Najtańsze lodówki na rynku

Szukasz taniej lodówki? Tu ją znajdziesz

Marek Kowalski
Najtańsze lodówki na rynku

Większość producentów lodówek promuje przede wszystkim modele premium. Nic dziwnego, ekskluzywne linie chłodziarko-zamrażarek nie tylko świetnie wyglądają, ale też wyposażone są w najnowsze nowinki technologiczne. Jest tylko jeden problem - są drogie, niektóre nawet bardzo drogie. Czy możliwe jest kupno nowej lodówki za - powiedzmy - 1000 zł? Oczywiście, że tak. Nasz przegląd najtańszych modeli pozwoli zorientować się w aktualnej sytuacji na rynku, a jednocześnie ułatwi wybór egzemplarza optymalnie dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

1

Dla kogo są tanie lodówki? Najczęściej są to małe egzemplarze mające zastosowanie np. w pokojach hotelowych, ale są to także produkty warte zainteresowania konsumentów, którzy np. wynajmują mieszkanie pozbawione wyposażenia (tańsze) i którzy zakładają, że okres wynajmu nie będzie długi. Bez lodówki trudno funkcjonować, dlatego w odpowiedni sprzęt trzeba się wyposażyć, na szczęście nie oznacza to od razu pustoszenia portfela.

Małe lodówki jednodrzwiowe

Amica FM050.4 - chłodniczy mikrus

Amica FM050_4

To jedna z najmniejszych lodówek dostępnych na naszym rynku. Mała Amica ma niecałe pół metra wysokości, szerokości i głębokości. Pojemność chłodziarki (netto) wynosi 41 litrów. Lodówka nie ma standardowego zamrażalnika, ale ma 5-litrową komorę niskich temperatur. Zaletą tej lodówki jest wyjątkowo cicha praca - zaledwie 35 dB - co oznacza że szum pracującej lodówki nie będzie się wybijał przez szum tła, zwłaszcza jak mamy mieszkanie w centrum miasta. Lodówka wyposażona jest w dwa regulowane balkoniki na drzwiach. Klasa energetyczna Amici FM050.4 to A+. Zgodnie z informacjami producenta urządzenie w ciągu roku zużyje tylko ok. 106 kWh. Mała Amica jest dobrze oceniana przez użytkowników. Idealny sprzęt dla singla lub do hotelu.

Cena: od 329 zł

Manta MC519 - typowa "podblatówka"

Manta MC519

Dopłacając nieco ponad 100 zł mamy możliwość nabycia urządzenia o zauważalnie większych gabarytach i dwukrotnie większej pojemności od wspomnianego wcześniej sprzętu firmy Amica. Lodówka Manta MC519 to typowa tzw. "podblatówka", co oznacza, że lodówka ma taką wysokość, iż będzie idealnie pasować pod blat kuchenny obok dolnych szafek w kuchni (wysokość lodówki: 83,3 cm, głębokość: 45,4 cm, a szerokość: 45,1 cm). Produkt firmy Manta ma pojemność netto chłodziarki 82 litrów, a widoczna na zdjęciu, w górnej części lodówki komora niskich temperatur, zmieści 8 litrów. Lodówka charakteryzuje się klasą energetyczną A+ i zgodnie z deklaracjami producenta szacowane zużycie energii wynosi 109,87 kWh.

Cena: od 449 zł

Lodówki z dolnym zamrażalnikiem (combi)

Poprzednie propozycje, choć tanie, znajdą zastosowanie jedynie w przypadku niektórych użytkowników, głównie ze względu na gabaryty. Jeżeli w mieszkaniu jest więcej osób, zaproponowane wcześniej lodówki nie wystarczą, są po prostu za małe, ale i na to jest sposób.

Indesit BIAA 10 P

Indesit BIAA 10 P

Sprzęt marki Indesit to już pełnowartościowa lodówka z zamrażalnikiem. Ten półtorametrowy sprzęt ma pojemność chłodziarki 182 litrów, natomiast zamrażalnik pomieści 48 litrów. Podobnie jak poprzednie modele również sprzęt marki Indesit ma klasę energetyczną A+ (szacowane roczne zużycie energii wynosi 229 kWh). Większe gabaryty oznaczają automatycznie większą funkcjonalność. Mamy tu dwie szuflady na warzywa i owoce, trzy półki na drzwiach, wyjmowane szklane półki, czy pojemnik na kostki lodu. W zasadzie jest to sprzęt wystarczający młodym parom.

Cena: od 779 zł

MPM 244-KB-08

mpm-244-kb-08

Droższa o 20 zł lodówka polskiej firmy MPM ma nieznacznie mniej pojemną chłodziarkę od sprzętu marki Indesit (163 litry), ale za to pojemniejszy zamrażalnik (63 litry). Sprzęt jest tej samej klasy energetycznej co pozostałe lodówki (A+) i wg danych producenta w ciągu roku zużyje 224 kWh. Ta lodówka oferuje większe możliwości aranżacji przestrzeni na drzwiach - MPM zastosował aż 5 dzielonych półek na drzwiczkach chłodziarki. Niemniej w samej chłodziarce mamy trochę mniej swobody niż w przypadku modelu marki Indesit - cóż, lodówka MPM jest 8 cm niższa (142 cm). Sprzęt ten możemy polecić użytkownikom, którzy częściej mrożą żywność, dzięki czemu wykorzystają większą komorę zamrażalnika w tym modelu.

Cena: od 799 zł

A może w ogóle bez komory niskich temperatur?

Osoby, które w ogóle nie zamierzają korzystać z zamrażalnika, mogą kupić lodówkę pozbawioną tego elementu.

Electro-Line BC-42

Electro-Line BC-42

To jedna z najmniejszych (szerokość 50 cm, głębokość 42 cm, wysokość 42 cm) i najtańszych lodówek (chłodziarek) dostępnych na naszym rynku. Łączna pojemność wynosi 42 litry. Klasa energetyczna A (roczne zużycie energii na poziomie 182,5 kWh). Ta ważąca niecałe 10 kg lodówka jest pozbawiona systemu No Frost, ale też trudno oczekiwać automatycznego odszraniania w tej klasie sprzętu. To urządzenie nadaje się przede wszystkim do pokojów hotelowych, może być wykorzystywane również przez singla, który najczęściej jednak je na mieście.

Cena: od 325 zł

Zanussi ZRG16605WA

Zanussi ZRG16605WA

Osoby samotne wymagające nieco większej pojemności i nie potrzebujące zamrażalnika, powinni zainteresować się modelem lodówki marki Zanussi. Jest to sprzęt klasy A+ (roczne zużycie na poziomie 119 kWh) o pojemności aż 153 litry (wysokość 85 cm, szerokość 55 cm, głębokość 61,2 cm). Podobnie jak wcześniej pokazany model Manta MC519, także lodówka Zanussi ZRG16605WA jest "podblatówką".

Cena: od 642,99 zł

Podsumowanie

Jak widać inwestycja w lodówkę nie musi oznaczać wielotysięcznego wydatku. Oczywiście najtańsze urządzenia mają znacznie mniejszą funkcjonalność niż lodówki klasy premium, ale często nie potrzebujemy wielu funkcji. Tanie lodówki zapewniają to co najważniejsze - możliwość przechowywania żywności w warunkach chłodniczych.

Waszym zdaniem

ela67700

Wynajmuję mieszkanie studenckie i na razie nie potrzebuję wielkiej lodówki. Candy ma świetne, małe lodówki w niskich cenach. Wygląda elegancko i na chwilę obecną w pełni zaspokaja moje potrzeby. A żywność nie traci szybko świeżości.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.