Odkurzacze Numatic - bezkompromisowy sprzęt przyjazny dzieciom

Artykuł powstał we współpracy z Numatic.
Marek Kowalski
Odkurzacze Numatic - bezkompromisowy sprzęt przyjazny dzieciom

Odkurzacz to sprzęt, który trudno uznać za szczególnie nadzwyczajny. Ot, kolejne urządzenie potrzebne w domu dla utrzymania porządku. Mało kto zdaje sobie sprawę, że odpowiedni dobór sprzętu może pomóc nie tylko w porządkach, ale nawet w edukacji dzieci. Urządzenia AGD nie muszą być nudne. Dowodzą tego modele firmy Numatic.

0

Uśmiech, który działa

1 usmiech odkurzacza

Odkurzacz to urządzenie, którego małe dzieci mogą się obawiać. Głośny dźwięk emitowany przez sprzęt podczas porządków może wywoływać niepokój u najmłodszych domowników. Prosty zabieg stylistyczny zastosowany przez brytyjskiego producenta całkowicie zmienia sytuację. Wystarczył… uśmiech.

Być może niektórzy patrząc na szeroki uśmiech na korpusie odkurzacza i sympatyczne oczęta zerkające w stronę właściciela mogą pomyśleć, że to infantylne. Odkurzacz – zabawka? Nic z tych rzeczy. To odkurzacze, które łączą miłą dla oka estetykę i trwałością wymaganą w urządzeniach przemysłowych z użytecznością niezbędną w domowych porządkach i rozwiązaniami konstrukcyjnymi zapewniającymi skuteczne sprzątanie.

Charakterystyczny uśmiech widoczny na korpusach odkurzaczy firmy Numatic to przemyślana strategia producenta. Firma Numatic doskonale zdaje sobie sprawę, że odkurzacz to sprzęt wykorzystywany również przez rodziny z dziećmi. Specyficzna estetyka produktów brytyjskiej firmy pełni kilka istotnych zadań. W przypadku, gdy odkurzacz Numatic jest wykorzystywany przez rodziny z małymi, 1-3 letnimi dziećmi, wygląd urządzenia sprawia, że dzieci mniej lub wcale nie boją się odkurzania mieszkania.

Sprzątanie może być zabawą

rodzina sprzątajaca_male


W przypadku dzieci starszych w wieku od 4 do 8 lat wygląd tych odkurzaczy ułatwia wpojenie naszym pociechom nawyków sprzątania po sobie i innych już od najmłodszych lat. Z odkurzaczami Numatic wspólne sprzątanie z dziećmi staje się edukacyjną zabawą, tym korzystniejszą, że oprócz nabrania odpowiednich przyzwyczajeń, mamy porządek w rodzinnym domu.

Oprócz samych urządzeń nie bez znaczenia są udostępniane przez producenta dodatkowe materiały edukacyjne, mające pomóc rodzicom w nauce ich dzieci porządków. Doskonałym przykładem może być szereg gier edukacyjnych, zabaw i filmów dla dzieci udostępnianych online za pośrednictwem specjalnej strony www.henrydzieciom.pl/zabawy-on-line-dla-dzieci/. Na stronie tej znajdziemy interaktywne materiały, które możemy przećwiczyć i obejrzeć wspólnie z dziećmi. Oprócz tego firma na kolejnej stronie: www.henrydzieciom.pl/materialy-edukacyjne/ udostępnia przygotowane specjalnie dla rodziców materiały do pobrania. Dostępne są m.in. plan domowych obowiązków, czy kolorowankę dla dzieci. Plan domowych obowiązków to ilustrowany zabawnymi rysunkami nawiązującymi do stylistyki odkurzacza Henry plan tygodnia, który możemy powiesić w domu wpisując w poszczególne dni członków rodziny odpowiedzialnych za porządek w danym dniu.

