Suszarka - sprzęt, który powinieneś mieć w domu

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amica
Redakcja
Suszarka - sprzęt, który powinieneś mieć w domu

Pranie to stała część powtarzalnego zestawu obowiązków domowych. W zasadzie każdy z nas ma już dziś pralkę w domu. Oczywiście pralkę automatyczną. O ile jednak pralka automatyczna faktycznie upierze nam ubrania angażując nas w minimalnym stopniu, to od zakończenia prania do możliwości ponownego użycia odzieży musi jeszcze minąć trochę czasu. Co może nam ten czas skrócić? Dodatkowe urządzenie, coraz częściej trafiające do domu zadowolonych konsumentów: suszarka do odzieży. 

0

Pralki automatyczne uwolniły nas od nużącej i pracochłonnej czynności, jaką jest pranie ręczne. Dziś, gdy chcemy coś uprać, wystarczy włożyć odzież do bębna pralki, ustawić odpowiedni program na panelu kontrolnym urządzenia, dodać detergent, a następnie – po zakończonym cyklu prania, płukania i wirowania – wyjąć pranie i… rozwiesić gdzieś do wysuszenia.

Dzięki coraz bardziej popularnym urządzeniom, jakimi są automatyczne suszarki do odzieży, ten ostatni etap cyklu odświeżenia odzieży uległ zmianie. Dzięki suszarkom nie musisz już martwić się, że świeże pranie będzie zajmować przestrzeń łazienki, czy pokoi, nie trzeba będzie rozwieszać ubrań na balkonach i tarasach licząc na dobrą pogodę. Wystarczy jedno urządzenie, z którego – po zakończonej pracy wybranego programu – wyjmiemy po prostu całkowicie suchą odzież, gotową do włożenia na siebie lub schowania w szafie. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i działaniu suszarek do odzieży. Ponieważ każde zagadnienie zwykle najlepiej poznawać na konkretnym przykładzie, to również w tym przypadku posłużymy się konkretnym modelem urządzenia: suszarką Amica Dream Wash AWD83LCiBT.

Poznaj zalety suszarki do odzieży

Wymieniony model suszarki popularnej polskiej marki Amica to urządzenie ładowane od frontu. Tak naprawdę pod względem wyglądu sprzęt przypomina pralkę automatyczną. Jest wyposażony w podobne drzwiczki, bęben na suszoną odzież, a także programator z dostępnymi do wyboru programami pracy urządzenia. Poszukując odpowiedniej suszarki do domu, warto zainteresować się urządzeniami z tzw. pompą ciepła (heat pump). Dzięki systemowi pompy ciepła suszarka pracuje znacznie bardziej efektywnie, do skutecznego wysuszenia odzieży wystarcza wtedy niższa temperatura, a to z kolei przekłada się na niższe zużycie energii. W praktyce w modelu Amica Dream Wash AWD83LCiBT udało się dzięki zastosowaniu pompy ciepła zredukować aż czterokrotnie koszt zużycia energii w stosunku do suszarek pozbawionych tego rozwiązania. Pompa ciepła stwarza bardzo naturalne warunki suszonej odzieży, która jest suszona niemal tak, jak w słoneczny dzień na sznurku. Z tą różnicą, że suszarka będzie zauważalnie szybsza od klasycznych metod suszenia i skuteczna również w trakcie opadów, braku słońca i zimą.

suszarka-amica02

Czy faktycznie suszenie w automatycznej suszarce do ubrań jest szybsze od powieszenia odzieży na sznurku? Zdecydowanie tak. W przypadku ubrań suszonych metodami „na sznurku”, nawet w wyjątkowo słoneczny dzień trzeba liczyć się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na wyschnięcie ubrań. Natomiast w przypadku wymienionego wyżej modelu suszarki Amica Dream Wash AWD83LCiBT, sprzęt oferuje np. program „Codzienne 58’”, którego zastosowanie pozwala całkowicie wysuszyć wypraną odzież w zaledwie 58 minut.

Ile prania można wysuszyć? To zależy od pojemności wybranego urządzenia. Model Amica Dream Wash AWD83LCiBT to urządzenie wyróżniające się nie tylko klasą energetyczną, szybkością suszenia, ale też właśnie pojemnością. Pojemność tej suszarki do aż 8 kg, dzięki czemu pozwala ona efektywnie wysuszyć nawet bardzo duże partie prania.

Na siebie, czy do szafy?

