Okapy kuchenne - najpopularniejsze modele

Skąpiec.pl
Okapy kuchenne - najpopularniejsze modele

Nowoczesne kuchnie naszpikowane są nowymi technologiami. Niektóre sprzęty jednak niewiele się zmieniły i podobnie sprawa ma się z okapami kuchennymi. Te niedoceniane przez nas i często traktowane po macoszemu urządzenia mają ogromny wpływ na nasz komfort. Odpowiadają przecież między innymi za pochłanianie nieprzyjemnych zapachów podczas gotowania, a szczególnie podczas smażenia. Postanowiliśmy sprawdzić, które modele są najbardziej popularne wśród klientów sklepów internetowych. Posłużyliśmy się danymi z porównywarki cen Skąpiec.pl

0

Electrolux EFP6500X

Electrolux EFP6500X

Najpopularniejszym okapem jest obecnie ten od firmy Electrolux. Jest to model teleskopowy o szerokości 60 cm. Taki rodzaj urządzenia nadaje się do montażu do każdego rodzaju mebli i gwarantuje, że nie będzie rzucał się w oczy. Najważniejsza informacja, to oczywiście wydajność w systemie obiegu otwartego w metrach sześciennych na godzinę, która w tym wypadku wynosi 420. To bardzo dobry wynik. Kolejna istotna sprawa to poziom hałasu, który kształtuje się na poziomie 67 dB. W tym modelu użyto dwóch aluminiowych filtrów tłuszczowych. Oczywiście mamy też w nim zamontowane oświetlenie halogenowe. Za ten okap trzeba zapłacić obecnie powyżej 300 złotych. Sprawdź ofertę.


Gorenje DVG 600 ZBE

Gorenje DVG 600 ZBE

Na drugim miejscu znalazł się okap kominowy od Gorenje. Od razu rzuca się w oczy jego nowoczesna stylistyka. Przejdźmy jednak do specyfikacji technicznej. Posiada on aluminiowe filtry, które łatwo można wyczyścić. Najważniejszy parametr, czyli wydajność wynosi 305 metrów sześciennych na godzinę. Maksymalny poziom hałasu emitowanego przez urządzenie wynosi 69 dB, a minimalny 50 dB. Praktycznym dodatkiem jest oczywiście oświetlenie LED. Cena tego egzemplarza kształtuje się na poziomie około 600 złotych. Sprawdź ofertę.

 

Amica OSS 522 IX

Amica OSS 522 IX

Trzecie miejsce zajął klasyczny okap kuchenny od firmy Amica. Jest to najtańszy model w tym zestawieniu, bo kosztuje nieco ponad 200 zł w zależności od konkretnej oferty sklepu.
Wyposażony jest w aluminiowy filtr, który nadaje się do wielokrotnego czyszczenia. To urządzenie będzie odpowiednie dla mniej wymagających użytkowników. Maksymalna wydajność tego okapu wynosi 179 metrów sześciennych na godzinę, a poziom hałasu zmierzono na 65 dB. Mamy w nim do dyspozycji oświetlenie halogenowe. Sprawdź ofertę.


Amica OTC 614 BG

Amica OTC 614 BG

Na czwartym miejscu mamy produkt z tej samej firmy ale tym razem z wyższej półki cenowej. Jest to okap szafkowy - teleskopowy. Przy odrobinie szczęścia kupimy go poniżej 500 złotych. Sterowany jest sensorowo i posiada przejrzysty wyświetlacz LED. Wyposażony jest w filtr aluminiowy i w dwa wymienne filtry węglowe i oświetlenie halogenowe. Okap poinformuje nas, że filtr nadaje się do wymiany. Maksymalna wydajność tego urządzenia wynosi 205 metrów sześciennych na godzinę, a maksymalny poziom hałasu to 71 dB. Sprawdź ofertę.

 

Akpo WK-4 Nero 50 eco Inox

Akpo WK-4 Nero 50 eco Inox

Ostatnie miejsce w naszym zestawieniu zajął produkt firmy Akpo. Kosztuje on około 350 zł i w tej cenie otrzymujemy estetyczne urządzenie o wydajności maksymalnej 207 metrów sześciennych na godzinę. Poziom głośności zasługuje na pochwałę, bo wynosi 59 dB. Filtry przeciwtłuszczowe są aluminiowe i nadają się do wielokrotnego użytku. Do dyspozycji otrzymujemy praktyczne oświetlenie halogenowe 2 x 35 W. Ten model cieszy się pozytywnymi opiniami wśród jego dotychczasowych użytkowników. Sprawdź ofertę.

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.