Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD listopada

Najczęściej wybierany wolnostojący sprzęt AGD

Marek Kowalski
Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD listopada

Każdego miesiąca Polacy kupują tysiące urządzeń: pralek, lodówek, odkurzaczy, suszarek, płyt gazowych, ceramicznych i indukcyjnych i wiele, wiele więcej sprzętu AGD. Teraz jeszcze dodatkowym bodźcem do zakupów są zbliżające się święta. Zobaczmy, jakie produkty AGD budziły największe zainteresowanie konsumentów w listopadzie.

0

Nasz kolejny już ranking popularności poszczególnych sprzętów AGD wymienionych w niniejszym zestawieniu mogliśmy przygotować dzięki dokładnym danym zgromadzonym przez popularną porównywarkę cenową Skąpiec.pl. Serwis ten gromadzi i przetwarza najbardziej atrakcyjne cenowo oferty z tysięcy sklepów internetowych (również tych mających rzeczywiste odpowiedniki w postaci realnych salonów sprzedaży). Zestawienie doskonale oddaje preferencje Polaków w zakresie wyboru i zakupu sprzętu AGD. Pośrednio jest obrazem charakterystyki i specyfiki polskiego rynku. W niniejszym zestawieniu znajdziecie aż 100 najpopularniejszych produktów w dziesięciu popularnyc kategoriach. Każdy powinien znaleźć coś, co - być może - będzie doskonałym prezentem dla bliskich lub zainspiruje go do unowocześnienia własnej kuchni czy domu.

rodzina-zakupy-AGD

Polacy tłumnie ruszyli na zakupy - jaki sprzęt AGD najbardziej interesował ich w listopadzie? Odpowiedzi na to pytanie dostarczy Wam nasz ranking (fot. Shutterstock).

Nasze zestawienie listopadowe nieco zmodyfikowaliśmy w stosunku do danych z października. W ubiegłym miesiącu przygotowaliśmy oddzielnie zestawienia obejmujące popularny duży wolnostojący sprzęt AGD oraz - niezależnie - najpopularniejszy drobny sprzęt AGD. Tym razem dysponowaliśmy dokładnymi danymi statystycznymi dotyczącymi popularności sprzętu AGD w ujęciu całościowym, dlatego w listopadowym rankingu znajdziecie zarówno duże jak i drobne AGD - pominęliśmy jedynie sprzęt do zabudowy. Wymienione niżej kategorie uporządkowane są właśnie względem popularności. Najpopularniejszą kategorią AGD w listopadzie pozostają niezmiennie lodówki, dalej mamy ekspresy do kawy, pralki, odkurzacze, roboty kuchenne, szczoteczki elektryczne (to nowość, tej kategorii w ubiegłym miesiącu w ogóle nie kwalifikowaliśmy - jak widać sezon prezentowy w pełni), żelazka, czajniki elektryczne, zmywarki oraz - ponownie nowa kategoria (nieobecna w poprzednim rankingu) - nawilżacze powietrza.

Uwaga "techniczna" - wartości widoczne w nawiasach (obok nazwy produktu) określają jak zmieniła się pozycja danego modelu w stosunku do poprzedniego rankingu. Na przykład (-2) oznacza spadek o dwie pozycje w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca. Z kolei (N) oznacza produkt nowy - wcześniej nie notowany, a (=) niezmienioną pozycję w rankingu.

Lodówki

Zaczynamy od wolnostojących chłodziarko-zamrażarek. Najpopularniejsze są typowe modele w układzie pionowym z komorą chłodziarki z górnej części i z zamrażarką w dolnej. W listopadzie przewaga modeli Samsunga nieco zmalała. Koreański produkt stracił fotel lidera, a w pierwszej dziesiątce znajduje się obecnie nie sześć (jak w październiku) lecz cztery modele Samsunga, w tym jeden wcześniej nie notowany. Na pierwsze miejsce awansowała energooszczędna lodówka marki Bosch, wicelider ubiegłego zestawienia, w pierwszej dziesiątce pojawiły się jeszcze dwa inne modele niemieckiej marki.

