Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD października

Najczęściej wybierany wolnostojący sprzęt AGD

Marek Kowalski
Ranking: zobacz najpopularniejszy sprzęt AGD października

Każdego miesiąca Polacy kupują tysiące urządzeń: pralek, lodówek, odkurzaczy, suszarek, płyt gazowych, ceramicznych i indukcyjnych i wiele, wiele więcej sprzętu AGD. Zobaczmy, jakie produkty budziły największe zainteresowanie konsumentów w październiku.

0

Poziom popularności poszczególnych sprzętów AGD wymienionych w niniejszym zestawieniu poznaliśmy dzięki dokładnym danym zgromadzonym przez popularną porównywarkę cenową Skąpiec.pl. Serwis ten gromadzi i przetwarza najbardziej atrakcyjne cenowo oferty z tysięcy sklepów internetowych (również tych mających rzeczywiste odpowiedniki w postaci realnych salonów sprzedaży). Zestawienie doskonale oddaje preferencje Polaków w zakresie wyboru i zakupu sprzętu AGD. Pośrednio jest obrazem charakterystyki i specyfiki polskiego rynku. W niniejszym zestawieniu znajdziecie aż 100 najpopularniejszych produktów w dziesięciu różnych kategoriach. Każdy powinien znaleźć coś, co - być może - zainspiruje go do unowocześnienia własnej kuchni czy domu.

Nasze zestawienie obejmuje najpopularniejsze kategorie sprzętu AGD wolnostojącego (przygotowujemy również zestawienie najpopularniejszych urządzeń do zabudowy). Są to: lodówki, pralki, zmywarki, odkurzacze, okapy, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, oczyszczacze powietrza, suszarki do prania i płyty gazowe.

Lodówki

Zaczynamy od wolnostojących chłodziarko-zamrażarek. Najpopularniejsze są typowe modele w układzie pionowym z komorą chłodziarki z górnej części i z zamrażarką w dolnej. Aż sześć na dziesięć najpopularniejszych lodówek wybieranych przez konsumentów to modele marki Samsung. W tym lider październikowego zestawienia.

samsung RB29FERNDSS

1. Samsung RB 29 FERNDSS

Najpopularniejsza lodówka koreańskiego producenta to urządzenie z funkcją No Frost (nie wymaga rozmrażania) i z wbudowanym kompresorem inwerterowym, na który producent daje 10 lat gwarancji i dzięki któremu urządzenie jest dość ciche (głośność wg specyfikacji to 39 dB). Sumaryczna pojemność tej lodówki to 290 litrów, z czego 192 l przypada na chłodziarkę, a pozostałe 98 l na zamrażarkę. Model ten wyróżnia się dobrą zdolnością zamrażania, rzędu 12 kg na dobę. Klasa energetyczna A+; rocznie ten model zużyje 272 kWh.

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch KGV36KL32

Lodówka Bosch KGV36KL32 jest na drugim miejscu pod względem popularności, mimo że jest pod wieloma względami lepsza od lidera w kategorii lodówek. Sprzęt Boscha ma większą pojemność (308 litrów: 214 l chłodziarka oraz 94 l zamrażarka), pracuje równie cicho (39 dB), ma wyższą klasę energetyczną (A++; rocznie zużyje 226 kWh) i jest tańsza. Słabszym parametrem w stosunku do lidera jest jednak zdolność zamrażania, która w lodówce Boscha wynosi 7 kg na dobę.

Sprawdź najniższą cenę

3. Whirlpool BLF5121OX

Na ostatnim stopniu podium uplasował się model marki Whirlpool. Lodówka ta ma najmniejszą pojemność z najpopularniejszej trójki (całkowita 271 litrów, chłodziarka: 196 l, zamrażarka: 75 l). Nie ma tu systemu No Frost, więc co jakiś czas urządzenie może wymagać manualnego rozmrażania. Również zdolność zamrażania wynosząca 4 kg na dobę jest najniższa z całej trójki. Lodówka jest jednak najcichsza na podium (38 dB) i najtańsza z pierwszej trójki. Klasa energetyczna A+, roczne zużycie energii: 266 kWh.

