Zestawienie najpopularniejszych pralek automatycznych

Marek Kowalski
Zestawienie najpopularniejszych pralek automatycznych

Pralka to nieodłączny element wyposażenia każdego domu. Od kiedy technika poszła do przodu, a typowe Franie poszły w zapomnienie, na rynku pojawiają się różnorodne urządzenia, oferujące mnóstwo dodatkowych funkcji, ulepszeń, zaawansowanych technologii i systemów. Dlatego też wybór odpowiedniego modelu może być nieco utrudniony. Jak wybrać dobrą pralkę? Przekazujemy Wam garść porad oraz przedstawiamy dziesięć najpopularniejszych modeli wśród użytkowników porównywarki cenowej Skąpiec.pl

0
  • Na co zwracać uwagę podczas wyboru pralki?
  • Pralki ładowane od frontu, a modele ładowane od góry
  • Odpowiednia klasa energetyczna, a budżet
  • Indywidualny dobór parametrów
  • Wybór pojemności bębna
  • Zestawienie dziesięciu najpopularniejszych pralek automatycznych w Polsce

Tak naprawdę nie ma tej jedynej, idealnej pralki. Każdy z nas urządzenia tego typu dobiera według własnych potrzeb i preferencji. Dlatego też przed kupnem pralki powinieneś zastanowić się nad kilkoma ważnymi parametrami. Przede wszystkim model ładowany od góry czy od frontu? Wszystko zależy od układu Twojej łazienki oraz co jest dla Ciebie najwygodniejsze.

Pralki ładowane od góry świetnie sprawdzą się w mniejszych łazienkach, w specjalnie skonstruowanych i przeznaczonych na to wnękach. Pamiętaj, że na modelach tego typu nie możemy położyć żadnych drobnych rzeczy, gdyż czasami zdarza się, że producenci zalecają, by wieko w stanie spoczynku było otwarte. Pralki ładowane od frontu natomiast pozwalają na pełną kontrolę i w każdej chwili możemy sprawdzić, co dzieje się w środku. I oczywiście możemy postawić ją pod blatem.

Kolejnym, równie istotnym czynnikiem jest pojemność bębna. Parom oraz singlom polecamy pralki do 5 kilogramów, natomiast u większych rodzin najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście pralki od 5 do 7 kilogramów.

Kupując pralkę, na pewno spotkasz się z informacjami dotyczącymi klasy energetycznej. Obecnie w rankingu znajduje się aż 7 poziomów - od A+++ do D. Oczywiście urządzenia z oznaczeniem A zapewniają największą skuteczność, jednakże im wyższa klasa, tym cena pralki wzrasta. Przy standardowym budżecie w zupełności wystarczy model klasy A+.

Cała reszta informacji o maksymalnej liczbie obrotów, dodatkowych systemach, funkcjach, niestandardowych programach czyszczenia jest sprawą indywidualną. Analizując konkretne modele, zastanów się, nad jakimi trybami najbardziej Ci zależy. Czasami nie warto przepłacać tylko dlatego, że jedna pralka oferuje dodatkowy cykl, z którego i tak raczej nie będziemy korzystać.
Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne pralki automatyczne, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Najpopularniejsze pralki - Samsung WF70F5E0W2W

Samsung-WF70F5E0W2W

Pralka firmy Samsung łączy w sobie innowacyjne technologie oraz eleganckie wzornictwo. Szeroki ekran kontrolny i płaskie przyciski gwarantują intuicyjną i prostą obsługę urządzenia. Producent wyposażył ten model w system Samsung Eco Bubble, który produkuje pianę ze środków czystości, powietrza i wody, jeszcze przed rozpoczęciem całego cyklu prania. W rezultacie powstają bąbelki, które szybko wnikają w tkaniny, docierając do każdego miejsca i skuteczniej radząc sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami. To dobre rozwiązanie, działające równie efektywnie podczas prania w zimnej wodzie, co znacznie zmniejsza pobór energii. Fuzzy Logic to idealna funkcja dla osób, które miewają problemy z dobieraniem odpowiednich parametrów do konkretnego rodzaju pranej odzieży. System automatycznie również analizuje ilość potrzebnej wody, biorąc pod uwagę ilość załadunku.

