł.

Ta lodówka wymaga już naprawdę sporej kuchni. Nie jest może najwyższa (178,9 cm), ale już zdecydowanie najszersza (91,2 cm) i głęboka (z rączkami 73,6 cm). Duże gabaryty oznaczają również bardzo dużą pojemność. W chłodziarce tego kolosa pomieścimy aż 327 litrów, natomiast w zamrażalniku 167 litrów - to zdecydowanie produkt dla sporej rodzinki. Na pewno nie dla singla, nawet bardzo głodnego ;-).

Duża lodówka Samsunga to produkt klasy energetycznej A+. W ciągu roku zużyje on (wartość szacowana) ok. 422 kWh energii - zauważalnie więcej niż w przypadku pozostałych modeli, ale pamiętajmy też że jest to znacznie większy sprzęd od pozostałych produktów na naszej liście. Jak na lodówkę klasy premium przystało, znajdziemy tu sporo ponadstandardowych bajerów: jest dozownik wody i lodu z automatyczną kostkarką umieszczoną na drzwiach zamrażarki, w komorze chłodziarki znajdziemy specjalną szufladę CoolSelect Zone (z niezależnym od reszty chłodziarki nastawem temperatur w zakresie od -5 do +3 st. C). Dostępna jest również duża szuflada Big Box przeznaczona na szczególnie duże produkty. Na drzwiach chłodziarki nie zabrakło miejsca na barek na napoje, dzięki czemu osoby, które chciałyby tylko napić się schłodzonego napoju nie muszą wietrzyć olbrzymiej chłodziarki.

9. Bosch KGV33VW31E - od 1119 zł

Bosch KGV33VW31E

Najmniejszy i najtańszy produkt marki Bosch w naszym zestawieniu najpopularniejszych lodówek roku 2015 uplasował się na dziewiątej pozycji. Model Bosch KGV33VW31E to lodówka klasy energetycznej A++ (roczne zużycie energii na poziomie ok. 219 kWh) o bardzo typowym wzornictwie - to po prostu najbardziej klasyczna biała, typowa lodówka combo z metalowymi aplikacjami. Całe urządzenie mierzy 176 cm wysokości, 60 cm szerokości oraz 65 cm głębokości. W chłodziarce upakujemy 192 litry, natomiast pojemność zamrażarki wynosi 94 litry.

Lodówka marki Bosch została wybrana przez 3818 klientów poszukujących tego typu sprzętu za pośrednictwem serwisu Skąpiec.pl. Na wybór akurat tego modelu wpływ mogła mieć cena. To jedna z najtańszych lodówek w naszym zestawieniu, aktualnie kosztuje od 1119 zł. Lodówka jest cicha (39 db(A)) i przy swoich gabarytach dość funkcjonalna. Oczywiście jest to model z automatycznym odszranianiem (LowFrost - odszranianie w chłodziarce). Wewnątrz chłodziarki oprócz standardowego zestawu półek szuflad i balkoników na drzwiczkach znalazło się miejsce dla komory CrisperBox, czyli specjalnej szuflady z regulacją wilgotności (jest to przestrzeń przeznaczona na owoce i warzywa - produkty wymagające specyficznego mikroklimatu i wilgotności innej niż w przypadku pozostałej części chłodziarki). Wewnątrz chłodziarki umieszczono również chromowany stelaż na butelki (jest on wyjmowany). Lodówka ma stosunkowo pojemny zamrażalnik, dodatkowo wyposażony w powiększoną szufladę Big Box, do której zapakujemy np. naprawdę pokaźne pudło lodów, czy mrożony tort.

10. Amica FD206.3 - od 679 zł

Amica FS206_3

Ostatnią, dziesiątą pozycję w naszym rankingu najpopularniejszych lodówek, które trafiły do rąk klientów w 2015 roku zajmuje najmniejsza i najtańsza Amica FD206.3. Urządzenie to zostało wybrane przez 3441 klientów, a produkt - wciąż dostępny - można dziś kupić w cenie już od 679 zł. Produkt jest lodówką o nieco innym układzie komór niż w pozostałych lodówkach typu combo uwzględnionych na naszej liście. W tym przypadku komora zamrażarki o pojemności 33 litrów znajduje się w górnej części lodówki, natomiast mieszcząca 97 litrów chłodziarka zajmuje dolną część urządzenia. 

Mała Amica jest lodówką klasy energetycznej A+, co przy niewielkich gabarytach oznacza szacowane roczne zużycie energii na poziomie 168 kWh. Urządzenie zmieści się nawet w niewielkiej kuchni - lodówka ma wysokość 129 cm, szerokość 47,8 cm a głębokość 50,2 cm. Wewnątrz żywność możemy rozlokować na trzech półkach chłodziarki oraz w jednej szufladzie. Niewielki zamrażalnik to pojedyncza komora przedzielona jedną półeczką. Nie jest to na pewno lodówka rodzinna, ale w zupełności powinna zaspokoić wymagania singla. Podobnie jak poprzedni model marki Bosch, również i ta niewielka lodówka jest wyposażona w system automatycznego odszraniania chłodziarki. Dodatkowo producent podkreśla, że wnętrze lodówki jest pokryte specjalną antybakteryjną powłoką blokującą rozwój drobnoustrojów.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.