Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD grudnia

Najczęściej wybierany wolnostojący sprzęt AGD

Marek Kowalski
Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD grudnia

Ostatni miesiąc roku to zwykle szał zakupów. Oczywiście większość z nich wynika z chęci obdarowania najbliższych niebanalnymi prezentami, ale w tym okresie gremialnie zdążamy również i po większe zakupy. Jak wyglądała sytuacja jeżeli chodzi o sprzęt AGD? Które urządzenia i w jakich kategoriach zdobyły serca konsumentów w grudniu 2017 roku? Zapraszamy do kolejnej odsłony naszego comiesięcznego rankingu najpopularniejszego sprzętu AGD, który przygotowujemy wspólnie z zespołem serwisu Skąpiec.pl

2

Nasz trzeci już ranking popularności poszczególnych sprzętów AGD wymienionych w niniejszym zestawieniu mogliśmy przygotować dzięki dokładnym danym zgromadzonym przez popularną porównywarkę cenową Skąpiec.pl. Serwis ten gromadzi i przetwarza najbardziej atrakcyjne cenowo oferty z tysięcy sklepów internetowych (również tych mających rzeczywiste odpowiedniki w postaci realnych salonów sprzedaży). Zestawienie doskonale oddaje preferencje Polaków w zakresie wyboru i zakupu sprzętu AGD. Pośrednio jest obrazem charakterystyki i specyfiki polskiego rynku. W niniejszym zestawieniu znajdziecie aż 100 najpopularniejszych produktów w dziesięciu popularnych kategoriach. Każdy powinien znaleźć coś, co - być może - będzie świetnym unowocześnieniem własnej kuchni czy domu w dopiero co rozpoczętym, 2018 roku.

czy-to-popularny-sprzęt

"Czy to popularny sprzęt?" - jeżeli też masz takie pytania i chcesz wiedzieć jakie urządzenia najczęściej wybierali rodacy, nasz ranking jest odpowiedzią (fot. Shutterstock).

Nasze zestawienie zamykające ubiegły rok, czyli grudniowe, przygotowaliśmy w podobny sposób jak wydanie listopadowe, głównie dlatego, że dysponowaliśmy dokładnymi danymi statystycznymi dotyczącymi popularności sprzętu AGD w ujęciu całościowym. W tym rankingu znajdziecie zarówno duże jak i drobne AGD - pominęliśmy jedynie sprzęt do zabudowy. Kategorie uporządkowane są względem popularności. Najpopularniejszą kategorią AGD w grudniu pozostały niezmiennie lodówki, dalej mamy ekspresy do kawy, pralki, odkurzacze, roboty kuchenne, szczoteczki elektryczne, żelazka, czajniki elektryczne, zmywarki oraz nawilżacze powietrza.

Uwaga "techniczna" - wartości widoczne w nawiasach (obok nazwy produktu) określają jak zmieniła się pozycja danego modelu w stosunku do poprzedniego rankingu. Na przykład (-2) oznacza spadek o dwie pozycje w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca. Z kolei (N) oznacza produkt nowy - wcześniej nie notowany, a (=) niezmienioną pozycję w rankingu.

Lodówki

Zaczynamy od wolnostojących chłodziarko-zamrażarek. Najpopularniejsze są typowe modele w układzie pionowym z komorą chłodziarki z górnej części i z zamrażarką w dolnej. W grudniu spore zmiany, liderem Amica. Polski produkt zrzucił z fotela lidera lodówkę marki Bosch, która triumfowała w listopadzie 2017 a obecnie trafiła na trzecie miejsce. Nieco zyskał Samsung, który po grudniowych zakupach ma w pierwszej dziesiątce popularności aż pięć swoich modeli. To lepiej niż w listopadzie, ale wciąż gorzej niż w październiku ub. r. Co ciekawe liderujący model Amica w poprzednim rankingu w ogóle nie trafił do najpopularniejszej dziesiątki lodówek. Inną nowością jest sprzęt LG, który dotychczas nie pojawił się w rankingu 10 najpopularniejszych lodówek.

