Ranking: zobacz najpopularniejsze drobne AGD października

Drobne AGD jest nie tylko użyteczne, to również świetny prezent!

Marek Kowalski
Ranking: zobacz najpopularniejsze drobne AGD października

Jakie urządzenia zaliczane do kategorii drobnego sprzętu AGD były najchętniej wybieranymi produktami przez polskich konsumentów w październiku 2017 roku? Znamy odpowiedź na to pytanie. Z naszego rankingu dowiecie się, które modele robotów kuchennych, mikserów, sokowirówek, blenderów czy żelazek były najpopularniejszymi urządzeniami. A przy okazji warto pamiętać, że tego typu sprzęt może być przecież całkiem użytecznym i przede wszystkim udanym prezentem!

0

Poziom popularności poszczególnych sprzętów AGD wymienionych w niniejszym zestawieniu poznaliśmy dzięki dokładnym danym zgromadzonym przez popularną porównywarkę cenową Skąpiec.pl. Serwis ten gromadzi i przetwarza najbardziej atrakcyjne cenowo oferty z tysięcy sklepów internetowych (również tych mających rzeczywiste odpowiedniki w postaci realnych salonów sprzedaży). Zestawienie doskonale oddaje preferencje Polaków w zakresie wyboru i zakupu drobnego sprzętu AGD. Pośrednio jest obrazem charakterystyki i specyfiki polskiego rynku. W niniejszym zestawieniu znajdziecie aż 100 najpopularniejszych produktów w dziesięciu różnych kategoriach. Każdy powinien znaleźć coś, co - być może - zainspiruje go do doposażenia własnej kuchni czy domu.

Nasze zestawienie obejmuje najpopularniejsze kategorie drobnego sprzętu AGD przeznaczonego zarówno do kuchni jak i do domu. Te dziesięć kategorii to: wyciskarki wolnoobrotowe, ciśnieniomierze, roboty kuchenne, żelazka, frytkownice, parowary i kombiwary, blendery, nawilżacze powietrza, grille elektryczne i czajniki elektryczne. Przy okazji zachęcamy Was do zapoznania się z przygotowanym przez nas październikowym rankingiem najpopularniejszego dużego sprzętu AGD.

Wyciskarki wolnoobrotowe

Zaczynamy od wyciskarek wolnoobrotowych, sprzętu, za pomocą którego każdy, kto dba o zdrowie własne i swoich bliskich może doposażyć kuchnię w urządzenie umożliwiające samodzielne przygotowanie soku z ulubionych składników: pysznych, soczystych owoców i bogatych w składniki odżywcze warzyw. W tej kategorii produktów, konsumenci wybierali różne marki i różnych producentów. Najpopularniejszą wyciskarką października został produkt marki Kalorik.

Kalorik FE 1004

1. Kalorik FE 1004

Najpopularniejsza wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie wyróżniające się dużym otworem wsadowym, dzięki czemu za pomocą tego sprzętu można wyciskać całe owoce takie jak np. pomarańcze, czy jabłka. Nietypowe jest też dodanie drugiego otworu wsadowego, na węższe, pokrojone składniki (np. marchew). Urządzenie jest wyciskarką typu pionowego, co oznacza, że ślimakowy mechanizm miażdżący jest w tym produkcie umieszczony w pionie. To rozwiązanie o tyle dobre, że w przetwarzaniu owoców i warzyw pomaga grawitacja i praktycznie nie ma potrzeby używania popychacza.

Sprawdź najniższą cenę

2. Zelmer ZJP1600B

Druga z najpopularniejszych wyciskarek z października to również produkt z pionowym mechanizmem wyciskającym. Producent zachwala własny system wyciskania nazwany SES (Smart Extraction System), który ma zapewniać większą wydajność i efektywność wyciskania (większa ilość soku przy mniejszej ilości wytłoków, czyli odciśniętych resztek produktów spożywczych). Moc urządzenia to 150 W, prędkość obrotowa śruby wyciskającej: 32 obr./min.