Lodówka Bosch KGV36KL32

1. Bosch KGV36KL32 (+1)

Lodówka Bosch KGV36KL32 tym razem awansowała na pierwsze miejsce w naszym rankingu popularności. Nie dziwi nas to, bo jest pod wieloma względami lepsza od poprzedniego lidera w kategorii lodówek, który aktualnie wylądował na drugiej pozycji. Sprzęt Boscha ma większą pojemność (308 litrów: 214 l chłodziarka oraz 94 l zamrażarka), pracuje cicho (39 dB), ma wysoką klasę energetyczną (A++; rocznie zużyje 226 kWh) i jest atrakcyjna cenowo (można ją kupić już za kwotę zauważalnie niższą od 1300 zł). Jedynym słabszym parametrem w stosunku do zepchniętego na drugą lokatę modelu Samsunga jest zdolność zamrażania, która w lodówce Boscha wynosi 7 kg na dobę.

Sprawdź najniższą cenę

2. Samsung RB 29 FERNDSS (-1)

Tracąca fotel lidera lodówka koreańskiego producenta to urządzenie z funkcją No Frost (nie wymaga rozmrażania) i z wbudowanym kompresorem inwerterowym, na który producent daje 10 lat gwarancji i dzięki któremu urządzenie jest dość ciche (głośność wg specyfikacji to 39 dB). Sumaryczna pojemność tej lodówki to 290 litrów, z czego 192 l przypada na chłodziarkę, a pozostałe 98 l na zamrażarkę. Model ten wyróżnia się dobrą zdolnością zamrażania, rzędu 12 kg na dobę. Klasa energetyczna A+; rocznie ten model zużyje 272 kWh.

Sprawdź najniższą cenę

3. Beko CSA 22021 (+1)

Na ostatnim stopniu podium uplasował się model marki Whirlpool. Lodówka ta ma najmniejszą pojemność z najpopularniejszej trójki (całkowita 271 litrów, chłodziarka: 196 l, zamrażarka: 75 l). Nie ma tu systemu No Frost, więc co jakiś czas urządzenie może wymagać manualnego rozmrażania. Również zdolność zamrażania wynosząca 4 kg na dobę jest najniższa z całej trójki. Lodówka jest jednak najcichsza na podium (38 dB) i najtańsza z pierwszej trójki. Klasa energetyczna A+, roczne zużycie energii: 266 kWh.

Sprawdź najniższą cenę

4. Whirlpool BLF5121OX (-1) - sprawdź najniższą cenę

5. Bosch KGN36NL23E NF (N) - sprawdź najniższą cenę

6. Amica FK299.2FTZXAA (=) - sprawdź najniższą cenę

7. Bosch KGV33VW31E (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Samsung RB29FDRNDSA (+2) - sprawdź najniższą cenę

9. Samsung RB37J5925SS (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Samsung RB41J7839S4 (-5) - sprawdź najniższą cenę 

Ekspresy do kawy

Najczęściej wybieranymi ekspresami do kawy w listopadzie były - podobnie jak poprzednio - produkty marek DeLonghi i Saeco. Przy czym ta druga marka - Saeco - zwiększyła swoją obecność w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych ekspresów do kawy, zrzucając model DeLonghi z pozycji lidera. Ponownie brak jakichkolwiek modeli kapsułkowych w pierwszej dziesiątce rankingu popularności, są też nowości, których w ubiegłym miesiącu nie było.

saeco liryka

1. Saeco Liryka One Touch Cappuccino (N)

Najpopularniejszym ekspresem do kawy listopada okazał się model, który w poprzednich notowaniach w ogóle nie był uwzględniony. Jest to automatyczny ekspres ciśnieniowy o mocy 1850 W, z funkcją spieniania mleka (ale bez wbudowanego pojemnika na mleko) i z systemem automatycznego ciśnienia. Na popularność z pewnością mogła mieć wpływ znaczna obniżka ceny tego modelu

Sprawdź najniższą cenę

2. DeLonghi ECAM22.110 (-1)

Lider z ubiegłomiesięcznych notowań, tym razem na miejscu drugim. Pełna nazwa tego modelu to DeLonghi ECAM22.110 Magnifica S. Jest to automatyczny ekspres do kawy z systemem cappuccino (dyszą do spieniania mleka). Prosty w obsłudze panel sterujący pozwala wybrać preferowany rodzaj kaw jednym przyciskiem, a dodatkowo ilość naparu czy intensywność aromatu dobieramy za pomocą pokrętła.

