Kosiarki na każdą kieszeń - jaką wybrać?

Marek Kowalski
Kosiarki na każdą kieszeń - jaką wybrać?

Jak wybrać kosiarkę, która będzie idealnie dopasowana do przestrzeni wokół naszego domu? Do wyboru mamy urządzenia oparte na silnikach elektrycznych lub spalinowych – albo też pozbawione napędu. Które wybrać? Odpowiednia pielęgnacja trawnika to jeden z najważniejszych elementów, który będzie mieć wpływ na jego wygląd. Dobór odpowiedniej kosiarki pozwoli na zoptymalizowanie wysiłku oraz uzyskanie jak najlepszych efektów. Poniżej prezentujemy wybór kosiarek na każdą kieszeń.

0

Kosiarki do 300 zł

Czy zakup kosiarki musi wiązać się z dużymi pieniędzmi? Okazuje się, że nie. Aby zdobyć takie urządzenie, można dysponować naprawdę ograniczonym budżetem – może to być nawet suma 300 zł. W tej cenie można zdecydować się nie tylko na kosiarki ręczne, ale także na urządzenia wyposażone w silnik elektryczny.

JV1200 1,2 kW HARDER

Kosiarka elektryczna JV1200 1,2 kW HARDER

Za niewielkie pieniądze można kupić kosiarkę wyposażoną w silnik elektryczny. JV1200 1,2 kW HARDER to model, który doskonale sprawdzi się na małych trawnikach – o powierzchni do 400 metrów kwadratowych. Moc silnika na poziomie 1,2 kW pozwoli na wydajną pracę. 3-poziomowa regulacja wysokości koszenia pozwoli na uzyskanie optymalnej wysokości trawnika.

Cena ok. 200 zł w Leroy Merlin – sprawdź aktualne Leroy Merlin promocje na kosiarki!

Bosch AHM 30Kosiarka ręczna Bosch AHM 30

Dla zwolenników klasycznych rozwiązań ciekawą propozycją może okazać się kosiarka ręczna Bosch AHM 30. W tym wypadku nie trzeba przejmować się doprowadzeniem zasilania. Szerokość na poziomie 30 cm doskonale sprawdzi się na niewielkich trawnikach. Cztery profilowane bębnowe noże z hartowanej stali zapewniają wysoką jakość koszenia. Produkt umożliwia regulację wysokości cięcia – od 12 do 40 mm.

Cena ok. 240 zł w Mall.pl – sprawdź aktualne Mall.pl promocje na kosiarki!

Kosiarki do 500 zł

MACALLISTER 1300 W 35 CM

Kosiarka elektryczna MACALLISTER 1300 W 35 CM

Kosiarka MACALLISTER 1300 W 35 CM z silnikiem elektrycznym to świetny produkt dla osób, które dysponują trawnikiem o średnim metrażu. Szerokość koszenia wynosi tutaj 35 cm, co pozwala na wygodną pielęgnację trawy. Urządzenie wyposażono w funkcję rozdrabniania trawy, co w połączeniu z koszem o pojemności 40 litrów pozwoli na ograniczenie konieczności robienia przerw w celu opróżnienia zbiornika.

Cena ok. 370 zł w Castorama – sprawdź najnowsze Castorama promocje na kosiarki!

FLYMO HV 280 HOOVER VAC

Elektryczna kosiarka poduszkowa FLYMO HV 280 HOOVER VAC

W przedziale cenowym do 500 zł warto zastanowić się również nad kosiarką poduszkową FLYMO HV 280 HOOVER VAC. Silnik o mocy 1,3 kW pozwoli na optymalną pracę. Z kolei poruszanie się kosiarki na poduszce powietrznej pozwoli na zminimalizowanie wysiłku wkładanego w tę czynność. Dzięki wyposażeniu w mocne ostrza można liczyć na precyzyjne cięcia. Produkt umożliwia regulację wysokości koszenia w zakresie od 10 do 30 mm.

Cena ok. 360 zł w Castorama – sprawdź najlepsze Castorama promocje na kosiarki!

Kosiarki do 1000 zł

PowerMax 1400_34

Kosiarka elektryczna PowerMax 1400/34

Kosiarka elektryczna PowerMax 1400/34 pozwoli na wygodne koszenie trawy o powierzchni do 400 metrów kwadratowych. W przypadku tego urządzenia, można liczyć na mocny silnik 1,4 kW. Dzięki funkcji QuickFit możemy w łatwy sposób regulować wysokość strzyżenia trawy – od 20 do 60 mm. 34 cm szerokości cięcia pozwala na koszenie sporych partii terenu. Dzięki wyposażeniu w grzebień do trawy można w wygodny sposób podkaszać trawnik np. wzdłuż krawężnika.

Cena ok. 540 zł w Mall.pl – sprawdź najnowsze Mall.pl kody rabatowe i promocje na kosiarki!

Powermat PM-KSS-600N

Kosiarka spalinowa Powermat PM-KSS-600N

Powermat PM-KSS-600N to przykład bardzo dobrej kosiarki wyposażonej w silnik spalinowy. Duża szerokość koszenia zdecydowanie usprawni pielęgnację trawnika. Ostrza z hartowanej stali (z 8-stopniową regulacją wysokości ostrza) pozwolą na uzyskanie sporej precyzji. Warto zwrócić uwagę, że sprzęt oferuje aż 5 trybów koszenia, które uwzględniają różne kierunki wyrzutów, a także mulczowanie (czyli mielenie trawy i pokrywanie nią trawnika). Warto zwrócić uwagę także na dużą pojemność kosza na trawę – która wynosi aż 50 litrów.

Cena ok. 970 zł w OleOle – sprawdź aktualne kody promocyjne OleOle!

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.