Wypraną odzież chcesz schować (oczywiście suchą) do szafy? Założyć od razu na siebie? A może chcesz ubrania jeszcze trochę przeprasować? W każdej z tych sytuacji wyprana odzież powinna mieć nieco inny poziom wilgotności. Przecież często prasując ubrania dodatkowo je zwilżamy. W przypadku gdy dysponujemy automatyczną suszarką do ubrań, nie musimy się martwić poziomem wilgotności odpowiednim do każdej sytuacji. Urządzenie pozwala wybrać jeden z trzech poziomów suszenia w zależności od tego, czy odzież wyjętą z bębna suszarki chcesz od razu powiesić na wieszaku, włożyć do szafy czy przeprasować. Nie musisz czekać do zakończenia pełnego cyklu suszenia chcąc przeprasować ubrania. Po wybraniu odpowiedniej opcji suszenie będzie nieco krótsze, a Ty zaoszczędzisz czas również podczas prasowania. 

SteamTouch robi różnicę

A skoro już przy prasowaniu jesteśmy, to warto wiedzieć, że suszarka Amica Dream Wash AWD83LCiBT wyposażona jest w specjalną funkcję suszenia o nazwie SteamTouch – to nowoczesne suszenie z wykorzystaniem pary. Po aktywacji tej funkcji suszarka generuje parę, która wnika we włókna suszonych tkanin powodując ich zmiękczenie, rozluźnienie. Pamiętajmy, że para wodna to znakomite narzędzie dezynfekujące. Suszenie z funkcją SteamTouch zabija wszelkie drobnoustroje, dzięki czemu ubrania wyjęte z bębna suszarki będą świeżo pachnieć. Para wodna ma też tę zaletę, że ubrania wyjęte z suszarki pracującej w trybie SteamTouch praktycznie nie wymagają już prasowania.

Wysuszy i odświeży

Dzięki SteamTouch, a także innym interesującym programom suszenia – takim jak np. Outdoor czy Fitness – mamy gwarancję, że proces suszenia będzie optymalnie dopasowany do konkretnego rodzaju odzieży. Np. program Outdoor to rozwiązanie przeznaczone do suszenia i odświeżania odzieży specjalnej, tj. turystycznej, sportowej o specyficznych właściwościach takich jak np. wodoodporność czy termoaktywność. Niewłaściwe suszenie takich ubrań może bardzo źle wpływać na ich właściwości. Z pewnością żaden miłośnik turystycznych wypraw czy górskich wycieczek nie chciałby, aby jego świetna, nieprzemakalna dotychczas kurtka trekkingowa zaczęła przepuszczać deszcz, o który w bardzo zmiennej górskiej pogodzie, nietrudno. Program Outdoor wbudowany w suszarkę Amica pozwala ustrzec się tego typu problemów. Z kolei program Fitness to rozwiązanie odpowiednio traktujące delikatne ubrania do uprawiania sportu, wykonane np. z mikrofibry. Skoro o delikatności mowa, wybierając dobrą suszarkę do ubrań nie musimy się obawiać, że urządzenie zniszczy np. delikatną jedwabną odzież. Wiele dziś dostępnych urządzeń, w tym opisywana przez nas suszarka Amica z serii Dream Wash, wyposaża się w specjalne programy do delikatnych ubrań. Łagodne ruchy bębna w takich programach suszenia nie naruszą wrażliwych włókien.

suszarka-amica04

Wracając jeszcze do SteamTouch warto podkreślić jeszcze jedną zaletę tego rozwiązania. Możliwość odświeżenia odzieży, którą np. raz użyliśmy, ale naszym zdaniem nie wymaga ona jeszcze prania. Tym samym zakup suszarki może się również przełożyć na większe oszczędności wynikające z rzadszego używania pralki, detergentów, wody i energii. Prosty przykład, bierzecie prysznic, następnie wycieracie się świeżo upranym ręcznikiem i ewentualnie na krótką chwilę zakładacie szlafrok. Po założeniu innej odzieży warto ów ręcznik czy szlafrok wrzucić do suszarki i wybrać program odświeżenia parowego. Ten prosty zabieg pozwoli znacznie dłużej cieszyć się świeżością.

Program odświeżenia przydaje się również w przypadku ubrań, które dość długo leżały w szafie, np. po sezonie zimowym sięgamy zwykle po lżejsze ciuchy. Jeżeli ubrania złapały trochę zleżałego zapachu to posiadając suszarkę nie ma absolutnie potrzeby by wszystko od nowa prać. Wystarczy krótka chwila w suszarce. Opisywana tu suszarka Amica dysponuje specjalnym, 20-minutowym programem przeznaczonym właśnie do odświeżenia i parowego rozprostowania ubrań.