 Amica FK321-6GBDFAA

1. Amica FK321.6GBDFAA (N)

Lodówka marki Amica wyróżnia się nie tylko dużą dynamiką wzrostu popularności w grudniu, na tyle dużą, że nienotowany w listopadzie produkt w grudniu uplasował się na pozycji lidera w swojej kategorii. Druga rzecz wyróżniająca ten model to design. Jak widać na zdjęciu mamy tu do czynienia z lodówką, której front wykonano z czarnego szkła. Łączna pojemność tego modelu to 308 litrów z czego pojemność chłodziarki to 220 litrów. Model wyróżnia się długim deklarowanym czasem przechowywania żywności w warunkach chłodniczych w razie awarii zasilania - aż 21 godzin. Zdolność zamrażania w tym modelu to 5 kg/dobę, co jest wartością nieco gorszą od lidera z ubiegłego miesiąca. Za to pod względem energooszczędności Amica wypada zauważalnie lepiej od liderów z dwóch ostatnich miesięcy. Klasa A++ i roczne zużycie energii na poziomie 228 kWh.

Sprawdź najniższą cenę

2. Samsung RB31FERNCSA (N)

Na drugim miejscu lodówka Samsunga, koreański producent utrzymał zatem miejsce z ubiegłego miesiąca, ale model jest zupełnie inny. Tym razem na drugiej lokacie uplasowała się lodówka, która w ubiegłym miesiącu w ogóle nie była w pierwszej dziesiątce. Pojemność łączna tej lodówki to 304 litry, z czego 206 przypada na chłodziarkę a 98 na zamrażalnik. Model ten wyróżnia się dobrą zdolnością zamrażania, rzędu 12 kg na dobę. Klasa energetyczna A++; rocznie ten model zużyje 257 kWh. Autonomia temperaturowa (utrzymanie temperatury przy braku zasilania) w tym modelu to 20 godzin. Prawie tak dobrze jak w modelu Amica.

Sprawdź najniższą cenę

3. Bosch KGV36KL32 (-2)

Na ostatnim stopniu podium uplasował się model, który w notowaniach z ubiegłego miesiąca (listopada 2017) był liderem. Sprzęt Boscha ma pojemność porównywalną z dwiema powyższymi lodówkami (308 litrów: 214 l chłodziarka oraz 94 l zamrażarka), pracuje cicho (39 dB), ma wysoką klasę energetyczną (A++; rocznie zużyje 226 kWh) i jest atrakcyjny cenowo. Jest to najtańsza lodówka na podium grudniowego rankingu

Sprawdź najniższą cenę

4. Samsung RB41J7839S4 (+6) - sprawdź najniższą cenę 

5. Samsung RB31FERNBSA (N) - sprawdź najniższą cenę

6. Samsung RB 29 FERNDSS (-4) - sprawdź najniższą cenę

7. LG GBB60NSYFE (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Samsung RB29FDRNSA (N) - sprawdź najniższą cenę

9. Bosch KGV33VW31E (-2) - sprawdź najniższą cenę

10. Whirlpool BLF5121OX (-6) - sprawdź najniższą cenę

Ekspresy do kawy

Najczęściej wybieranymi ekspresami do kawy w grudniu były - podobnie jak poprzednio - produkty marek DeLonghi i Saeco. Warto jednak zaznaczyć, że pojawiło się także sporo nowości, np. nie notowane wcześniej ekspresy marek Zelmer czy Jura. Zmienił się też lider - DeLonghi odzyskało najwyższy stopień podium.

DeLonghi ECAM22_110 Magnifica S

1. DeLonghi ECAM22.110 (+1)

Powrót październikowego lidera. W listopadzie ten ekspres spadł na drugie miejsce, ale okazało się że tylko tymczasowo. Pełna nazwa tego modelu to DeLonghi ECAM22.110 Magnifica S. Jest to automatyczny ekspres do kawy z systemem cappuccino (dyszą do spieniania mleka). Prosty w obsłudze panel sterujący pozwala wybrać preferowany rodzaj kaw jednym przyciskiem, a dodatkowo ilość naparu czy intensywność aromatu dobieramy za pomocą pokrętła.

Sprawdź najniższą cenę

2. Saeco RI9841/01 (+1)

Drugi pod względem popularności model to automatyczny ekspres ciśnieniowy przeznaczony raczej do niewielkiego biura niż do domu. Wskazuje na to spory zbiornik na 0,5 kg kawy oraz zbiornik na wodę o pojemności 2,5 litra. Model ten również zaliczył awans o jedną pozycję w stosunku do listopadowego rankingu popularności. Dzienna wydajność tego ekspresu to ok. 30 kaw (z czego zbiornik na fusy mieści 15 ładunków). Ekspres umożliwia przygotowanie dwóch napojów jednocześnie. Urządzenie wyposażono w automatyczny system spieniania mleka.