Sprawdź najniższą cenę

3. Eldom PJ400

Na ostatnim stopniu podium uplasował się model marki Eldom. Urządzenie jest klasyfikowane jako wyciskarka wolnoobrotowa, ale jego mechanizm porusza się zauważalnie szybciej niż w przypadku np. poprzednika (tu: 80 obr./min.). Wyciskarka Eldom ma również większą moc (400 W). Urządzenie ma nieco mniejszy pojemnik na sok i odpadki, niż w przypadku pozostałych produktów na podium rankingu popularności w tej kategorii.

Sprawdź najniższą cenę

4. Kuvings C9500 - sprawdź najniższą cenę

5. Homekraft Slow Juicer Essence - sprawdź najniższą cenę

6. Matstone Advanced 6w1 - sprawdź najniższą cenę

7. Muke Mu-2G - sprawdź najniższą cenę

8. Tefal ZC500H38 - sprawdź najniższą cenę

9. Oscar DA1200 - sprawdź najniższą cenę

10. SKG 2088 - sprawdź najniższą cenę

Ciśnieniomierze

Popularną kategorią urządzeń w zakresie drobnego AGD są ciśnieniomierze. Biorąc pod uwagę wyżej opisywane wyciskarki można z tego wnosić, że Polacy coraz większą wagę przykładają do własnego zdrowia.

Omron M6 Comfort

1. Omron M6 Comfort

Najpopularniejszym ciśnieniomierzem w październiku okazał się produkt marki Omron, znanej z tego typu urządzeń. Model M6 Comfort wyposażony jest w mankiet o regulowanym rozmiarze w zakresie od 22 do 42 cm. W zestawie z urządzeniem otrzymamy również zasilacz oraz 4 baterie AA (typowe "paluszki"), jak również etui oraz arkusz do notowania pomiarów ciśnienia. Nie jest to najtańszy tego typu sprzęt, ale ma sporą funkcjonalność, np. czujnik ruchu wykrywający, czy osoba w czasie pomiaru nie porusza się (co mogłoby fałszować wynik). Ponadto wyniki pomiaru są automatycznie zestawiane z wartościami uznawanymi za prawidłowe.

Sprawdź najniższą cenę

2. Microlife BP A2 Basic

Drugie miejsce zajmuje sprzęt ponad dwukrotnie tańszy od lidera, jest to również automatyczny ciśnieniomierz naramienny. Podobnie jak lider umożliwia pomiar ciśnienia i pulsu oraz wykrywa arytmię. Pamięć tego urządzenia zapamiętuje do 30 pomiarów (wraz z ich dokładnym terminem wykonania). W zestawie nie ma zasilacza, ale urządzenie jest wyposażone w stosowne gniazdo. Standardowo zasilane jest z baterii.

Sprawdź najniższą cenę

3. Kardio-Test KTA-K6 Comfort

Ostatni z trzech najpopularniejszych ciśnieniomierzy jest nieznacznie droższy od sprzętu marki Microlife, ale tańszy do lidera. Funkcjonalność tego urządzenia jest na podobnym poziomie. Jest to również automatyczny ciśnieniomierz naramienny z funkcją pomiaru ciśnienia i pulsu oraz umożliwiający wykrycie arytmii. Cechą wyróżniającą ten sprzęt jest duży, czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Urządzenie potrafi uśrednić wynik trzech ostatnich pomiarów, a także zapamiętuje do 60 ostatnich wyników.

Sprawdź najniższą cenę

4. Kardio-Test KTA-168 - sprawdź najniższą cenę

5. Kardio-Test KTA-868 - sprawdź najniższą cenę

6. Beurer BM 40 - sprawdź najniższą cenę

7. Omron M3 HEM-7134-E - sprawdź najniższą cenę

8. Omron M2 - sprawdź najniższą cenę

9. Tech-Med TMA 500 Pro - sprawdź najniższą cenę

10. Tech-Med TMA-3BASIC - sprawdź najniższą cenę

Roboty kuchenne

Robot kuchenny to sprzęt przydatny w każdej kuchni, może nie wykorzystujemy go do każdego posiłku, ale gdy w perspektywie rodzinne spotkanie, czy zbliżające się święta tego typu sprzęt staje się nieodzownym pomocnikiem. Zdecydowanym liderem w rankingu są produkty marki Bosch. Niemiecki producent w pierwszej dziesiątce popularności ma aż pięć swoich produktów, w tym lidera październikowego zestawienia.

