Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD kwietnia

Marek Kowalski
Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD kwietnia

Przed wami nasz kolejny ranking popularności sprzętu AGD, zarówno tego drobnego, jak i większych urządzeń. Choć ładna pogoda za oknem niezbyt zachęca do spędzania dnia przed komputerem, czy w zamkniętych halach sklepowych, to sieci handlowe co i rusz zachęcają konsumentów kolejnymi promocjami i ofertami na nowe urządzenia wprowadzone przez producentów na rok 2018. Czego Polacy najczęściej poszukiwali w Sieci? Które urządzenie w jakich kategoriach zdobyły serca konsumentów w kwietniu 2018 roku? Zapraszamy do kolejnej odsłony naszego comiesięcznego rankingu najpopularniejszego sprzętu AGD przygotowywanego wspólnie z zespołem serwisu Skąpiec.pl.

0

Siódmy miesięczny ranking popularności poszczególnych sprzętów AGD wymienionych w niniejszym zestawieniu mogliśmy ponownie przygotować dzięki dokładnym danym zgromadzonym przez popularną porównywarkę cenową Skąpiec.pl. Serwis ten gromadzi i przetwarza najbardziej atrakcyjne cenowo oferty z tysięcy sklepów internetowych (również tych mających rzeczywiste odpowiedniki w postaci realnych salonów sprzedaży). Zestawienie doskonale oddaje preferencje Polaków w zakresie wyboru i zakupu sprzętu AGD. Pośrednio jest obrazem charakterystyki i specyfiki polskiego rynku. W niniejszym zestawieniu znajdziecie aż 100 najpopularniejszych produktów w dziesięciu popularnych kategoriach. 

Zestawienie obejmuje dane z kwietnia br. Pamiętajcie, że dane z niniejszego i poprzednich wydań naszego rankingu możecie ze sobą porównywać, bo nie zmienialiśmy najbardziej istotnego kryterium: popularności poszczególnych kategorii i występujących w nich urządzeń. Pierwsze kategorie to najpopularniejsze drobne AGD, natomiast w dalszej kolejności przedstawiamy najpopularniejszy większy sprzęt AGD (poczynając od kategorii "Lodówki"). Mamy nadzieję, że to ułatwi Wam dotarcie do interesujących Was produktów.

Podział na kategorie oraz ranking popularności możemy realizować co miesiąc głównie dlatego, że dysponujemy dokładnymi danymi statystycznymi dotyczącymi popularności sprzętu AGD w ujęciu całościowym. Jak wcześniej wspomniano, w tym rankingu, podobnie jak w poprzednich, znajdziecie zarówno duże jak i drobne AGD - pominęliśmy jedynie sprzęt do zabudowy. Najpopularniejszą kategorią drobnego AGD w kwietniu okazały się... żelazka, które zdetronizowały liderujące wcześniej ekspresy do kawy. Oprócz tego pozostałymi popularnymi kategoriami drobnego sprzętu AGD okazały się: czajniki elektryczne, golarki męskie, wyciskarki wolnoobrotowe, roboty kuchenne i szczoteczki elektryczne. Z kolei duże AGD to wciąż prymat lodówek (jest to najpopularniejsza wciąż kategoria sprzętu AGD w ogóle), oprócz tego mamy pralki oraz odkurzacze. Zatem mamy również zmianę w tym sensie, że wśród drobnego AGD mamy aż siedem kategorii, natomiast duże AGD jest w tym miesiącu reprezentowane przez 3 kategoria.

Uwaga "techniczna" - wartości widoczne w nawiasach (obok nazwy produktu) określają jak zmieniła się pozycja danego modelu w stosunku do poprzedniego rankingu. Na przykład (-2) oznacza spadek o dwie pozycje w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca. Z kolei (N) oznacza produkt nowy - wcześniej nie notowany w pierwszej dziesiątce, a (=) niezmienioną pozycję w rankingu. Brak takich symboli wskazuje, że dana kategoria pojawiła się dopiero w danym miesiącu wśród najpopularniejszych kategorii produktowych, dlatego nie ma odniesienia do ubiegłomiesięcznych notowań.