Sprawdź najniższą cenę

4. Beko CSA 22021 - sprawdź najniższą cenę

5. Samsung RB41J7839S4 - sprawdź najniższą cenę

6. Amica FK299.2FTZXAA - sprawdź najniższą cenę

7. Samsung RB37J5000SA - sprawdź najniższą cenę

8. Samsung RB31FERNBSA - sprawdź najniższą cenę

9. Samsung RS7528THCSP - sprawdź najniższą cenę

10. Samsung RB29FDRNDSA - sprawdź najniższą cenę

Pralki

Wśród pralek również najczęściej wybieranym producentem był ponownie Samsung (3 modele w pierwszej dzięsiątce najchętniej wybieranych pralek), ale przewaga Koreańczyków była już minimalna. Na pierwszym miejscu kupujący postawili raczej na niemiecką jakość. Większość kupujących wybrała produkt marki Bosch.

Bosch VarioPerfect WLG24261PL

1. Bosch WLG24261PL

Najpopularniejsza pralka października nie jest bynajmniej topowym modelem w ofercie Boscha, ale patrząc na jej parametry można dojść do wniosku, że konsumenci wybierający ten model dokonują jak najbardziej świadomego wyboru. Urządzenie wyróżnia się klasą A+++, zużywa 131 kWh rocznie (przy założeniu 220 cykli prania w temp. 60°C i 40°C dla programu "Bawełna"). Załadunek klasyczny: 5 kg odzieży. Pralka rocznie pobiera 8800 litrów wody. Maksymalna prędkość wirowania jaką możemy ustawić w tym modelu to 1200 obr./min. Najszybszy program trwa kwadrans.

Sprawdź najniższą cenę

2. Samsung WF60F4EEW2W

Drugą lokatę w październikowym rankingu popularności okupuje pralka Samsunga z technologią Eco Bubble. Model ten oferuje nieco większą pojemność bębna (6 kg) od lidera. Klasa energetyczna ta sama: A+++, zużycie prądu nieznacznie większe (153 kWh rocznie), ale pamiętajmy o większym bębnie. Dzięki Eco Bubble pralka wyróżnia się niskim zużyciem wody, zaledwie 7300 litrów rocznie. Model ten jest tańszy od najpopularniejszego Boscha, ale też zauważalnie głośniejszy podczas pracy. Wirowanie na takim samym poziomie: maksymalnie 1200 obr./min.

Sprawdź najniższą cenę

3. Beko WkB 51032 PL PTY

Pralka marki Beko to wybór konsumentów, którzy zwracają przede wszystkim uwagę na cenę - jest to najtańsza spośród trzech najpopularniejszych pralek października. Urządzenie wyposażone jest w bęben o pojemności 5 kg odzieży. Model ma nieco gorszą klasę energetyczną: A++ (roczne zużycie prądu to 148 kWh, a wody 7700 litrów;). Niska cena tego modelu wynika prawdopodobnie z faktu, że jest to urządzenie uznawane już przez producenta za produkt archiwalny, ale wciąż jeszcze dostępne w wielu sklepach. 

Sprawdź najniższą cenę

4. Electrolux EWT0862IDW - sprawdź najniższą cenę

5. Samsung WW70K5213WW - sprawdź najniższą cenę

6. Bosch WVH 30542 EU - sprawdź najniższą cenę

7. Indesit IWD 61051 - sprawdź najniższą cenę

8. Indesit ITW D 61052 W EU - sprawdź najniższą cenę

9. Samsung WF70F5E0W2W - sprawdź najniższą cenę

10. Electrolux EWS11252NDU - sprawdź najniższą cenę

Zmywarki

W kategorii zmywarek dominuje marka Bosch. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych zmywarek w październiku jest aż pięć produktów tej firmy, z czego trzy okupują całe podium.

zmywarka Bosch SPS53E18EU

1. Bosch SPS53E18EU

Nie lubimy zmywania, ale też nie bardzo mamy miejsce na zmywarkę w domu, dlatego najczęściej wybieranym modelem była wąska (45 cm) zmywarka marki Bosch. Urządzenie jest wyposażone w system ochronny AquaStop, zdaniem producenta w pełni zabezpieczający przed zalaniem mieszkania. Zmywarka mieści 9 kompletów naczyń, klasa efektywności energetycznej A+ (roczne zużycie energii w programie Eco 50 to 220 kWh, przy 280 cyklach zmywania).

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch SPS53M88EU

Ponownie pralka marki Bosch, model nieco droższy od lidera rankingu popularności w tej kategorii, niemniej oszczędniejszy (klasa efektywności energetycznej A++; roczne zużycie energii na poziomie 197 kWh). Model wyposażony jest w bezszczotkowy silnik elektryczny EcoSilence Drive, co z jednej strony oznacza ciszę podczas pracy, a z drugiej trwałość (brak szczotek zużywających się na skutek tarcia). Model mieści 9 kompletów naczyń.