Bosch MUM54251

1. Bosch MUM54251

Sprzęt, który trudno zaliczyć do najtańszych, ale śmiało może stawać w szranki w kategorii najbardziej funkcjonalnych robotów kuchennych. Model MUM54251 to duża wydajność, duża moc (900 W) i przede wszystkim bardzo duża liczba akcesoriów. Za pomocą tego urządzenia można przygotować praktycznie dowolny rodzaj ciast, pokroić warzywa, owoce i inne produkty spożywcze, w zestawie znajdzie się też wyciskarka do cytrusów czy maszynka do mięsa. Duża misa o pojemności 3,9 litra pozwoli przygotować wspaniały posiłek dla całej rodziny. Robot wyróżnia się aż 7-stopniową regulacją prędkości i dodatkowo możliwością pracy pulsacyjnej.

Sprawdź najniższą cenę

2. Zelmer ZFP1100C

Drugi z najpopularniejszych robotów kuchennych października to urządzenie jeszcze mocniejsze (moc 1000 W), a jednocześnie o blisko jedną trzecią tańsze od lidera. Jednak w tym przypadku nie otrzymujemy aż tak bogatego zestawu akcesoriów. Robot marki Zelmer wyróżnia się aż 12 stopniową regulacją prędkości. Dostępne w zestawie mieszadła poruszają się ruchem planetarnym.

Sprawdź najniższą cenę

3. Kenwood KM287

Zamykający podium popularności robotów kuchennych sprzęt Kenwood, to urządzenie stanowiące coś pośredniego pomiędzy funkcjonalnością Boscha a efektywnością Zelmera. Sprzęt Kenwood charakteryzuje się mocą 900 W, oferuje 6 prędkości pracy oraz pracę pulsacyjną. Misa w tym modelu ma bardzo dużą pojemność 4,3 litra. Urządzenie może pełnić rolę malaksera, wyciskarki do cytrusów, sokowirówki czy maszynki do mięsa, a to wszystko dzięki sporej liczbie akcesoriów

Sprawdź najniższą cenę

4. Bosch MUM52120 - sprawdź najniższą cenę

5. Bosch MUM4880 - sprawdź najniższą cenę

6. MPM Kasia Plus MRK-11 - sprawdź najniższą cenę

7. Bosch MUM48R1 - sprawdź najniższą cenę

8. Bosch MUM58420 - sprawdź najniższą cenę

9. Kenwood KHH326 - sprawdź najniższą cenę

10. Sencor STM 3622BL - sprawdź najniższą cenę

Żelazka

Kolejna kategoria to znowu sprzęt nie do kuchni, ale również niezbędny w eleganckim domu, którego mieszkańcy dbają o wygląd własny i swojej odzieży. Tutaj również można wyróżnić zdecydowanego lidera wśród producentów dziesięciu najpopularniejszych urządzeń. To marka Philips, odpowiedzialna za produkcję lidera, jak i czterech innych modeli w zestawieniu w tej kategorii.

Philips GC4527_00

1. Philips GC4527/00

Najpopularniejszym modelem października okazało się typowe żelazko parowe Philips Azur Performer Plus, model GC4527/00. Urządzenie ma system antywapienny z wbudowanym pojemnikiem na kamień, co pozwala na efektywne odkamienianie urządzenia, a tym samym zapewnienie odpowiedniego strumienia pary przez długi okres eksploatacji. Moc urządzenia to 2600 W, generowany strumień pary to 50 gram na minutę. Żelazko Philipsa automatycznie reguluje parę w zależności od ustawionej temperatury i typu tkaniny. Stopa żelazka ma zintegrowaną warstwę bardzo trwałego tlenku tytanu.

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch TDI903231A

Drugie z najpopularniejszy żelazek października to model marki Bosch. Urządzenie oferuje jeszcze większą moc, bo 3200 W, jednak sprzęt ten ma nieco mniejsze uderzenie pary od lidera. Ciekawostką jest obecność programu Antishine, co ma chronić prasowane ciemne i delikatne tkaniny przed wybłyszczaniem. Urządzenie ma też wbudowane zabezpieczenie: nie produkuje pary i nie wytwarza ciepła, gdy nie trzymasz go w ręku.

