Roboty sprzątające - popularne modele

Marek Kowalski
Roboty sprzątające - popularne modele

Roboty sprzątające to nic innego jak automatyczne odkurzacze. Najchętniej kupowane są przez osoby, które po prostu nie lubią odkurzać. Sprzęt, który ma wyręczać nas w nielubianej czynności, wyposażony został w kamerę oraz liczne sensory, które tworzą siatkę pomieszczenia. Dzięki nim automatyczny odkurzacz potrafi określić także, gdzie znajduje się brud oraz jak wrócić do swojej stacji dokującej. Dużym plusem jest okrągła obudowa, która umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc bez uszkadzania przedmiotów po drodze oraz obijania ścian.

0

Roboty sprzątające nie są tanim gadżetem, dlatego warto zwrócić uwagę na specyfikacje oraz funkcje, w jakie zostały wyposażone dane modele. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić pojemnik czyszczący. Polecamy modele bezworkowe, bo nie obciążają użytkownika dodatkowymi kosztami, a specjalny pojemnik na brud łatwo można wyciągnąć i wyczyścić. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych produktów (wg danych popularnej porównywarki cenowej Skąpiec.pl), które na pewno sprawdzą się w każdym domu i spełnią Twoje oczekiwania.

1. iRobot 886 Roomba

iRobot roomba 886

Rewolucyjna technologia AeroForce sprawia, że ten robot sprzątający usuwa aż do 50% więcej różnego rodzaju brudu. Jego użytkowanie jest banalnie proste, wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a automatyczny odkurzacz sam wykonuje za nas pracę. Wyposażony został w technologią iAdapt, która jest odpowiedzialna za omijanie wszelkiego rodzaju przeszkód. Dodatkowo masz możliwość ustawienia harmonogramu odkurzania. Robot może także podejmować pracę, gdy Cię nie ma w domu. Wirująca boczna szczotka sprawia, że urządzenie poradzi sobie z brudem w każdym trudno dostępnym miejscu, w kątach, a także wzdłuż wszelkich krawędzi. Jego efektywność jest spowodowana tym, że robot przejeżdża kilkakrotnie przez każdy punkt podłogi, skupiając się przede wszystkim na miejscach najbardziej zabrudzonych. Po wykonaniu pracy, urządzenie samo automatycznie wraca do stacji dokującej.

2. Sencor SVC7020BK

Sencor.SVC7020

Bezworkowy mini odkurzacz automatyczny firmy Sencor, oferujący silnik o mocy 25W i siłę ssania 7,5W. Dbając o bezpieczeństwo urządzenia, wyposażono go w czujnik antykolizyjny oraz inne, specjalne czujniki, których celem jest zapobieganie upadkowi ze schodów. Urządzenie te wg producenta poradzi sobie z każdą powierzchnią. Można stosować go na panele, posadzki, parkiety czy linoleum, a nawet i dywany. Do wyboru mamy 3 programy odkurzania. Możemy ustawić nasz sprzęt aby sprzątał losowo, w sposób spiralny albo przemieszczając się wzdłuż ścian. Czas pracy urządzenia to około 50 minut przy naładowanym do pełna akumulatorze.

3. iRobot 651 Roomba

iRobot.651.Roomba

Model ten idealnie nadaje się do sprzątania na powierzchniach panelowych, parkietowych i innych rodzajach podłóg, a także dywanach. Efektywnie zbiera każdego rodzaju brud, kurz oraz sierść. Wprowadzono innowacyjne szczotki, które świetnie radzą sobie z włosami. Producent zadbał o możliwość sprzątania pod Twoją nieobecność. Zaprogramuj swojego robota i ciesz się czystością w swoim domu przez cały czas. Obsługa tego modelu jest bardzo prosta - wystarczy nacisnąć jeden przycisk ‘clean’, a urządzenie wykona za Ciebie cały nielubiany proces odkurzania. Robot dociera pod meble, do każdego trudnego miejsca, a jego głowica czyszcząca automatycznie dostosowuje się do danej powierzchni.

4. iRobot 650 Roomba

iRobot roomba 650

iRobot 650 Roomba idealnie poradzi sobie z każdego rodzaju podłogami począwszy od paneli, przez parkiety, linoleum, posadzkę, na dywanach kończąc. Do monitorowania przestrzeni wykorzystuje kilkadziesiąt czujników oraz ponad 40 wzorów zachowań. Efektywnie sprząta każdą przestrzeń, szczególnie pod meblami i w trudno dostępnych miejscach. Model ten wyposażono w innowacyjne szczotki, które poradzą sobie również z włosami i sierścią z większą skutecznością. Po skończonej pracy, robot sprzątający samodzielnie wraca do stacji dokującej, która automatycznie ładuje jego akumulatory. W zestawie znajduje się również Wirtualna Ściana iRobot Roomba, dzięki której odkurzacz nie będzie wjeżdżał tam, gdzie w danym momencie nie chcesz.

5. RoboJet Duel

robojet-duel

RoboJet Duel doskonale poradzi sobie z podłogami każdego rodzaju. Wyposażono go w specjalne, innowacyjne szczotki, które obracają się przeciwbieżnie do turbinowego mechanizmu ssącego. Dzięki nim urządzenie sprząta bardzo efektywnie i gruntownie. Zadaniem szczotek bocznych jest wymiatanie kurzu wzdłuż ścian oraz z zakamarków, do których dostęp jest znacznie utrudniony. Model ten usuwa również wszelkie mikrozabrudzenia, których nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem, a wszystko to dzięki doczepianej nakładce mopującej. Ponadto posiada aż 40 czujników, dzięki którym robot nie uszkodzi żadnych przedmiotów stojących na jego drodze.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.