Sprawdź najniższą cenę

3. Krups EA8108 (+1) 

Na ostatnim miejscu podium znowu model, który w stosunku do poprzednich notowań awansował o jedną pozycję. Ekspres Krups EA8108 to ciśnieniowy, automatyczny ekspres do kawy wyposażony w dyszę do spieniania mleka i wbudowany młynek. Sprzęt jest pozbawiony systemu mlecznego, ale miłośnicy cappucino mogą spienić mleko za pomocą wspomnianej dyszy. To najtańszy model z trójki najpopularniejszych ekspresów do kawy i jeden z najtańszych na rynku ciśnieniowych ekspresów automatycznych.

Sprawdź najniższą cenę

4. Zelmer 13Z012 / ZCM2150 (N) - sprawdź najniższą cenę

5 Jura E8 Platyna (N) - sprawdź najniższą cenę

6. Saeco PicoBaristo HD8927/09 (-1) - sprawdź najniższą cenę

7. Saeco Liryka One Touch Cappuccino (-6) - sprawdź najniższą cenę

8. Krups EA8160 (-1) - sprawdź najniższą cenę

9. DeLonghi ECP 31.21 (-3) - sprawdź najniższą cenę

10. Saeco HD8921/09 (-2) - sprawdź najniższą cenę

Pralki

Wśród pralek prawie bez zmian, a przynajmniej na podium nie ma ich wcale. Pralki Samsunga tak popularne w październiku wciąż nie wróciły do łask konsumentów, za to w pierwszej dziesiątce panują Bosch i Electrolux. Mamy też - podobnie jak w listopadowych notowaniach - polski akcent - pralkę Amica.

 Bosch VarioPerfect WLG24261PL

1. Bosch WLG24261PL (=)

Najpopularniejsza pralka października okazała się również najpopularniejsza w listopadzie i najpopularniejsza w grudniu 2017 roku. To nie jest topowy model w ofercie Boscha, ale patrząc na jej parametry można dojść do wniosku, że konsumenci wybierający ten model dokonują jak najbardziej świadomego wyboru. Urządzenie wyróżnia się klasą A+++, zużywa 131 kWh rocznie (przy założeniu 220 cykli prania w temp. 60°C i 40°C dla programu "Bawełna"). Załadunek klasyczny: 5 kg odzieży. Pralka rocznie pobiera 8800 litrów wody. Maksymalna prędkość wirowania jaką możemy ustawić w tym modelu to 1200 obr./min. Najszybszy program trwa kwadrans.

Sprawdź najniższą cenę

2. Electrolux EWT0862IDW (=)

Na drugim miejscu, podobnie jak w ubiegłym miesiącu mamy pralkę ładowaną od góry. Jest to kompaktowy model automatycznie dopasowujący czas prania oraz zużycie wody i detergentu do wielkości załadunku. Maksymalny wsad to 6 kg. Klasa energetyczna A++, roczne zużycie prądu na poziomie 167 kWh, wody: 8990 litrów. Dzięki szerokości wynoszącej tylko 40 cm, pralka ta zmieści się również w mniejszych pomieszczeniach. 

Sprawdź najniższą cenę

3. Bosch WVH 30542 EU (=)

Na ostatnim stopniu podium uplasowało się urządzenie najdroższe spośród najpopularniejszych, ale też jego cena wynika z funkcjonalności, gdyż mamy w tym przypadku do czynienia nie tyle z pralką, co pralko-suszarką. Urządzenie jest wyposażone w energooszczędny i cichy silnik bezszczotkowy EcoSilence Drive - element ten objęty jest 10-letnią gwarancją producenta. Maksymalny wsad prania to 7 kg, a suszenia: 4 kg. Prędkość wirowania nawet do 1500 obr. / min.

