Saeco Xelsis - piliśmy kawę z najnowszej serii ekspresów

Marek Kowalski
Saeco Xelsis - piliśmy kawę z najnowszej serii ekspresów

Firma Philips zorganizowała spotkanie prasowe poświęcone popularnej marce ekspresów do kawy: Saeco, znajdującej się w obecnie w portfolio holenderskiego potentata. To - jak możecie się domyślić - była dla nas okazja by spróbować dobrej kawy, robionej w dobrych ekspresach automatycznych. Z okazji tej skorzystaliśmy, kawa smakowała, a my możemy się z Wami podzielić informacjami na temat najnowszej serii ekspresów Saeco Xelsius.

0

Marka Philips / Saeco wybrała na miejsce prezentacji ekspresów automatycznych i degustacji przyrządzonych tym sprzętem napojów kawowych warszawską restaurację Bazar Kocha na ul. Mokotowskiej. To miejsce o specyficznym klimacie, ale sama kawa to też niebanalny napój, wymagający odpowiedniej oprawy. Nas interesowały oczywiście przede wszystkim prezentowane urządzenia, a ponadto dobrą kawą nie gardzimy nigdy, zatem nie mogło i nas zabraknąć na dzisiejszej prezentacji. Zacznijmy od topowego modelu nowej serii Saeco Xelsis.

Saeco Xelsis SM7685/00

SM7685 (11)

Saeco Xelsis SM7685/00

Sprawdź cenę Philips Xelsis SM7685/00 Ekspres automatyczny Saeco Xelsis SM7685/00 to topowy model z serii Xelsis. Urządzenie pozwala przygotować bardzo rozbudowaną gamę napojów, głównie dzięki szerokim opcjom personalizacji. Oprócz klasycznych przepisów wbudowanych w ekspres (espresso, cappuccino, americano, flat white i wiele więcej), każdy użytkownik, za pomocą dotykowego ekranu nazwanego przez producenta Coffee Equalizer można samodzielnie dostosować cechy wybranego napoju tworząc unikalną, własną kompozycję kawową. Dobierać można moc kawy, temperaturę, ilość, smak, objętość mlecznej kawy czy nawet kolejność przygotowania (np. najpierw kawa, później mleko - lub odwrotnie).

SM7685 (5)

Bogate opcje personalizacji znacząco zwiększają bazę napojów, które można przyrządzić za pomocą nowych ekspresów Saeco Xelsis.

Model Xelsis SM7685 pozwala zapisać do 8 profili użytkowników, dzięki czemu każdy domownik może mieć wbudowane w urządzenie własne przepisy ulubionych napojów kawowych. Dzięki funkcji LatteDuo, ekspres pozwala przygotować 2 filiżanek każdego z dostępnych napojów jednocześnie i dotyczy to nie tylko kaw czarnych (jak espresso czy cafe lungo), ale również cappuccino czy latte macchiato). Bez względu na to, czy zdecydujemy się na personalizację przepisów, czy też pozostajemy przy ustawieniach fabrycznych, wywołanie ulubionego napoju sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku. Ekspres automatyczny Saeco Xelsis SM7685/00 to najdroższy model z serii. Sugerowana cena producenta to aż 7609 zł, jednak w polskich sklepach można znaleźć go za minimalnie niższą kwotę, poniżej 7600 zł (sprawdź aktualne ceny tego modelu w polskich sklepach)

Pozostałe modele z serii Xelsis

SM7683 (3)

Saeco Xelsis SM7683 jest zauważalnie tańszy (sprawdź aktualne ceny tego modelu)

Wszystkie ekspresy z serii Xelsis są wyposażone w opatentowane przez Saeco, ceramiczne młynki. Jest to zresztą znak rozpoznawczy marki również w przypadku innych serii ekspresów. Ekspresy Saeco Xelsis oferują aż 12-stopniową regulację grubości mielenia ziarna, pozwala to użytkownikowi wybrać stopień aromatyczności (drobniej zmielona) lub delikatności (grubiej) kawy. 

SM7580 (9)

Saeco Xelsis SM7580 - najtańszy przedstawiciel topowej serii Xelsis (sprawdź aktualne ceny tego modelu)

Producent zwracał również uwagę na fakt, że ekspresy Saeco, szczególnie z serii Xelsis, wyposażane są w specjalny (również chroniony patentem) filtr AquaClean, który znacząco ogranicza częstość odkamieniania ekspresu. Filtr ten stopniowo ulega zużyciu, ale jeżeli użytkownik będzie go zmieniał zgodnie ze wskazaniami urządzenia, przedstawiciel producenta zadeklarował, że można zaparzyć nawet 5000 filiżanek napoju bez potrzeby odkamieniania ekspresu.

SM7685 (2)

Filtr AquaClean znacząco zmniejsza częstotliwość odkamieniania ekspresu nawet co 5000 filiżanek.

Ciekawą funkcję jest rozwiązanie nazwane HygieSteam. Jest to automatyczny proces czyszczenia całego obiegu mlecznego w ekspresach Xelsis. Ekspres czyści nie tylko kraniki mleczne, ale i przewody mleczne. Niezależnie od tej funkcji ekspresy Xelsis automatycznie czyszczą obieg mleka za pomocą strumienia pary po każdym przygotowaniu jakiegokolwiek napoju mlecznego lub kawowo-mlecznego. 

SM7685 (8)

Być może wielu z Was stwierdzi "co za ceny?! Kogo na to stać?! Tyle tysięcy za ekspres?". Odpowiadamy - jeżeli ktoś lubi kawę zaparzaną pod ciśnieniem, jak w profesjonalnych kawiarniach i lubi różnego rodzaju napoje mleczno kawowe, to w dłuższej perspektywie możemy stwierdzić: tylko ekspres automatyczny. Nie upieramy się, że ma to być akurat model z prezentowanej nam dziś serii Saeco Xelsis. Wybór to wasza decyzja, my tylko wyjaśniamy, że - o ile uwielbiacie kawę - inwestycja we własny ekspres automatyczny z czasem się zwróci. Kawy w sieciówkach takich jak Starbucks, Coffee Heaven itp., to - w przypadku kaw mlecznych - wydatek co najmniej kilkunastu złotych. Załóżmy, że jest to 15 zł. Już jedna kawa dziennie przez cały rok to wydatek 5475 zł! Autor niniejszej notki to zdeklarowany zwolennik kaw mlecznych, których pija nawet kilka dziennie. Gdyby nie ekspres automatyczny, chyba by zbankrutował.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.