Zestawienie najpopularniejszych zmywarek

Marek Kowalski
Zestawienie najpopularniejszych zmywarek

Większość z nas uwielbia gotować. Właściwie wszyscy kochamy jeść. Ale nikt nie lubi zmywać. Dlatego też tak coraz chętniej sięgamy po zmywarki. Są bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy ułożyć brudne naczynia na specjalnych koszach, wybrać odpowiedni program, nacisnąć przycisk start i gotowe. Jeżeli cenisz sobie wygodę oraz czas, a w dalszym ciągu korzystasz z klasycznego kranu do zmywania, koniecznie powinieneś zakupić zmywarkę. To oszczędność czasu, wody, a zatem też pieniędzy.

0
  • Na co zwracać uwagę podczas wyboru zmywarki
  • Pojemność urządzenia, czyli liczba kompletów naczyń
  • Elastyczna konfiguracja zmywarki
  • Zestawienie dziesięciu najpopularniejszych zmywarek (wg porównywarki cen Skąpiec.pl)

Zmywarki są zbawieniem losu nie tylko ze względu na wygodę. Wraz z postępem techniki, coraz to nowsze modele wyposażane są w rozwiązania techniczne, które nie tylko dbają o to, aby nasze naczynia były w pełni wyczyszczone i wręcz wypolerowane, ale również mogą obniżyć znacznie nasze rachunki za wodę. To kolejny dosyć ważny czynnik, który zdradza nam, dlaczego zmywarki są tak chętnie kupowane.

Jeżeli poszukujesz odpowiedniego dla siebie urządzenia, powinieneś na początku zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim zastanów się nad pojemnością zmywarki, która zwykle jest wyrażana na podstawie ilości kompletów naczyń, które może pomieścić. Obecnie każdy model posiada szereg programów, nie tylko tych standardowych, ale i specjalnych. Koniecznie określ, czego potrzebujesz, bo czasami nie warto przepłacać tylko dlatego, że dany model posiada dodatkowy tryb, z którego ostatecznie i tak nie będziemy korzystać.

Jeżeli zależy Ci na większej elastyczności wnętrza, wybieraj te zmywarki, które posiadają kosze z ruchomymi elementami. Ważne są również technologie i systemy, które wprowadzono do urządzeń, takie jak na przykład specjalne sensory dostosowujące ilość wody do wielkości załadunku oraz zabezpieczenia nie tylko przed ewentualnym zalaniem pomieszczenia, ale również i przed dziećmi. Pamiętaj także, aby wybierać modele, które oferują jak najwyższą klasę energetyczną, dzięki czemu zaoszczędzisz nieco na rachunkach. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zmywarki, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Najpopularniejsze zmywarki - Bosch SPS53E18EU

Bosch-SPS53E18EU

Wolnostojąca zmywarka firmy Bosch, o 45 centymetrach szerokości i eleganckim wzornictwie, który powinien wpasować się do stylu każdej kuchni. Wyposażona została w mocny i dodatkowo cichy silnik EcoSilence Drive oraz w specjalny system elastycznych koszty VarioFlex. Dzięki funkcji opóźnionego startu zmywarka może zostać automatycznie włączona w najbardziej dogodnym dla nas momencie (na przykład gdy mamy tańszy prąd - przy rozliczeniu dwutaryfowym). Posiada dwa ramiona, skonstruowane w ten sposób, aby woda swobodnie mogła docierać do każdego miejsca wewnątrz urządzenia.

Dbając o oszczędność, producent zamontował również sensor załadunku, który automatycznie dobiera wodę, biorąc pod uwagę ilość brudnych naczyń. Dzięki temu możemy oszczędnie korzystać ze zmywarki, nawet w momencie, gdy jest ona do połowy zapełniona. Ruchome elementy koszy pozwalają nam na indywidualne gospodarowanie powierzchnią przeznaczoną na naczynia. Możemy modyfikować ją według własnych potrzeb. Zmywarka Bosch wyposażona została także w specjalną technologię, której zadaniem jest regulowanie stopnia twardości wody, dzięki czemu czyszczone szkło nie będzie się niszczyło. Jeżeli zależy Ci na czasie, możesz również skrócić czas całego procesu aż o połowę za pomocą funkcji VarioSpeed.

