Jak wybrać lodówkę?

Chłodna kalkulacja

Agnieszka Serafinowicz
Jak wybrać lodówkę?

Wybór lodówki tylko pozornie wydaje się prosty. W rzeczywistości trzeba zachować właściwe proporcje między potrzebami, możliwościami finansowymi, docelową lokalizacją sprzętu i funkcjonalnością współczesnych urządzeń. Co wybrać? Jakimi kryteriami się kierować? Na co zwrócić uwagę?

0

Czego tak naprawdę potrzebujesz, czyli jak dużą lodówkę wybrać

Lodówki

Rozmiary lodówki oczywiście musimy dostosować przede wszystkim do miejsca, jakim dysponujemy na jej ustawienie. Niby jest to oczywiste, ale…jeśli wszystkie pozostałe czynniki, które za chwilę wymienimy przemawiają za tym, by kupić jednak lodówkę większą, niż początkowo zamierzaliśmy, warto spróbować wygospodarować odrobinę więcej miejsca (np. zdjąć górne szafki, przestawić sprzęty) i kupić lodówkę taką , jakiej naprawdę potrzebujemy.

Wielkość lodówki zależy :

- od liczby domowników;

- od tego, czy są w domu dzieci – jeśli tak, to zawsze trzeba przewidzieć więcej miejsca (wszelkiego rodzaju soczki, serki, mleczka, batoniki, jogurciki, mleczne kanapki i inne dziecięce przysmaki przechowujemy tylko w lodówce);

- od tego jak często gotujemy – znaczenie będzie miało również to, czy w lodówce przechowujemy komponenty posiłków (większa chłodziarka) mrożone półprodukty czy też częściej przechowujemy już gotowe zamrożone posiłki (potrzeba większego zamrażalnika) - ale o tym za chwilę.

- od tego, jak często robimy zakupy – im rzadziej, tym więcej miejsca potrzeba na ich przechowywanie,

- od rodzaju tych zakupów i upodobań kulinarnych, czyli tego, co chcemy do lodówki włożyć. Jeśli np. kupujemy dużo owoców i warzyw przy zakupie lodówki warto dodatkowo zwrócić uwagę na to, by posiadała ona dużą dolną szufladę, a najlepiej dwie osobne, w których oddzielnie umieścimy produkty do bezpośredniego spożycia i te przeznaczone do dalszej obróbki, z kolei miłośnik lodów będzie potrzebował większego zamrażalnika, a więc kolejne pytanie:

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.