Nivona CafeRomantica - nowe ekspresy automatyczne w Polsce

Marek Kowalski
Nivona CafeRomantica - nowe ekspresy automatyczne w Polsce

Najnowsze modele ekspresów automatycznych Nivona CafeRomantica mieliśmy okazję zobaczyć na specjalnie zorganizowanym pokazie, na który dziennikarzy zaprosił generalny dystrybutor produktów znanej wśród kawoszy marki: firma Aged sp. z o.o. Pokazywane przedstawicielom mediów urządzenia po raz pierwszy zaprezentowano światu na ostatnich, wrześniowych targach IFA 2017, a już nowe produkty są wprowadzane do polskich sklepów. Czego mogą spodziewać się miłośnicy rasowego espresso czy subtelnego cappucino?

0

Przedstawiciele generalnego dystrybutora urządzeń marki Nivona w Polsce, firmy Aged Sp. z o.o., zaprezentowali aż osiem zupełnie nowych modeli automatycznych ekspresów do kawy, które uzupełniają trzy serie produktowe tych urządzeń. Spotkanie było okazją do poznania zarówno nowych modeli, jak i funkcji w nie wbudowanych. Poniżej krótko o wszystkich zaprezentowanych nam produktach.

Nivona CafeRomantica seria 800

Zaczynamy od serii topowych ekspresów Nivona CafeRomatica. W ramach tej serii nowymi modelami są Nivona CafeRomantica 859, Nivona CafeRomantica 842 oraz Nivona CafeRomantica 841. Wszystkie ekspresy z tej serii mają zintegrowany autorski system firmy Nivona o nazwie Aroma Balance. Z poziomu każdego ekspresu użytkownik może wybrać jeden z trzech profili mocy aromatu kawy, dzięki czemu nawet dysponując tymi samymi ziarnami kawy można wydobyć smak naparu o zróżnicowanej intensywności i aromacie. 

Nowe modele ekspresów z serii 800 wyposażono w funkcję trzystopniowego wyboru temperatury parzenia, pięciostopniowy wybór mocy aromatu oraz regulację stopnia zmielenia ziaren kawy. Jednym przyciskiem - producent określa nazwę tej funkcji jako OneTouch Spumatore - użytkownik może przygotować kawę z mlekiem lub bez dla dwóch filiżanek jednocześnie. Ekspresy z serii 800 wyposażone są w czytelny, kolorowy wyświetlacz LCD TFT. Ponadto w ekspresach z tej serii możliwe jest zaprogramowanie do 10 spersonalizowanych przepisów na napoje kawowe, które następnie można łatwo wywołać w pożądanym momencie, za pomocą funkcji Moja Kawa.

Sprawdź cenę Nivona Cafe Romatica 859 Najbogatszym i najbardziej funkcjonalnym, ale też najdroższym spośród prezentowanych na spotkaniu nowych ekspresów marki Nivona był model CafeRomantica 859. Urządzenie jest wyposażone w pojemnik na wodę o pojemności 1,8 litra, za odpowiednie zmielenie kawy odpowiada stożkowy młynek z hartowanej stali. Przedstawiciele dystrybutora marki Nivona podkreślali, że wszystkie ekspresy automatyczne Nivona są wyposażane w bardzo trwałe młynki stalowe. Ten producent nie stosuje w swoich produktach młynków ceramicznych.


NICR 859_Front (jpg)

Ekspres automatyczny Nivona CafeRomantica 859

Temperatura kawy, a także wody może być regulowana na trzech poziomach, dzięki czemu mamy możliwość nie tylko zaparzyć kawę w różny sposób, ale także użyć tego ekspresu do parzenia różnych odmian herbat wymagających odpowiednich temperatur. Ekspres wyposażony jest w pompę o ciśnieniu 15 bar. Na wierzchu ekspresu znajduje się podgrzewana tacka na filiżanki. Po co podgrzewać filiżanki? Kawosze z pewnością to wiedzą: aby aromatyczne espresso nie wychłodziło się zbyt szybko w zimnym naczyniu. Również konserwacja tego ekspresu jest prosta. Ma on system automatycznego płukania spieniacza mleka, a także łatwo wyjmowalny i prosty w czyszczeniu termoblok.

Nivona CafeRomatica 842

Sprawdź cenę Nivona Cafe Romatica 842 Kolejny nowy model z serii 800 to Nivona CafeRomantica 842. Ekspres ten charakteryzuje się bardzo podobnymi parametrami, co poprzednik, ale też niższa cena modelu NIICR 842 musi z czegoś wynikać. Różnice są w szczegółach. Ten ekspres nie ma np. odrębnego pojemnika na kawę mieloną jak w przypadku NICR 859, ale wciąż umożliwia parzenie kawy ze zmielonej postaci, dzięki odrębnej przegródce. Model 842 jest wyposażony w pasywną tackę na filiżanki, a także nie ma regulacji temperatury wody do parzenia herbaty (ale herbatę można nim zaparzyć). Temperaturę kawy można wybierać na trzech poziomach, tak jak w najwyższym modelu 859.

NICR 842_Front (jpg)

Nivona CafeRomantica 842

Nivona CafeRomatica 841

Sprawdź cenę Nivona Cafe Romatica 841 Ostatni z nowych ekspresów serii 800, model CafeRomantica 841 wyróżnia się przede wszystkim czarną, matową obudową. Pod względem możliwości i parametrów jest bardzo zbliżony do wyżej wymienionego modelu CafeRomantica 842.

