Telewizja przez internet

Tysiące programów TV bez kablówki i satelity

Marek Kowalski
Telewizja przez internet

Uzyskanie dostępu do bardzo bogatej oferty programów telewizyjnych nie zawsze wymaga opłat za pakiety oferowane przez operatora kablówki czy ponoszenia kosztów dzierżawy dekodera telewizji satelitarnej. Co więcej - nie wymaga nawet telewizora. Wystarczy komputer podłączony do internetu.

14

Jeżeli nie masz telewizora, albo po prostu w odbieranym przez twój odbiornik zestawie kanałów nie znajdujesz nic ciekawego, przesiądź się do komputera podłączonego do internetu. W otaczającej świat sieci komputerowej znajdziesz mnóstwo stale transmitowanych kanałów telewizyjnych. I nie chodzi tu o serwisy publikujące wideoklipy - takie jak YouTube, Vimeo czy Dailymotion, lecz źródła przekazujące do Sieci aktualną ramówkę nadawaną przez stacje telewizyjne z całego świata.

Dwa sposoby - setki kanałów

Istnieją generalnie dwa sposoby na telewizję z internetu. Możesz skorzystać ze specjalnych serwisów internetowych, na których udostępniane są przekazy telewizyjne lub użyć odpowiedniego oprogramowania do odbioru stacji telewizyjnych nadających, bądź co chociaż przekazujących swoje programy przez internet. Na kolejnych stronach poznasz zarówno serwisy przekazujące obraz transmitowany przez setki stacji telewizyjnych, a także dowiesz się jakie programy warto zainstalować by mieć dostęp do bezpłatnej telewizji na ekranie komputera. Jedynym kosztem jaki ponosisz jest opłata za łącze internetowe.

Więcej kanałów, bogatsza oferta bez żadnych opłat i jeszcze na dodatek w każdej chwili możesz wykonać np. wysłać maila, czy komentować ze znajomymi oglądany program. Tego nie da Ci żaden telewizor.

Telewizja w internecie

Waszym zdaniem

Rockerr00

oba opisane programy, aby nikt się nie nabrał, oczywiscie spełniają swoje zadanie (mimo że wyglądają baaardzo amatorsko, aż strach instalować), ale programów DO OGLĄDANIA nie ma tam zbyt wiele. Osobiscie byłem zainteresowany kanałami sportowymi z usa i zgadnijcie co? W ProgDVB Standard Nie ma dosłownie nic (min kamera na której w rozdzielczości 10x10 pixeli facet grabi liście) a w Readon TV Movie Radio Player jest jeden ProfesionalWrestling czy coś takiego, też w marnej jakości. Przestrzegam zanim ktoś straci te parę minut że, jak to mówią, nie ma nic za darmo i radzę iść pooglądać reklamy na polsacie...

pwsz200500

Kiedy wszyscy ludzie zrozumieją, że oglądanie wideo za pomocą Windowsa jest niemożliwe dlatego używam Linuksa aby w pełni cieszyć się multimediami brak jakichkolwiek cięć, które występują na Windowsie lub bardzo zła jakość obrazu do tego potrzebny jest Linux i uważam, że pod takie systemy powinno powstawać oprogramowanie umożliwiające dobry odbiór, Microsoft zrobił wszystko aby uzależnić nas od swojego produktu, spróbujcie Linuksa i zobaczcie jak działa ten wspaniały system przy multimediach może tym wpisem zachęcę programistów do stworzenia oprogramowania do oglądania telewizji na Linuksie zupełnie inne wrażenia z oglądania.

kodu00

Linux to syf. Przekonałem się o tym po 2-letnim jego użytkowniu. Ciągle problemy, ciągle coś nie działa. Problemy z firefoxem, problemy z odtwarzaniem multimediów pomimo kodeków. Niedopracowany, robiony przez domorosłych programistów, bez wizji. Na forach linuksowych siedzą pryszczaci przemądrzalcy, którym się wydaje że każdy ma tyle czasu co oni i tylko pragnie by grzebać w google w celu rozwiązywania tysiąca problemów z systemem. Gówniarzeria siedząca na forach linuksowych w dodatku rzadko jest pomocna, jeśli problem jest nietypowy (a takie są najczęstsze), bo jeśli problem jest typowy to sam sobie dawałem radę, choć często zajmowało mi to cały dzień. Linux to nie jest system na desktop, pewnie na serwerach się spisuje lepiej (choć WIADOMO że Windows jest 10000000000 razy lepszy i bardziej dopracowany nawet na serwery). Linux to syf, nie instalujcie tego wogóle, nawet nie próbujcie, szkoda nerwów, GWARANTUJĘ WAM ŻE BĘDZIECIE MIĘLI TAKIE SAMO PODEJŚCIE JAK JA. Prędzej czy później coś się wywali. Uważam, że Linux szkodzi wogóle światu komputerów, powinno się go wykluczyć z desktopów, niepotrzebnie wprowadza zamęt. Ten system nie nadaje się do niczego, najlepiej gdyby zniknął z desktopów, by ludzie używali Windows i MacOSx a tak miesza i udaje system desktopowy na który się nie nadaje. Tak twierdzą sami linuksiarze, pisząc że trzeba mieć wiedzę by go obsłużyć, no cóż (ukłon w kierunku tych miernot!) zgadzam się z nimi Pozdrowienia dla wszystkich którzy zrozumieli że Linux nie nadaję się do niczego i dla tych którzy to niebawem zrozumieją!