Sprawdź najniższą cenę

3. Bosch SMS46MI04E

Trzecia najpopularniejsza zmywarka to już model pełnowymiarowy o szerokości 60 cm i mieszczący 13 kompletów naczyń. Urządzenie charakteryzuje się klasą energetyczną A++; roczne zużycie energii na poziomie 262 kWh. Podobnie jak poprzednie modele ten również jest wyposażony w silnik bezszczotkowy. Urządzenie oszczędnie gospodaruje też wodą, pełny cykl programu referencyjnego oznacza zużycie tylko 6,5 litrów wody. Spróbujcie umyć ręcznie 13 kompletów naczyń taką ilością wody - nie ma szans.

Sprawdź najniższą cenę

4. Candy CDCP 6/E-S - sprawdź najniższą cenę

5. Bosch SPS53E12EU - sprawdź najniższą cenę

6. Bosch SMS50D48EU - sprawdź najniższą cenę

7. Siemens SK26E821EU - sprawdź najniższą cenę

8. Goddess DTC656MW8 - sprawdź najniższą cenę

9. Electrolux ESF4200LOW - sprawdź najniższą cenę

10. Beko DFS05011X - sprawdź najniższą cenę

Odkurzacze

W przypadku odkurzaczy marką najczęściej wybieraną przez konsumentów jest Zelmer. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych odkurzaczy w październiku, aż cztery modele sygnowane były tą marką. W tym również najpopularniejszy odkurzacz.

Odkurzacz Zelmer Jupiter ZVC425HT

1. Zelmer ZVC425HT

Pełna nazwa tego modelu to Zelmer Jupiter ZVC425HT. Jest to odkurzacz workowy cieszący się dużą popularnością już od dłuższego czasu. Trudno się dziwić konsumentom, którzy decydują się na odkurzacz o przyzwoitych parametrach i takiej też cenie. Model ten wyposażony jest w najwyższej skuteczności filtr HEPA H13. Pojemny worek (4 litry) pozwala odkurzać większą przestrzeń bez konieczności jego wymiany. W zestawie znajdziemy przydatną turboszczotkę (przydatne dla miłośników futrzanych pupili), a w obudowie odkurzacza ukryto zmyślny schowek na akcesoria. Klasa efektywności energetycznej: B, reemisji kurzu: A, skuteczność na dywanach: C, skuteczność na podłogach twardych: A.

Sprawdź najniższą cenę

2. Electrolux ZCS2240

Produkt szwedzkiej marki AGD to klasyczny odkurzacz workowy. W tym modelu worek ma pojemności 3,5 litra. W zestawie oprócz ssawki uniwersalnej otrzymujemy również ssawkę do parkietów. Odkurzacz wyróżnia się sporym promieniem działania wynoszącym aż 12 metrów, dzięki czemu bez problemu odkurzymy nawet większe pokoje bez potrzeby przełączania urządzenia pomiędzy różnymi gniazdkami zasilającymi.

Sprawdź najniższą cenę

3. Zelmer ZVC305ST

Podium zamyka kompaktowych rozmiarów odkurzacz workowy (worki 3,5 litra) marki Zelmer. W zestawie otrzymamy komplet akcesoriów, w tym przydatną, zwłaszcza dla posiadaczy zwierząt, turboszczotkę. Model ten wyposażony jest w nieco mniej skuteczny filtr (EPA E11) od lidera rankingu w tej kategorii, ale też jest to najtańszy z pierwszej trójki odkurzacz

Sprawdź najniższą cenę

4. Philips FC6409/01 - sprawdź najniższą cenę

5. Zelmer ZVC335ST - sprawdź najniższą cenę

6. Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST Aquos - sprawdź najniższą cenę

7. Camry CR7023 - sprawdź najniższą cenę

8. Karcher AD 3 1200W 17L - sprawdź najniższą cenę

9. Bissell 17132 Crosswave - sprawdź najniższą cenę

10. Bosch BBHMOVE6 - sprawdź najniższą cenę

Okapy

Spośród okapów wybieranych przez konsumentów w październiku króluje marka nieznana w innej kategorii produktów: Akpo. W dziesiątce najpopularniejszych okapów października aż pięć modeli sygnowanych jest tą marką.