Brak drukarki, za pomocą której można by wydrukować pobierane z wymienionej strony materiały również nie jest problemem, gdyż rodzice mogą zamówić pakiet kolorowanek, naklejek i planów zadań na adres domowy. Możliwe jest też wysłanie rekomendacji programu edukacyjnego Numatic do przedszkola, w którym nasze dziecko przebywa. Szczegóły znajdziemy na wspomnianej już stronie www.henrydzieciom.pl/materialy-edukacyjne/

Nie tylko odkurzacze, ale i licencjonowane zabawki

3 zabawki A

Dodatkowym argumentem, który może przekonać rodziny z dziećmi jest oferta zabawek firmy Numatic. Zabawki te doskonale uzupełniają przemyślaną strategię edukacji przez zabawę i przyzwyczajenie najmłodszych domowników do dbałości o porządek.

W ofercie zabawek znajdziemy zabawkowe odkurzacze i towarzyszące im akcesoria do sprzątania wykonane w zmniejszonej skali przeznaczonej dla dziecka. Dzięki tym produktom rodzice mogą sprawić, by dzieci nie myślały o porządkach, jako o przykrym obowiązku. Aktualną ofertę zabawek firmy Numatic znajdziemy na stronie: //sklepnumatic.pl/22-zabawki-dla-dzieci

Prosta trwała konstrukcja i skuteczny mechanizm

4 produkt detal_A

Odkurzacze Numatic to połączenie wyjątkowo trwałych materiałów z przemyślanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Dzięki temu sprzęt ten pracujący już w wielu domach na całym świecie zapewnia czystość na całe pokolenia.

Obudowy odkurzaczy Numatic są wykonane z bardzo trwałego tworzywa kompozytowego opracowanego w firmie Numatic International. Zarówno skład, jak i proces produkcji tego tworzywa o zarejestrowanej nazwie towarowej StructoFoam są chronionym prawnie dobrem intelektualnym firmy. Tworzywo to jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na długotrwałe zmęczenie materiału, spowodowane na przykład wysokim podciśnieniem wewnątrz odkurzacza. Firma przyjęła restrykcyjne warunki odporności przemysłowej w sprzęcie oferowanym również do zastosowań domowych. W efekcie otrzymaliśmy sprzęt, który jest w domowych porządkach praktycznie nie do zdarcia. Zresztą, o jego faktycznej trwałości mieliśmy okazję przekonać się testując model odkurzacza tej firmy Numatic George GVE370 (sprawdź ofertę tego modelu w unikalnym zestawie z zabawkowym odkurzaczem Henry)

Silnik nie do zdarcia

5 silnik

O skuteczności każdego odkurzacza decyduje silnik. To on odpowiada za siłę ssącą zapewniającą udane porządki. Ten element jest również najbardziej podatny na zmęczenie. Rozwiązania technologiczne wprowadzone w produktach opisywanej marki pozwalają korzystać z urządzeń przez długie lata, bez pogorszenia jakości sprzątania.

Wewnątrz obudowy odkurzaczy Numatic również znajdziemy kolejne, unikalne w skali światowej rozwiązania. Przede wszystkim silnik HEM (High Efficiency Motor). Producent zastosował restrykcyjne wytrzymałościowo normy przemysłowe w sprzęcie domowym. Silnik HEM wyposażony jest w turbinę o żywotności co najmniej 2 tysiące roboczogodzin. Przy godzinie pracy odkurzacza na tydzień (pamiętajmy, że do uprzątnięcia przeciętnego 50-metrowego M-2 wystarczy zwykle mniej czasu) otrzymamy żywotność na poziomie sięgającym niemal 40 lat! Co więcej, turbina silnika HEM wyposażona jest w bardzo wydajny system chłodzenia, dzięki czemu praktycznie nie ma szans, by odkurzacz – pracujący nawet bardzo długo – się przegrzał. To kolejne rozwiązanie zaczerpnięte z zastosowań profesjonalnych i przemysłowych, gdzie urządzenia sprzątające są wykorzystywane w trybie ciągłym przez daleko dłuższy czas niż w domach.

Dodatkowo, w przypadku modeli odkurzaczy przeznaczonych do prania i zbierania zanieczyszczeń mokrych i płynnych, firma Numatic opracowała podwójny system chłodzenia o nazwie TwinFlo ByPass, który nie tylko zapewnia wydajne chłodzenie silnika HEM w odkurzaczach piorących, ale też wyklucza jakikolwiek kontakt silnika z cieczą.