Sprawdź najniższą cenę

4. Electrolux EWS11052NDU (+4) - sprawdź najniższą cenę

5. Electrolux EW6F428BP (=) - sprawdź najniższą cenę

6. Amica AWB 510 LP (+1) - sprawdź najniższą cenę

7. Electrolux EWS1266CI (-1) - sprawdź najniższą cenę

8. Electrolux EWT1266ELW (+2) - sprawdź najniższą cenę

9. Gorenje W6723/SPL - sprawdź najniższą cenę

10. Bosch WLT24440PL (-1) - sprawdź najniższą cenę

Odkurzacze

W przypadku odkurzaczy, podobnie jak miesiąc wcześniej, marką najczęściej wybieraną przez konsumentów jest Zelmer. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych odkurzaczy w październiku, aż cztery modele sygnowane były tą marką. W tym również najpopularniejszy odkurzacz, który utrzymał pozycję lidera z poprzedniego notowania. Zmianie nie uległo również drugie miejsce, nie znaczy to jednak, że nie pojawiło się kilka zmian.

 Odkurzacz Zelmer Jupiter ZVC425HT

1. Zelmer ZVC425HT (=)

Pełna nazwa tego modelu to Zelmer Jupiter ZVC425HT. Jest to odkurzacz workowy cieszący się dużą popularnością już od dłuższego czasu - był liderem zestawienia w swojej kategorii przez ostatnie 3 notowania miesięczne. Trudno się dziwić konsumentom, którzy decydują się na odkurzacz o przyzwoitych parametrach i takiej też cenie. Model ten wyposażony jest w najwyższej skuteczności filtr HEPA H13. Pojemny worek (4 litry) pozwala odkurzać większą przestrzeń bez konieczności jego wymiany. W zestawie znajdziemy przydatną turboszczotkę (przydatne dla miłośników futrzanych pupili), a w obudowie odkurzacza ukryto zmyślny schowek na akcesoria. Klasa efektywności energetycznej: B, reemisji kurzu: A, skuteczność na dywanach: C, skuteczność na podłogach twardych: A.

Sprawdź najniższą cenę

2. Electrolux ZCS2240 (=)

Na pozycji wicelidera również bez zmian w kolejnym miesiącu. Produkt szwedzkiej marki AGD to klasyczny odkurzacz workowy. W tym modelu worek ma pojemności 3,5 litra. W zestawie oprócz ssawki uniwersalnej otrzymujemy również ssawkę do parkietów. Odkurzacz wyróżnia się sporym promieniem działania wynoszącym aż 12 metrów, dzięki czemu bez problemu odkurzymy nawet większe pokoje bez potrzeby przełączania urządzenia pomiędzy różnymi gniazdkami zasilającymi.

Sprawdź najniższą cenę

3. Zelmer ZVC335ST (+2)

Na ostatnim stopniu podium w rankingu w kategorii odkurzacze mamy model Zelmer Voyager Twix ZVC335ST (tak brzmi pełna jego nazwa), Jest to ciekawy produkt, bo odkurzacz może pracować zarówno jako workowy i bezworkowy. Urządzenie wyposażono w aż dwa filtry EPA, w zestawie znajdziemy turboszczotkę, która ułatwi uprzątnięcie głęboko osadzonych w dywanach czy tapicerkach zabrudzeń.

Sprawdź najniższą cenę

4. Zelmer ZVC305ST (=) - sprawdź najniższą cenę

5. Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST Aquos (-1) - sprawdź najniższą cenę

6. Karcher SE4001 (-3) - sprawdź najniższą cenę

7. Bosch BBHMOVE6 (-1) - sprawdź najniższą cenę

8. Camry CR7023 (+2) - sprawdź najniższą cenę

9. Bissell 17132 Crosswave (N) - sprawdź najniższą cenę 

10. Amica VI2021 Viento (N) - sprawdź najniższą cenę

Roboty kuchenne

Robot kuchenny to sprzęt przydatny w każdej kuchni, może nie wykorzystujemy go do każdego posiłku, ale gdy w perspektywie rodzinne spotkanie, czy zbliżające się święta tego typu sprzęt staje się nieodzownym pomocnikiem. Zdecydowanym liderem w rankingu są produkty marki Bosch. Niemiecki producent w pierwszej dziesiątce popularności ma aż pięć produktów (choć to o jeden mniej niż w ubiegłomiesięcznych notowaniach). Nastąpiła też zmiana na pozycji lidera.