Sprawdź najniższą cenę

3. Saeco RI9841/01 (-1)

Trzeci pod względem popularności model to automatyczny ekspres ciśnieniowy przeznaczony raczej do niewielkiego biura niż do domu. Wskazuje na to spory zbiornik na 0,5 kg kawy oraz zbiornik na wodę o pojemności 2,5 litra. Dzienna wydajność tego ekspresu to ok. 30 kaw (z czego zbiornik na fusy mieści 15 ładunków). Ekspres umożliwia przygotowanie dwóch napojów jednocześnie. Ekspres wyposażony w automatyczny system spieniania mleka.

Sprawdź najniższą cenę

4. Krups EA8108 (=) - sprawdź najniższą cenę

5. Saeco PicoBaristo HD8927/09 (=) - sprawdź najniższą cenę

6. DeLonghi ECP 31.21 (+3) - sprawdź najniższą cenę

7. Krups EA8160 (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Saeco HD8921/09 (=) - sprawdź najniższą cenę

9. Saeco Incanto HD8917/09 (-2) - sprawdź najniższą cenę

10. Bosch TES50129RW (=) - sprawdź najniższą cenę

Pralki

Wśród pralek duże zmiany. Choć nie na pozycji lidera, gdzie niepodzielnie panuje Bosch. To co szczególnie da się zauważyć to całkowita eliminacja pralek Samsunga z pierwszej dziesiątki notowań. W ubiegłym miesiącu to właśnie modele koreańskiego producenta plasowały się wśród najpopularniejszych urządzeń w tej kategorii. Tym razem najczęściej konsumenci wybierali sprzęt marki Electrolux, pojawił się też polski akcent - model marki Amica.

 Bosch VarioPerfect WLG24261PL

1. Bosch WLG24261PL (=)

Najpopularniejsza pralka października okazała się również najpopularniejsza w listopadzie. To nie jest topowy model w ofercie Boscha, ale patrząc na jej parametry można dojść do wniosku, że konsumenci wybierający ten model dokonują jak najbardziej świadomego wyboru. Urządzenie wyróżnia się klasą A+++, zużywa 131 kWh rocznie (przy założeniu 220 cykli prania w temp. 60°C i 40°C dla programu "Bawełna"). Załadunek klasyczny: 5 kg odzieży. Pralka rocznie pobiera 8800 litrów wody. Maksymalna prędkość wirowania jaką możemy ustawić w tym modelu to 1200 obr./min. Najszybszy program trwa kwadrans.

Sprawdź najniższą cenę

2. Electrolux EWT0862IDW (+2)

opis

Sprawdź najniższą cenę

3. Bosch WVH 30542 EU (+3)

opis

Sprawdź najniższą cenę

4. Indesit IWD 61051 (+3) - sprawdź najniższą cenę

5. Electrolux EW6F428BP (N) - sprawdź najniższą cenę

6. Electrolux EWS1266CI (N) - sprawdź najniższą cenę

7. Amica AWB 510 LP (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Electrolux EWS11052NDU (N) - sprawdź najniższą cenę

9. Bosch WLT24440PL (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Electrolux EWT1266ELW (N) - sprawdź najniższą cenę

Odkurzacze

W przypadku odkurzaczy, podobnie jak miesiąc wcześniej, marką najczęściej wybieraną przez konsumentów jest Zelmer. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych odkurzaczy w październiku, aż cztery modele sygnowane były tą marką. W tym również najpopularniejszy odkurzacz, który utrzymał pozycję lidera z poprzedniego notowania. Nie znaczy to, że nie ma żadnych przetasowań.