Akpo WK-6 Neva Inox

1. Akpo WK-6 Neva Inox

Najpopularniejsze urządzenie w kategorii okapów to model podszafkowy o szerokości 53 cm i głębokości 29 cm. Sprzęt wyposażony jest w oświetlenie LED (dwa punkty), opcjonalnie może być wyposażony w pochłaniający zapachy filtr węglowy. Jest to całkiem wydajne urządzenie pochłaniające 650 metrów sześciennych powietrza na godzinę.

Sprawdź najniższą cenę

2. Gorenje DKF 2600 M

Model marki Gorenje jest niemal równie popularny co opisany wyżej lider, produkt Akpo. Obserwowaliśmy przez kilka dni, jak raz jeden, raz drugi model zdobywa pozycję lidera, ostatecznie produktowi Gorenje w momencie opracowywania naszego zestawienia przypadło drugie miejsce. Sprzęt ma szerokość 60 cm, wydajność to 305 m3/h.

Sprawdź najniższą cenę

3. Akpo WK-7 Light Glass Touch 60

Ponownie produkt marki Akpo, tym razem jest to okap szufladkowy o szerokości 60 cm i wydajności 220 m3/h. Model sterowany mechanicznie za pomocą przycisków umieszczonych na panelu kontrolnym urządzenia. Okap ma wbudowane 2 aluminiowe filtry odtłuszczające. Sprzęt może pracować w obiegu otwartym i zamkniętym.

Sprawdź najniższą cenę

4. Akpo WK-7 P 3050 50 Inox - sprawdź najniższą cenę

5. Teka GFG2 Glass White - sprawdź najniższą cenę

6. Akpo WK-4 Classic Eco 60 Inox - sprawdź najniższą cenę

7. Amica OTS 625I - sprawdź najniższą cenę

8. Akpo WK-4 Largo Eco 90 Inox - sprawdź najniższą cenę

9. Electrolux EFP6500X - sprawdź najniższą cenę

10. Gorenje DVG 600 - sprawdź najniższą cenę

Kuchenki mikrofalowe

W tej kategorii ponownie "rządzi" Korea. Produkty Samsunga opanowały aż sześć spośród dziesięciu miejsc na liście najpopularniejszych kuchenek mikrofalowych października. 

Samsung GE83X

1. Samsung GE83X

Najpopularniejszą kuchenką mikrofalową października okazał się model bardzo dobrze znany naszej redakcji. Mieliśmy okazję swego czasu dokładnie go przetestować (zainteresowanych kierujemy do naszej recenzji tego modelu). Jest to tradycyjna kuchenka mikrofalowa z grillem, wyróżniająca się eleganckim, lustrzanym frontem.

Sprawdź najniższą cenę

2. Zelmer 29Z021 / ZMW3002

Mechanicznie sterowana klasyczna kuchenka mikrofalowa z kwarcowym grillem o mocy 900 W. Moc wyjściowa mikrofal w tym urządzeniu to 700 W. Do dyspozycji użytkownika jest pięciostopniowa regulacja mocy kuchenki. Maksymalny czas gotowania to 30 minut. Wnętrze 20 litrowej komory jest pokryte emalią. Jest to też najtańsza kuchenka mikrofalowa na podium rankingu w tej kategorii.

Sprawdź najniższą cenę

3. Zelmer 29Z012 / ZMW2131

Ten model wyróżnia się większą pojemnością (23 litry) i dużym talerzem obrotowym (średnica 27 centymetrów). Bez większych problemów zmieścimy w tej kuchence całego kurczaka lub pizzę. Jest to również model z grillem. Moc grilla to 1000 W, moc mikrofal 1250 W. Do dyspozycji użytkowników jest 8 programów gotowania. Wnętrze komory wykonano ze stali nierdzewnej. Maksymalny czas gotowania to 95 minut.

Sprawdź najniższą cenę

4. Samsung GE89MST - sprawdź najniższą cenę

5. Samsung MC28H5015AW/EO - sprawdź najniższą cenę

6. Samsung ME732K-S - sprawdź najniższą cenę

7. Amica AMG17M70V - sprawdź najniższą cenę

8. Samsung ME733K - sprawdź najniższą cenę

9. Zelmer 29Z023 / ZMW1000 - sprawdź najniższą cenę

10. Samsung MW733K-B - sprawdź najniższą cenę

Ekspresy do kawy

Najczęściej wybieranymi ekspresami do kawy były produkty marek DeLonghi i Saeco. To co zwraca szczególną uwagę, to brak jakichkolwiek modeli kapsułkowych w pierwszej dziesiątce rankingu popularności. 