Skoro mowa o szybkich programach, nie sposób pominąć jeszcze jednego użytecznego rozwiązania. Wspomniana suszarka Amica wyposażona jest w programy „Gotowe za”, w których to użytkownik decyduje ile czasu może poświęcić na suszenie odzieży. Nie bez znaczenia jest też to, że nowoczesny sprzęt pozwala nam wybrać, czy chcemy suszyć ciepłym, czy zimnym powietrzem, dzięki czemu możemy optymalnie dostosować sposób suszenia do własnych potrzeb.

Wygodna konserwacja i bezpieczeństwo

Suszarka automatyczna, jak wiele innych urządzeń AGD w naszych domach wymaga również konserwacji. Jeszcze do niedawna za największą wadę suszarek automatycznych uznawano konieczność niewygodnego czyszczenia filtra suszarki po każdym suszeniu. Dziś nie ma już takiej potrzeby, inżynierowie pracujący nad projektami nowoczesnych suszarek opracowali rozwiązania uwalniające konsumenta od tego typu czynności. W przypadku suszarki Amica z serii Dream Wash wystarczy wybrać funkcję „Autoczyszczenie”, by mieć pewność, że filtr oczyści się sam. Trzeba jednak zaznaczyć, że wspomniane urządzenie wyposażone jest w podwójny system filtracji. Jeden z filtrów czyści się samodzielnie, ale o drugi użytkownik musi już zadbać samodzielnie, co i tak stanowi znaczne ułatwienie konserwacji w stosunku do klasycznych urządzeń tego typu.

suszarka-amica03

 Nowoczesna suszarka to sprzęt bezpieczny również dla najmłodszych domowników. Dzięki funkcji blokady ustawień (Child Lock) nie musimy się martwić, że ciekawskie maluchy namieszają w ustawieniach urządzenia. Drzwiczki sprzętu podczas pracy są zablokowane, a specjalna powłoka drzwiczek wykonana z poliwęglanu chroni naszych milusińskich przed wysokimi temperaturami.

Wreszcie kupując nowe urządzenie zwracamy uwagę nie tylko na wygląd i funkcjonalność. Chcemy mieć sprzęt, który w żadnym razie nie będzie uciążliwy dla domowników. Nowoczesne suszarki Amica, dzięki wyposażeniu je w bardzo cichy silnik spełniają ten warunek.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amica

Suszarka – sprzęt, który powinieneś mieć w domu

Pranie to stała część powtarzalnego zestawu obowiązków domowych. W zasadzie każdy z nas ma już dziś pralkę w domu. Oczywiście pralkę automatyczną. O ile jednak pralka automatyczna faktycznie upierze nam ubrania angażując nas w minimalnym stopniu, to od zakończenia prania do możliwości ponownego użycia odzieży musi jeszcze minąć trochę czasu. Co może nam ten czas skrócić? Dodatkowe urządzenie, coraz częściej trafiające do domu zadowolonych konsumentów: suszarka do odzieży.

Pralki automatyczne uwolniły nas od nużącej i pracochłonnej czynności, jaką jest pranie ręczne. Dziś, gdy chcemy coś uprać, wystarczy włożyć odzież do bębna pralki, ustawić odpowiedni program na panelu kontrolnym urządzenia, dodać detergent, a następnie – po zakończonym cyklu prania, płukania i wirowania – wyjąć pranie i… rozwiesić gdzieś do wysuszenia.

Dzięki coraz bardziej popularnym urządzeniom, jakimi są automatyczne suszarki do odzieży, ten ostatni etap cyklu odświeżenia odzieży uległ zmianie. Dzięki suszarkom nie musisz już martwić się, że świeże pranie będzie zajmować przestrzeń łazienki, czy pokoi, nie trzeba będzie rozwieszać ubrań na balkonach i tarasach licząc na dobrą pogodę. Wystarczy jedno urządzenie, z którego – po zakończonej pracy wybranego programu – wyjmiemy po prostu całkowicie suchą odzież, gotową do włożenia na siebie lub schowania w szafie. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i działaniu suszarek do odzieży. Ponieważ każde zagadnienie zwykle najlepiej poznawać na konkretnym przykładzie, to również w tym przypadku posłużymy się konkretnym modelem urządzenia: suszarką Amica Dream Wash AWD83LCiBT.

