Sokowirówki i wyciskarki

Sokowirówka szybkoobrotowa, czy wolnoobrotowa wyciskarka? Niezależnie od typu sprzętu, każdy kto dba o zdrowie własne i swoich bliskich powinien wyposażyć kuchnię w urządzenie umożliwiające samodzielne przygotowanie soku z ulubionych składników: pysznych, soczystych owoców i bogatych w składniki odżywcze warzyw. Na rynku znajdziemy mnóstwo dostępnych modeli i typów urządzeń umożliwiających przygotowanie soku, dzięki nam dokonanie wyboru sprzętu optymalnie spełniającego wasze indywidualne potrzeby z pewnością będzie prostsze.

Sokowirówka czy wyciskarka nie są absolutnie niezbędnym sprzętem w domu, ale dzięki tym urządzeniom możemy wzbogacić naszą dietę w najbardziej wartościowe składniki odżywcze podane pod postacią pysznych soków, a nie chemicznych i zwykle gorzej wchłanianych przez organizm suplementów witaminowo-mineralnych dostępnych w handlu. Teoretycznie soków w sklepach mnóstwo, ale czy na pewno? Szczegółowe wyjaśnienia znajdziecie w naszym poradniku zdrowego konsumenta pt. "Sok, napój czy nektar?". Wbrew pozorom jedynie nieliczne płyny są w pełni wartościowymi sokami, a nawet gdy wybierzemy te najlepsze (i zwykle, niestety najdroższe), to i tak nie mamy żadnej kontroli nad procesem produkcji - w przypadku samodzielnego wytwarzania soku w domu jest zupełnie inaczej. Podpowiadamy co wybrać, jaki typ urządzenia czym się charakteryzuje, jakie są zalety i wady sokowirówek i wyciskarek. Wszystko po to, by spełnić wasze oczekiwania w 100%, byście byli w pełni usatysfakcjonowani z dokonanego wyboru i zakupionego urządzenia.

Przychodzimy z pomocą. W naszych artykułach znajdziesz aktualny przegląd rynku sprzętu do wytwarzania soków w warunkach domowych. Dzięki naszym artykułom poznasz dokładnie różnice pomiędzy różnymi typami urządzeń, dowiesz się jakie są realne - sprawdzone w naszych rzeczywistych testach sprzętu - możliwości konkretnych modeli. Ponadto dzięki cytowanym przez nas niezależnym badaniom naukowym prowadzonym przez profesjonalne instytuty badawcze, dowiesz się, ile prawdy jest w powszechnie głoszonych opiniach, że "sokowirówki dają mniej witamin" - mitów mnóstwo, my je sprawdzamy i potwierdzamy lub obalamy opierając się nie na wyglądzie szklanki po soku lecz na mikrobiologicznych badaniach realizowanych przez profesjonalistów. Podpowiemy, w które rozwiązania warto inwestować, a które są jedynie marketingowym sztafażem. Zajmujemy się urządzeniami każdej klasy, typu i różnymi poziomami cenowymi. Gdy już dokonasz wyboru, polecamy nasze porady eksploatacyjne, dzięki którym dłużej będziesz cieszyć się sprawnym urządzeniem i zdrowymi, ożywczymi i pełnowartościowymi sokami.