 Odkurzacz Zelmer Jupiter ZVC425HT

1. Zelmer ZVC425HT (=)

Pełna nazwa tego modelu to Zelmer Jupiter ZVC425HT. Jest to odkurzacz workowy cieszący się dużą popularnością już od dłuższego czasu. Trudno się dziwić konsumentom, którzy decydują się na odkurzacz o przyzwoitych parametrach i takiej też cenie. Model ten wyposażony jest w najwyższej skuteczności filtr HEPA H13. Pojemny worek (4 litry) pozwala odkurzać większą przestrzeń bez konieczności jego wymiany. W zestawie znajdziemy przydatną turboszczotkę (przydatne dla miłośników futrzanych pupili), a w obudowie odkurzacza ukryto zmyślny schowek na akcesoria. Klasa efektywności energetycznej: B, reemisji kurzu: A, skuteczność na dywanach: C, skuteczność na podłogach twardych: A.

Sprawdź najniższą cenę

2. Electrolux ZCS2240 (=)

Na pozycji wicelidera również bez zmian. Produkt szwedzkiej marki AGD to klasyczny odkurzacz workowy. W tym modelu worek ma pojemności 3,5 litra. W zestawie oprócz ssawki uniwersalnej otrzymujemy również ssawkę do parkietów. Odkurzacz wyróżnia się sporym promieniem działania wynoszącym aż 12 metrów, dzięki czemu bez problemu odkurzymy nawet większe pokoje bez potrzeby przełączania urządzenia pomiędzy różnymi gniazdkami zasilającymi.

Sprawdź najniższą cenę

3. Karcher SE4001 (N)

Na ostatnim stopniu podium w rankingu w kategorii odkurzacze mamy nie notowany wcześniej produkt. Model Karcher SE4001 to odkurzacz piorący. Z pewnością zasługą popularności tego właśnie produktu jest to, że jest on obecnie przeceniony prawie o połowę. Tak znaczna obniżka musi budzić zainteresowanie i budzi, czego dowodem jest pozycja produktu w rankingu.

Sprawdź najniższą cenę

4. Zelmer ZVC305ST (-1) - sprawdź najniższą cenę

5. Zelmer ZVC335ST (=) - sprawdź najniższą cenę

6. Bosch BBHMOVE6 (+4) - sprawdź najniższą cenę

7. Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST Aquos (-1) - sprawdź najniższą cenę

8. Philips FC6409/01 (-4) - sprawdź najniższą cenę

9. Karcher AD 3 1200W 17L (-1) - sprawdź najniższą cenę

10. Camry CR7023 (-3) - sprawdź najniższą cenę

Roboty kuchenne

Robot kuchenny to sprzęt przydatny w każdej kuchni, może nie wykorzystujemy go do każdego posiłku, ale gdy w perspektywie rodzinne spotkanie, czy zbliżające się święta tego typu sprzęt staje się nieodzownym pomocnikiem. Zdecydowanym liderem w rankingu są produkty marki Bosch. Niemiecki producent w pierwszej dziesiątce popularności ma aż sześć swoich produktów - o jeden więcej niż w notowaniach z ubiegłego miesiąca. W tym cały czas utrzymując pozycję lidera.

 Bosch MUM54251

1. Bosch MUM54251 (=)

Sprzęt, który trudno zaliczyć do najtańszych, ale śmiało może stawać w szranki w kategorii najbardziej funkcjonalnych robotów kuchennych. Model MUM54251 to duża wydajność, duża moc (900 W) i przede wszystkim bardzo duża liczba akcesoriów. Za pomocą tego urządzenia można przygotować praktycznie dowolny rodzaj ciast, pokroić warzywa, owoce i inne produkty spożywcze, w zestawie znajdzie się też wyciskarka do cytrusów czy maszynka do mięsa. Duża misa o pojemności 3,9 litra pozwoli przygotować wspaniały posiłek dla całej rodziny. Robot wyróżnia się aż 7-stopniową regulacją prędkości i dodatkowo możliwością pracy pulsacyjnej.