Najpopularniejsze drobne AGD

 

Żelazka

Po dość sporej przerwie żelazka wróciły do kręgu zainteresowań konsumentów. Przy czym od razu do pozycji najpopularniejszej kategorii wśród drobnego AGD. Zwracamy uwagę, że kategoria ta jest nieco szersza i obejmuje również parownice pionowe, jednak ich funkcja jest podobna jak klasycznych żelazek, chodzi o to, by nasze ubrania wyglądały elegancko. To właśnie parownice są najpopularniejszymi urządzeniami w tej kategorii - okupują podium. W pierwszej dziesiątce nie brakuje jednak także klasycznych żelazek

 Bosch TDI903231A

1. Bosch TDI903231A

Najpopularniejszym żelazkiem w kwietniu br. okazał się model niemieckiej marki Bosch. Sprzęt wyposażony w ceramiczną stopę oferuje bardzo dużą moc, aż 3200 W. Jest to oczywiście żelazko z wbudowaną wytwornicą pary, ilość produkowanej pary to 65 g/min. Temperatura jest dobierana automatycznie, sprzęt również automatycznie się wyłącza. Co ciekawe, producent zastosował w tym modelu rozwiązanie polegające na tym, że żelazko wytwarza parę tylko wtedy, gdy użytkownik trzyma je w dłoni. Dzięki bardzo dużej mocy nagrzanie żelazka to kwestia zaledwie kilku sekund. Urządzenie oferuje również funkcję silnego wyrzutu pary (200 g), pomagającą uporać się z nawet najbardziej uporczywymi zagnieceniami.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Tefal GV6771

Na drugim miejscu żelazko z parownicą (stacją pary), tego typu sprzęt jest również określany mianem "generator pary". W każdym razie jego przeznaczeniem jest usunięcie uporczywych zagnieceń z odzieży i materiałów. Sprzęt emituje parę pod wysokim ciśnieniem 5,2 bara, wytwarza 100 g pary na minutę, ale funkcja uderzenia pary wyzwala aż 270g/min. Ustawienie temperatury w pełni elektroniczne. Oczywiście również ten sprzęt został wyposażony w automatyczne wyłączanie. Czas nagrzewania tego generatora pary to 2 minuty. Bojler na wodę mieści 1400 ml, zaletą jest też ceramiczna łatwo ślizgająca się po różnego rodzaju materiałach stopa.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Camry CR 5026

Na ostatnim stopniu podium mamy ponownie żelazko parowe, a główną przyczyną popularności tego sprzętu wśród konsumentów jest zapewne cena, zauważalnie niższa od 100 zł i kilkukrotnie niższa od pozostałych sprzętów na podium rankingu w tym miesiącu. Żelazko marki Camry wyposażone jest w ceramiczną stopę, moc urządzenia to 2200 W. Żelazko jest wyposażone w spryskiwacz i ma blokadę kapania. Nie ma tu pionowego wyrzutu pary, czy regulacji jej strumienia, jak również brak funkcji dodatkowego uderzenia pary, ale pamiętajmy, że wyjątkowo niska cena jak na tę klasę urządzeń musi z czegoś wynikać.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Ariete 6431 Duetto - przejdź do oferty na ten model

5. Philips GC4526/20 - przejdź do oferty na ten model

6. Tefal SV5030 - przejdź do oferty na ten model

7. Tefal GV6721 - przejdź do oferty na ten model

8. Philips GC7015 - przejdź do oferty na ten model

9. Tefal GV8962 - przejdź do oferty na ten model

10. Philips GC4887/00 - przejdź do oferty na ten model

 

Ekspresy do kawy

Dane z kwietnia przyniosły znaczne przetasowania w rankingu popularności ekspresów do kawy. Na podium i w zasadzie do prawie całej listy wróciły automatyczne ekspresy ciśnieniowe. Odnotowaliśmy powrót lidera z lutego na pierwsze miejsce, poza tym sporo nowości. Ciekawe, że tym razem ekspresy kapsułkowe znikły z pierwszej dziesiątki popularności.