 Zelmer ZFP1100C

1. Zelmer ZFP1100C (+2)

Najpopularniejszy robot kuchenny grudnia to wicelider z poprzedniego miesiąca. Jest to urządzenie jeszcze mocniejsze (moc 1000 W), od zepchniętego na drugą lokatę modelu Boscha, a przy tym znacznie tańsze. Nic dziwnego, że zyskało na popularności. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku nie otrzymujemy aż tak bogatego zestawu akcesoriów jak w przypadku wicelidera. Robot marki Zelmer wyróżnia się aż 12 stopniową regulacją prędkości. Dostępne w zestawie mieszadła poruszają się ruchem planetarnym.

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch MUM54251 (-1)

Zepchnięty z ubiegłomiesięcznej pozycji lidera sprzęt, to urządzenie które trudno zaliczyć do najtańszych, ale śmiało może stawać w szranki w kategorii najbardziej funkcjonalnych robotów kuchennych. Model MUM54251 to duża wydajność, duża moc (900 W) i przede wszystkim bardzo duża liczba akcesoriów. Za pomocą tego urządzenia można przygotować praktycznie dowolny rodzaj ciast, pokroić warzywa, owoce i inne produkty spożywcze, w zestawie znajdzie się też wyciskarka do cytrusów czy maszynka do mięsa. Duża misa o pojemności 3,9 litra pozwoli przygotować wspaniały posiłek dla całej rodziny. Robot wyróżnia się aż 7-stopniową regulacją prędkości i dodatkowo możliwością pracy pulsacyjnej.

Sprawdź najniższą cenę

3. Kenwood KM287 (+1)

Również na trzecim miejscu nastąpiła zmiana. O jedną pozycję poprawił się robot marki Kenwood wskakując tym samym na najniższy stopień podium rankingu popularności w tej kategorii urządzeń. Robot Kenwood Prospero KM287 to kompaktowy kulinarny pomocnik. Jest to robot planetarny. Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 900 W. Do dyspozycji użytkownika jest 6 prędkości pracy + praca pulsacyjna. Wraz z robotem otrzymujemy pojemną, 4,3-litrową misę. Urządzenie może pełnić również rolę maszynki do mięsa, malaksera, wyciskarki, blendera, sokowirówki i młynka uniwersalnego.

Sprawdź najniższą cenę

4. Bosch MUM52120 (+1) - sprawdź najniższą cenę

5. Kenwood KVC7320S (+2) - sprawdź najniższą cenę

6. Bosch MCM4100 (N) - sprawdź najniższą cenę

7. Bosch MUM58L20 (+3) - sprawdź najniższą cenę

8. Bosch MUM58920 (+1) - sprawdź najniższą cenę

9. Braun FP3010 (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Clatronic KM 3647 - sprawdź najniższą cenę 

 

Szczoteczki elektryczne

Szczoteczki elektryczne już drugi raz pojawiają się w naszym comiesięcznym rankingu. To dobry znak. Polacy zaczęli lepiej dbać o swoje uzębienie. Z pewnością na popularność tej kategorii miały wpływ grudniowe zakupy - wiele osób uznało, że tego typu sprzęt do świetny prezent. W najnowszym notowaniu zmienił się nieco układ sił, na korzyść marki Philips, której urządzenia dominują w dziesiątce najpopularniejszych szczoteczek elektrycznych.

Philips HX6932 FlexCare

1. Philips HX6932 FlexCare (N)

Liderem tego rankingu popularności w kategorii szczoteczki elektryczne jest szczoteczka soniczna z serii SoniCare FlexCare. Urządzenie oferuje 3 tryby pracy, 2 główki szczoteczki, 2 uchwyty. W zestawie otrzymujemy też dezynfekującą stację UV. Sprzęt jest też wyposażony w zegar okresowy Quadpacer, który dba o to, byśmy szczotkowali zęby należycie długi czas.

Sprawdź najniższą cenę

2. Philips HX9352 Sonicare Diamond Clean (N)

Na drugim miejscu kolejna nowość. Szczoteczka z serii DiamondClean to premierowy model z grupy szczoteczek sonicznych SoniCare. Zapewnia skuteczne oczyszczenie powierzchni zęba i przestrzeni niedostępnych dla konwencjonalnych szczoteczek. W szczoteczce do zębów Sonicare DiamondClean zastosowano opatentowaną technologię DFA (ang. Dynamic Fluid Action).