Sprawdź najniższą cenę

3. Tefal SV5030

Na ostatnim stopniu podium uplasował się produkt marki Tefal. Jest to żelazko parowe wyposażone w duży, wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1,2 litra. Urządzenie jest oferowane razem z generatorem pary. Sprzęt ten produkuje największą ilość pary spośród trzech najpopularniejszych żelazek (bo aż 100 g na minutę), ale nie dysponuje funkcją uderzenia pary. Zbiornik na wodę można bezpiecznie napełniać w trakcie prasowania.

Sprawdź najniższą cenę

4. Philips GC7715/80 - sprawdź najniższą cenę

5. Bosch TDA703021 - sprawdź najniższą cenę

6. Philips GC8735/80 - sprawdź najniższą cenę

7. Tefal GV8962 - sprawdź najniższą cenę

8. Braun TS785STP TexStyle 7 - sprawdź najniższą cenę

9. Philips PerfectCare Elite GC9620/20 - sprawdź najniższą cenę

10. Philips PerfectCare Elite Silence GC9642/60 - sprawdź najniższą cenę

Frytkownice

Kto z nas nie lubi frytek? Jeżeli ktoś taki czyta te słowa, niech pominie tę kategorię, pozostałych zapraszamy do listy dziesięciu najpopularniejszych frytkownic. Aż cztery z nich to produkty jednej firmy: Tefal, ale najpopularniejszy w październiku okazał się produkt Philipsa.

Philips HD9240_90 Airfryer

1. Philips HD9240/90 Airfryer

Cechą wyróżniającą najpopularniejszą frytkownicę wybieraną przez konsumentów w październiku jest możliwość smażenia z wykorzystaniem powietrza (tzw. technologia Rapid Air wspólna dla serii Airfryer). Rozwiązanie to umożliwia przyrządzanie frytek (i innych smażonych zwykle w głębokim tłuszczu posiłków) z bardzo małą ilością oleju lub nawet w ogóle bez niego. Za pomocą tego urządzenia można nie tylko smażyć, producent zapewnia, że sprzęt ten nadaje się również do grillowania czy pieczenia.

Sprawdź najniższą cenę

2. Tefal FF1231

Wiele osób wybrało jednak klasyczną frytkownicę, w której tłuszczu nie brakuje. Takim modelem jest właśnie model marki Tefal. Frytkownica pozwala jednorazowo usmażyć do kilograma żywności. Oczywiście jak w każdej klasycznej frytkownicy, za pomocą tego urządzenia możemy przyrządzić nie tylko frytki, ale również inne potrawy smażone w głębokim tłuszczu. Składana rączka ułatwia przechowywanie urządzenia. Model ten jest również najtańszy spośród całej dziesiątki najpopularniejszych frytkownic października.

Sprawdź najniższą cenę

3. Tefal FZ7010 Actifry

Na ostatnim stopniu podium uplasował się ponownie model marki Tefal, ale tym razem jest to produkt "beztłuszczowy" podobnie jak najpopularniejszy model Philipsa. Również w tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem, które smaży za pomocą gorącego powietrza i praktycznie bez tłuszczu (wystarczy jedna łyżka oleju). Urządzenie pozwala jednorazowo przyrządzić do kilograma frytek lub innych smażonych specjałów.

Sprawdź najniższą cenę

4. DeLonghi F28311 - sprawdź najniższą cenę

5. Tefal FF133D10 - sprawdź najniższą cenę

6. Tefal F175D - sprawdź najniższą cenę

7. Philips HD9240/30 Airfryer - sprawdź najniższą cenę

8. Camry CR6306 - sprawdź najniższą cenę

9. Blaupunkt AFD601 - sprawdź najniższą cenę

10. Zelmer ZAF2000B - sprawdź najniższą cenę

Parowary i kombiwary

Kolejna kategoria to ponownie urządzenia pomocne w przyrządzaniu potraw, parowary i kombiwary to urządzenia wybierane często przez konsumentów, którzy chcą się zdrowo odżywiać i spożywać posiłki gotowane na parze - bogatsze w składniki odżywcze. Zaletą parowarów i kombiwarów jest również ich bezobsługowość. Nic tu nie wykipi i nie przypali się.

