Jaka mała zamrażarka? Czytelnik pyta - redakcja odpowiada

Marek Kowalski
Jaka mała zamrażarka? Czytelnik pyta - redakcja odpowiada

Jeden z naszych Czytelników, Pan Przemysław, poprosił nas o radę dotyczącą zakupu niewielkiej zamrażarki (typu podszafkowego, czy też podblatowego). Pytanie sformułowane przez Czytelnika było na tyle precyzyjne, że zdecydowaliśmy się pomóc Panu Przemysławowi. Oto co mu doradziliśmy.

0

Pan Przemysław z Warszawy poszukuje niewielkiej zamrażarki, którą chce nabyć dla swoich rodziców. Ze względu na warunki lokalowe sprzęt musi być niewielki, tak by zmieścił się pod szafkami w kuchni, a jego szerokość musi być na tyle nie duża, by zmieścił się we wnękę o szerokości 60 cm. Budżet Pana Przemysława to około 600-650 zł. Czy w tej cenie uda się znaleźć sprzęt zdolny do szybkiego mrożenia względnie dużej ilości pożywienia i jednocześnie energooszczędny?

Dysponując finansami określonymi przez naszego Czytelnika, nie da się niestety kupić superenergooszczędnej zamrażarki klasy A++ lub wyższej, ale bez większych problemów w cenie do 650 zł można znaleźć kilka modeli urządzeń, które dysponują klasą A+ i jednocześnie spełniają narzucone warunkami lokalowymi ograniczenia gabarytowe. My jednak wybraliśmy dla Czytelnika sprzęt wyróżniający się w tej klasie cenowej największą tzw. zdolnością zamrażania. Zdolność zamrażania to wskaźnik wyrażany najczęściej w kilogramach na dobę. Informuje nas o tym, jak wiele żywności dane urządzenie jest w stanie w pełni zamrozić w ciągu 24 godzin od włożenia produktów do zamrażarki.

Beko FSE 1072

Zamrażarka Beko FSE 1702 - najwyższa zdolność zamrażania mieszcząca się w budżecie naszego Czytelnika (fot. producent)

Sprawdź cenę Beko FSE 1072 Pod tym względem modelem wyróżniającym się in plus na tle innych urządzeń w podobnej cenie okazuje się być zamrażarka podblatowa Beko FSE 1702 (kup w renomowanym sklepie!). Urządzenie jest w stanie zamrozić 10,5 kg żywności w ciągu 24 godzin. Pozostałe modele w tej cenie i o podobnych rozmiarach dysponowały wskaźnikami poniżej 10 kg/24h. Dlatego ten wskaźnik ma znaczenie? Dlatego, że ktoś kto jest zainteresowany samą zamrażarką, zazwyczaj ma potrzebę mrożenia większej ilości żywności. A im szybciej produkt żywnościowy jest zamrażany, tym dłużej może być przechowywany w formie zamrożonej. Pamiętajmy, że produkt przyniesiony ze sklepu ma temperaturę wyższą od 0°C, zatem im dłużej jest on doprowadzany do temperatury -18°C, tym dłużej "pracują" nad nim drobnoustroje i enzymy odpowiedzialne za rozkład tkanek. Dlatego wyższa zdolność zamrażania ma istotne znaczenie dla jakości i dłuższej przydatności do spożycia mrożonych produktów.

Urządzenie przez nas proponowane Czytelnikowi, oprócz wyróżniającej się zdolności zamrażania, ma jeszcze kilka istotnych zalet. Jest to produkt klasy A+, w ciągu roku zużywający średnio 185 kWh, co oznacza że przy średniej cenie za 1 kWh w Polsce wynoszącej 0,55 zł, roczny koszt zużycia prądu przez ten sprzęt wyniesie ok. 100 zł. (dokładnie 101,75 zł). Model Beko FSE 1702 wyróżnia się także specjalnymi, antybakteryjnymi uszczelkami. Szanownego Czytelnika zachęcamy zatem do zakupów, wystarczy kliknąć link do strony z wybranym produktem w renomowanym sklepie. Ewentualnie wybrać jeden z linków z poniższego bloczka z najniższymi cenami. My jednak zawsze wybieramy najniższą cenę w sklepie godnym zaufania.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.