Nawigacja – proste i skuteczne narzędzia

Jeżeli nie AutoMapa, to co?

Adam Kwiatkowski
Nawigacja – proste i skuteczne narzędzia

Poruszanie się samochodem po Polsce stanowi wyzwanie dla każdego kierowcy. Drogowcy potrafią zmienić dwukierunkową ulicę w jednokierunkową, z dnia na dzień. Korki w większych miastach tworzą się w ciągu kilku minut. Uczestnicy ruchu drogowego reagują na utrudnienia stresem i często przyspieszają aby nadrobić stracony w korku czas. Jednocześnie służby miejskie, wiejskie, nadzór i policja starają się zniechęcić do używania samochodu, stawiając ograniczające znaki drogowe i ogromne ilości punktów pomiaru prędkości. 

Kierowcy mogą przeciwstawić się tym represjom, korzystając z systemów nawigacyjnych z powiadomieniami o zagrożeniach on-line.

3

AutoMapa

AutoMapa ma swoją renomę, doskonałego lektora i mechanizmy pozwalające wytyczyć najkrótszą trasę w dowolne miejsce w Polsce i za granicą, po odpowiednim wyborze dostępnych map. Do tego oferuje kilka form współpracy, można wykupić całoroczną licencję lub kilkudniową, na tygodniowy urlop, jest również trzymiesięczna i na cały rok i jeden dzień. Aplikacja sprawuje się bardzo dobrze w smartfonach Apple oraz na Androida. 

Użytkownik otrzymuje: dosyć apodyktyczna wyrocznię w zakresie najlepszej drogi dojazdu; Informację o korkach i utrudnieniach; Bieżącą i wygodną do korzystania informację o dozwolonej prędkości, z brzęczykiem, gdy przekroczy prędkość; Informację o stałych foto-rejestratorach prędkości; Możliwość wyznaczenia objazdu zakorkowanego odcinka drogi.
Aplikacja w smartfonach zmienia je w profesjonalną nawigację GPS, z możliwością wyznaczenia wielu profilów trasy, np. bez dróg płatnych dodatkowo, z ograniczeniami tonażu pojazdu (ważne dla kierowców samochodów ciężarowych). Dzięki AutoMapie można poruszać się po nieznanej miejscowości jak autochton. 


AM001AM002AM003

Waszym zdaniem

wilanow01

A ja używam Nokia Maps w wersji na N8 (czyli zdaje się OVI). I jest dobrze.

janbart00

Witam
Ja osobiście korzystam z płatnej nawigacji SIGIC i pomimo kilku jej ułomności jestem z niej bardzo zadowolony. Za ok. 120 PLN mam bezterminową licencje na użytkowanie programu i aktualizacje map na całą europę. Myślę, że to na zatłoczonym polskim rynku nawigacyjnym jest niezła propozycja.
Automapa jest owszem niezła, ale niestety droga.
Yanosik spisuje się też nieźle, ale często zgłaszane przez użytkowników zdarzenia (radary, kontrole, niebezpieczne miejsca) nie potwierdzają się w rzeczywistości.
A od dziś mam darmową nawigacje od ORANGE (Smart plan multi II) i od jutra zaczynam testy. Z tego co się do tej pory zorientowałem to jest także opcja zgłaszania zagrożeń dla kierowcy - podobnie jak w Yanosiku lub Ryśku. Ale ta funkcja będzie działać poprawnie w zależności od ilości aktywnych użytkowników. Zobaczymy.
Pozdrawiam
Janusz

janbart00

Mapy oferowane przez NOKIA były OK, ale już dawno rozstałem się z tym producentem i nie mam aktualnych doświadczeń.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.