Najpopularniejsze zmywarki - Bosch SPS53M88EU

Bosch-SPS53M88EU

Wolnostojąca zmywarka Bosch SPS53M88EU, mieszcząca aż 9 kompletów naczyń, idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Dbając o delikatne akcesoria, takie jak kieliszki czy porcelana, producent zamontował specjalny wymiennik ciepła, który podgrzewa wodę w zbiorniku do płukania i tym samym nie dochodzi do nagłych zmian temperatury podczas całego cyklu. Zmywarka wyposażona została w specjalne sensory, które kontrolują poziom zabrudzenia wody i tym samym automatycznie decydują o tym, czy proces płukania musi zostać wydłużony.

Dużym plusem jest program, który pozwala na czyszczenie mieszanego załadunku. W dolnym koszu możemy umieścić mocno zabrudzone naczynia, w górnym zaś akcesoria z nieco delikatniejszych materiałów i wybrać specjalny tryb intensywnego czyszczenia, który tylko na dolny box będzie wykorzystywał wodę pod znacznie większym ciśnieniem oraz wyższą temperaturą. Dużym atutem tego modelu jest tryb połowy załadunku. Zmywarka wyposażona została również w specjalne sensory, które dopasowują odpowiednią ilość wody, biorąc pod uwagę ilość naczyń.

Najpopularniejsze zmywarki - Beko DFS26020X

Beko-DFS26020X

Zmywarka Beko DFS26020X pomieści w sobie aż 10 kompletów naczyń. Oferuje 6 różnorodnych programów zmywania, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że model ten poradzi sobie praktycznie z każdym rodzajem zabrudzenia. Jeżeli zależy Ci na czasie, możesz skorzystać z funkcji Fast+, która skraca cykl prawie trzykrotnie. Nie musisz również przejmować się rachunkami i czekać, aż zmywarka będzie załadowana po brzegi, by ją włączyć. Model ten posiada specjalny program połowy wsadu, który zużywa o wiele mniej wody i energii.

Ze względu na delikatność szklanych naczyń, producent wyposażył ten model w specjalną technologię GlassShield, która na bieżąco kontroluje twardość wody i stara się utrzymywać ją na optymalnym poziomie, dzięki czemu szklane naczynia będą służyły Ci jeszcze dłużej. Z myślą o ciężkich do usunięcia zabrudzeń, opracowano funkcję TurboWash, która wykorzystuje trzykrotnie wyższe ciśnienie, niż podczas normalnego cyklu i tym samym urządzenie skutecznie radzi sobie z bardziej opornym brudem.

Jeżeli natomiast w zmywarce znajdują się lekko zabrudzone naczynia, możesz skorzystać z delikatnego programu, który w około 30 minut odświeży cały załadunek. Model ten oferuje znacznie więcej możliwości i systemów. Między innymi możemy regulować wsporniki talerzy, co pozwala na zyskanie większej ilości miejsca w przypadku takiej potrzeby. Technika suszenia została opracowana w ten sposób, aby wysuszyć Twoje naczynia dokładnie, nie pozostawiając na nich smug oraz przebarwień.

Najpopularniejsze zmywarki - Hyundai DTB656DW8

Hyundai-DTB656DW8

Zmywarka Hyundai DTB656DW8 z klasą energetyczną A+ to połączenie efektywności z niewielkimi wymiarami, dzięki czemu urządzenie może znaleźć swoje miejsce również w niewielkich kuchniach. Sprzęt oferuje sześć programów, w tym intensywne czyszczenie, tryb ECO czy mycie szkła. We wnętrzu zmywarki jednorazowo możemy pomieścić sześć kompletów naczyń. Dzięki specjalnym wskaźnikom nie musisz na bieżąco kontrolować poziomu soli oraz nabłyszczacza. Gdy zacznie brakować detergentów, zmywarka automatycznie Cię o tym poinformuje.

Model ten posiada składane regały, dlatego też swobodnie możemy ingerować w przestrzeń i dostosowywać ją do własnych potrzeb. Wyposażona została również w samoczyszczący się filtr, wykonany ze stali nierdzewnej oraz specjalne systemy zabezpieczające, które eliminują przede wszystkim ryzyko zalania kuchni, w przypadku wystąpienia jakiejś awarii.

