Jak wybrać lodówkę?

Chłodna kalkulacja

Agnieszka Serafinowicz
Jak wybrać lodówkę?

Wybór lodówki tylko pozornie wydaje się prosty. W rzeczywistości trzeba zachować właściwe proporcje między potrzebami, możliwościami finansowymi, docelową lokalizacją sprzętu i funkcjonalnością współczesnych urządzeń. Co wybrać? Jakimi kryteriami się kierować? Na co zwrócić uwagę?

0

Podsumowanie

W sklepach jest bardzo dużo przeróżnych marek i modeli lodówek, które oprócz podstawowych funkcji chłodzenia i mrożenia często posiadają wiele dodatkowych wyspecjalizowanych opcji, bardzo ułatwiających życie, a także pozwalających oszczędzać czas i pieniądze, jednak każdy dodatek na ogół „trochę” kosztuje.

Jeśli zdecydujesz, jaki typ i wielkość urządzenia Cię interesuje, warto przyjrzeć się kilku omówionym wyżej parametrom, elementom wyposażenia i dodatkowym funkcjom, które będą miały istotny wpływ na komfort obsługi i ponoszone koszty czyli ogólne zadowolenie z zakupu. Warto zastanowić się, które z nich będą Ci naprawdę potrzebne i z których na pewno będziesz często korzystać, a z których śmiało można zrezygnować. Wygodę użytkowania lodówki z pewnością podniesie wbudowany w nią system No Frost i odpowiednio dobrany zestaw solidnych półek, ale bez automatycznej kostkarki do lodu, szuflad na wino i zintegrowanego z lodówką dyktafonu naprawdę można sobie świetnie radzić. Ważne, by nie płacić za coś, czego w ogóle nie będziesz używać.

Niestety, bardzo często to od sprzedawcy w dużej mierze zależy, jaką lodówkę wybierze niezdecydowany konsument. Dlatego wybór lodówki trzeba dobrze przemyśleć, absolutnie nie można sugerować się tylko tym, co powiedzą sprzedawcy, którzy chętnie doradzają, ale zdarza się, że w dwóch sklepach mówią zupełnie coś innego, na dodatek mimo wielu szkoleń i często wykazywanych dobrych chęci, by wybadać nasze rzeczywiste potrzeby i styl życia związany z wykorzystywaniem kuchni i lodówki, tak naprawdę w tej kwestii nie są w stanie nam pomóc.

Nawet gdy klient teoretycznie wie, czego szuka, sprzedawca często potrafi skutecznie zniechęcić do zakupu wybranego modelu i zasugerować inny. Dlatego rozważmy wszelkie porady, ale jak zawsze - podchodźmy do nich ostrożnie. Bywają sklepy, w których sprzedawcy próbują sugerować, które marki są dobre, a które - według nich - słabe. W takiej sytuacji lepiej zignorować prywatne oceny, ale wziąć pod uwagę plusy i minusy prezentowanego sprzętu w odniesieniu do naszej konkretnej sytuacji, metrażu, liczby domowników, rodzaju i ilości przechowywanych potraw i napojów, czy nawet przyzwyczajeń (niektórzy po prostu muszą mieć zapas lodów i innych gotowych mrożonek w zamrażalniku, innym wystarczy trochę chłodnego wina i serów w lodówce).

Warto również pamiętać, że słowa sprzedawcy „ ten model kupuje pan na własną odpowiedzialność ” to tylko nic nie znaczący straszak, ponieważ każdy sprzęt zakupiony w Unii Europejskiej podlega dwuletniej gwarancji, która często bywa wydłużona do 3, a nawet - za dodatkową, niewielką opłatą - do 5 lat. Może warto skorzystać z takiej opcji przy kupnie tych najdroższych modeli.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.