DeLonghi ECAM22_110 Magnifica S

1. DeLonghi ECAM22.110

Pełna nazwa tego modelu to DeLonghi ECAM22.110 Magnifica S. Jest to automatyczny ekspres do kawy z systemem cappuccino (dyszą do spieniania mleka). Prosty w obsłudze panel sterujący pozwala wybrać preferowany rodzaj kaw jednym przyciskiem, a dodatkowo ilość naparu czy intensywność aromatu dobieramy za pomocą pokrętła.

Sprawdź najniższą cenę

2. Saeco RI9841/01

Drugi pod względem popularności model to automatyczny ekspres ciśnieniowy przeznaczony raczej do niewielkiego biura niż do domu. Wskazuje na to spory zbiornik na 0,5 kg kawy oraz zbiornik na wodę o pojemności 2,5 litra. Dzienna wydajność tego ekspresu to ok. 30 kaw (z czego zbiornik na fusy mieści 15 ładunków). Ekspres umożliwia przygotowanie dwóch napojów jednocześnie. Ekspres wyposażony w automatyczny system spieniania mleka.

Sprawdź najniższą cenę

3. Philips HD7762

Trzecim najpopularniejszym ekspresem do kawy okazał się model przelewowy, a nie ciśnieniowy. Zaletą produktu marki Philips jest możliwość mieszania różnych kaw, dzięki dwóm pojemnikom na ziarna, pomiędzy którymi możemy tworzyć różnorodne mieszanki do parzenia. Ekspres ma wbudowany młynek i dzbanek, możliwe jest również parzenie kawy już zmielonej (funkcja blokady młynka).

Sprawdź najniższą cenę

4. Krups EA8108 - sprawdź najniższą cenę

5. Saeco PicoBaristo HD8927/09 - sprawdź najniższą cenę

6. DeLonghi ECO 311.B - sprawdź najniższą cenę

7. Saeco Incanto HD8917/09 - sprawdź najniższą cenę

8. Saeco HD8921/09 - sprawdź najniższą cenę

9. DeLonghi ECP 31.21 - sprawdź najniższą cenę

10. Bosch TES50129RW - sprawdź najniższą cenę

Oczyszczacze powietrza

Jeszcze do niedawna nikt nie zawracał sobie głowy tego typu urządzeniami. Jednak fatalna jakość powietrza w naszych miastach i rosnąca świadomość konsumentów, którzy bardziej dbają o zdrowie własne i swoich bliskich spowodowała, że oczyszczacze powietrza to dziś jedna z popularniejszych kategorii sprzętu AGD.

Sharp KCA50EUW

1. Sharp KCA50EUW

Na pierwszym miejscu w rankingu popularności miesiąca października uplasował się bardzo dobrze nam znany model marki Sharp. Zainteresowanym proponujemy lekturę naszej szczegółowej recenzji. Nie jest to sprzęt tani, ale z całą pewnością zasługuje na zainteresowanie osób, którym na sercu jest jakość powietrza którym oddychają. Zaletą jest wbudowany, opatentowany przez Sharpa jonizator PlasmaCluster.

Sprawdź najniższą cenę

2. Daikin MC70L

Kolejny pod względem popularności oczyszczacz powietrza to produkt marki Daikin. Jest to urządzenie wolnostojące, ale można je również zawiesić na ścianie. Model ten jest w stanie skutecznie oczyścić pomieszczenie o metrażu do 46 m2. Producent zachwala energooszczędność urządzenia, które na najniższym biegu (przy najwolniejszej filtracji) pobiera 7 W.

Sprawdź najniższą cenę

3. Webber AP8400

Trzeci i najtańszy na podium oczyszczacz jest pozbawiony jonizatora i wykorzystuje wielostopniową technologię oczyszczania. Urządzenie podobnie jak poprzednicy ma wbudowany filtr węglowy i filtr HEPA. Jest to również najmniejszy oczyszczacz powietrza wśród liderów popularności. Jego waga to zaledwie 2,5 kg.

Sprawdź najniższą cenę

4. Sharp KCA40EUW - sprawdź najniższą cenę

5. Sharp FUY30EUW - sprawdź najniższą cenę

6. Beurer LR 300 - sprawdź najniższą cenę

7. Sharp KC930EUW - sprawdź najniższą cenę

8. Electrolux EAP450 - sprawdź najniższą cenę

9. Sharp KCA60EUW - sprawdź najniższą cenę

10. Philips AC3256/10 - sprawdź najniższą cenę

Suszarki do prania

Wśród bębnowych, automatycznych suszarek do ubrań trudno wyróżnić jednego wyraźnego faworyta wśród producentów. Popularne wśród konsumentów marki to Electrolux, Bosch oraz Beko.

