Samsung Forum 2014 - AGD po koreańsku

Samsung prezentuje nowości AGD

Marek Kowalski
Samsung Forum 2014 - AGD po koreańsku

Miłośnikom urządzeń mobilnych Samsung kojarzy się raczej ze smartfonami i tabletami, ale to również jeden z największych graczy na rynku AGD. Dzięki obecności w międzynarodowym wydarzeniu Samsung Forum 2014 zorganizowanym przez koreańskiego producenta w hiszpańskiej Maladze, mieliśmy okazję poznać najnowsze propozycje urządzeń AGD, które niebawem trafią na europejski, zatem także polski, rynek.

1

Lodówki

Prezentację nowych urządzeń AGD przedstawiciele koreańskiego giganta rozpoczęli od sprzętu niezbędnego w każdym domu - od lodówek. 

Samsung agd-7

Podczas prowadzonej przez Herve Olliena, szefa działu Home Appliances (czyli po polsku: AGD) w Samsung Electronics France, standardowo zaczęło się od wskaźników mających widzom przedstawić jak dobrze koreański producent radzi sobie na rynku. 16% udział w rynku lodówek czyni Samsunga jednym z czołowych dostawców tego typu sprzętu na świecie.

Samsung agd-8Natomiast w przypadku lodówek dwudrzwiowych (typu Side-by-Side), koreański gigant jest już zdecydowanym liderem. Niemal połowa wszystkich lodówek (w ujęciu wartościowym, a nie ilościowym) typu Side-by-Side to produkty firmy Samsung.

Samsung agd-9

Samsung agd-41

Samsung agd-42

Samsung agd-43

Samsung agd-44

Jakie nowości przygotował Samsung na rok 2014? Największy nacisk w przekazie marketingowym położono na nowy model chłodziarko-zamrażarki: Samsung Food ShowCase (model RH57H8030SL). Cechą charakterystyczną nowej lodówki są podwójne drzwi chłodziarki. Pomysł ilustruje powyższa grafika oraz zdjęcia. Zewnętrzne drzwi dają dostęp do komory ShowCase i znajdujących się w niej produktów, po które sięgamy najczęściej (przekąski, napoje, sery, sosy etc.). Natomiast otwarcie kolejnych drzwi daje już dostęp do większej komory wewnętrznej (InnerCase). Oprócz wydzielenia dwóch odrębnych komór producent wydzielił też w komorze zewnętrznej trzy strefy: gotowania (na samej górze; przeznaczona do serów i sosów), rodzinna (w środkowej części komory; tu mają być umieszczane napoje i przekąski) oraz strefa dzieci (na samym dole; przeznaczona na produkty dla najmłodszych). Pomysł z rozmieszczeniem produktów jest niezły, pozostaje tylko jeszcze kwestia dyscypliny użytkowników. 

Lodówka Food ShowCase dysponuje pojemnością (netto) 571 l, zewnętrzna komora ShowCase może zawierać maksymalnie sześć półek. Za obieg czynnika chłodzącego i proces schładzania odpowiada nowoczesny silnik Digital Inverter, na który producent daje 10-letnią gwarancję. W lodówce nie mogło oczywiście zabraknąć dystrybutora wody i lodu z dodatkowym pojemnikiem umieszczonym we wnętrzu zamrażarki, mieszczącym 2,2 kg lodu. 

Samsung agd-12

Samsung agd-45

Samsung agd-46

Kolejna zaprezentowana lodówka to model Samsung FDR T9000, gigant typu french door (również podwójne drzwi, ale odsłaniające komory chłodziarki i zamrażarki przedzielone poziomo, a nie pionowo jak w lodówkach Side-by-Side). W tym przypadku nie mamy już dwóch różnych komór chłodziarki, a dostęp do produktów jest bardziej tradycyjny. Jednak i w tej gigantycznej (766 litrów pojemności netto) chłodziarko-zamrażarce zastosowano kilka nowych pomysłów.

Samsung agd-11

Jednym z nich jest dystrybutor wody i lodu umieszczony na drzwiach zamrażarki. Wyposażony on został w mechanizm sodastream, którego zadaniem jest nasycenie filtrowanej i dystrybuowanej wody dwutlenkiem węgla. Co więcej, użytkownik może wybrać sobie poziom nasycenia (3 g/l, 5 g/l oraz 7 g/l). Miłośnicy wody gazowanej powinny być zachwyceni.

Samsung agd-13

 

Samsung agd-36

Kolejną nowością było rozwiązanie o nazwie Samsung RR6000 Twin składające się nie z jednego, lecz z dwóch niemal identycznych urządzeń. Po lewej stronie jest zamrażarka o pojemności 277 litrów, po prawej - chłodziarka (jej pojemność to 350 litrów).

Samsung agd-37

Nowa lodówka z serii RL60: pojemność 270 litrów, system NoFrost. Producent przechwala się, że urządzenie ma 60 litrów większą pojemność od lodówek konkurencyjnych o identycznych gabarytach zewnętrznych.

Waszym zdaniem

masurian00

Samsung coraz mocniej podkreśla swoją działalność w AGD wprowadzając lodówki wyposażone w nowoczesne rozwiązania (podobnie jak w innych produktach). Czytając fora internetowe widać bardzo dużo opinii o <a href=": http://www.najlepszelodowki.com.pl/blog/lodowki-samsung">lodówkach Samsung</a>, dużo pozytywnych. Świadczy to o coraz większej popularności lodówek tego producenta na naszym rynku. Pytanie nasuwa się jedno, jak długo będą służyć użytkownikom bezawaryjnie. Oby jak najdłużej.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.