Model ten wyposażony został w specjalną funkcję Smart Check, której zadaniem jest informowanie użytkownika o powstałej awarii. Dzięki temu zastosowaniu oszczędzasz nie tylko swój czas i czas mechanika, ale również i pieniądze. System ten samodzielnie rozpoznaje wszelkiego rodzaju błędy i podsuwa różne rozwiązania. Pralka ta również świetnie radzi sobie z mocniejszymi zabrudzeniami. Program Stain Away wykorzystuje między innymi technologię Eco Bubble i jest w stanie wyczyścić nawet plamy po czerwonym winie, po czekoladzie, krwi czy trawie. Pojemność bębna wynosi 7,0 kilogramów, jest więc to idealny model dla nieco większej rodziny. Model ten oferuje maksymalnie 1200 obrotów na minutę w trakcie wirowania.

 

Najpopularniejsze pralki - Bosch WLG24261PL

Bosch-WLG24261PL

Ładowana od frontu pralka firmy Bosch, o pojemności 5 kilogramów. Posiada między innymi technologię 3D Aqua Spar, która zrasza załadowane pranie, wykorzystując do tego potrójne i asymetryczne zbieraki, zapewniając przede wszystkim intensywne i równomierne nawilżenie.

Funkcja Eco Expert samoczynnie dopasowuje wszelkie parametry prania do potrzeb danego cyklu. Jest to duży plus tego modelu, bowiem dzięki temu oraz zastosowaniu dwustopniowego czujnika, który automatycznie rozpoznaje ilość rzeczy umieszczonych w bębnie, model ten redukuje zużycie energii oraz jest dosyć oszczędny w przypadku zużycia wody. Jeżeli zależy nam na czasie, możemy wybrać specjalny program TimePerfect, który skraca czas pracy o 60%, ponoć nie tracąc przy tym na skuteczności. Pobór energii możemy jeszcze bardziej obniżyć, korzystając z wspomnianej funkcji Eco Expert. Dbając o bezpieczeństwo, producent wyposażył pralkę w specjalne zabezpieczenia przed otworzeniem przez dzieci. Po każdym praniu urządzenie wydaje z siebie sygnał akustyczny, informujący o zakończeniu pracy.

 

Najpopularniejsze pralki - Beko WKB 51022 PL PTY

Beko-WKB-51022-PL-PTY

Wydajna pralka Beko WKB 51022 PL PTY, która świetnie nadaje się szczególnie do szybkich, codziennych prań. Oferuje specjalne programy Daily Xpress oraz Xpress Super Short, stworzone z myślą o lekko zabrudzonych tkaninach bawełnianych, bieliźnie i innych częściach garderoby, które potrzebujemy właściwie tylko odświeżyć. Przyspieszone cykle trwają tylko 28 i 14 minut.

Dbając o hałas, producent zastosował specjalne ścianki w kształcie litery "S". Wykorzystanie tej konstrukcji pomaga przede wszystkim w redukcji wibracji, jakie powstają podczas pracy urządzenia. Ponadto oferuje idealne programy stworzone z myślą o naszych pociechach. Dzięki trybowi BabyProtect masz pewność, że wszelkie bakterie oraz pozostałości po środkach piorących zostaną dogłębnie wypłukane z ubranek dzieci. Program ten to dobre rozwiązanie także dla osób cierpiących między innymi na alergie skórne.

Pralka oferuje również kilka innych istotnych trybów. Świetnie radzi sobie z praniem wełny, dobiera optymalne parametry do prania delikatnych koszul, a korzystając z funkcji Express, możesz skrócić czas pracy nawet o połowę. Ponadto automatycznie kontroluje zużycie wody, dobierając ją pod względem wielkości i wagi załadunku, a także rodzaju tkanin. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje ciemne ubrania nie ulegały zniszczeniu, możesz skorzystać ze specjalnego programu Dark Care. Dzięki niemu będziesz miał pewność, że ciemniejsza garderoba zachowa dłużej swój kolor i nie wyblaknie już po kilku praniach. Model pralki firmy Beko oferuje pojemność do 5 kilogramów. Podczas wirowania maksymalnie może osiągać 1000 obrotów na minutę.

 

Najpopularniejsze pralki - Beko WMB 51032 PL PTY

Beko-WMB-51032-PL-PTY

Ładowana od frontu pralka firmy Beko o pojemności wsadu do 5 kilogramów. Oferuje aż 15 różnorodnych programów prania, w tym specjalny cykl dedykowany bawełnianym tkaninom, BabyProtect, Daily Express czy Xpress Super Short. Te dwa ostatnie cykle sprawdzą się przede wszystkim u osób, którym zależy na krótkim praniu delikatnie zabrudzonej garderoby, wymagającej głównie odświeżenia. Dużym plusem tego modelu jest dodatkowa funkcja Pupil. Zastosowana technologia idealnie usuwa sierść z naszej garderoby, wykorzystując do tego wielokrotne płukanie oraz specjalne odwirowywanie.