Sprawdź najniższą cenę

3. Philips HX6511/50 (+2)

Na ostatnim miejscu podium mamy model obecny już w ubiegłomiesięcznym zestawieniu, ale awansował on o 2 pozycje. Szczoteczka z serii EasyClean powinna zainteresować osoby, które poszukują tańszych alternatyw dla dwóch powyżej opisanych modeli (znacznie drośzych). Jest to najtańsza szczoteczka elektryczna na podium naszego rankingu w tym miesiącu.

Sprawdź najniższą cenę

4. Philips HX9172 Sonicare FlexCare Platinum (=) - sprawdź najniższą cenę

5. Philips HX6972 FlexCare Plus Sonicare (+2) - sprawdź najniższą cenę

6. Braun Oral-B Pro 750 (-4) - sprawdź najniższą cenę

7. WhiteWash SW2000 (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Philips HX9372/04 DiamondClean Amethyst (N) - sprawdź najniższą cenę

9. AEG EZS5664 (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Philips HX9332 SoniCare Diamond Clean (N) - sprawdź najniższą cenę

 

Żelazka

Kolejna kategoria to sprzęt niezbędny w eleganckim domu, którego mieszkańcy dbają o wygląd własny i swojej odzieży. Tutaj również można wyróżnić zdecydowanego lidera wśród producentów dziesięciu najpopularniejszych urządzeń. To marka Philips, odpowiedzialna za produkcję lidera, jak i czterech innych modeli w zestawieniu w tej kategorii. Pozycja lidera i generalnie całe podium nie zmieniło się w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca, ale to nie znaczy, że nie ma żadnych nowości czy przetasowań.

 Philips GC4527_00

1. Philips GC4527/00 (=)

Najpopularniejszym modelem grudnia wciąż pozostaje lider z ubiegłych dwóch miesięcy, czyli żelazko parowe Philips Azur Performer Plus, model GC4527/00. Urządzenie ma system antywapienny z wbudowanym pojemnikiem na kamień, co pozwala na efektywne odkamienianie urządzenia, a tym samym zapewnienie odpowiedniego strumienia pary przez długi okres eksploatacji. Moc urządzenia to 2600 W, generowany strumień pary to 50 gram na minutę. Żelazko Philipsa automatycznie reguluje parę w zależności od ustawionej temperatury i typu tkaniny. Stopa żelazka ma zintegrowaną warstwę bardzo trwałego tlenku tytanu.

Sprawdź najniższą cenę

2. Tefal SV5030 (=)

Bez zmian na pozycji drugiej. Produkt marki Tefal to żelazko parowe wyposażone w duży, wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1,2 litra. Urządzenie jest oferowane razem z generatorem pary. Sprzęt ten produkuje największą ilość pary spośród trzech najpopularniejszych żelazek (bo aż 100 g na minutę), ale nie dysponuje funkcją uderzenia pary. Zbiornik na wodę można bezpiecznie napełniać w trakcie prasowania.

Sprawdź najniższą cenę

3. Bosch TDI903231A (=)

Trzecie (już drugi miesiąc) z najpopularniejszy żelazek grudnia to model marki Bosch. Urządzenie oferuje dużą moc, bo 3200 W, jednak sprzęt ten ma nieco mniejsze uderzenie pary od lidera. Ciekawostką jest obecność programu Antishine, co ma chronić prasowane ciemne i delikatne tkaniny przed wybłyszczaniem. Urządzenie ma też wbudowane zabezpieczenie: nie produkuje pary i nie wytwarza ciepła, gdy nie trzymasz go w ręku.

Sprawdź najniższą cenę

4. Philips PerfectCare Elite GC9620/20 (+1) - sprawdź najniższą cenę

5. Philips GC9682/80 (N) - sprawdź najniższą cenę

6. Tefal GV8962 (+2) - sprawdź najniższą cenę

7. Philips GC4526/20 (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Tefal GV6721 (N) - sprawdź najniższą cenę

9. Bosch TDA703021 (-3) - sprawdź najniższą cenę

10. Philips GC8735/80 (-6) - sprawdź najniższą cenę

Czajniki elektryczne

Tej kategorii, podobnie jak miesiąc wcześniej i tym razem nie mogło zabraknąć. Przecież czajniki to jedne z najpopularniejszych urządzeń w naszych domach. Oto najpopularniejsze modele wybierane przez konsumentów w grudniu. W stosunku do poprzednich notowań wyraźnie widać zastój - przynajmniej na podium, gdzie układ sił pozostaje bez zmian. Niemniej pojawiło się kilka nowości w pierwszej dziesiątce.

