Whirlpool - 6. zmysł w urządzeniach AGD

Marek Kowalski
Whirlpool - 6. zmysł w urządzeniach AGD

Whirlpool od dawna promuje swoją linię urządzeń AGD klasy premium pod hasłem "6. zmysł". Na dzisiejszym spotkaniu prasowym zorganizowanym przez firmę Whirlpool mieliśmy okazję dowiedzieć się w jakich urządzeniach AGD znajdziemy ów szósty zmysł i na czym to rozwiązanie dokładnie polega. Spotkanie było również okazją do poznania najnowszych urządzeń sygnowanych logo "6th Sense".

0

Według firmy Whirlpool, 6. Zmysł to najsilniejszy wyróżnik produktów sygnowanych tą marką. Generalnie chodzi o rozwiązania technologiczne, które mają konsumentom ułatwić korzystanie z różnego typu urządzeń AGD. Przedstawiciele Whirlpoola podkreślali, że w każdej kategorii urządzeń 6. Zmysł oznacza inne funkcje, ale to własnie dzięki nim mamy osiągać znakomite rezultaty. Przyjrzyjmy się za co odpowiada technologia 6. Zmysł w poszczególnych typach urządzeń oferowanych przez markę Whirlpool. Zacznijmy od płyt indukcyjnych.

Whirlpool 6. Zmysł i płyty indukcyjne 

W przypadku płyt indukcyjnych marki Whirlpool technologia 6. Zmysł to automatyczne, specjalne funkcje, ustawiające optymalny poziom przyrządzania różnych typów potraw. Tryb Asystenta przeprowadzi nas krok po kroku przez cały proces przyrządzania dań, co ma ułatwić uzyskanie właściwych rezultatów. Z kolei funkcja Chef Control pozwala łatwo kontrolować proces gotowania poprzez utworzenie na płycie trzech stref grzewczych o różnej temperaturze: wysokiej, średniej i niskiej. Dzięki temu można przenosić naczynia z jednej strefy do drugiej bez korzystania z panelu sterowania. W przypadku potrzeby ugotowania potrawy w szczególnie dużym naczyniu, albo w naczyniu o niestandardowym kształcie pomocna będzie funkcja Flexi Full, której działanie polega na połączeniu wszystkich pól grzewczych w jedno.

Płyta indukcyjna Whirlpool W Collection_SMP 658CBTIXL cena 3299 PLN
Przykładowy model: płyta indukcyjna W Collection SMP 658C/BT/IXL

 

 

Whirlpool 6. Zmysł i piekarniki

W przypadku piekarników 6. Zmysł to rozwiązania które ułatwiają pieczenie. Przykładowo wystarczy wybrać jeden z wbudowanych automatycznych programów, by urządzenie zasugerowało optymalną dla wybranej potrawy temperaturę pieczenia. Nie ma już potrzeby pamiętać w jakiej temperaturze upiec konkretne danie. Producent podkreślał również obecność w piekarnikach z "szóstym zmysłem" funkcji Ready2Cook, co pozwala włozyć potrawę do piekarnika bez konieczności jego wcześniejszego nagrzewania. Z kolej funkcja Cook3 pozwala na przygotowanie nawet trzech różnych dań w tym samym czasie. Ponoć nie trzeba obawiać się zmieszania aromatów. 

Piekarnik  do zabudowy Whirlpool AKZM 8480 NB cena 1999 PLN

Przykładowy model: piekarnik do zabudowy AKZM 8480 NB

 

 

Whirlpool 6. Zmysł i kuchenki mikrofalowe

W przypadku mikrofalówek termin 6. Zmysł oznacza takie funkcje jak np. automatyczny dobór mocy mikrofal oraz czasu niezbędnego do przygotowania potrawy, czy funkcja Crisp umożliwiająca przyrządzenie chrupkiej pizzy, ciasta lub quiche. Producent ma nadzieję, że dzięki technologii 6. Zmysł uda się zmienić przekonanie, iż kuchenki mikrofalowe służą wyłącznie do odgrzewania dań.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Whirlpool_AMW 506NB cena 1899 PLNPrzykładowy model: kuchenka mikrofalowa do zabudowy, AMW 506/NB

Whirlpool 6. Zmysł i zmywarki

Jak wygląda szósty zmysł w zmywarkach marki Whirlpool? W tym przypadku producent wymienia wbudowane w urządzenia czujniki rozpoznające stopień zabrudzenia naczyń, a następnie automatycznie dobierające parametry programu na podstawie wyników pracy czujników. Dopasowywana jest temperatura, zużycie wody i energii oraz czas trwania cyklu zmywania. Producent podkreślał również obecność funkcji Power Clean Pro polegającej na automatycznym dostosowywaniu ciśnienia wody w dyszach umieszczonych na tylnej ściance urządzenia.

Zmywarka do zabudowy Whirlpool_WIO_3033DEL_cena 2499 PLN — kopia

Przykładowy model: zmywarka do zabudowy WIO 3033 DEL

Whirlpool 6. Zmysł i okapy

W tym przypadku 6. Zmysł to wbudowany w okap system czujników dokonujących pomiaru intensywności oparów powstałych podczas przyrządzania potraw w kuchni i na tej podstawie automatycznie dostosowujący moc pracy urządzenia.

Okap Whirlpool 90cm AKR 759 IX cena 1299 PLN

Przykładowy model: okap ścienny AKR 759 IX

Whirlpool 6. Zmysł i lodówki

6. Zmysł w lodówkach to przede wszystkim - według producenta - funkcja Fresh Control, w którą wyposażone są chłodziarko-zamrażarki marki Whirlpool. Wydłuża ona czas przechowywania żywności poprzez utrzymanie optymalnej temperatury i wilgotności na poziomie 70-85%. Dzięki temu produkty przechowywane w lodówce zachowują swoją świeżość ponoć nawet do 4 x dłużej.

Lodówka Whirlpool Supreme Dual NoFrost BSNF 8773 OX cena 1599 PLN

Przykładowy model: lodówko-zamrażarka NoFrost BSNF 8773 OX

Wirlpool 6. Zmysł i pralki

6.Zmysł w pralkach to funkcje pozwalające zaoszczędzić wodę i energię oraz jednocześnie skrócić czas prania. Wszystkie te parametry, po umieszczeniu w pralce odzieży oraz wyborze programu ustalane są automatycznie na podstawie rodzaju tkaniny i masy załadunku.

Whirlpool FreshCare+ FWD91496WS EU_ARANZ1

Przykładowy model: pralka Whirlpool FreshCare+ FWD91496WS

Whirlpool 6. Zmysł i suszarki

W przypadku suszarek 6. Zmysł to również zestaw czujników wykrywających poziom wilgotności odzieży czy ilość załadunku. W zależności od wyników pomiarów urządzenie automatycznie ustawi odpowiedni czas pracy oraz temperaturę. Dodatkowo technologia 3D Air Care z systemami 3D Air Flow i Soft Move zapewnia delikatne suszenie dzięki wielu strumieniom pary i poduszkom powietrznym, które suszą i chronią pranie.

Suszarka Whirlpool HSCX 10443 cena 3999 PLN

Przykładowy model: suszarka HSCX 10443

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.