 

NICR 841 Front (jpg)

Charakterystyczny, matowoczarny ekspres Nivona CafeRomantica 841

Nivona CafeRomantica seria 600

Nivona CafeRomatica z serii 6 to zupełnie nowe ekspresy w ofercie producenta ekspresów automatycznych. Cechą wyróżniającą tę serię jest obecność komunikacyjnego, cyfrowego interfejsu Bluetooth, co pozwala sterować urządzeniami za pomocą smartfona, na którym użytkownik zainstaluje bezpłatną, przygotowaną przez producenta aplikację. Ekspresy CafeRomantica serii 600 również wyposażono w funkcję umożliwiającą zapisanie własnych kompozycji napojów kawowych, jedynie w porównaniu z serią 800 można ich tu zapisać 5, a nie 10. Oprócz tego w ekspresach serii 600 standardowo producent "wbudował" sześć gotowych przepisów na napoje kawowe. Również w tym przypadku ekspresy wyposażono w kolorowy ekran LCD TFT. Oczywiście urządzenie komunikuje się z użytkownikiem w języku polskim - to zresztą uwaga dotycząca wszystkich nowych ekspresów marki Nivona.

 

nivona-smartfon

Możliwość sterowania pracą ekspresu za pomocą aplikacji na telefonie to cecha wyróżniająca serię 600

Nivona CafeRomatica 680

Sprawdź cenę Nivona Cafe Romatica 680 W przypadku tej serii nowych urządzeń dla kawoszy, najlepiej wyposażony i najbardziej funkcjonalny jest model CafeRomantica 680. Również ten ekspres korzysta z będącego znakiem rozpoznawczym marki systemu Aroma Balance, umożliwiającego wybór pomiędzy trzema profilami aromatu kawy. Cechą wizualnie wyróżniającą ten produkt jest charakterystyczna "karbonowa" obudowa. Urządzenie wyróżnia też duży, większy niż w serii 800 pojemnik na wodę mieszczący aż 2,2 litra wody. 

NICR 680_Front (jpg)

Nivona CafeRomantica 680 - coś dla miłośników "karbonowej" stylizacji

Nivona CafeRomatica 670

Sprawdź cenę Nivona Cafe Romatica 670 Podstawową różnicą pomiędzy kolejnym modelem: Nivona CafeRomantica 670, a jego poprzednikiem jest to co widać na pierwszy rzut oka - inna kolorystyka obudowy. Pod względem parametrów i funkcji, model ten w zasadzie nie różni się od ekspresu CafeRomantica 680. Również w tym przypadku mamy możliwość sterowania smartfonem. Warto też dodać, że zarówno 680 jak i 670 standardowo wyposażane są w specjalny termos schładzający mleko o pojemności jednego litra. 

NICR 670 Front (jpg)

Ekspres automatyczny Nivona CafeRomantica 670

Nivona CafeRomatica 660

Sprawdź cenę Nivona Cafe Romatica 660 cena Ostatni z nowych ekspresów z serii 600, model Nivona CafeRomantica 660, jest też najtańszym produktem w tej serii. Charakteryzuje się czarną, matową obudową. Pod względem parametrów model ten nie różni się w zasadzie od dwóch poprzednich. W tym przypadku jednak standardowo nie otrzymamy wspomnianego termosu schładzającego mleko. Niemniej można go zakupić jako dodatkowe akcesorium. Również ten model może być obsługiwany za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

 

NICR660_front (milk jpg)

Ekspres Nivona CafeRomantica 660

Nivona CafeRomantica seria 500, czyli modele 530 i 520

Sprawdź cenę Nivona Cafe Romatica 530 Ostatnia zaprezentowana nam seria urządzeń to dwa najtańsze modele ekspresów marki Nivona. Dzięki regulacji stopnia mielenia kawy, trzystopniowym wyborze temperatury oraz trzystopniowej regulacji mocy kawy (dla przypomnienia, w ekspresach serii 800 i 600 mamy pięciostopniową regulację mocy kawy) każdy może dobrać indywidualny, najbardziej preferowany sposób przyrządzenia kawowych napojów.

NICR 530_Front (jpg)

Ekspres Nivona CafeRomatica 530

W przypadku tej serii nie mamy już możliwości sterowania smartfonem, ale w przypadku miłośników kawy nie jest to funkcja, która decyduje o wyborze danego modelu. Oba ekspresy z tej serii mają 2,2 litrowy pojemnik na wodę (analogicznie jak w serii 600), a pojemnik na ziarna mieści 250 g kawy. Istnieje również możliwość użycia kawy już zmielonej, dzięki odrębnej przegródce.

 

NICR 520 Front (jpg)

Ekspres Nivona CafeRomantica 520

Ostatni z wymienionych ekspresów jest też jedynym, którego sugerowana przez producenta cena powinna być niższa od 2000 zł. Nie ulega wątpliwości, że ekspres automatyczny do kawy, to sprzęt raczej luksusowy, niż urządzenie niezbędne w domu. Niemniej tańszy, a przez to łatwiej dostępny dla klientów sprzęt do odpowiedniego przygotowania prawdziwego espresso, ristretto, cappuccino czy latte powinien naszym zdaniem cieszyć się powodzeniem wśród miłośników kawy.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.