Najpopularniejsze zmywarki - Candy CDCP 6/E-S

Candy-CDCP-6_E-S

Zmywarka Candy CDCP 6/E-S jednorazowo mieści w sobie sześć kompletów naczyń. Posiada specjalne diody informujące o niskim poziomie lub braku soli oraz nabłyszczacza, dzięki czemu nie musimy na bieżąco kontrolować stanu detergentów. W modelu tym zastosowano zaawansowany system suszenia, który gwarantuje lśniące naczynia, pozbawione smug oraz przebarwień. Oferuje sześć standardowych programów, w tym delikatny, ekonomiczny, intensywny, normalny oraz szybki. W wyposażeniu znajdziemy dodatkowy kosz, przeznaczony specjalnie dla sztućców. Box dolny oferuje składane elementy, dzięki czemu możemy dostosowywać przestrzeń do własnych potrzeb. O każdym zakończeniu pracy, zmywarka informuje za pomocą sygnału dźwiękowego.

Najpopularniejsze zmywarki - Bosch SMS58D08EU

Bosch-SMS58D08EU

Zmywarka firmy Bosch wyposażona została w specjalny system koszy VarioFlex oraz dodatkową szufladę Vario 3, która umożliwia nam większą elastyczność załadunku. Ten trzeci poziom idealnie nadaje się na box dla sztućców, filiżanek czy innych akcesoriów. Model ten posiada energooszczędny, bezszczotkowy silnik EcoSilence Drive, gwarantujący nie tylko wydajną, ale i cichą pracę urządzenia. W przypadku, gdy zmywarka jest tylko do połowy zapełniona, możesz skorzystać z nowej funkcji HalfLoad, która wykorzystuje odpowiednią ilość wody oraz energii do mniejszego załadunku. A gdy zależy Ci na czasie, cykl VarioSpeed wykona całą pracę dwa razy szybciej, nie zmniejszając przy tym poziomu swojej efektywności.

Aby zmywarka była jeszcze bardziej oszczędna, producent wprowadził do niej specjalny sensor załadunku, który automatycznie dobiera tylko i wyłącznie niezbędną ilość wody, biorąc pod uwagę ilość naczyń umieszczonych we wnętrzu. AquaSensor natomiast kontroluje poziom zabrudzenia wody, dzięki czemu będziesz miał pewność, że każde - nawet najmniejsze akcesorium - nie pozostanie brudne. Dużym plusem tego modelu jest funkcja opóźnionego startu. Indywidualnie możesz ustawić moment, w którym zmywarka ma rozpocząć swoją pracę.

Najpopularniejsze zmywarki - Bosch SMS54M48EU

Bosch-SMS54M48EU

Wolnostojąca zmywarka Bosch SMS54M48EU o szerokości 60 centymetrów. Wyposażona została w technologię oszczędzającą wodę wykorzystywaną do mycia naczyń. Aby to osiągnąć, wykorzystano bardziej wydajną pompę i zoptymalizowano cały system filtrów. W modelu tym zamontowano silnik bezszczotkowy EcoSilence Drive, który zapewnia przede wszystkim energooszczędną pracę.

Dużym plusem jest specjalny program HalfLoad, dzięki któremu nie musisz czekać na to, aż zmywarka będzie wyładowana po brzegi. Spokojnie nawet przy połowicznym załadunku możemy z niej korzystać, a zmywarka automatycznie dopasuje zasoby do zmniejszonej ilości naczyń. Jeżeli zależy Ci na czasie, możesz skorzystać z przygotowanych na tę okazję cykli, które przyspieszają cały proces czyszczenia nawet dwukrotnie. Mimo skróconego czasu, urządzenie w dalszym ciągu skutecznie radzi sobie z każdym brudem.

