Jak wybrać depilator?

Partnerem publikacji jest firma Braun
Marek Kowalski
Jak wybrać depilator?

Piękna gładka skóra, pozbawiona zbędnego owłosienia. Cel do osiągnięcia, wystarczy depilator. Jednak niewiele kobiet ma świadomość, że obecnie oferta rynkowa jest na tyle bogata, iż można wybrać urządzenie niwelujące nieprzyjemne doznania. Co więcej kupując depilator można otrzymać więcej niż się spodziewasz. Jak zatem wybrać odpowiedni depilator?

0

Na polskim rynku dostępnych jest kilkaset modeli różnego typu depilatorów. Przyjęło się uważać, że różnorodność produktów to zaleta, ale też utrudnienie wyboru. Dokonanie świadomego wyboru urządzenia najlepiej dopasowanego do potrzeb kobiety, która pragnie pozbyć się niechcianych włosków możliwie jak najłatwiej i z jak najmniejszym bólem wymaga krótkiego rekonesansu. Czym różnią się pomiędzy sobą poszczególne urządzenia? Jakie są ich rodzaje? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę? W naszym poradniku odpowiadamy na te pytania.

Depilator to niewielkie urządzenie, które usuwa zbędne włoski wraz z cebulkami włosowymi. To zasadnicza cecha odróżniająca tego typu sprzęt od golarek (ucinających włoski, ale pozostawiających cebulki włosowe). Dzięki takiej metodzie pracy, depilatora możemy używać rzadziej. Skóra po jego użyciu powinna pozostać gładka do czterech tygodni, a włoski po każdej depilacji powinny być coraz słabsze. 

Dyski czy pęsety – czyli wybór głowicy

Najważniejszym elementem depilatora jest jego głowica. To jest właśnie element odpowiedzialny za skuteczne usunięcie zbędnych włosków. Na rynku możemy spotkać depilatory z głowicą wyposażoną w dyski lub pęsety. Teoretycznie depilatory wyposażone w dyski chwytają więcej włosków jednocześnie, ponieważ pęsety są zwykle rozmieszczone rzadziej niż dyski. Z drugiej strony wybór depilatora z głowicą z dyskami może być ryzykowny, gdyż w przypadku dysków metalowych istnieje ryzyko podrażnień alergicznych (dotyczy to szczególnie tańszych modeli). Alergii nie powodują depilatory z głowicami wyposażonymi w dyski ceramiczne, ale w przypadku tego typu urządzeń ich cena jest zauważalnie wyższa.

Pamiętajmy jednak, że gęstość rozmieszczenia elementów usuwających owłosienie nie jest jedynym kryterium warunkującym skuteczność danego modelu. Zatem jeżeli ktokolwiek Wam powie, że depilatory z głowicą z pęsetami działają gorzej, to po prostu nie orientuje się w temacie. Wszystko zależy od tego, jak producent podejdzie do konstrukcji swojego urządzenia. Depilatory z głowicami wyposażonymi w pęsety dostępne są również w wielu wariantach różniących się m.in. liczbą par pęset w głowicy. Na przykład w modelu Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry, renomowany niemiecki producent zastosował o 40 procent szerszą głowicę, niż w konkurencyjnych modelach depilatorów wyposażonych w głowicę z pęsetami. Głowica depilatora Brauna wyposażona jest w aż 40 par specjalnych pęset a całe rozwiązanie nazwano technologią MicroGrip zdolną do usuwania włosków o długości zaledwie 0,5 mm. Dla porównania znacznie bardziej bolesna depilacja woskiem jest skuteczna dla włosków nie krótszych niż 2 mm. Generalnie pamiętajmy o zasadzie: im więcej par pęset w głowicy depilatora, tym usuwanie włosków będzie szybsze i dokładniejsze.  

Zwracajmy też uwagę na to, czy interesujący nas model depilatora ma ruchomą głowicę, ponieważ dzięki niej depilator płynnie dopasowuje się do konturów ciała zapewniając odpowiednią wydajność.

Na sucho, czy na mokro?