Tefal VS4003

1. Tefal VS4003

Najpopularniejszym urządzeniem w tej kategorii okazał się parowar marki Tefal. Urządzenie oferuje maksymalną pojemność aż 10,3 litra, w trzech pojemnikach, co pozwala przygotować za jednym zamachem trzydaniowy posiłek. Gotowanie za pomocą pary gwarantuje zachowanie witamin w przyrządzanych potrawach. W zestawie otrzymujemy 2 tacki do gotowania potraw w marynatach czy sosach własnych. Do urządzenia dodano także cztery kubeczki szklane do przygotowania deserów, musu czy ryżu.

Sprawdź najniższą cenę

2. Amica PT3011

Na drugim miejscu pod względem popularności uplasował się parowar polskiej marki Amica. Również w tym przypadku posiłek możemy przyrządzać jednocześnie w trzech pojemnikach. Urządzenie oferuje sześć automatycznych programów gotowania. Ciekawą funkcją jest aromatyzer, czyli pojemnik na zioła, dzięki którym przygotowywane dania zyskują niepowtarzalny aromat. Parowar Amica ma również funkcję automatycznego podtrzymywania zadanej temperatury. Parowar Amici jest też najtańszym produktem z trójki najpopularniejszych urządzeń w tej kategorii.

Sprawdź najniższą cenę

3. Zelmer 37Z011 / ZSC1200

Trzecim najpopularniejszym urządzeniem również okazał się typowy, wielopoziomowy parowar. Sprzęt Zelmera oferuje użytkownikowi możliwość wyboru aż dziewięciu automatycznych programów gotowania. Również w tym sprzęcie znajdziemy pojemnik aromatyzujący na zioła, czy funkcję podtrzymywania temperatury. Funkcja opóźnienia włączenia ułatwi planowanie potraw, np. by były gotowe w momencie gdy wrócisz z pracy.

Sprawdź najniższą cenę

4. Philips HD9170 - sprawdź najniższą cenę

5. Tefal VC1401 - sprawdź najniższą cenę

6. Morphy Richards 48780 - sprawdź najniższą cenę

7. Saturn ST-CO9151 - sprawdź najniższą cenę

8. Tefal VC3008 - sprawdź najniższą cenę

9. Zelmer SC1002 / ZSC1002 - sprawdź najniższą cenę

10. Sencor SMH331 - sprawdź najniższą cenę

Blendery

Blendery to coraz bardziej popularne urządzenia w naszych domach, cenią je nie tylko rodzice małych dzieci, czy miłośnicy koktaili, ale także osoby aktywne fizycznie, czy po prostu wszyscy ci, którzy nie boją się eksperymentów we własnej kuchni.

Bosch MSM67170

1. Bosch MSM67170

Najpopularniejszy okazał się blender ręczny z bogatym zestawem akcesoriów dodatkowych, dzięki którym sprzęt możemy przekształcić w funkcjonalny rozdrabniacz. Cechą wyróżniającą blender Boscha jest duża moc urządzenia: 750 W. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ostrze QuattroBlade zastosowane w tym urządzeniu ma aż 4 krawędzie tnące. Użytkownik ma możliwość ustawienia aż 12 trybów prędkości, a przycisk Turbo pozwala chwilowo uzyskać maksymalną moc urządzenia.

Sprawdź najniższą cenę

2. Zelmer 491.6 / ZHB1206B

Na drugim miejscu październikowego rankingu popularności uplasował się również blender ręczny. Urządzenie marki Zelmer jest nieznacznie słabsze od lidera (moc: 700 W), ale za to pozwala na wybór aż 15 trybów prędkości działania. Również w tym przypadku możemy skorzystać z funkcji Turbo. Nasadkę miksującą wykonano ze stali szlachetnej, a producent deklaruje, że tym urządzeniem możemy miksować również gorące produkty.