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch MUM48R1 (+5)

Znacznie tańszy od lidera kolejny robot marki Bosch zaliczył w ciągu ostatniego miesiąca poważną zwyżkę popularności podnosząc się z siódmego miejsca w notowaniach z poprzedniego miesiąca, do pozycji wicelidera. Sprzęt wyposażony jest w misę o pojemności 3,8 litra, ma ostrza do krojenia, tarcia i rozdrabniania. Akcesoria można czyścić w zmywarce.

Sprawdź najniższą cenę

3. Zelmer ZFP1100C (-1)

Trzeci z najpopularniejszych robotów kuchennych listopada to wicelider z poprzedniego miesiąca. Jest to urządzenie jeszcze mocniejsze (moc 1000 W), od powyższych modeli Boscha, a jednocześnie o blisko jedną trzecią tańsze od lidera. Jednak w tym przypadku nie otrzymujemy aż tak bogatego zestawu akcesoriów. Robot marki Zelmer wyróżnia się aż 12 stopniową regulacją prędkości. Dostępne w zestawie mieszadła poruszają się ruchem planetarnym.

Sprawdź najniższą cenę

4. Kenwood KM287 (-1) - sprawdź najniższą cenę

5. Bosch MUM52120 (-1) - sprawdź najniższą cenę

6. Bosch MUM4880 (-1) - sprawdź najniższą cenę

7. Kenwood KVC7320S (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Kenwood KVL6320S (N) - sprawdź najniższą cenę

9. Bosch MUM58920 (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Bosch MUM58L20 (N) - sprawdź najniższą cenę

 

Szczoteczki elektryczne

Szczoteczki elektryczne to całkowicie nowa kategoria w naszych notowaniach. Nie była ona notowana w ubiegłym miesiącu dlatego, że była po prostu zbyt mało popularna (nasz ranking obejmuje 10 najpopularniejszych urządzeń w 10 najpopularniejszych kategoriach). Jednak zakupowe szaleństwo związane ze zbliżającymi się świętami zmieniło układ sił i szczoteczki elektryczne wskoczyły do puli najpopularniejszych kategorii. Dziesiątka najpopularniejszych szczoteczek to w zasadzie prymat dwóch marek: Philips oraz należącej do koncernu Braun marki Oral-B, ale jest też jedna ciekawostka innej marki. W tym przypadku nie odnotowywaliśmy zmian pozycji, ponieważ cała kategoria jest notowana po raz pierwszy.

 Philips HX9342

1. Philips HX9342

Szczoteczka na pewno do najtańszych nie należy, ale jest to urządzenie będące następcą popularnej serii FlexCare. Jest to szczoteczka soniczna oferująca pięć trybów czyszczenia, także specjalne tryby do polerowania zębów i ich wybielania. W zestawie znajdziemy niewielką stację ładującą.

Sprawdź najniższą cenę

2. Braun Oral-B Pro 750

Wiceliderem wśród najpopularniejszych szczoteczek elektrycznych jest produkt marki Oral-B. Tym razem mamy do czynienia ze szczoteczką, której głowica wykonuje ruchy oscylacyjne, rotacyjne i pulsacyjne. Całe rozwiązanie nazwane zostało przez producenta technologią czyszczącą 3D i ma zapewniać usuwanie nawet dwukrotnie więcej płytki nazębnej. Szczoteczka ma wbudowany w rączkę timer, dzięki czemu zawsze wiadomo czy szczotkujemy zęby przez właściwy czas.