Pralka firmy Beko wyposażona została również w specjalny system, który automatycznie kontroluje i dopasowuje ilość wody, biorąc pod uwagę wielkość załadunku oraz rodzaj pranych tkanin. Już dziś nie musisz również martwić się o swoją ciemniejszą część garderoby. Pogram Dark Care wykorzystuje znacznie łagodniejsze ruchy bębna, mniejszą prędkość wirowania oraz niższe temperatury, co w połączeniu ze środkami czyszczącymi do czarnych tkanin, daje lepsze rezultaty oraz zwiększa szanse, że odzież nie wyblakną już po kilku praniach.

 

Najpopularniejsze pralki - Zanussi ZWQ61216WA

Zanussi-ZWQ61216WA

Ładowana od góry pralka firmy Zanussi o pojemności 6 kilogramów, jest naprawdę prosta w użyciu. Wystarczy załadować pranie, wybrać odpowiedni program i nacisnąć przycisk “Start”. Oferuje kilka przydatnych cyklów pracy, między innymi szybki tryb, który trwa zaledwie 30 minut, choć nie jest to rekordem ("najszybsze" pralki wykonają pranie w kwadrans). Dużym plusem tego modelu jest to, że po każdym zakończonym programie, bęben sam automatycznie powraca do górnego położenia, co gwarantuje przede wszystkim wygodne wyciąganie prania.

Pralka Zanussi pozwala również na opóźniony start danego cyklu, a także pozwala wybrać czas jego zakończenia. Dzięki opcji QuickWash możesz skrócić czas prania nawet o 50%. Czynność ta jednak zdaniem producenta nie przekłada się na gorszą skuteczność urządzenia. Ponadto producent wyposażył ten model w specjalną technologię Airflow, która eliminuje ryzyko powstawania pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów wewnątrz pralki.

 

Najpopularniejsze pralki - Bosch WLT24440PL

Bosch-WLT24440PL

Bosch WLT24440PL to pralka, która została stworzona z myślą o osobach lubiących mieć wszystko pod kontrolą. Dzięki funkcji pozwalającej na opóźniony start możesz rozpoczynać oraz kończyć pracę urządzenia w najbardziej odpowiednim dla Ciebie momencie.

Model ten został wyposażony w system ActiveWater, który automatycznie analizuje cały załadunek i dostosowuje odpowiednią ilość wody oraz energii do obciążenia. Producent stworzył innowacyjną konstrukcję bębna. Kształtem przypomina kroplę wody, a specjalne asymetryczne łopatki łagodnie traktują prane tkaniny, jednocześnie skutecznie radząc sobie z zabrudzeniami. W dbałości o higienę pralka została wyposażona w program Drum Clean, który dba o to, aby bęben był zawsze czysty, a zastosowanie dwustopniowego zabezpieczenia Aqua Stop ma na celu wyeliminowanie ryzyka zalania łazienki.

Jeżeli zależy Ci na czasie, możesz skrócić cały cykl aż o 60%, korzystając z trybu SpeedExpert. Chociaż dzięki zastosowaniu specjalnych technologii, które same dobierają na przykład odpowiednie ilości wody względem wielkości załadunku, możesz również indywidualnie zmniejszyć zużycie energii za pomocą funkcji EcoExpert. Maksymalna ilość obrotów na minutę w tym modelu wynosi 1200.

 

Najpopularniejsze pralki - Electrolux EWF1287HDW2

Electrolux-EWF1287HDW2

Ładowana od przodu pralka firmy Electrolux o pojemności aż 8 kilogramów. To najbardziej pojemna pralka w naszym zestawieniu. Idealnie sprawdzi się w pracy dla większej rodziny. Została wykonana z wysokiej jakości materiałów, co daje nam gwarancję długiej żywotności urządzenia. Posiada wyraźny i przejrzysty ekran wyświetlający wszystkie niezbędne informacje oraz pokrętło do wybierania odpowiednich programów, dzięki czemu obsługa urządzenia jest naprawdę prosta.