Sprawdź najniższą cenę

3. Braun MQ745

Na ostatnim stopniu podium uplasował się model marki Braun. Również w tym wypadku mamy do czynienia z mocnym blenderem ręcznym (moc 750 W). Cechą wyróżniającą ten model jest płynna, elektroniczna regulacja obrotów. W zestawie otrzymamy misę roboczą o pojemności 0,6 litra, a także spory zestaw końcówek, czy pojemnik do rozdrabniania.

Sprawdź najniższą cenę

4. Zelmer SB1000 / ZSB1400B - sprawdź najniższą cenę

5. Braun MQ700 - sprawdź najniższą cenę

6. Braun MQ 9087 Gourmet - sprawdź najniższą cenę

7. Camry CR 4058 - sprawdź najniższą cenę

8. Philips HR3655/00 - sprawdź najniższą cenę

9. Bosch MSM67140 - sprawdź najniższą cenę

10. Zelmer ZHB1304B - sprawdź najniższą cenę

Nawilżacze powietrza

Suche powietrze to zjawisko charakterystyczne dla wielu mieszkań ogrzewanych centralnie. Staje się to dokuczliwe szczególnie w rozpoczętym niedawno sezonie grzewczym. Nic zatem dziwnego, że dość popularną kategorią drobnego AGD stały się nawilżacze powietrza.

Eldom NU5

1. Eldom NU5

Najpopularniejszym nawilżaczem według październikowych danych okazał się jeden z najtańszych w pierwszej dziesiątce automatyczny nawilżacz z funkcją jonizacji. Urządzenie wyposażone jest w czujnik, który pilnuje by sprzęt włączył się i wyłączył w odpowiednim momencie. Pojemnik na wodę mieści 5,2 litra, co według producenta wystarcza na 17 godzin pracy urządzenia. Opcjonalnie emitowana para może być jonizowana. 

Sprawdź najniższą cenę

2. Stadler Form Oskar

Nawilżacze marki Stadler Form wyróżniają się nieszablonowym, ciekawym wzornictwem. Nie inaczej jest w przypadku modelu Oskar, który w październiku był drugim najczęściej wybieranym nawilżaczem przez konsumentów. Oskar jest nawilżaczem ewaporacyjnym, urządzenie podczas pracy wytwarza chłodną mgiełkę. Producent zapewnia, że ten sprzęt nie stwarza ryzyka przewilgocenia pomieszczenia, w którym się znajduje. Pojemność zbiornika na wodę to 3,5 litra. Maksymalna powierzchnia nawilżania to 50 metrów kwadratowych.

Sprawdź najniższą cenę

3. HB UH 1055DB

Na trzecim miejscu pod względem popularności uplasował się nawilżacz ultradźwiękowy. Urządzenie podobnie jak dwa wyżej opisane modele wyposażone jest w higrostat, czyli możliwość automatycznego utrzymywania stałego, określonego poziomu wilgotności powietrza. Wbudowany wyświetlacz na bieżąco informuje o poziomie wilgotności podając także temperaturę w pomieszczeniu.

Sprawdź najniższą cenę

4. Gotie GNA150 - sprawdź najniższą cenę

5. Eldom NU6 - sprawdź najniższą cenę

6. Philips AC4080 - sprawdź najniższą cenę

7. Hyundai HUM770 - sprawdź najniższą cenę

8. Metrox MEA207 - sprawdź najniższą cenę

9. Venta LW25 - sprawdź najniższą cenę

10. Stadler Form Jasmine - sprawdź najniższą cenę

Grille elektryczne

Sezon grillowy już co prawda za nami, ale dzięki grillom elektrycznym nie musimy rezygnować z naszego zamiłowania do tego typu potraw i możemy je bezpiecznie przyrządzać w naszych domach i mieszkaniach. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych grillów elektrycznych przeważają urządzenia marki Tefal.

Tefal GC3050

1. Tefal GC3050

Najpopularniejszym grillem elektrycznym w październiku był kontaktowo-składany model marki Tefal o mocy 2000 W. Urządzenie wyposażono w skokową regulację temperatury, funkcję odprowadzania tłuszczu czy nieprzywieralną powłokę płyty. Płytę można myć w zmywarce, a dzięki funkcji barbecue tym sprzętem przyrządzimy także ryby, saszłyki czy grillowane warzywa.