pawel00

@kodu Właśnie chciałem napisać prawie dokładnie to co Ty, z tym, że zamiast słowa "linux" użyć "windows" i vice versa. I zapewniam Cię, że nie jestem "pryszczatym przemądrzalcem" - mam 90% pewności, że kiedy byłem informatykiem, Ty nosiłeś koszulę w zębach ;). Dla obecnych "informatyków" czasy, w których zaczynałem pracę w zawodzie to "era przedkomputerowa" - sam niedawno usłyszałem "wtedy przecież nie było jeszcze komputerów!". Dzisiejsi "informatycy" już nic nie potrafią zdziałać bez myszy albo ekranu dotykowego, posadzić takiego przed tekstową konsolą to dla niego byłaby tragedia ... Chciałbym Ciebie widzieć tych 30 lat temu, kiedy o Microsofcie jeszcze nie było słychu-dychu... Pozdrowienia dla wszystkich, którzy zrozumieli, że windows nie nadaje się do niczego, i dla tych, którzy to niebawem zrozumieją. A dla Ciebie oddzielne pozdrowienia...

stump00

Faktycznie masa kanałów. Niestety b. niskiej jakości i głównie takich krajów jak Azerbejdżan, Rumunia, Iran, Tunezja...

jerzyk12100

Wszystko jest ładnie,pięknie.Ale powstaje pytanie na co komu tyle kanałów do oglądania.Posiadam 150 a przeglądam góra 10.Będzie wspaniale wtedy,kiedy będziemy mogli dobrać sobie odpowiadajace nam programy a nie obowiązkowe pakiety.

krecik111100

ja zaczęłam oglądać telewizję przez net i jak się okazuje mam wielkie problemy z PLAY bo w ciągu dwóch dni pobrało mi 4 GB. ktoś zna sposób żeby oglądanie telewizji w necie nie było takie kosztowne ??? niby jest ona za darmo a i co z tego jak PLAY poprzez transmisję danych mnie zżera finansowo !!!!!!!!!!!! POMOCY !!!!!!!!!!!!!!

forben2100

widzę w artykule pewne nieścisłości, które podkreślają w przypisach internauci. Sam zaś mogę dodać, że np Weeb.tv jest tylko teoretycznie darmowy, bo co z darmowego oglądania programu przez 20-30 min, skoro program czy film trwa np 120 min, a ciebie wyrzuca po tych 30 min i nie daje oglądać? Zaplacisz, to ogladasz, bez kasy masz sesje dostępu do nadawanych kanalów. Czasami i caly dzień nie uda ci się nic obejrzeć, bo niby za duzo oglądających, a w 100% nigdy nie uda ci się obejrzeć filmu w calości.

jabu74_ekspert00

rozdzielczosc odrobine lepsza niz na moim ruskim zegarku z konca lat 80-tych

Pe_Pawel00

Sprawdziłem, Z tych tysięcy kanałów działa TV Trwam i jakieś dwa bełkoty. Program już zdeinstalowany. Przydatność tej publikacji bliska zeru.

phee00

@kodu & @pawel: a ja jestem pośrodku - na co dzień korzystam z Win7 i mnie to satysfakcjonuje. W przeszłości WinXP i Win98, ale też AmigaOS (3.1). Jednak, gdy zdarza się sytuacja awaryjna i potrzebuję np. odbudować MBR (z jakiegoś powodu Win skasował mi MBR) lub chociaż odzyskać pliki z dysku - wtedy tylko Lin. Obojętnie, czy to będzie tylko LiveCD/DVD, czy pełen OpenSUSE (obecnie zainstalowany na osobnym dysku), czy wcześniej Slackware (również na osobnym dysku) - Linux zawsze ratował moje dane, które Win potrafił wywalać.

drimar00

Czy jesteś przygotowany na wyłączenie telewizji analogowej? Wszystkiego na temat odbioru naziemnej telewizji cyfrowej dowiesz się na portalu www.ntvc.pl poświęconemu telewizji cyfrowej. Na stronie testy tunerów, wykaz nadajników i kanałów z nich nadawanych, informacje na temat wymogów technicznych sprzętu do odbioru oraz ranking najpopularniejszych tunerów dvb-t

rzet00

syf

a196700

Onet schodzi na psy a pracownicy to słów brakuje

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.