Najbardziej niebezpieczne sprzęty domowe

AGD/RTV brzmi niegroźnie? Ten sprzęt może zabić!

Marek Kowalski
Najbardziej niebezpieczne sprzęty domowe

Każdego miesiąca na prowadzoną przez UOKiK listę wyrobów niezgodnych z wymaganiami czy wręcz niebezpiecznych trafia o kilku do kilkunastu nowych pozycji. Mało kto zdaje sobie sprawę, że sprzęty tak powszechne jak tostery, blendery, żelazka, kuchenki mikrofalowe czy nawet nawigacje samochodowe mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników.

3

Najbardziej niebezpieczne urządzenia to niecertyfikowany sprzęt niewiadomego pochodzenia, jaki można trafić na różnego typu bazarach i targowiskach, w niewielkich sklepach typu "wszystko za 5 zł" itp. Pamiętajmy jednak, że nawet markowy sprzęt potrafi zadziałać niezgodnie z przeznaczeniem, choć w przypadku urządzeń renomowanych marek, zwykle to sam producent informuje odpowiednie instytucje (w naszym kraju jest to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - UOKiK) o wadliwym produkcie i w zależności od stopnia wady zaleca np. zwrócenie urządzeń do sklepów lub ich naprawę na koszt producenta. Na kolejnych stronach prezentujemy szczególnie niebezpieczny sprzęt. Te urządzenia mogą zabić!

Waszym zdaniem

popiolek4300

A tak konkretnie to o jaki to niebezpieczny "sprzęt" tu chodzi?

witopiotr00

Co w tych sprzętach powoduje zagrożenie już nie piszą!!!!!!!!!!!!!!!!

kamil13100

Przede wszystkim nie wolno oszczędzać na dobrym elektryku, zastępując go powszechnie pracownikiem powiedzmy "ogólnobudowlanym" lub panem Kazikiem "złota rączka", bo wtedy nawet najbardziej markowe i superbezpieczne urządzenia szkodzą. Ściana może być krzywa, ale "krzywy prąd" bywa niebezpieczny.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.