Nowości firmy Canon

Japoński atak foto

Marek Kowalski
Nowości firmy Canon

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego było przez jeden dzień miejscem, w którym można było zapoznać się z najnowszą ofertą kompaktów, lustrzanek, najnowszym bezlusterkowcem i obiektywami firmy Canon. My również tam byliśmy, czas zatem na przegląd aktualnej oferty japońskiego producenta o niekwestionowanej renomie w świecie foto.

0

Zasadniczo na zorganizowanym przez firmę Canon nie prezentowano żadnego produktu, który miałby swój rynkowy debiut - wszystkie pokazano już wcześniej, jednak tym razem mieliśmy możliwość obejrzenia pełnego spektrum produktów z najnowszej linii na bieżący rok. Zacznijmy od aparatów kompaktowych z popularnej i dość licznie reprezentowanej serii IXUS.

Aparaty kompaktowe - seria IXUS

Aparaty z serii IXUS od zawsze charakteryzowały się przykuwającym oko wzornictwem, kompaktowymi rozmiarami, pasującymi zarówno do kieszeni spodni, jak i do niewielkiej nawet, damskiej torebki. Założenia projektowe serii nie zmieniły się od lat, co dowodzi, że produkty są dobrze przyjęte przez rynek.

Canon IXUS 132 pink

Na powyższym zdjęciu widoczny jest jeden z czterech wariantów kolorystycznych modelu Canon IXUS 132. Aparat ten wyposażono w 16-megapikselową matrycę, aż nadto wystarczającą do amatorskich zastosowań. Wbudowany obiektyw charakteryzuje się 8-krotnym zoomem wspomaganym przez system stabilizujący Intelligent IS. Ponieważ mamy tu do czynienia z modelem amatorskim, nie mogło zabraknąć bogatego zestawu predefiniowanego zestawu scen wbudowanego w wewnętrzne oprogramowanie aparatu. Do dyspozycji użytkownika są aż 32 sceny oraz zestaw zabawnych, kreatywnych filtrów. Aparat nagrywa również filmy w rozdzielczości HD 720p, a samo filmowanie ułatwia wydzielony przycisk uaktywniający nagrywanie wideo. Kadrowanie - zarówno filmów jak i zdjęć - ułatwia ekran LCD o przekątnej 2,7" (6,8 cm).

Canon IXUS 135

Niemal bliźniaczy w stosunku do wyżej opisanego model Canon IXUS 135 ma prawie identyczne parametry, jednak - jak wiemy - "prawie" robi niekiedy znaczną różnicę. W tym przypadku japoński producent zastosował praktycznie taką samą obudowę (również dostępną w czterech wariantach kolorystycznych), tę samą matrycę (16 Mpix), obiektyw z ośmiokrotnym zoomem i systemem Intelligent IS. Wyróżnikiem tego modelu jest wbudowany interfejs sieci bezprzewodowych. Za pośrednictwem sieci WiFi aparat można podłączyć do domowej sieci (a także jakiejkolwiek innej) synchronizować zdjęcia z innymi urządzeniami, udostępniać fotografie w sieci. Możliwe jest również automatyczne geotagowanie fotografii, choć sam aparat jest pozbawiony modułu GPS. W takim przypadku wykorzystywany jest moduł GPS ze smartfonu lub tabletu, z którym aparat - poprzez właśnie sieć WiFi - jest połączony.

Canon IXUS 140

Canon IXUS 140 to najnowsze urządzenie z podserii IXUS 1xx. Aparat ten, również dostępny w czterech wariantach kolorystycznych, ma już nieco inną obudowę, w której elementem odróżniającym ten model od wcześniej przedstawionych jest przede wszystkim większy, bo 3-calowy (7,5 cm) ekran LCD PureColor II G. Oprócz tego pozostałe cechy aparatu wyglądają podobnie jak w przypadku modelu IXUS 135. Matryca również ma 16 Mpix, zoom 8x, możliwość filmowania (HD 720p), 32 sceny Smart Auto, tryby kreatywne i zabawne filtry oraz oczywiście łączność WiFi + GPS za pośrednictwem połączonego z aparatem smartfonu lub tabletu.

Canon IXUS 255 HS

Kolejny model z serii IXUS: Canon IXUS 255HS, to najbardziej zaawansowany pod względem funkcjonalności przedstawiciel serii. W aparacie tym zastosowano szerokokątny (24 mm) obiektyw z 10-krotnym zoomem (producent podaje również informację o funkcji ZoomPlus 20x, jednak do wszelkich technik cyfrowego powiększania należy podchodzić z odpowiednią rezerwą). Aparat ma matrycę 12,1 Mpix typu CMOS, a za przetwarzanie zdjęć odpowiada nowoczesny procesor Canon DIGIC 5. Oczywiście nie mogło zabraknąć znanego z wcześniejszych IXUS-ów systemu stabilizacji. Aparat ten potrafi już nagrywać wideo w rozdzielczości Full HD. Smart auto zawiera tu aż 58 scen, dodatkowo oprogramowanie rozpoznaje twarze osób podczas kadrowania, co ułatwia ustawianie punktu ostrości podczas portretowania. Kadrowanie jak i podgląd zdjęć jest możliwy na 3-calowym ekranie LCD PureColor II G.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.