 Siemens TW86103

1. Siemens TW86103 (=)

Urządzeniem najchętniej wybieranym przez konsumentów również w grudniu był znany nam od początku notowań czajnik marki Siemens. Urządzenie ma moc 2400 W i pojemność 1,5 l. Sensor Control Heatup pozwala na wybór temperatury (70°C, 80°C, 90°C i 100°C), dzięki czemu czajnik ułatwia zaparzanie różnego rodzaju naparów, herbat itp. 

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch TWK7801 (=)


Na drugim miejscu pozostał czajnik marki Bosch. Sprzęt ma moc 2200 W i pojemność 1,7 litra. Urządzenie wyposażono w wyjmowany filtr odwapniający, obrotową podstawę, wskaźnik poziomu wody i podświetlany wyłącznik. Klasyka, ale wykonana gustownie - to zapewne zachęciło klientów.

Sprawdź najniższą cenę

3. Camry CR1242 (=)

Na trzecim miejscu bez zmian i to od dwóch miesięcy. Produkt Camry, to ponownie model z regulacją temperatury, nieco droższy od lidera, wykonany głównie ze szkła. Pojemność tego modelu to 1,7 litra, czyli standardowy czajnik "rodzinny". Zakres podgrzania to nastawy temperatur od 55°C do 100°C, dzięki czemu sprzęt nadaje się do przyrządzania różnych naparów ziołowych, czy gatunków herbat i kaw wymagających różnych temperatur parzenia.

Sprawdź najniższą cenę

4. Russell Hobbs 21150 Precision Control (+5) - sprawdź najniższą cenę

5. DeLonghi KBJ2001 (+1) - sprawdź najniższą cenę

6. Russell Hobbs 21040 Buckingham (-2) - sprawdź najniższą cenę

7. MPM MCZ-51/G1 (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Adler AD1247 (+2) - sprawdź najniższą cenę

9. Bosch TWK8611 (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Russell Hobbs 691626 Purity (N) - sprawdź najniższą cenę 

Zmywarki

W kategorii zmywarek dominuje marka Bosch. Sytuacja ta z grubsza pozostaje bez zmian od dwóch miesięcy. W grudniu marka Bosch powiększyła swoją dominację całkowicie opanowując podium najpopularniejszych zmywarek grudnia. Co ciekawe dwa pierwsze miejsca nie uległy zmianie od dwóch miesięcy. Zmiany jedynie na nieco dalszych pozycjach.

 zmywarka Bosch SPS53E18EU

1. Bosch SPS53E18EU (=)

Nie lubimy zmywania, ale też nie bardzo mamy miejsce na zmywarkę w domu, dlatego najczęściej wybieranym modelem od trzech miesięcy pozostaje wąska (45 cm) zmywarka marki Bosch. Urządzenie jest wyposażone w system ochronny AquaStop, zdaniem producenta w pełni zabezpieczający przed zalaniem mieszkania. Zmywarka mieści 9 kompletów naczyń, klasa efektywności energetycznej A+ (roczne zużycie energii w programie Eco 50 to 220 kWh, przy 280 cyklach zmywania).

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch SPS53M88EU (=)

Ponownie zmywarka marki Bosch, model nieco droższy od lidera rankingu popularności w tej kategorii, niemniej oszczędniejszy (klasa efektywności energetycznej A++; roczne zużycie energii na poziomie 197 kWh). Model wyposażony jest w bezszczotkowy silnik elektryczny EcoSilence Drive, co z jednej strony oznacza ciszę podczas pracy, a z drugiej trwałość (brak szczotek zużywających się na skutek tarcia). Model mieści 9 kompletów naczyń.

Sprawdź najniższą cenę

3. Bosch SMS46MI04E (+3)

Na trzecim miejscu powrót zmywarki Bosch, która trzecie miejsce miała również w październikowych notowaniach, ale w listopadzie utraciła pozycję na rzecz modelu Beko, którego w tym notowaniu w ogóle już nie ma w pierwszej dziesiątce. Ta zmywarka to już model pełnowymiarowy o szerokości 60 cm i mieszczący 13 kompletów naczyń. Urządzenie charakteryzuje się klasą energetyczną A++; roczne zużycie energii na poziomie 262 kWh. Podobnie jak poprzednie modele ten również jest wyposażony w silnik bezszczotkowy. Urządzenie oszczędnie gospodaruje też wodą, pełny cykl programu referencyjnego oznacza zużycie tylko 6,5 litrów wody. Spróbujcie umyć ręcznie 13 kompletów naczyń taką ilością wody - nie ma szans.