Bosch WTG 86400 PL

1. Bosch WTG 86400 PL

Liderem popularności jest suszarka kondensacyjna marki Bosch. Urządzenie ma wbudowany program antyalergiczny, dzięki czemu suszona odzież jest pozbawiana jakichkolwiek śladów alergenów. Jednocześnie w tym urządzeniu można suszyć aż 8 kg ubrań. Sprzęt dzięki odpowiednim sensorom wilgotności automatycznie wykrywa, kiedy ubranie jest już suche. Klasa energetyczna: B.

Sprawdź najniższą cenę

2. Bosch WTW85461PL

Kolejny model niemieckiej marki, zauważalnie droższy, ale też wyższa cena w tym wypadku wynika z tego, że mamy do czynienia z suszarką kondensacyjną wyposażoną w pompę ciepła. Co automatycznie przekłada się na znacznie lepszą klasę energetyczną: A++. Urządzenie jest też wyposażone w samoczyszczący się wymiennik ciepła nie wymagający jakiejkolwiek konserwacji przez cały okres życia urządzenia.

Sprawdź najniższą cenę

3. Electrolux EDP12074PDW

Trzecie miejsce w kategorii suszarek do ubrań zajął produkt szwedzkiej marki, który jest także najtańszym urządzeniem spośród trzech najpopularniejszych modeli suszarek. Jest to suszarka kondensacyjna bez pompy ciepła. Efektywność energetyczna klasy B. Urządzenie wyposażone jest w automatykę czasu suszenia w zależności od załadunku i monitorowanego poziomu wilgotności.

Sprawdź najniższą cenę

4. Beko DPY 8506 GXB1 - sprawdź najniższą cenę

5. Beko DS7433RX - sprawdź najniższą cenę

6. Electrolux EDH3686GDE - sprawdź najniższą cenę

7. Electrolux EW8H458BP - sprawdź najniższą cenę

8. Samsung DV90M5200QW - sprawdź najniższą cenę

9. Indesit IDV 75 - sprawdź najniższą cenę

10. Bosch WTH85200PL - sprawdź najniższą cenę

Płyty gazowe

Przypominamy, że ten ranking dotyczy urządzeń wolnostojących, dlatego też w kategorii płyty gazowe są to urządzenia nie do zabudowy lecz tzw. płyty, czy też kuchenki nastawne. Ranking sprzętu do zabudowy, w którym również znajdą się płyty gazowe jako jedna z popularniejszych kategorii sprzętu AGD jest już przez nas przygotowywany.

Ravanson K-03T

1. Ravanson K-03T

Najpopularniejszym modelem wśród płyt gazowych nastawnych (nie do zabudowy) okazała się jedna z najtańszych na rynku płyt wyposażonych w trzy palniki. Konsumenci zdecydowanie częściej wybierali model w kolorze białym, od produktu w kolorze czarnym, który w naszym rankingu uplasował się na 7 miejscu.

Sprawdź najniższą cenę

2. MPM Smile KN-02/1KB

Na drugim miejscu popularności uplasował się produkt polskiej marki MPM. Jest to emaliowana dwupalnikowa kuchenka nastawna z emaliowanym rusztem i pokrywkami palników. Moc głównego palnika do 2,4 kW, a pomocniczego 1,9 kW. Jednocześnie jest to jeden z najtańszych produktów w swojej kategorii

Sprawdź najniższą cenę

3. Gasmaster Naturel NT 102

Podium zamyka jedyna w pierwszej dziesiątce, nastawna kuchenka gazowa czteropalnikowa (wszystkie pozostałe modele mają mniej palników). Podobnie jak inne płyty nastawne jest to produkt zasilany gazem z butli (propan-butan). Urządzenie wykonane jest z emaliowanej stali, dotyczy to również rusztu. Moc całkowita to 5,77 kW.

Sprawdź najniższą cenę

4. Gasmaster 2-03 SRBP - sprawdź najniższą cenę

5. Optimum KG-1003 - sprawdź najniższą cenę

6. Gasmaster BG-02BM - sprawdź najniższą cenę

7. Ravanson K-03TB - sprawdź najniższą cenę

8. Gasmaster 3B-03 SRBP - sprawdź najniższą cenę

9. Ravanson K-02TB - sprawdź najniższą cenę

10. Optimum KG-1002 - sprawdź najniższą cenę

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.