Victorinox - odwiedziliśmy odświeżony salon sprzedaży w Warszawie

Marek Kowalski
Victorinox - odwiedziliśmy odświeżony salon sprzedaży w Warszawie

Szwajcarska firma Victorinox, marka znana przede wszystkim z legendarnych noży i scyzoryków otworzyła właśnie ponownie w Warszawie wyremontowany sklep firmowy i showroom przy ul. Ptasiej 6. Zostaliśmy zaproszeni na ponowne otwarcie tego niewielkiego salonu w jego odświeżonej wersji. Od nowa zaprojektowano wnętrze sklepu. Mieliśmy okazję obejrzeć ofertę, jak i samodzielnie złożyć scyzoryk na sprzęcie przywiezionym prosto ze szwajcarskiej fabryki Victorinox w Ibach.

0

Osoby poszukujące niebanalnego prezentu dla bliskich, czy też po prostu dobrej jakości noży i scyzoryków mogą odnaleźć na mapie Warszawy świeżo wyremontowany punkt handlowy, w którym znajdą wiele interesujących modeli szwajcarskiej firmy Victorinox. Sklep co prawda istniał przy ul. Ptasiej 6 już od dłuższego czasu, ale teraz jego wnętrza dostosowano do globalnych wymogów obowiązujących salony firmowe Victorinox na całym świecie. Oprócz legendarnej serii Victorinox SwissChamp znajdziemy w tym punkcie znacznie więcej różnych innych modeli, w tym także te wyprodukowane pod inną słynną szwajcarską marką Wenger. Obecnie Wenger - jeszcze niedawny konkurent Victorinoxa stał się jego częścią. 

victorinox-sklep-01

Oprócz różnorakich noży kuchennych i scyzoryków w sklepie znajdziemy bogatą ofertę innych produktów szwajcarskiej marki. Są tu akcesoria do noży, multitoole, czyli wszystko to, z czego marka Victorinox słynie.

victorinox-sklep-02

Warto jednak wiedzieć, że już od dłuższego czasu Victorinox mocno zdywersyfikował swoją ofertę, w sklepie znajdziemy również walizki podróżne, zarówno wykonane ze sztywnych, jak i bardziej miękkich materiałów, plecaki - turystyczne i takie dla laptopów i innych akcesoriów cyfrowych.

victorinox-sklep-03

O zaletach specjalnego modelu walizki Victorinox Vx Touring (sprawdź ceny) dla biegaczy opowiadał zaproszony przez przedstawicieli polskiego oddziału firmy Victorinox Mikołaj Kowalski-Barysznikow, profesjonalny biegacz, polski ultramaratończyk, pasjonat i popularyzator biegania, miłośnik Beskidu Niskiego, zwycięzca wyścigu Transcarpatian Race Ultra, ukończył Kilimandżaro Extreme Marathon, najwyżej rozgrywany maraton na świecie.

victorinox-sklep-08

Victorinox to nie tylko noże, scyzoryki, plecaki i walizki, ale również zegarki. W nowym salonie Victorinoxa w Warszawie znajdziemy również perfumy tej marki.

victorinox-sklep-09

Podczas zorganizowanego spotkania prasowego, każdy miał możliwość osobistego sprawdzenia wytrzymałości jednego z modeli z serii Victorinox Inox. Dokładniej mowa o zegarku Victorinox I.N.O.X. Professional Diver Titanium. Model ten dostępny jest w dwóch wersjach: z paskiem paracord i zapasowym paskiem z kauczuku. Zegarek reprezentuje wszystkie cechy kolekcji I.N.O.X. – kopertę 1,77 cala, matową tarczę w kolorach szarym, moro, niebieskim, czarnym lub białym oraz wyraziste wskaźniki poprawiające czytelność tarczy. Jednak o ile "zwykłe" I.N.O.X-y wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, to model I.N.O.X. Professional Diver Titanium wykonany jest z tytanu.. Obok widocznego na powyższym zdjęciu zegarka z tytanowej obudowy znajduje się ręczna prasa. Nawet najsilniejsi nie byli w stanie w jakikolwiek sposób uszkodzić tego czasomierza.

victorinox-sklep-04

Atrakcją dla przybyłych na otwarcie sklepu zaproszonych gości była możliwość skorzystania ze sprowadzonej specjalnie z fabryki w szwarcarskim Ibach maszyny rzemieślniczej do składania scyzoryków. Osoby zainteresowane mogły z niej skorzystać i złożyć samodzielnie prosty model Victorinox 1.3603 Spartan Red - tak, ten słynny, czerwony, prosty szwajcarski scyzoryk.

victorinox-sklep-05

W pracach nad scyzorykiem pomagał wykwalifikowany fachowiec z firmy Victorinox. Niestety, możliwość skorzystania z maszyny do samodzielnego składania scyzoryków została zorganizowana jedynie tymczasowo, z okazji otwarcia nowego sklepu w Warszawie. 

victorinox-sklep-06

Tak prezentuje się złożony scyzoryk, jeszcze bez wierzchniej, charakterystycznej, lakierowanej na czerwony kolor obudowy.

victorinox-sklep-07

Po złożeniu scyzoryka zainteresowani mogli skorzystać z usług grawera i wygrawerować na obudowie scyzoryka dowolny napis. Takie rozwiązanie również podnosiło by atrakcyjność nowo otwartego sklepu Victorinox. Niestety, podczas naszej rozmowy z przedstawicielami firmy otrzymaliśmy informację, że takiej możliwości nie przewiduje się. Naszym zdaniem to wielka szkoda. Wydaje nam się, że niezależnie od wysokiej jakości gotowych produktów marki Victorinox, klienci - przynajmniej niektórzy - byliby zainteresowani możliwością samodzielnego złożenia scyzoryka. W każdym razie niezależnie od tego, na ul. Ptasiej 6 w Warszawie możecie na własne oczy obejrzeć i kupić produkty szwajcarskiej marki.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.