Odkurzacze klasy AAAA - to najlepsze modele dostępne na rynku

Marek Kowalski
Odkurzacze klasy AAAA - to najlepsze modele dostępne na rynku

Odkurzacze to sprzęt, który zgodnie z wymogami unijnymi winien być oznaczony specjalną etykietą energetyczną wskazującą nie tylko klasę energetyczną, ale również skuteczność czyszczenia podłóg twardy, dywanów i reemisję kurzu. W naszym zestawieniu znajdziecie absolutnie najlepsze modele dostępne na polskim rynku. W każdej z klasyfikowanych kategorii dysponują one klasą A, oto modele 4 x A, czy też - jak promują je producenci: AAAA.

0

Wszystkie niżej wymienione odkurzacze charakteryzują się klasą A w każdej kategorii klasyfikacyjnej uwzględnianej na etykietach energetycznych. Ujednolicona procedura certyfikacyjna wymagana unijnymi przepisami tym samym pozwala wnioskować, że każdy z niżej wymienionych sprząta skutecznie na podłogach twardych i na dywanach, zużywa bardzo mało energii i jednocześnie powietrze opuszczające odkurzacz nie powinno zawierać praktycznie żadnych zanieczyszczeń. Dzięki temu wybierając model dla nas można się skupić na innych aspektach, takich jak np. wzornictwo. Prosimy nie sugerować się też kolejnością wymienianych modeli, lista ta nie jest uporządkowana od najlepszego modelu. My prezentujemy, Wy wybieracie.

Najlepsze odkurzacze - Hoover Xarion Pro XP81_XP15011

Hoover Xarion Pro XP81_XP15011

Model ten jest odkurzaczem bezworkowym, wykorzystującym technologię multi-cyklonową. Moc tego modelu to 800 W. Sprzęt wyposażony jest w skuteczny, zmywalny filtr HEPA. Pojemność zbiornika na kurz to 1,5 litra. Nie jest to bardzo dużo, ale z całą pewnością wystarczy na uprzątnięcie standardowego M-2. Szacowane roczne zużycie energii to 28 kWh, a głośność maksymalna to 75 dB.

Najlepsze odkurzacze - Hoover Athos AT70_AT75011

Hoover Athos AT70_AT75011

Kolejny model marki Hoover to tym razem odkurzacz workowy. Worek ma pojemność aż 5 litrów. Odkurzacz wyposażono w filtr EPA, ale i sam worek spełnia również rolę dodatkowego filtra (także typu EPA). Długi 8-metrowy kabel pozwala uzyskać zasięg roboczy 11 metrów. Roczne zużycie energii w tym przypadku wynosi 28 kWh. Model ten jest również bardzo cichy. Jego głośność to 64 dB.

Najlepsze odkurzacze - Bosch BGL45500

Bosch BGL45500

Najwyższe osiągi we wszystkich czterech klasach charakteryzują również model marki Bosch. Jest to również odkurzacz workowy, z bardzo pojemnym 5-litrowym workiem. Urządzenie wyposażone jest w zmywalny wysokoskuteczny filtr HEPA H13. Roczne zużycie energii to 28 kWh, zasięg pracy: 10 metrów. Głośność tego odkurzacza to 75 dB. 

Najlepsze odkurzacze - Hoover Reactiv RC81_RC25011

Hoover Reactiv RC81_RC25011

Bezworkowy odkurzacz cykloniczny marki Hoover, najpopularniejszej w tym zestawieniu. Sprzęt wyposażono w pojemnik mieszczący 2 litry zanieczyszczeń. Model ten ma nieco mniejszy zasięg roboczy (8 metrów). Roczne zużycie energii wynosi 28 kWh. Głośność urządzenia to 75 dB. 