 Krups EA8108

1. Krups EA8108 (+2)

Po miesięcznym spadku na trzecie miejsce, ekspres Krupsa wraca na pozycję lidera. To jeden z najtańszych na polskim rynku automatycznych ekspresów ciśnieniowych. Urządzenie ma wbudowany stożkowy młynek żarnowy o trójstopniowej regulacji zmielenia ziaren. Sprzęt jest wyposażony w pojemnik na ziarna kawy o pojemności 260 gram. Ciśnienie standardowe 15 bar, pojemnik na wodę mieści 1,7 litra, dzięki czemu szybko możemy przygotować kawę nie tylko dla siebie, ale również dla rodziny czy znajomych, którzy wpadli z wizytą. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Saeco Incanto HD8917/09 (N)

Na drugim miejscu model włoskiej marki Saeco, aktualnie należącej do koncernu Philips. Jest to ponownie w pełni automatyczny ekspres do kawy z dołączanym do ekspresu dzbankiem do spieniania mleka. Srebrna obudowa ze szlachetnej stali powoduje, że sprzęt ten będzie elegancko się prezentował w każdym pomieszczeniu bez względu na styl jego aranżacji. Ekspres umożliwia zrobienie kawy z ziaren, jak i z kawy już z mielonej. Urządzenie ma wbudowany młynek ceramiczny na kawę ziarnistą o pojemności 250 g, zbiornik na wodę mieści 1,8 litra, co znaczy, że za pomocą tego ekspresu przyrządzimy kawę nie tylko dla siebie, ale i dla rodziny oraz ewentualnych znajomych, którzy wpadli z wizytą. Zintegrowany pojemnik na mleko (cappucinatore) pozwala przyrządzać wiele rodzajów kaw mlecznych, możliwe jest zaprogramowanie sześciu receptur ulubionych kaw. Ciśnienie 15 bar, maksymalna wysokość kubka to 15 cm, moc urządzenia 1850 W.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Krups EA815 (N)

Na ostatnim stopniu podium uplasował się ponownie automatyczny ekspres marki Krups. Ten ciśnieniowy ekspres do kawy dysponuje mocą 1450 W. Sprzęt ma wbudowany młynek do kawy, pojemnik na wodę mieści 1,7 litra. Sprzęt jest tańszy od wyżej opisanego modelu Saeco, ale podobnie jak w przypadku lidera również marki Krups, w tym urządzeniu nie ma wbudowanej funkcji spieniania mleka, zatem wyłącznie za pomocą tego ekspresu nie przyrządzimy cappuccino czy innych rodzajów kaw mlecznych, oczywiście z aromatycznym espresso nie będzie najmniejszego problemu. Maksymalna wysokość filiżanki to 10,8 cm, ciśnienie 15 bar, pojemnik na kawę mieści 260 gram ziaren.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Jura C65 Impressa (N) - przejdź do oferty na ten model

5. Saeco PicoBaristo HD8927/09 (N) - przejdź do oferty na ten model

6. Philips HD7762 (N) - przejdź do oferty na ten model

7. DeLonghi ECP 31.21 (N) - przejdź do oferty na ten model 

8. Zelmer 13Z012 / ZCM2150 (-1) - przejdź do oferty na ten model 

9. Saeco HD8921/09 (+1) - przejdź do oferty na ten model 

10. DeLonghi ECAM28.465 (N) - przejdź do oferty na ten model

 

Czajniki elektryczne

Tej kategorii w naszym rankingu przez jakiś czas nie było, ale widać konsumenci ponownie zaczęli się nią interesować na tyle skutecznie, że czajniki trafiły do naszego rankingu.

Russell Hobbs 21150 Precision Control 

1. Russell Hobbs 21150 Precision Control

Czajnik marki Russell Hobbs, który jest aktualnie najpopularniejszy to dość wyrafinowane urządzenie. Pozornie jest to zwykły czajnik elektryczny, ale oferuje kilka ponadstandardowych funkcji. Moc urządzenia to 2200 W, wyposażone jest w płaską grzałkę płytkową. Czajnik wykonany jest z dobrej jakości tworzyw sztucznych. To co wyróżnia ten sprzęt to pełna kontrola na temperaturą wody. Panel kontrolny z wyświetlaczem LCD pozwala płynną regulację temperatury wody w zakresie od 25°C do 100°C, tym samym sprzęt idealnie nadaje się do przygotowania najróżniejszych gatunków ziół i herbat wymagających różnej temperatury parzenia. Pojemność czajnika to 1,7 litra. Wbudowany filtr przeciwosadowy (wyjmowalny - łatwy w czyszczeniu).