Pojemny odkurzacz, także dla alergików

6 henry alergia

Konstrukcja odkurzaczy Numatic pozwala korzystać z bardzo pojemnych worków na kurz, przy jednocześnie wysokim poziomie zabezpieczenia przed wydostawaniem się zanieczyszczeń na zewnątrz. Dzięki temu odkurzacze mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików.

Popularne odkurzacze Numatic, jak np. model Numatic HVR 200 Henry (sprawdź ofertę tego modelu w unikalnym zestawie z zabawkowym odkurzaczem Henry), to konstrukcje typu kubełkowego, co oznacza że przy zwartej budowie sprzęt wyróżnia się ponadprzeciętną pojemnością. Osoby zainteresowane szerszą ofertą mogą sprawdzić ceny produktów na tej stronie. Wymieniony model – Henry – mieści aż do 9 litrów zanieczyszczeń, które gromadzone są w specjalnych opatentowanych przez firmę Numatic workach HEPA-FLO. Nazwa worków sugeruje, że są to worki, które nie tylko skutecznie gromadzą kurz i inne zanieczyszczenia, ale także spełniają rolę dodatkowego, wydajnego filtra powietrza. Porowata struktura worka HEPA-FLO oraz trzy warstwy materiału filtrującego skutecznie blokują wszelkie zanieczyszczenia przed wydostaniem się zarówno podczas pracy odkurzacza, jak i podczas jego spoczynku. Duża pojemność worka minimalizuje też koszty eksploatacyjne. Pojedynczy worek wystarcza w warunkach domowych na bardzo długi czas liczony wręcz w miesiącach.

Worki HEPA-FLO stanowią pierwsze ogniwo łańcucha skutecznej filtracji przepływającego przez odkurzacz powietrza. Standardowo w popularnych modelach odkurzaczy Numatic takich jak wymieniony Henry, czy piorący (działający w trybie na sucho) model Numatic GVE370 George, producent instaluje filtr TRITEX wyróżniający się bardzo dużą powierzchnią filtracji wynoszącą aż 1700 cm2. Tak duża pojemność ma dwie zasadnicze zalety – oprócz skutecznej filtracji uniemożliwia w praktyce zapchanie filtra. Jest on po prostu na tyle duży, że jego zapchanie – nie tylko w warunkach domowych, ale i przemysłowych, jest wręcz nieprawdopodobne. Opcjonalnym rozwiązaniem oferowanym osobom z bardzo silnymi skłonnościami do uczuleń są dodatkowe antyalergiczne filtry MICROTEX. Filtry MICROTEX stosuje się jako dodatkowy wkład uzupełniający działanie filtra TRITEX. Sam filtr MICROTEX charakteryzuje się skutecznością odpowiadającą filtrom klasy HEPA H13, co oznacza skuteczność filtracji na poziomie 99,95% i tym samym blokowanie praktycznie wszystkich uczulających cząstek w powietrzu zasysanym przez odkurzacz.

Firma Numatic International to najpopularniejszy brytyjski producent odkurzaczy. Założona w 1969 roku firma od lat cieszy się wyjątkowo dobrą renomą na rodzimym rynku, a także w ponad 90 krajach, do których produkty tej marki są eksportowane. Jednym z tych krajów jest również Polska. Dzięki firmie Polor sp. z o.o. będącej wyłącznym przedstawicielem brytyjskiego producenta w naszym kraju również polskie rodziny mogą mieć dostęp do sprzętu, który łączy sympatyczne, bardzo lubiane przez dzieci wzornictwo ze skutecznością w porządkach, trwałością oraz innymi zaletami wynikającymi z parametrów użytkowych i funkcji oferowanych przez poszczególne modele. Pełną ofertę odkurzaczy Numatic można znaleźć w sklepie Media Expert. Zainteresowani mogą obejrzeć film z produkcji tych ciekawych urządzeń:

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.