Odkurzacz Henry - sprzęt przyjazny dzieciom

Artykuł powstał we współpracy z Numatic.
Marek Kowalski
Odkurzacz Henry - sprzęt przyjazny dzieciom

Uśmiechnięte odkurzacze firmy Numatic to sprzęt zdobywający coraz większą popularność w Polsce. Niezwykle popularna w Wielkiej Brytanii marka zdobywa serca polskich rodzin, szczególnie tej młodszej ich części. To sprzęt nie tylko przyjazny najmłodszym domownikom, dzięki charakterystycznemu wzornictwu, ale również praktyczny, użyteczny i wyjątkowo trwały.

0

Charakterystyczny uśmiech widoczny na korpusach odkurzaczy firmy Numatic, w tym najbardziej chyba popularnego modelu Henry, to przemyślana strategia producenta. Firma Numatic doskonale zdaje sobie sprawę, że odkurzacz to sprzęt wykorzystywany również przez rodziny z dziećmi. W przypadku, gdy odkurzacz Numatic jest wykorzystywany przez rodziny z małymi, 1-3 letnimi dziećmi, wygląd urządzenia sprawia, że dzieci przestają się obawiać tego urządzenia. A w przypadku starszych dzieci dużo łatwiej rodzice mogą zachęcić swoje pociechy do wspólnych porządków. 

2 rodzina sprzatajaca A

Samo urządzenie - odkurzacz Henry - to wyjątkowo trwała konstrukcja. Obudowa odkurzacza wykonana jest z bardzo trwałego tworzywa kompozytowego opracowanego w firmie Numatic International. Zarówno skład, jak i proces produkcji tego tworzywa o zarejestrowanej nazwie towarowej StructoFoam są chronionym prawnie dobrem intelektualnym firmy. Tworzywo to jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na długotrwałe zmęczenie materiału, spowodowane na przykład wysokim podciśnieniem wewnątrz odkurzacza. Firma przyjęła restrykcyjne warunki odporności przemysłowej w sprzęcie oferowanym również do zastosowań domowych. W efekcie otrzymaliśmy sprzęt, który jest w domowych porządkach praktycznie nie do zdarcia.

5 silnik

Wewnątrz obudowy odkurzaczy Numatic również znajdziemy kolejne, unikalne w skali światowej rozwiązania. Przede wszystkim silnik HEM (High Efficiency Motor). Producent zastosował restrykcyjne wytrzymałościowo normy przemysłowe w sprzęcie domowym. Silnik HEM wyposażony jest w turbinę o żywotności co najmniej 2 tysiące roboczogodzin. Taka żywotność to potwierdzenie tego, o czym pisaliśmy wcześniej - legendarnej wręcz wytrzymałości odkurzacza. Zakładając godzinne porządki tygodniowo - a miejmy na uwadze, że odkurzenie 50-metrowego lokum zajmuje zwykle nieco mniej czasu - otrzymamy cykl życia produktu (silnika) na poziomie sięgającym 40 lat! Tak trwały silnik w połączeniu z wspomnianymi wcześniej wytrzymałymi tworzywami kompozytowymi daje nam sprzęt faktycznie na lata.

Silnik wbudowany w odkurzacz Numatic Henry charakteryzuje się również bardzo wydajnym systemem chłodzenia. To ma znaczenie szczególnie przy dłuższych porządkach. Tam gdzie wiele odkurzaczy odmówiłoby posłuszeństwa z powodu przegrzania silnika, Henry będzie wciąż pracował z uśmiechem. Jednocześnie - co ważne - odkurzacz nie wymaga żadnych szczególnych czynności konserwacyjnych. 

Odkurzacz Numatic Henry jest odkurzaczem workowym o konstrukcji kubełkowej. Oznacza to, że zanieczyszczenia gromadzone przez ten sprzęt są zasysane do wkładanego w komorę odkurzacza worka na kurz, a konstrukcja kubełkowa zapewnia dużą pojemność.