Poznaj zalety suszarki do odzieży

Wymieniony model suszarki popularnej polskiej marki Amica to urządzenie ładowane od frontu. Tak naprawdę pod względem wyglądu sprzęt przypomina pralkę automatyczną. Jest wyposażony w podobne drzwiczki, bęben na suszoną odzież, a także programator z dostępnymi do wyboru programami pracy urządzenia. Poszukując odpowiedniej suszarki do domu, warto zainteresować się urządzeniami z tzw. pompą ciepła (heat pump). Dzięki systemowi pompy ciepła suszarka pracuje znacznie bardziej efektywnie, do skutecznego wysuszenia odzieży wystarcza wtedy niższa temperatura, a to z kolei przekłada się na niższe zużycie energii. W praktyce w modelu Amica Dream Wash AWD83LCiBT udało się dzięki zastosowaniu pompy ciepła zredukować aż czterokrotnie koszt zużycia energii w stosunku do suszarek pozbawionych tego rozwiązania. Pompa ciepła stwarza bardzo naturalne warunki suszonej odzieży, która jest suszona niemal tak, jak w słoneczny dzień na sznurku. Z tą różnicą, że suszarka będzie zauważalnie szybsza od klasycznych metod suszenia i skuteczna również w trakcie opadów, braku słońca i zimą.

Czy faktycznie suszenie w automatycznej suszarce do ubrań jest szybsze od powieszenia odzieży na sznurku? Zdecydowanie tak. W przypadku ubrań suszonych metodami „na sznurku”, nawet w wyjątkowo słoneczny dzień trzeba liczyć się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na wyschnięcie ubrań. Natomiast w przypadku wymienionego wyżej modelu suszarki Amica Dream Wash AWD83LCiBT, sprzęt oferuje np. program „Codzienne 58’”, którego zastosowanie pozwala całkowicie wysuszyć wypraną odzież w zaledwie 58 minut.

Ile prania można wysuszyć? To zależy od pojemności wybranego urządzenia. Model Amica Dream Wash AWD83LCiBT to urządzenie wyróżniające się nie tylko klasą energetyczną, szybkością suszenia, ale też właśnie pojemnością. Pojemność tej suszarki do aż 8 kg, dzięki czemu pozwala ona efektywnie wysuszyć nawet bardzo duże partie prania.

Na siebie, czy do szafy?

Wypraną odzież chcesz schować (oczywiście suchą) do szafy? Założyć od razu na siebie? A może chcesz ubrania jeszcze trochę przeprasować? W każdej z tych sytuacji wyprana odzież powinna mieć nieco inny poziom wilgotności. Przecież często prasując ubrania dodatkowo je zwilżamy. W przypadku gdy dysponujemy automatyczną suszarką do ubrań, nie musimy się martwić poziomem wilgotności odpowiednim do każdej sytuacji. Urządzenie pozwala wybrać jeden z trzech poziomów suszenia w zależności od tego, czy odzież wyjętą z bębna suszarki chcesz od razu powiesić na wieszaku, włożyć do szafy czy przeprasować. Nie musisz czekać do zakończenia pełnego cyklu suszenia chcąc przeprasować ubrania. Po wybraniu odpowiedniej opcji suszenie będzie nieco krótsze, a Ty zaoszczędzisz czas również podczas prasowania.

SteamTouch robi różnicę

A skoro już przy prasowaniu jesteśmy, to warto wiedzieć, że suszarka Amica Dream Wash AWD83LCiBT wyposażona jest w specjalną funkcję suszenia o nazwie SteamTouch – to nowoczesne suszenie z wykorzystaniem pary. Po aktywacji tej funkcji suszarka generuje parę, która wnika we włókna suszonych tkanin powodując ich zmiękczenie, rozluźnienie. Pamiętajmy, że para wodna to znakomite narzędzie dezynfekujące. Suszenie z funkcją SteamTouch zabija wszelkie drobnoustroje, dzięki czemu ubrania wyjęte z bębna suszarki będą świeżo pachnieć. Para wodna ma też tę zaletę, że ubrania wyjęte z suszarki pracującej w trybie SteamTouch praktycznie nie wymagają już prasowania.