Sprawdź najniższą cenę

4. Goddess DTC656MW8 (+1) - sprawdź najniższą cenę

5. Beko DFS05011X (N) - sprawdź najniższą cenę

6. Whirlpool WFC 3C26 X (N) - sprawdź najniższą cenę

7. Bosch SMS50D48EU (-3) - sprawdź najniższą cenę

8. Siemens SK26E821EU (-1) - sprawdź najniższą cenę

9. Electrolux ESF4510LOX (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Candy CDCP 6/E-S (-1) - sprawdź najniższą cenę

 

Nawilżacze powietrza

Ostatnia kategoria to sprzęt, na który - zwłaszcza w sezonie grzewczym - jest zauważalnie wyższy popyt. W stosunku do poprzedniego miesiąca znowu na pozycji lidera i na drugim miejscu bez zmian. Później drobne przetasowania. Zwracamy uwagę, że część nawilżaczy jest również skutecznymi oczyszczaczami powietrza. A to ma niebagatelne znaczenie biorąc pod uwagę fatalną jakość powietrza w wielu polskich miastach.

 Eldom NU5

1. Eldom NU5 (=)

Najpopularniejszym nawilżaczem według grudniowych danych okazał się ponownie jeden z najtańszych w pierwszej dziesiątce automatyczny nawilżacz z funkcją jonizacji. Urządzenie wyposażone jest w czujnik, który pilnuje by sprzęt włączył się i wyłączył w odpowiednim momencie. Pojemnik na wodę mieści 5,2 litra, co według producenta wystarcza na 17 godzin pracy urządzenia. Opcjonalnie emitowana para może być jonizowana. 

Sprawdź najniższą cenę

2. Stadler Form Oskar (=)

Nawilżacze marki Stadler Form wyróżniają się nieszablonowym, ciekawym wzornictwem. Nie inaczej jest w przypadku modelu Oskar, który również w grudniu był drugim najczęściej wybieranym nawilżaczem przez konsumentów. Oskar jest nawilżaczem ewaporacyjnym, urządzenie podczas pracy wytwarza chłodną mgiełkę. Producent zapewnia, że ten sprzęt nie stwarza ryzyka przewilgocenia pomieszczenia, w którym się znajduje. Pojemność zbiornika na wodę to 3,5 litra. Maksymalna powierzchnia nawilżania to 50 metrów kwadratowych.

Sprawdź najniższą cenę

3. Eldom NU6 (+3)

Na trzeciej pozycji ponownie sprzęt marki Eldom, który w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca (dane za listopad) awansował o trzy pozycje. Jest to nawilżacz ultradźwiękowy, który można używać zarówno zimą, jak i latem (mgiełka się nie nagrzewa). Zwracamy uwagę, że sprzęt emitujący ultradźwięki może być dokuczliwy dla zwierząt domowych, które mają lepszy słuch od ludzi.

Sprawdź najniższą cenę

4. HB UH 1055DB (=) - sprawdź najniższą cenę

5. Philips AC4080 (+2) - sprawdź najniższą cenę

6. Venta LW25 (N) - sprawdź najniższą cenę

7. Noveen UH2100 Xline (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Stadler Form Jasmine (N) - sprawdź najniższą cenę

9. HB UH2015DW (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Hyundai HUM770 (=) - sprawdź najniższą cenę

Waszym zdaniem

aga56000

to nie artykuł o jakim mówi jego tytuł,to zwykła reklama która ma na celu przedstawić sprzęt który jest drogi który zalega półki sklepowe.

marek.janusz.kowalski00

@aga560 - cóż, żyjemy w takich czasach, że w każdym sklepie coś zalega na półkach :) Tekst jest oparty na danych statystycznych porównywarki Skąpiec.pl za miesiąc grudzień, więc trudno tu mówić o jakiejś reklamie - po prostu te urządzenia były najpopularniejsze wśród konsumentów.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.