Numatic-George-02

I właśnie zaletą modelu Henry, jak i pozostałych modeli odkurzaczy oferowanych przez firmę Numatic jest bardzo pojemny worek na kurz. W przypadku interesującego nas tu Henry'ego, worek ma pojemność aż 9 litrów. To kolejny czynnik ograniczający ilość czynności konserwacyjnych. Pojemny worek wymaga wymiany znacznie rzadziej niż przeciętne 3 litrowe worki w innych modelach odkurzaczy. Tak naprawdę pojedynczy worek do odkurzacza Henry, używanego do sprzątania kilkudziesięciometrowego lokum powinien wystarczyć na kilka miesięcy użytkowania.

Numatic-George-26

Producent zaznacza też, że worki typu HEPA-FLO do odkurzaczy Henry (i innych modeli tej samej marki) mają dodatkowe zabezpieczenia blokujące wydostawanie się zanieczyszczeń na zewnątrz. Sam odkurzacz jest też wyposażony w filtr TRITEX zapewniający bardzo dużą powierzchnię filtracji wynoszącą aż 1700 cm2. Duża powierzchnia filtracji to rozwiązanie, które ma podstawową zaletę: takiego filtra po prostu nie sposób zapchać. Podczas normalnej eksploatacji odkurzacza w domu zapchanie tak dużego powierzchniowo filtra jest praktycznie niemożliwe.

6 henry alergia

Ponadto producent oferuje jeszcze możliwość doposażenia odkurzacza w dodatkowy zestaw filtrów antyalergicznych. Niezależnie od trójwarstwowej ochrony zapewnianej przez wspomniane worki HEPA-FLO, osoby ze skłonnościami do uczuleń na kurz, mogą opcjonalnie doposażyć Henry'ego w dodatkowe antyalergiczne filtry MICROTEX. Ciekawy jest sposób użycia tych dodatkowych filtrów MICROTEX. Otóż nie tyle zastępują one standardowe filtry odkurzacza Henry, co je uzupełniają. Po prostu dodatkowy filtr antyalergiczny montujemy jako dodatkowy wkład uzupełniający działanie standardowego w tym modelu odkurzacza filtra TRITEX. Deklarowana skuteczność filtra MICROTEX odpowiada skuteczności najbardziej efektywnych filtrów stosowanych w odkurzaczach: HEPA H13. Innymi słowy tylko filtr MICROTEX zapewnia skuteczność na poziomie 99,95%, co w praktyce oznacza, że połączenie funkcji worka HEPA-FLO, filtra TRITEX i filtra MICROTEX zapewnia praktycznie całkowite przefiltrowanie powietrza przepływającego przez komorę odkurzacza. Tak doposażony odkurzacz Henry na pewno pomoże wszystkim osobom uczulonym na kurz i roztocza.

Co ciekawe, firma Numatic - w ukłonie skierowanym do najmłodszych - oferuje także licencjonowane zabawki, które jako żywo przypominają prawdziwe odkurzacze. Są jednak, małe, lekkie i zasilane bateryjnie, aby nawet 3-letnie dziecko potrafiło odkurzać wraz z rodzicem. W ten sposób przy okazji świetnej zabawy dziecko zyskać może nawyki, które zaprocentują w przyszłości.

Pełna oferta uśmiechniętych odkurzaczy - tych dużych i małych - dostępna jest w sklepie MediaExpert.pl oraz w specjalistycznym sklepie sklepNumatic.pl

Firma Numatic International to najpopularniejszy brytyjski producent odkurzaczy. Założona w 1969 roku firma od lat cieszy się wyjątkowo dobrą renomą na rodzimym rynku, a także w ponad 90 krajach, do których produkty tej marki są eksportowane. Dzięki oficjalnej dystrybucji w Polsce (przez firmę Polor sp. z o.o.) również Polacy mogą kupować i używać odkurzaczy Henry, które łączą lubiane przez dzieci wzornictwo z efektywnością i trwałością godną eksploatowanych niemalże w trybie ciągłym urządzeń przemysłowych. Zainteresowanym proponujemy obejrzenie filmu z produkcji tych ciekawych urządzeń.

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.