Zdecydowanie na mokro. Pierwsza depilacja może być niekomfortowa, ale warto wiedzieć, że dobierając odpowiedni sprzęt możemy znacznie zminimalizować nieprzyjemne uczucie towarzyszące tej czynności. Mówiąc wprost: używając depilatora w wodzie jesteśmy w stanie zminimalizować uczucie dyskomfortu.  . Dlatego wybierając model dla siebie zdecydujmy się na model oznaczony frazą Wet&Dry, co oznacza, że danego urządzenia można używać zarówno na sucho, jak też np. podczas kąpieli. Ciepła woda wyzwana endorfiny, a te z kolei łagodzą wszelkie nieprzyjemne wrażenia. Depilatory, których można używać pod wodą mają jeszcze tę zaletę, że łatwiej utrzymać je w nienagannej czystości. Jeśli jednak wolimy depilację na sucho – pamiętajmy , że powinniśmy wykonać ją bezpośrednio po ciepłej kąpieli, na czystej skórze.

Regulacja prędkości – czy warto?

Zdecydowanie tak. Planując zakup depilatora stanowczo zalecamy wybór modelu wyposażonego w regulację prędkości działania. Nasze ciało pokryte jest włoskami w nierównomierny sposób. Również nasze preferencje dotyczące szybkości usuwania włosów mogą być różne. Wybierając urządzenie z regulowaną prędkością mamy możliwość wyboru. Możemy używać urządzenia z mniejszą prędkością, decydując się na wolniejszą, ale też delikatniejszą depilację. Z drugiej strony w szybszym trybie zyskujemy większą wydajność depilacji.

Wibracje i nasadki

Niektóre modele depilatorów są wyposażane w dodatkowe funkcje znacząco podnoszące komfort depilacji. Wspomniany przez nas model Braun Silk épil 9 wyposażony jest w nasadkę do masażu o wysokiej częstotliwości. Rozwiązanie to pozwala jeszcze bardziej złagodzić proces depilacji czyniąc ją w praktyce superdelikatną. 

Wybierając urządzenie dostosowane do własnych potrzeb starajmy się również zwrócić uwagę na dodatkowe elementy wyposażenia. Na przykład niektóre modele depilatorów są dostarczane łącznie z głowicą golącą. To duże ułatwienie w sytuacji, gdy np. niektóre partie ciała (np. pachy czy okolice bikini) wolimy ogolić, aniżeli usuwać włoski za pomocą depilacji. W takim przypadku jedno urządzenie realizuje obie funkcje.

Zwracajmy uwagę także na wszelkie nasadki oferowane z interesującym nas modelem depilatora. W przypadku najtańszych, czy po prostu najsłabszych modeli depilator wyposażony jest w co najwyżej nasadkę ochronną na głowicę. Jednak znacznie bardziej funkcjonalne modele w zestawie zawierają m.in. nasadkę polepszającą kontakt ze skórą, nasadkę do twarzy (przydatną w szczególnie wrażliwych miejscach na twarzy), czy nasadkę trymującą (ułatwia przycięcie włosów w odpowiednich miejscach). To nie wszystko. Na przykład wiele osób z pewnością doceni depilator wyposażony we własną lampkę. Po co lampka w depilatorze? Znacznie ułatwia dostrzeżenie nawet najmniejszych włosków.

Depilacja + masaż

Praktycznym kobietom dbającym o swój wygląd i czas poświęcany na zabiegi pielęgnacyjne chcielibyśmy zwrócić uwagę również na to, że niektóre depilatory to tak naprawdę podręczne urządzenia pełniące rolę mini-spa. Wspomniany depilator Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry oferowany jest w zestawie z szeregiem nakładek do masażu witalizującego  i szczoteczek do delikatnego oraz głębokiego peelingu. Wraz z depilatorem otrzymamy również specjalną szczoteczkę do oczyszczania twarzy, pomocną w usuwaniu makijażu czy zanieczyszczeń z porów skórnych. W ten sposób teoretycznie wybierając jedno urządzenie zyskujemy bardzo szerokie spektrum zastosowań. Mając do wyboru zwykły depilator i urządzenie, które można wykorzystywać jako depilator, golarkę, trymer, aparat do masażu, peelingu i czyszczenia twarzy, zdecydowanie zalecamy wybór wielofunkcyjnego sprzętu. 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.