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Siemens TW86103

Na drugim miejscu czajnik marki Siemens. Sprzęt ma moc 2400 W i pojemność 1,5 litra. Urządzenie wyposażono w wyjmowany filtr odwapniający, obrotową podstawę, wskaźnik poziomu wody i podświetlany wyłącznik. Cechą wyróżniającą jest ergonomiczny, miękki uchwyt. Urządzenie jest zabezpieczone przed włączeniem "bez wody", a także przed przegrzaniem, wyłącza się automatycznie po zagotowaniu. Pokrywkę otwiera się łatwo po naciśnięciu jednego przycisku.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Zelmer Inox CK1004 / ZCK1176X

Na trzecim miejscu mamy ponownie model z regulacją temperatury, nieco tańszy od lidera, wykonany głównie ze stali nierdzewnej. Pojemność tego modelu to 1,7 litra, czyli standardowy czajnik "rodzinny". Zakres podgrzania to 5 nastaw temperatur od 40°C do 100°C, dzięki czemu sprzęt nadaje się do przyrządzania różnych naparów ziołowych, czy gatunków herbat i kaw wymagających różnych temperatur parzenia. Sprzęt wyposażony jest w zdejmowalny i łatwy w czyszczeniu filtr przeciwosadowy.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Camry CR1242 - przejdź do oferty na ten model

5. Bosch TWK7801 - przejdź do oferty na ten model

6. Russell Hobbs 21040 Buckingham - przejdź do oferty na ten model

7. Bosch TWK8611 - przejdź do oferty na ten model

8. Philips HD4646/20 - przejdź do oferty na ten model

9. Łucznik WK 1351 Inox - przejdź do oferty na ten model

10. Adler AD1247 - przejdź do oferty na ten model 

 

Golarki męskie

Ta kategoria jest kolejną niewidzianą w rankingu od dłuższego czasu. Wśród najpopularniejszych urządzeń wyraźnie zarysowuje się przewaga produktów jednej marki: Philips. Pozostali producenci: Braun oraz Panasonic, mają w pierwszej dziesiątce zaledwie po jednym przedstawicielu.

Philips OneBlade QP2530 

1. Philips OneBlade QP2530/20

Liderem rankingu popularności wśród golarek męskich jest model marki Philips. Jest to produkt na tyle innowacyjny, że tego typu maszynka nie ma odpowiednika na rynku. Philips połączył zalety golenia maszynkami ręcznymi z maszynkami elektrycznymi i tak powstał model OneBlade. Rozwiązanie łączy ze sobą wymienne głowice (jak w typowych maszynkach ręcznych) z szybkością właściwą dla maszynek elektrycznych. Ta maszynka generuje 200 ruchów głowicy na sekundę, co ma zapewniać efektywne golenie włosów o dowolnej praktycznie długości. Maszynka ta nadaje się również do przycinania zarostu, dzięki dołączanym nasadkom o różnej długości. Każde ostrze wystarcza na 4 miesiące golenia. Urządzenie jest wodoodporne, a wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewnia 60 minut ciągłej pracy po 4 godzinnym ładowaniu.

przejdź do oferty na ten model

2. Philips S5400/06

Na drugim miejscu znalazł się również produkt marki Philips (która zdominowała zestawienie w tym miesiącu w kategorii golarek). Jest to golarka elektryczna z tzw. głowicą rotacyjną. Zasilanie akumulatorowe, czas pracy na akumulatorze to 45 minut, czas ładowania akumulatora ok. godziny. Golarki tej można używać zarówno na sucho, jak i na mokro. Golarkę można myć pod wodą, urządzenie ma również wbudowany trymer. Głowica porusza się w pięciu kierunkach umożliwiając dotarcie do najtrudniejszych zakamarków.

przejdź do oferty na ten model

3. Philips S5100/06

Na trzecim miejscu ponownie model Philips i ponownie golarka rotacyjna, jest na dodatek produkt należący do tej samej serii Philips Series 5000 Aqua Touch co wyżej opisany wicelider niniejszego zestawienia w tej kategorii. Model S5100 jest nieznacznie tańszy, a różni się od S5400 w zasadzie tylko tym, że tą golarką golimy się na sucho. Choć jednak tej golarki nie zabierzemy ze sobą pod prysznic, to można jej głowicę płukać pod bieżącą wodą.

