O szczoteczkach do zębów - poradnik

Na pohybel próchnicy! Na pomoc uzębieniu!

Bartosz Woldański
O szczoteczkach do zębów - poradnik

Regularne i odpowiednie mycie zębów, najlepiej po każdym dużym posiłku, jest podstawą utrzymania higieny jamy ustnej. Zdrowe i białe zęby są gwarancją nie tylko ładniejszego uśmiechu, ale również przyjemniejszego zapachu z ust. Wpływ na stan naszych siekaczy czy trzonowców ma wiele czynników, w tym: dieta, wybór pasty i – przede wszystkim – sama szczoteczka oraz sposób, w jaki jest używana.

0

Jeszcze w pierwszych dziesięcioleciach ubiegłego wieku, mało kto pomyślałby o tak szerokim wyborze akcesoriów do czyszczenia zębów. Dzisiaj takowa różnorodność może przyprawić o niemały zawrót głowy. W trosce o ograniczenie prawdopodobieństwa wystąpienia u Was tego rodzaju dolegliwości, przyjrzeliśmy się tematowi z dociekliwością godną Sherlocka Holmesa.

Choć w dbaniu o czystość jamy ustnej wspomagają nas wynalazki, takie jak nitki dentystyczne czy antybakteryjne płyny do płukania, to pamiętajmy, że warunkiem zachowania zdrowego uzębienia jest systematyczne stosowanie szczoteczki. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, trzeba mieć świadomość, że dobrze dobrana pasta, odpowiednia metoda, wystarczający czas szczotkowania czy motywacja do rutynowego mycia, również procentują zdrowszym i bielszym uśmiechem. Miejmy świadomość, że nieco żółtszy kolor zębów nie musi być od razu oznaką ich zaniedbania, a tym bardziej – psucia się. Niewątpliwie punktem wyjścia w higienie jamy ustnej powinien być wybór podstawowego przyrządu do czyszczenia, czyli szczoteczki. Od czego w ogóle zacząć, zanim udacie się do kasy?

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.