Wysuszy i odświeży

Dzięki SteamTouch, a także innym interesującym programom suszenia – takim jak np. Outdoor czy Fitness – mamy gwarancję, że proces suszenia będzie optymalnie dopasowany do konkretnego rodzaju odzieży. Np. program Outdoor to rozwiązanie przeznaczone do suszenia i odświeżania odzieży specjalnej, tj. turystycznej, sportowej o specyficznych właściwościach takich jak np. wodoodporność czy termoaktywność. Niewłaściwe suszenie takich ubrań może bardzo źle wpływać na ich właściwości. Z pewnością żaden miłośnik turystycznych wypraw czy górskich wycieczek nie chciałby, aby jego świetna, nieprzemakalna dotychczas kurtka trekkingowa zaczęła przepuszczać deszcz, o który w bardzo zmiennej górskiej pogodzie, nietrudno. Program Outdoor wbudowany w suszarkę Amica pozwala ustrzec się tego typu problemów. Z kolei program Fitness to rozwiązanie odpowiednio traktujące delikatne ubrania do uprawiania sportu, wykonane np. z mikrofibry. Skoro o delikatności mowa, wybierając dobrą suszarkę do ubrań nie musimy się obawiać, że urządzenie zniszczy np. delikatną jedwabną odzież. Wiele dziś dostępnych urządzeń, w tym opisywana przez nas suszarka Amica z serii Dream Wash, wyposaża się w specjalne programy do delikatnych ubrań. Łagodne ruchy bębna w takich programach suszenia nie naruszą wrażliwych włókien.

Wracając jeszcze do SteamTouch warto podkreślić jeszcze jedną zaletę tego rozwiązania. Możliwość odświeżenia odzieży, którą np. raz użyliśmy, ale naszym zdaniem nie wymaga ona jeszcze prania. Tym samym zakup suszarki może się również przełożyć na większe oszczędności wynikające z rzadszego używania pralki, detergentów, wody i energii. Prosty przykład, bierzecie prysznic, następnie wycieracie się świeżo upranym ręcznikiem i ewentualnie na krótką chwilę zakładacie szlafrok. Po założeniu innej odzieży warto ów ręcznik czy szlafrok wrzucić do suszarki i wybrać program odświeżenia parowego. Ten prosty zabieg pozwoli znacznie dłużej cieszyć się świeżością.

Program odświeżenia przydaje się również w przypadku ubrań, które dość długo leżały w szafie, np. po sezonie zimowym sięgamy zwykle po lżejsze ciuchy. Jeżeli ubrania złapały trochę zleżałego zapachu to posiadając suszarkę nie ma absolutnie potrzeby by wszystko od nowa prać. Wystarczy krótka chwila w suszarce. Opisywana tu suszarka Amica dysponuje specjalnym, 20-minutowym programem przeznaczonym właśnie do odświeżenia i parowego rozprostowania ubrań.

Skoro mowa o szybkich programach, nie sposób pominąć jeszcze jednego użytecznego rozwiązania. Wspomniana suszarka Amica wyposażona jest w programy „Gotowe za”, w których to użytkownik decyduje ile czasu może poświęcić na suszenie odzieży. Nie bez znaczenia jest też to, że nowoczesny sprzęt pozwala nam wybrać, czy chcemy suszyć ciepłym, czy zimnym powietrzem, dzięki czemu możemy optymalnie dostosować sposób suszenia do własnych potrzeb.

Wygodna konserwacja i bezpieczeństwo

Suszarka automatyczna, jak wiele innych urządzeń AGD w naszych domach wymaga również konserwacji. Jeszcze do niedawna za największą wadę suszarek automatycznych uznawano konieczność niewygodnego czyszczenia filtra suszarki po każdym suszeniu. Dziś nie ma już takiej potrzeby, inżynierowie pracujący nad projektami nowoczesnych suszarek opracowali rozwiązania uwalniające konsumenta od tego typu czynności. W przypadku suszarki Amica z serii Dream Wash wystarczy wybrać funkcję „Autoczyszczenie”, by mieć pewność, że filtr oczyści się sam. Trzeba jednak zaznaczyć, że wspomniane urządzenie wyposażone jest w podwójny system filtracji. Jeden z filtrów czyści się samodzielnie, ale o drugi użytkownik musi już zadbać samodzielnie, co i tak stanowi znaczne ułatwienie konserwacji w stosunku do klasycznych urządzeń tego typu.

 Nowoczesna suszarka to sprzęt bezpieczny również dla najmłodszych domowników. Dzięki funkcji blokady ustawień (Child Lock) nie musimy się martwić, że ciekawskie maluchy namieszają w ustawieniach urządzenia. Drzwiczki sprzętu podczas pracy są zablokowane, a specjalna powłoka drzwiczek wykonana z poliwęglanu chroni naszych milusińskich przed wysokimi temperaturami.

Wreszcie kupując nowe urządzenie zwracamy uwagę nie tylko na wygląd i funkcjonalność. Chcemy mieć sprzęt, który w żadnym razie nie będzie uciążliwy dla domowników. Nowoczesne suszarki Amica, dzięki wyposażeniu je w bardzo cichy silnik spełniają ten warunek.

 

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.