przejdź do oferty na ten model

4. Panasonic ES-LT2N-S803 - przejdź do oferty na ten model

5. Braun Series 3 3020s - przejdź do oferty na ten model

6. Panasonic ES-RT57-S503 - przejdź do oferty na ten model

7. Philips S1100/04 - przejdź do oferty na ten model

8. Philips S1310/04 - przejdź do oferty na ten model

9. Philips S7370 - przejdź do oferty na ten model

10. Braun Series 3 3010s - przejdź do oferty na ten model

Wyciskarki wolnoobrotowe

Wiosna w pełni, nic dziwnego zatem, że konsumenci poszukują urządzeń, które pozwolą im przetworzyć zdrowe składniki odżywcze warzyw i owoców w formie pożywnych, lekkostrawnych i odżywczych soków. Wyciskarki wolnoobrotowe do tego celu nadają się bardzo dobrze. Uwagę zwraca bardzo duże zróżnicowanie wybieranych marek, praktycznie każda pozycja to sprzęt innego producenta. W stosunku do ubiegłego miesiąca sporo zmian w pierwszej dziesiątce.

 Kalorik FE 1004

1. Kalorik FE 1004 (N)

Liderem rankingu popularności wśród wyciskarek wolnoobrotowych okazuje się sprzęt marki Kalorik. Jest to wolnoobrotowa wyciskarka wyróżniająca się dużym jak na tej klasy sprzęt otworem wsadowym mieszczącym całe owoce czy warzywa. Oprócz tego urządzenie ma także drugi, wąski otwór na pokrojone składniki. W zestawie 2 sita o różnej gęstości oczek, co pozwala wybierać pomiędzy przygotowaniem esencjonalnych soków, bądź musów czy też smoothie. Moc tej wyciskarki to 240 W. W zestawie dwa pojemniki na sok.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Zelmer ZJP1600B (=)

Na drugim miejscu znalazł się produkt nieco droższy od lidera w tej kategorii. Również w tym przypadku mamy do czynienia z wyciskarką z pionowym systemem ślimakowym - urządzenia tego typu są wyższe, ale zajmują mało powierzchni na blacie kuchennym. Model ten dysponuje niższą mocą, wynoszącą 150 W, co jednak powinno wystarczyć w zupełności do właściwego wyciśnięcia soku z większości produktów. Pojemność dzbanka na sok jest tu większa i wynosi 1,4 litra.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Omega EUJ-707 Sana (N) Eldom PJ400

Na trzecim miejscu sprzęt marki Omega. Jest to też jedno z najdroższych urządzeń w tej kategorii w rankingu. Urządzenie oprócz wyciskania soku, może również pełnić rolę młynka, robi musy, przeciery, puree, formuje makaron czy homogenizuje. Tempo wyciskania soku to około 1 litr w ciągu 5 minut. Moc urządzenia 200 W. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Esperanza EKJ003 (N) - przejdź do oferty na ten model

5. Hurom H-AA-BBE17 (N) - przejdź do oferty na ten model

6. Manta JUC 910R (+5) - przejdź do oferty na ten model

7. Eldom PJ700 (N) - przejdź do oferty na ten model

8. Eldom PJ450 (N) - przejdź do oferty na ten model

9. Tefal ZC500H38 (-8) - przejdź do oferty na ten model

10. Matstone Advanced 6w1 (N) - przejdź do oferty na ten model

 

Roboty kuchenne

Robot kuchenny to sprzęt przydatny w każdej kuchni, może nie wykorzystujemy go do każdego posiłku, ale gdy w perspektywie rodzinne spotkanie, tego typu sprzęt staje się nieodzownym pomocnikiem. Zdecydowanym liderem w rankingu są produkty marki Bosch. Niemiecki producent w pierwszej dziesiątce popularności ma aż siedem produktów, to o dwa więcej niż w ubiegłomiesięcznych notowaniach. Sprzęt nie był notowany w rankingu z ubiegłego miesiąca (był w lutowych notowaniach), dlatego też nie umieszczamy zmian pozycji w nawiasach przy nazwach produktów. Jeżeli chodzi o przewagę producentów to miażdżącą ma marka Bosch.

