Dziesięciu wspaniałych, czyli najlepszy sprzęt rtv, foto i wideo

Oto najlepszy sprzęt w Europie

Krzysztof Pojawa
Dziesięciu wspaniałych, czyli najlepszy sprzęt rtv, foto i wideo

W 1982 roku pięciu redaktorów naczelnych europejskich czasopism poświęconych fotografii zebrało się po raz pierwszy w jednym czasie i miejscu w celu wybrania aparatu fotograficznego zasługującego na miano Aparatu Roku. Prawdopodobnie nie spodziewali się wtedy, że ich dość nieformalne spotkanie da początek istnieniu Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku, zdecydowanie bardziej rozpoznawalnego jako EISA. Oficjalnie powstało ono w 1989 roku a dziś, 31 lat później, przyznawane przez nie nagrody są jednymi z najbardziej prestiżowych w branży audio-wideo i foto.

1

Najlepszy sprzęt roku

Jeśli widzieliście na sklepowych półkach produkty oznaczone niebieskim logo z szesnastoma złotymi, pięcioramiennymi gwiazdkami i umieszczonym w lewym górnym roku napisem „EISA – European Imaging And Sound Association”, to były to urządzenia, które w ostatnich 12 miesiącach otrzymały nagrodę EISA dla najlepszego europejskiego sprzętu w jednej z kilkudziesięciu kategorii.

eisa logo

W tym roku kapituła, w skład której wchodzi czterdziestu sześciu redaktorów naczelnych największych europejskich czasopism branżowych (w tym dwóch z Polski: Audio i Foto-Kurier), po obradach, które po raz pierwszy w historii organizacji odbyły się w Warszawie, przyznała swoje nagrody wskazując najlepszy europejski sprzęt z następujących segmentów rynku:
- Audio;
- Kino domowe;
- Samochodowa elektronika użytkowa;
- Foto;
- Wideo;
- Urządzenia mobilne;
- Urządzenia przyjazne środowisku.
W każdej z tych grup przyznano od kilku do kilkunastu nagród w różnych kategoriach.

Na następnych stronach przedstawiamy 9 naszym zdaniem najciekawszych nagrodzonych produktów.

galerie - strzałka w prawo

Waszym zdaniem

ale_cyrk00

a który jest polskiej produkcji?

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.