Dbając o bezpieczeństwo, producent wyposażył zmywarkę w system AquaStop. Złożony jest on z dwóch elektrozaworów na wężu i innych zabezpieczeń, umieszczonych we wnętrzu urządzenia. W przypadku uszkodzeń dopływ wody zostaje odcięty, co eliminuje ryzyko zalania pomieszczenia. Jak większość zmywarek firmy Bosch, również i ten model posiada specjalne sensory załadunku, które automatycznie dobierają ilość wody pod względem wielkości załadunku. Natomiast technologia AquaSensor sprawdza poziom jej zabrudzenia, dzięki czemu masz pewność, że Twoje naczynia zawsze będą wyczyszczone.

Najpopularniejsze zmywarki - Electrolux ESF8620ROX

Electrolux-ESF8620ROX

Zmywarka Electrolux ESF8620ROX idealnie nadaje się do czyszczenia naczyń o przeróżnych kształtach. Wyposażona została w aż 5 poziomów natrysku, dzięki czemu woda dociera w każde zakamarki wnętrza i tym samym skutecznie usuwa brud z naczyń charakteryzujących się nietypową konstrukcją. Oferuje specjalny program FlexiWash, idealny dla mieszanych wsadów. Dzięki niemu możemy swobodnie mieszać ze sobą przedmioty, bowiem tryb ten wykorzystuje inne parametry dla górnego kosza i inne dla dolnego. I tym samym na górze stosuje delikatniejsze ustawienia, a na dole wyższe ciśnienie i temperaturę.

W zmywarce znajduje się jeszcze głęboki box stworzony z myślą o sztućcach. Dużym plusem jest fakt, że możemy swobodnie go wyjmować, co zdecydowanie ułatwi każdemu rozładunek. Model ten jest naprawdę pojemny. W ciągu jednego cyklu możemy wyczyścić aż 15 kompletów naczyń.

Najpopularniejsze zmywarki - Siemens SK26E821EU

Siemens-SK26E821EU

Inteligentna zmywarka firmy Siemens, wyposażona w specjalny czujnik Aqua Sensor. Wykorzystuje on wiązkę światła, która kontroluje stan wody i w zależności od stopnia zabrudzenia, automatycznie decyduje o tym, czy cały proces płukania trzeba wydłużyć. Producent zamontował w urządzenie niezwykle mocny i wydajny silnik bezszczotkowy, który gwarantuje między innymi cichą pracę zmywarki oraz dłuższą żywotność.

Dużym plusem są dodatkowe sensory, które na podstawie wielkości załadunku, samodzielnie dobierają ilość wody. Śmiało możesz używać zmywarki, nawet jeżeli nie jest w pełni załadowana. Model ten wyposażony został również w specjalny system, którego zadaniem jest kontrola twardości wody i tym samym ochrona szkła, na które zbyt twarda woda oraz różnice temperatur mogą niekorzystnie wpływać. Jeżeli chcesz zaoszczędzić nieco czasu albo potrzebujesz czystych naczyń "na już", możesz skorzystać ze specjalnej funkcji VarioSpeed, który skraca czas trwania praktycznie każdego programu.

Najpopularniejsze zmywarki - Electrolux ESF4200LOW

Electrolux-ESF4200LOW

Wąska zmywarka Electrolux ESF4200LOW, idealnie sprawdzi się w mniejszych kuchniach, chociażby z tego względu, że nadaje się do zabudowy. Oferuje kilka podstawowych programów, każdy odpowiednio spersonalizowany do różnych rodzajów naczyń oraz stopnia zabrudzenia. Wyposażona została w specjalny wskaźnik LED, który informuje za każdym razem, gdy zaczyna brakować soli lub płynu nabłyszczającego.

Dużym plusem jest wybór programu, którego cykl pracy wynosi około 30 minut. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz czas, ale również w momencie, kiedy przed rodzinną imprezą zabraknie Ci czystych naczyń, szybko będziesz mógł je zdobyć, bez konieczności marnowania czasu na indywidualne czyszczenie. Obsługa tej zmywarki jest niebywale prosta. Konkretne programy ustawiamy za pomocą pokrętła i wyraźnego wyświetlacza LCD oraz czytelnego menu. Urządzenie możemy również uruchomić z 3-godzinnym opóźnieniem. Model ten został wyposażony w dwa kosze na naczynia, w tym jeden ze składanymi uchwytami na filiżanki.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.