Sprawdź najniższą cenę

3. Braun Oral-B Pro 2000

Podium zamyka kolejny produkt pod marką Oral-B. Ciekawostką w tym modelu jest czujnik nacisku, ostrzegający użytkownika gdy ten szczotkuje zęby zbyt mocno. Okrągła końcówka szczoteczki ma kształt zainspirowany profesjonalnym sprzętem dentystycznym. Dzięki funkcji wykrywania położenia szczoteczka dociera w najtrudniej dostępne miejsca

Sprawdź najniższą cenę

4. Philips HX9172 Sonicare FlexCare Platinum - sprawdź najniższą cenę

5. Philips HX6511/50 - sprawdź najniższą cenę

6. Braun Oral-B Pro 600 CrossAction - sprawdź najniższą cenę

7. Philips HX6972 FlexCare Plus Sonicare - sprawdź najniższą cenę

8. Oral-B Genius 9000 N - sprawdź najniższą cenę

9. Seysso Carbon Range - sprawdź najniższą cenę

10. Braun Oral-B D12 Kids Frozen - sprawdź najniższą cenę

Żelazka

Kolejna kategoria to sprzęt niezbędny w eleganckim domu, którego mieszkańcy dbają o wygląd własny i swojej odzieży. Tutaj również można wyróżnić zdecydowanego lidera wśród producentów dziesięciu najpopularniejszych urządzeń. To marka Philips, odpowiedzialna za produkcję lidera, jak i czterech innych modeli w zestawieniu w tej kategorii. Pozycja lidera nie zmieniła się w stosunku do notowań z ubiegłego miesiąca, ale to nie znaczy, że nie ma żadnych nowości czy przetasowań.

 Philips GC4527_00

1. Philips GC4527/00 (=)

Najpopularniejszym modelem listopada pozostaje lider z ubiegłego miesiąca, czyli żelazko parowe Philips Azur Performer Plus, model GC4527/00. Urządzenie ma system antywapienny z wbudowanym pojemnikiem na kamień, co pozwala na efektywne odkamienianie urządzenia, a tym samym zapewnienie odpowiedniego strumienia pary przez długi okres eksploatacji. Moc urządzenia to 2600 W, generowany strumień pary to 50 gram na minutę. Żelazko Philipsa automatycznie reguluje parę w zależności od ustawionej temperatury i typu tkaniny. Stopa żelazka ma zintegrowaną warstwę bardzo trwałego tlenku tytanu.

Sprawdź najniższą cenę

2. Tefal SV5030 (+1)

O jedno miejsce awansował sprzęt marki Tefal zamieniając się na miejsca z żelazkiem Boscha. Produkt marki Tefal to żelazko parowe wyposażone w duży, wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1,2 litra. Urządzenie jest oferowane razem z generatorem pary. Sprzęt ten produkuje największą ilość pary spośród trzech najpopularniejszych żelazek (bo aż 100 g na minutę), ale nie dysponuje funkcją uderzenia pary. Zbiornik na wodę można bezpiecznie napełniać w trakcie prasowania.

Sprawdź najniższą cenę

3. Bosch TDI903231A (-1)

Trzecie z najpopularniejszy żelazek listopada to model marki Bosch, który w stosunku do poprzednich notowań spadł o jedną pozycję w rankingu. Urządzenie oferuje dużą moc, bo 3200 W, jednak sprzęt ten ma nieco mniejsze uderzenie pary od lidera. Ciekawostką jest obecność programu Antishine, co ma chronić prasowane ciemne i delikatne tkaniny przed wybłyszczaniem. Urządzenie ma też wbudowane zabezpieczenie: nie produkuje pary i nie wytwarza ciepła, gdy nie trzymasz go w ręku.

Sprawdź najniższą cenę

4. Philips GC8735/80 (+2) - sprawdź najniższą cenę

5. Philips PerfectCare Elite GC9620/20 (+4) - sprawdź najniższą cenę

6. Bosch TDA703021 (-1) - sprawdź najniższą cenę

7. Philips PerfectCare Elite Silence GC9640/60 (N) - sprawdź najniższą cenę 

8. Tefal GV8962 (-1) - sprawdź najniższą cenę

9. Braun TexStyle 9 SI 9188 BK (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Tefal GV9080 (N) - sprawdź najniższą cenę

 

Czajniki elektryczne

Tej kategorii nie mogło zabraknąć. Przecież czajniki to jedne z najpopularniejszych urządzeń w naszych domach. Oto najpopularniejsze modele wybierane przez konsumentów w listopadzie. W stosunku do poprzednich notowań wyraźnie widać znaczne przetasowania i zmiany na najwyższych pozycjach. Zobaczcie zresztą sami.