 Bosch.MUM54251

1. Bosch MUM54251

Sprzęt Boscha utrzymał pozycję lidera ze stycznia. To urządzenie które trudno zaliczyć do najtańszych, ale śmiało może stawać w szranki w kategorii najbardziej funkcjonalnych robotów kuchennych. Model MUM54251 to duża wydajność, duża moc (900 W) i przede wszystkim bardzo duża liczba akcesoriów. Za pomocą tego urządzenia można przygotować praktycznie dowolny rodzaj ciast, pokroić warzywa, owoce i inne produkty spożywcze, w zestawie znajdzie się też wyciskarka do cytrusów czy maszynka do mięsa. Duża misa o pojemności 3,9 litra pozwoli przygotować wspaniały posiłek dla całej rodziny. Robot wyróżnia się aż 7-stopniową regulacją prędkości i dodatkowo możliwością pracy pulsacyjnej.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Kenwood KM287

Na drugim miejscu Robot Kenwood Prospero KM287. To kompaktowy kulinarny pomocnik. Jest to robot planetarny. Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 900 W. Do dyspozycji użytkownika jest 6 prędkości pracy + praca pulsacyjna. Wraz z robotem otrzymujemy pojemną, 4,3-litrową misę. Urządzenie może pełnić również rolę maszynki do mięsa, malaksera, wyciskarki, blendera, sokowirówki i młynka uniwersalnego.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Bosch MUM58L20

Na trzecim miejscu ponownie robot marki Bosch. Jest to również robot planetarny. Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 1000 W. Łatwo unoszone wielofunkcyjne ramię robota ułatwia obsługę urządzenia i korzystanie z niego. Wraz z robotem otrzymujemy pojemną, 3,9-litrową misę

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Zelmer ZFP1100C - przejdź do oferty na ten model

5. Bosch MUM58420 - przejdź do oferty na ten model

6. Bosch MUM52120 - przejdź do oferty na ten model

7. Bosch MUM4880 - przejdź do oferty na ten model

8. Bosch MUM58364 - przejdź do oferty na ten model

9. Bosch MUM58920 - przejdź do oferty na ten model

10. Bosch MUM48R1 - przejdź do oferty na ten model

 

Szczoteczki elektryczne

Szczoteczki elektryczne już po raz trzeci pojawiają się w naszym comiesięcznym rankingu, ale po dłuższej przerwie. W najnowszym notowaniu najpopularniejszym producentem urządzeń w tej kategorii okazał się Braun.

 Braun-Triumph-5000

1. Braun Triumph 5000

Liderem tego rankingu popularności w kategorii szczoteczki elektryczne jest... napęd szczoteczki rotacyjnej (bez nakładek czyszczących). Naprawdę dziwi nas taki wybór konsumentów, być może wynikający stąd, że sam napęd jest tańszy niż kompletny zestaw, a nakładki szczotkujące można kupować nieoryginalne, choć oczywiście nie jest to zalecane przez producenta.

przejdź do oferty na ten model

2. WhiteWash SW2000

Na drugim miejscu szczoteczka soniczna, z zasilaniem akumulatorowym. Jest to najtańszy produkt na podium. Szczoteczka oferuje trzy tryby pracy, standardowe czyszczenie, czyszczenie delikatne (np. dla osób o bardzo wraźliwych dziąsłach) oraz masaż i stymulację dziąsęł. Szczoteczka ma wbudowany 2-minutowy licznik, dzięki czemu nie musimy pamiętać o właściwym czasie mycia. Gdy będziemy myć tyle ile trzeba urządzenie samo się wyłączy.

przejdź do oferty na ten model

3. Philips HX6511/33

Szczoteczka z serii EasyClean powinna zainteresować osoby, które poszukują tańszych alternatyw dla dwóch powyżej opisanych modeli (znacznie drośzych). Jest to najdroższa (choć wciąż dość tania) szczoteczka elektryczna na podium naszego rankingu w tym miesiącu.

przejdź do oferty na ten model

4. Braun Oral-B Pro 2000 - przejdź do oferty na ten model

5. Philips HX6322/04 - przejdź do oferty na ten model

6. Braun Oral-B Pro 600 CrossAction - przejdź do oferty na ten model

7. Braun Oral-B Pro 8900 Genius - przejdź do oferty na ten model

8. Panasonic EWDL82W803 - przejdź do oferty na ten model

9. Braun Oral-B Pro 700 - przejdź do oferty na ten model

10. Remington SFT-150 E51 Sonicfresh-Total Clean - przejdź do oferty na ten model

Najpopularniejsze duże AGD

 

Lodówki

Najpopularniejsze są typowe modele w układzie pionowym z komorą chłodziarki z górnej części i z zamrażarką w dolnej. W kwietniu znaczne zmiany i na podium i na dalszych pozycjach. Jest sporo nowości. Na pozycji lidera wciąż model marki Bosch, ale inny niż w ubiegłym miesiącu. Wciąż Samsung ma najwięcej, bo aż siedem modeli w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych lodówek. To aż o cztery więcej niż miesiąc temu.