Najlepsze odkurzacze - Electrolux ZUOQUATTRO

Electrolux ZUOQUATTRO

Ten model jest najdroższym, ale też najbardziej zaawansowanym technologicznie odkurzaczem w naszym zestawieniu. Jako jedyny jest wyposażony w pilota zdalnego sterowania umieszczonego w rączce, dzięki czemu nie trzeba schylać się, by włączyć sprzęt. Urządzenie jest wyposażone w antyalergiczny filtr Allergy Plus, który według producenta jest wydajniejszy od standardowych filtrów HEPA. Jest to model workowy, a jego worek mieści 3,5 litra brudu. Rocznie odkurzacz zużywa 28 kWh, jego moc to 800 W, a głośność pracy: 84 dB. 

Najlepsze odkurzacze - Hoover Athos AT70_AT65011

Hoover Athos AT70_AT65011

Kolejny model odkurzacza workowego Hoovera z serii Athos. Charakteryzuje się zbliżonymi parametrami jak wyżej wymieniony model z tej samej serii. Pojemność worka wynosi aż 5 litrów. Zasięg roboczy 11 metrów, roczne zużycie energii 28 kWh, a głośność pracy na imponująco niskim poziomie: zaledwie 64 dB. 

Najlepsze odkurzacze - Vax Air Silence Power Head C85-AS-PH-E

Vax Air Silence Power Head C85-AS-PH-E

Bezworkowy odkurzacz standardowo wyposażony w elektroszczotkę. Pojemnik na brud mieści 2,3 litra zanieczyszczeń. Moc tego cyklonicznego modelu wynosi 800 W. Jest to najbardziej energooszczędny produkt w niniejszym zestawieniu. Rocznie zużyje on zaledwie 25,6 kWh. Jest też dość głośny: 85 dB. Jego zasięg roboczy to 7,5 metra. Jest to też drugi - po modelu Electroluxa - najdroższy odkurzacz na naszej liście sprzętu klasy 4 razy A.

Najlepsze odkurzacze - Hoover Telios Plus TE70_TE75011

Hoover Telios Plus TE70_TE75011

I znowu Hoover. Odkurzacz workowy z serii Telios. Moc silnika 700 W. Pojemność worka: 3,5 litra. Filtracja EPA zarówno za pomocą odrębnego filtra wylotowego, jak i odpowiednio szczelnego worka EPA. Zasięg roboczy to 9 metrów. Model ten jest minimalnie głośniejszy od najcichszych sprzętów na liście: 66 dB. Roczne zużycie energii to zaledwie 27 kWh.

Najlepsze odkurzacze - Hoover Xarion Pro XP81_XP25011

Hoover Xarion Pro XP81_XP25011

Drugi z bezworkowych odkurzaczy z multi-cyklonem marki Hoover wyposażony jest podobnie jak wyżej wymieniony model z tej samej linii Xarion Pro. Pojemnik na kurz mieści 1,5 litra zanieczyszczeń. Zasięg roboczy to 8 metrów. W ciągu roku sprzęt zużyje 28 kWh prądu. Jego głośność to 75 dB. Moc 800 W, a za oczyszczanie powietrza odpowiada filtr HEPA. 

Najlepsze odkurzacze - Hoover A- Acubed Silence AC70_AC69 011

Hoover A- Acubed Silence AC70_AC69 011

Ostatni model w naszym zestawieniu to ponownie odkurzacz marki Hoover. A-Acubed to model workowy, korzystający z worków wymiennych o pojemności 4,5 litra. Jest to też najcichszy model w niniejszym zestawieniu i jeden z najcichszych odkurzaczy na świecie w ogóle. Podczas pracy z nim można spokojnie rozmawiać bez podnoszenia głosu. Głośność to zaledwie 62 dB. Co prawda rekordzista - testowany przez nas model Electroluxa jest jeszcze cichszy (59 dB), ale nie ma klasyfikacji 4 x A. Moc silnika opisywanego modelu to 700 W. Sprzęt wyposażono w filtr EPA, co w połączeniu z workiem również spełniającym kryteria EPA daje najwyższą klasę reemisji kurzu, czyli praktycznie brak zanieczyszczeń w wypuszczanym przez odkurzacz powietrzu. Zasięg roboczy wynosi 9 metrów.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.