Siemens TW86103

1. Siemens TW86103 (+3)

Urządzeniem najchętniej wybieranym przez konsumentów w listopadzie był znany już z poprzednich notowań (wówczas poza podium) czajnik marki Siemens. Urządzenie ma moc 2400 W i pojemność 1,5 l. Sensor Control Heatup pozwala na wybór temperatury (70°C, 80°C, 90°C i 100°C), dzięki czemu czajnik ułatwia zaparzanie różnego rodzaju naparów, herbat itp. 

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch TWK7801 (+3)


Na drugie miejsce wskoczył, awansując o trzy pozycje w stosunku do notowań z poprzedniego miesiąca, czajnik marki Bosch. Sprzęt ma moc 2200 W i pojemność 1,7 litra. Urządzenie wyposażono w wyjmowany filtr odwapniający, obrotową podstawę, wskaźnik poziomu wody i podświetlany wyłącznik. Klasyka, ale wykonana gustownie - to zapewne zachęciło klientów.

Sprawdź najniższą cenę

3. Camry CR1242 (=)

Na trzecim miejscu bez zmian. Produkt Camry, to ponownie model z regulacją temperatury, nieco droższy od lidera, wykonany głównie ze szkła. Pojemność tego modelu to 1,7 litra, czyli standardowy czajnik "rodzinny". Zakres podgrzania to nastawy temperatur od 55°C do 100°C, dzięki czemu sprzęt nadaje się do przyrządzania różnych naparów ziołowych, czy gatunków herbat i kaw wymagających różnych temperatur parzenia.

Sprawdź najniższą cenę

4. Russell Hobbs 21040 Buckingham (+4) - sprawdź najniższą cenę

5. Kenwood SJM020BL (N) - sprawdź najniższą cenę

6. DeLonghi KBJ2001 (+1) - sprawdź najniższą cenę

7. Zelmer ZCK0277S/332.2 (N) - sprawdź najniższą cenę

8. Philips HD4646/70 (N) - sprawdź najniższą cenę

9. Russell Hobbs 21150 Precision Control (-3) - sprawdź najniższą cenę

10. Adler AD1247 (-1) - sprawdź najniższą cenę

Zmywarki

W kategorii zmywarek dominuje marka Bosch. Sytuacja ta nie zmieniła się od ostatniego notowania. Oba pierwsze miejsca okupują te same modele, zaskoczeniem jest zmiana na trzecim miejscu podium, gdzie pojawił się produkt Beko, który w październiku nie mieścił się nawet w pierwszej dziesiątce.

 zmywarka Bosch SPS53E18EU

1. Bosch SPS53E18EU (=)

Nie lubimy zmywania, ale też nie bardzo mamy miejsce na zmywarkę w domu, dlatego najczęściej wybieranym modelem była wąska (45 cm) zmywarka marki Bosch. Urządzenie jest wyposażone w system ochronny AquaStop, zdaniem producenta w pełni zabezpieczający przed zalaniem mieszkania. Zmywarka mieści 9 kompletów naczyń, klasa efektywności energetycznej A+ (roczne zużycie energii w programie Eco 50 to 220 kWh, przy 280 cyklach zmywania).

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch SPS53M88EU (=)

Ponownie pralka marki Bosch, model nieco droższy od lidera rankingu popularności w tej kategorii, niemniej oszczędniejszy (klasa efektywności energetycznej A++; roczne zużycie energii na poziomie 197 kWh). Model wyposażony jest w bezszczotkowy silnik elektryczny EcoSilence Drive, co z jednej strony oznacza ciszę podczas pracy, a z drugiej trwałość (brak szczotek zużywających się na skutek tarcia). Model mieści 9 kompletów naczyń.