 Bosch KGE49AL41

1. Bosch KGE49AL41 (N)

Sprzęt Boscha ma pojemność aż 413 litrów (301 l chłodziarka oraz 112 l zamrażarka), pracuje cicho (38 dB), ma wysoką klasę energetyczną (A+++; rocznie zużyje 175 kWh). To pojemny model dla całej rodziny, a jednocześnie zajmujący mniej miejsca niż lodówki typu side-by-side. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Samsung RB29FERNDSS (+8)

Na drugim stopniu podium uplasował się model, który jest zauważalnie tańszy (o ok. 1000 zł) od lidera. Jest też jednak sporo mniejszy. Pojemność chłodziarki 192 l, a zamrażalnika 98 l. Jest to lodówka bezszronowa (NoFrost), klasa energetyczna A+, roczne zużycie energii na poziomie 272 kWh.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Bosch KGV36KL32 (N)

Na ostatnim stopniu podium zupełna, wcześniej nie odnotowywana w naszych rankingach nowość. Lodówka marki Bosch. Od strony funkcjonalnej jest to klasyczna pionowa lodówka z dolnym zamrażalnikiem. Jej pojemność całkowita to 309 litrów, z czego 215 l to pojemnośc chłodziarki a pozostałe 94 l to pojemność zamrażarki. Klasa energetyczna A++, roczne zużycie prądu 227 kWh. Zdolność zamrażania 7 kg/24 godz. Głośność urządzenia to 39 dB.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Samsung RB31FERNBSA (N) - przejdź do oferty na ten model

5. Samsung RB37J5925SS (N) - przejdź do oferty na ten model

6. Samsung RB41J7839S4 (N) - przejdź do oferty na ten model

7. Whirlpool BLF5121OX (-5) - przejdź do oferty na ten model

8. Samsung RB29FDRNDSA (-3) - przejdź do oferty na ten model

9. Samsung RB37J5000SA (N) - przejdź do oferty na ten model

10. Samsung RF62HERS (N) - przejdź do oferty na ten model

 

Pralki

Wśród pralek w kolejnym miesiącu stosunkowo mało zmian na podium (zmieniło się trzecie miejsce), nieco przesunięć na dalszych lokatach. Pozycja lidera wciąż we władaniu sprzętu marki Bosch. Również w kwietniu 2018 roku najpopularniejszą marką wśród pralek automatycznych okazał się Electrolux. W dziesiątce najpopularniejszych modeli są cztery sygnowane szwedzką marką AGD. 

 Bosch.WLG24261PL

1. Bosch WLG24261PL (=)

To najpopularniejsza pralka od początku naszych notowań (od siedmiu miesięcy). To nie jest topowy model w ofercie Boscha, ale patrząc na jej parametry można dojść do wniosku, że konsumenci wybierający ten model dokonują jak najbardziej świadomego wyboru. Urządzenie wyróżnia się klasą A+++, zużywa 131 kWh rocznie (przy założeniu 220 cykli prania w temp. 60°C i 40°C dla programu "Bawełna"). Załadunek klasyczny: 5 kg odzieży. Pralka rocznie pobiera 8800 litrów wody. Maksymalna prędkość wirowania jaką możemy ustawić w tym modelu to 1200 obr./min. Najszybszy program trwa kwadrans.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Electrolux EWT0862IDW (=)

Na drugim miejscu, podobnie jak od dwóch miesięcy mamy pralkę ładowaną od góry. Jest to kompaktowy model automatycznie dopasowujący czas prania oraz zużycie wody i detergentu do wielkości załadunku. Maksymalny wsad to 6 kg. Klasa energetyczna A++, roczne zużycie prądu na poziomie 167 kWh, wody: 8990 litrów. Dzięki szerokości wynoszącej tylko 40 cm, pralka ta zmieści się również w mniejszych pomieszczeniach. 