Producent wyposażył ten model w system parowy Steam Care, który świetnie radzi sobie z usuwaniem zagnieceń oraz odświeżaniem tkanin. Dbając o nasze materiały, bęben został zaprojektowany w ten sposób, aby dbać o nasze ubrania, szczególnie te wymagające specjalnego traktowania. Korzystając z funkcji TimeManager, możesz planować oraz kontrolować pracę urządzenia, ustawiając odpowiedni dla Ciebie czas. Pralka oferuje oczywiście system zabezpieczenia przed dziećmi oraz technologię, która eliminuje ryzyko zalania łazienki. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obrotów na minutę.

 

Najpopularniejsze pralki - Beko WMB 51022 PL PTY

Beko-WMB-51022-PL-PTY

Pralka Beko WMB 51022 PL PTY została stworzona z myślą o aktywnych użytkownikach, którzy bardzo cenią sobie czas. Oferuje aż 15 różnorodnych programów pracy, charakteryzujących się odmiennymi parametrami, w tym tryby dedykowane alergikom, do codziennego prania, do wełny, do lekko zabrudzonych ubrań, ciemnych kolorów, a także koszul. Dużym plusem jest zastosowanie niklowanej grzałki, która znacznie rzadziej ulega jakimkolwiek uszkodzeniom. Pozwala na maksymalnie 5-kilogramowy wsad oraz może osiągnąć maksymalnie 1000 obrotów na minutę.

Oczywiście posiada specjalną blokadę przed dziećmi, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że pralka nie zostanie na przykład otwarta w najmniej pożądanym momencie. System automatycznej kontroli zużycia wody gwarantuje przede wszystkim niższe rachunki, a funkcja pupil skutecznie poradzi sobie z usuwaniem wszelkiego rodzaju sierści z Twoich ubrań. Pomimo braku wyświetlacza, jej obsługa jest bardzo prosta. Do ustawienia programów i innych parametrów, wykorzystywane jest specjalne pokrętło oraz przyciski.

 

Najpopularniejsze pralki - Amica AWB 510 LP

Amica-AWB-510-LP

Amica AWB 510 LP to ekologiczna pralka z klasy energetycznej A+, która dzięki wbudowanemu sensorowi, automatycznie dobiera ilość wody, biorąc pod uwagę rodzaj pranej odzieży oraz wielkość załadunku. Oferuje aż 15 programów czyszczenia, w tym te intensywne, które świetnie radzą sobie nawet z najtrudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami.

Podczas prania wełnianych materiałów, pralka redukuje prędkość wirowania i delikatnie wprowadza w ruch bęben tak, aby chronić tego rodzaju odzież. Samo wirowanie możemy również dostosowywać według własnych preferencji. Pralka oferuje również krótki, bo 30-minutowy program, dedykowany dla lekko zabrudzonych materiałów, które nie wymagają intensywnego prania. Dbając o bezpieczeństwo producent wyposażył ten model w specjalny system Child Lock. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoja pociecha nie zmieni ustawień oraz programów podczas trwania cyklu. Dodatkowy tryb ukryty pod nazwą "Pranie wstępne" pomoże Ci skutecznie zwalczyć nawet najtrudniejsze do usunięcia plamy. Pojemność pralki wynosi 5 kilogramów, a maksymalna ilość obrotów na minutę to 1000.

 

Najpopularniejsze pralki - Bosch WOT20255PL

Bosch-WOT20255PL

Ładowana od góry pralka Bosch WOT20255PL o pojemności 6,5 kilogramów i maksymalnej liczbie obrotów 1000, to idealny model dla nieco większych rodzin. Jest to najbardziej pojemna pralka ładowana od góry w naszym zestawieniu. Wyposażona została w technologię ActiveWater, wykorzystującą dwustopniowe czujniki, które automatycznie odgadują wielkość załadunku i dopasowują ilość wody, co może znacznie obniżyć koszty Twoich rachunków.

Oferuje kilkanaście najważniejszych programów, w tym tryb szybkiego prania, dedykowany lekko zabrudzonej odzieży, który skutecznie ją odświeży już w ciągu 15 minut! Dużym plusem jest możliwość zatrzymania pracy, w celu dołożenia na przykład zapomnianej koszulki czy skarpetki. Możesz również indywidualnie nastawić czas prania tak, by cała praca była zakończona o konkretnej, odpowiedniej dla Ciebie godzinie. Pralka została skonstruowana i zabezpieczona w ten sposób, że nawet w przypadku awarii zasilania, woda nie przedostanie się na zewnątrz i nie zaleje łazienki.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.