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch TFB3302

Na drugim miejscu uplasował się nieco mniejszy grill kontaktowo-składany marki Bosch o mocy 1800 W. Urządzenie charakteryzuje się płynną regulacją temperatury zintegrowaną z wyłącznikiem/włącznikiem. Płyty grzejne w tym modelu również są wyjmowane, co ułatwia ich czyszczenie. Dodatkowo mamy tu możliwość regulacji wysokości górnej płyty.

Sprawdź najniższą cenę

3. Eldom GK120

Na ostatnim stopniu podium uplasował się najtańszy z najpopularniejszych modeli grillów elektrycznych. Urządzenie jest najsłabsze z pierwszej trójki, oferuje "tylko" 1000 W mocy. Znajdzie się tu lampka kontrolna, funkcja odprowadzania tłuszczu, czy regulacja położenia górnej płyty. To prosty, kompaktowy model bez skomplikowanych technologii i skomplikowanej obsługi.

Sprawdź najniższą cenę

4. Esperanza EKG005 - sprawdź najniższą cenę

5. Zelmer 40Z011 / ZGE0990 - sprawdź najniższą cenę

6. Tefal GC712D - sprawdź najniższą cenę

7. Clatronic KG3487 - sprawdź najniższą cenę

8. Tefal GC306012 - sprawdź najniższą cenę

9. Tefal GC2050 - sprawdź najniższą cenę

10. Tefal GC450B32 - sprawdź najniższą cenę

Czajniki elektryczne

Tej kategorii nie mogło zabraknąć. Przecież czajniki to jedne z najpopularniejszych urządzeń w naszych domach. Oto najpopularniejsze modele wybierane przez konsumentów w październiku.

Zelmer Inox CK1004 - ZCK1176X

1. Zelmer Inox CK1004 / ZCK1176X

Urządzeniem najchętniej wybieranym przez konsumentów, którzy poszukiwali elektrycznego czajnika był sprzęt dość nietypowy. Czajnik marki Zelmer wyposażony jest w specjalną podstawę, na której znajduje się zestaw przycisków kontrolnych umożliwiających ustawienie jednej z pięciu temperatur podgrzania wody: 40°C, 60°C, 80°C, 90°C oraz 100°C. Dzięki temu miłośnicy różnych gatunków herbat i kaw mogą łatwo przygotowywać odpowiednie napary. Przydatna jest także funkcja podtrzymywania temperatury.

Sprawdź najniższą cenę

2. Kenwood SJM020

Szczerze pisząc, naprawdę się zastanawialiśmy, co stoi za popularnością tego właśnie modelu czajnika elektrycznego. Owszem, model marki Kenwood jest solidnie wykonany, ale nie ma żadnych dodatkowych funkcji, jak np. możliwość nastawu temperatury wody (jak w przypadku lidera w tej kategorii). To zwykły czajnik z obrotową podstawką, płaską płytą grzejną i wskaźnikiem poziomu wody. Na dodatek niewielki, jego pojemność to zaledwie 1 litr. A przy tym wszystkim to jeden z najdroższych czajników elektrycznych w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych urządzeń w tej kategorii.

Sprawdź najniższą cenę

3. Camry CR1242

Na trzecim miejscu ponownie model z regulacją temperatury, nieco droższy od lidera, wykonany głównie ze szkła. Pojemność tego modelu to 1,7 litra, czyli standardowy czajnik "rodzinny". Zakres podgrzania to nastawy temperatur od 55°C do 100°C, dzięki czemu sprzęt nadaje się do przyrządzania różnych naparów ziołowych, czy gatunków herbat i kaw wymagających różnych temperatur parzenia.

Sprawdź najniższą cenę

4. Siemens TW86103 - sprawdź najniższą cenę

5. Bosch TWK7801 - sprawdź najniższą cenę

6. Russell Hobbs 21150 Precision Control - sprawdź najniższą cenę

7. DeLonghi KBJ2001 - sprawdź najniższą cenę

8. Russell Hobbs 21040 Buckingham - sprawdź najniższą cenę

9. Adler AD1247 - sprawdź najniższą cenę

10. Philips HD4646/70 - sprawdź najniższą cenę

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.