Sprawdź najniższą cenę

3. Beko DFS26020W (N)

Na trzecim miejscu nowość. Zmywarka Beko to produkt klasy energetycznej A++. Jest to urządzenie oszczędzające również wodę. Jeden pełny cykl zmywania zużywa nie więcej jak 9 litrów wody. Jest to model o szerokości 40 cm, zatem zmieści się również w mniejszych kuchniach. Producent zachwala nowoczesny system suszenia, dzięki czemu sprzęt charakteryzuje się najwyższą klasą suszenia A.

Sprawdź najniższą cenę

4. Bosch SMS50D48EU (+2) - sprawdź najniższą cenę

5. Goddess DTC656MW8 (+3) - sprawdź najniższą cenę

6. Bosch SMS46MI04E (-3) - sprawdź najniższą cenę

7. Siemens SK26E821EU (=) - sprawdź najniższą cenę

8. Bosch SPS53E12EU (-3) - sprawdź najniższą cenę

9. Candy CDCP 6/E-S (-5) - sprawdź najniższą cenę

10. Haier DW10-T1449 - sprawdź najniższą cenę

Nawilżacze powietrza

Ostatnia kategoria to sprzęt, na który - zwłaszcza w sezonie grzewczym - jest zauważalnie wyższy popyt. W stosunku do poprzedniego miesiąca na pozycji lidera i na drugim miejscu bez zmian. Później drobne przetasowania. Zwracamy uwagę, że część nawilżaczy jest również skutecznymi oczyszczaczami powietrza. A to ma niebagatelne znaczenie biorąc pod uwagę fatalną jakość powietrza w wielu polskich miastach.

Eldom NU5

1. Eldom NU5 (=)

Najpopularniejszym nawilżaczem według listopadowych danych okazał się ponownie jeden z najtańszych w pierwszej dziesiątce automatyczny nawilżacz z funkcją jonizacji. Urządzenie wyposażone jest w czujnik, który pilnuje by sprzęt włączył się i wyłączył w odpowiednim momencie. Pojemnik na wodę mieści 5,2 litra, co według producenta wystarcza na 17 godzin pracy urządzenia. Opcjonalnie emitowana para może być jonizowana. 

Sprawdź najniższą cenę

2. Stadler Form Oskar (=)

Nawilżacze marki Stadler Form wyróżniają się nieszablonowym, ciekawym wzornictwem. Nie inaczej jest w przypadku modelu Oskar, który również w listopadzie był drugim najczęściej wybieranym nawilżaczem przez konsumentów. Oskar jest nawilżaczem ewaporacyjnym, urządzenie podczas pracy wytwarza chłodną mgiełkę. Producent zapewnia, że ten sprzęt nie stwarza ryzyka przewilgocenia pomieszczenia, w którym się znajduje. Pojemność zbiornika na wodę to 3,5 litra. Maksymalna powierzchnia nawilżania to 50 metrów kwadratowych.

Sprawdź najniższą cenę

3. Gotie GNA150 (+1)

Awans o jedną pozycję i nawilżacz marki Gotie ląduje na podium. Sprzęt ten wyróżnia się sporym pojemnikiem na wodę (5 litrów) i dużą wydajnością (300 ml/h), co powinno skutecznie nawilżyć pomieszczenia o powierzchni do 20 metrów kwadratowych. Bez uzupełniania wody sprzęt może działać nawet 15 godzin. Natomiast w sytuacji gdy woda zacznie się wyczerpywać użytkownik jest o tym powiadamiany sygnałem dźwiękowym.

Sprawdź najniższą cenę

4. HB UH 1055DB (-1) - sprawdź najniższą cenę

5. Sharp KC D40EUW (N) - sprawdź najniższą cenę

6. Eldom NU6 (-1) - sprawdź najniższą cenę

7. Philips AC4080 (-1) - sprawdź najniższą cenę

8. Sharp KC D50 EUW (N) - sprawdź najniższą cenę

9. Sharp KC D60 EUW (N) - sprawdź najniższą cenę

10. Hyundai HUM770 (-3) - sprawdź najniższą cenę

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.