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Bosch WVH30542EU (N)

Na ostatnim stopniu mamy zmianę, model Bosch zepchnął pralkę marki Indesit z podium. Pralka Bosch jest najdroższą w pierwszej dziesiątce popularności w tej kategorii, ale mamy tu do czynienia z pralko-suszarką ładowaną od frontu, wsad maksymalny 7kg (suszenie 4kg), klasa energetyczna A. Prędkość wirowania w zakresie od 400 do aż 1500 obr./min.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Indesit IWD 61051 (-1) - przejdź do oferty na ten model

5. Electrolux EWS11252NDU (N) - przejdź do oferty na ten model

6. Electrolux EWS1266CI (=) - przejdź do oferty na ten model

7. Bosch WLT24440PL (N) - przejdź do oferty na ten model

8. Samsung WW60J3283LW (N) - przejdź do oferty na ten model

9. Electrolux EWS11054SDU (N) - przejdź do oferty na ten model

10. Candy AQUA 1041D1 (-1) - przejdź do oferty na ten model

 

Odkurzacze

W przypadku odkurzaczy doszło do małych przetasowań. Na pozycji lidera po raz pierwszy model kolumnowy. Wiosna w pełni czas zatem na wiosenne porządki. Jakich urządzeń poszukiwali Polacy?

 Zelmer-ZVC425HT

1. Zelmer ZVC425HT (+1)

Pełna nazwa tego modelu to Zelmer Jupiter ZVC425HT. Jest to odkurzacz workowy cieszący się dużą popularnością już od dłuższego czasu - był liderem zestawienia w swojej kategorii od początku naszych notowań (od 5 miesięcy), dopiero w lutym został zepchnięty z piedestału. Model ten wyposażony jest w najwyższej skuteczności filtr HEPA H13. Pojemny worek (4 litry) pozwala odkurzać większą przestrzeń bez konieczności jego wymiany. W zestawie znajdziemy przydatną turboszczotkę (przydatne dla miłośników futrzanych pupili), a w obudowie odkurzacza ukryto zmyślny schowek na akcesoria. Klasa efektywności energetycznej: B, reemisji kurzu: A, skuteczność na dywanach: C, skuteczność na podłogach twardych: A.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

2. Zelmer ZVC305ST (+3) 

Na drugim miejscu typowy odkurzacz workowy z silnikiem o mocy 950 W. Jest to jeden z mniejszych odkurzaczy, dzięki czemu jest łatwy w przechowywaniu i nie zajmuje wiele miejsca w mieszkaniu. Worek w tym modelu ma pojemność 3,5 litra. Zasięg roboczy urządzenia to 9 metrów. Urządzenie wyposażone jest w filtr tekstylny, zatem nie polecamy go osobom ze skłonnościami do alergii.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

3. Philips FC6409/01 (-2)

Na ostatnim stopniu podium kwietniowego zestawienia najpopularniejszych odkurzaczy został dwufunkcyjny odkurzacz akumulatorowy. To sprzęt, który wyróżnia się głównie tym, że nie tylko odkurza, ale również mopuje – myje podłogi na mokro. W zestawie razem z odkurzaczem otrzymujemy specjalną przystawkę podczepianą magnetycznie do standardowej ssawki ActivePro Turbo. Do przystawki należy dołączyć specjalną ściereczkę z mikrofibry (2 szt. dołączono do zestawu sprzedażowego), wlać w nią 200 ml wody i już można myć podłogi. Model ten zapewnia również stosunkowo długi czas pracy – do 40 minut.

Zobacz aktualną ofertę na ten model

4. Zelmer ZVC335ST (+2) - przejdź do oferty na ten model

5. Leifheit Power Delta 11930 (N) - przejdź do oferty na ten model

6. Ariete 2772 Evolution (N) - przejdź do oferty na ten model

7. Bosch BBHMOVE4 (-2) - przejdź do oferty na ten model

8. Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST Aquos (-6) - przejdź do oferty na ten model

9. Philips FC6142 (N) - przejdź do oferty na ten model

10. Amica VI2021 Viento (N) - przejdź do oferty na ten model

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.